پیش فروش نهال در غرب نهال آغاز شد
 • فارسی
  فارسی
 • فارسی
  فارسی
 • english
  English
 • العربیة
  العربیة

جستجو در سایت

نهال زردآلو قیسی

نهال زردآلو قیسی

نهال زردآلو قیسی نهالی سازگار و انعطاف پذیر است که پس بلوغ به ارتفاع بلندی می‌رسد.این نهال علاوه بر سرعت رشد زیاد محصول دهی فوق العاده ای نیز دارد.حساسیت ویژه ی این درخت به نوع و میزان آبیاری از مواردیست که آن را خاص میکند.این درختان عادت به رشد در مناطق گرمسیر و نیمه گرمسیر دارند.

جهت خرید نهال زردآلو قیسی کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید و یا از طریق شبکه های اجتماعی با ما در تماس باشید.

جهت استعلام قیمت نهال زردآلو قیسی کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید و یا از طریق شبکه های اجتماعی با ما در تماس باشید.

مشتریان عزیز پس از ثبت و سفارش نهال زردآلو قیسی نهال مورد نظر شما پس از بسته بندی از طریق پایانه مسافربری به مقصد شما ارسال خواهد شد.

گارانتی بازگشت نهال

گارانتی بازگشت نهال

تمامی نهال ها دارای ضمانت بازگشت نهال و وجه می باشد.
گواهی سلامت و قرنطینه

گواهی سلامت و قرنطینه

تمامی نهال ها دارای گواهی سلامت و قرنطینه می باشد.
ارسال به سراسر کشور

ارسال به سراسر کشور

ارسال نهال از طریق پایانه مسافربری به سراسر کشور.
مشاوره خرید نهال

مشاوره خرید نهال

کارشناسان آماده مشاوره رایگان به شما عزیزان می باشند.
مجوز جهاد کشاورزی

مجوز جهاد کشاورزی

نهالستان غرب نهال دارای مجوز جهاد کشاورزی می باشد.
قیمت مناسب نهال

قیمت مناسب نهال

به واسطه حذف دلال ها قیمت نهال های ما مناسب می باشد.

کشور سازنده

این نهال، بومی کشور ایران است.میوه ی زردآلو قیسی در خارج از ایران به عنوان یکی از پرطرفدارترین محصولات خوب ایرانی شناخته میشود.در حال حاضر این میوه و حتی نهال آن بصورت گسترده ای به اکثر کشور ها صادر می‌شود.در داخل ايران نيز تقاضا برای خرید نهال زردآلو قیسی و میوه ی آن زیاد است.

پایه

پایه ای که می‌توان برای نهال زردآلو قیسی منظور کرد آلوچه وحشی_زردآلو است.این پایه با ویژگی های ژنتیکی یکسان،بهترین گزینه برای نهال زرد آلو قیسی است.این پایه سبب میشود که کیفیت محصولات بهتر شود.و میوه های زردآلو قیصی مرغوبیت بیشتری پیدا کند.

فاصله کاشت

پس از خرید نهال زردآلو قیسی فاصله گذاری مهم ترین کاریست که باید انجام داد.در زمین های مسطح فاصله ای در حدود 4*4 برای نهال زرد آلو قیسی در نظر گرفته می‌شود.اما در زمین های شیب دار این فاصله 4*3 است.این فاصله گذاریها به شاخ و برگهای درخت اجازه ی استفاده از نور خورشید را می‌دهد.همچنین مهم تر از آن،ریشه ی درخت به خوبی از خاکی که در آن قرار دارد تغدیه می‌کند.

حداکثر ارتفاع درخت

این نهال تا ارتفاع 5 متر رشد می‌کند.بنابراین جزو درخت های بلند محسوب می‌شود.و برای هرس آن باید توسط متخصص اقداماتی صورت گیرد.هرس کردن زیاد برای این درخت خوب نیست.اما اگر اینکار توسط متخصص صورت گیرد مشکلی بووجود نخواهد آمد.

نیاز سرمایی

این نهال برای رشد مناسب به 300 تا 900 ساعت سرما در دمای منفی 7 درجه نیاز دارد.گذراندن این دوره موجب افزایش در میزان محصول دهی و تحمل بالای درخت نسبت به سرما می‌شود.مقاومت درخت زردآلو قیسی در برابر سرما بالا میباشد.در واقع این درخت میتواند تا منفی 15 درجه در برابر سرما استقامت داشته باشد.

عمر اقتصادی

این درختان تا 30 سال پس از کاشت محصولات با کیفیت و مرغوبی را به بار می آورند.در واقع منظور از عمر اقتصادی مدت زمانی است که پس از خرید نهال زردآلو قیسی، میتوان از آن بهره ی تجاری برد.البته پس از گذشت این عمر، درخت همچنان محصول دهی می‌کند.اما این محصولات کیفیت سال های عمر مفید را ندارند.

مشخصات میوه

میوه ی زرد آلو قیسی یکی از محبوب ترین میوه ها بین ایرانیان است.این میوه ی زرد و کمی ترش،عطر و طعم بسیار خوبی دارد.البته همانطور که حتما میدانید زردآلو قیس، ترشی بسیار کمی دارد و شیرینی بیشتر بر آن غالب است.علاوه بر اینها بسیاری از ایرانیان در مناسبت های مختلف، از زردآلوی خشک شده برای آجیل استفاده میکنند.

ارتفاع از سطح دریا

این درخت قابلیت انعطاف پذیری بسیار بالایی با اقلیم های مختلفی را دارد.در واقع نهال زرد آلو قیسی قابلیت رشد در هر ارتفاعی از سطح دریا را دارد.این ویژگی در کمتر نهالی وجود دارد.در واقع همین موارد کوچک موجب شده است که نگهداری این نهال از سایر نهال ها ساده تر باشد.

مقاومت در برابر آفات

این نهال مقاومت قابل قبولی در برابر آفات دارد.اما این موضوع به این منظور که پس از خرید نهال زردآلو قیسی،هیچگونه مراقبتی در برابر آفات لازم نیست نمیباشد.در واقع اگر نهال به صورت منظم و در فواصل صحیح و منظمی سمپاشی شود،محصولات از سلامت و مرغوبیت بالاتری برخوردار خواهند بود.

حداکثر عملکرد میوه در هکتار

نهال زردآلو قیسی به طور میانگین در سال 5 تن محصول دهی دارد.این میزان از محصول دهی در طی سالهای مفید،برای باغداران بسیار قابل توجه است.در واقع این نهال،نهالی تجاری است و به همین جهت خرید نهال زردآلو قیسی برای باغداران در اولویت قرار می‌گیرد.

شروع محصول دهی

در سومین سال کاشت،نهال زردآلو قیسی قابلیت محصول دهی را خواهد داشت.نهال زردآلو قیسی حدودا در اواسط فروردین شروع به گلدهی و در مرداد ماه محصول دهی خود را آغاز می‌کند.برای دریافت محصولات باکیفیت و دریافت بهترین عملکرد،مراقبت تخصصی و منظم از درخت لازم است.

رقم گرده افشان

درخت زردآلو قیسی کاملا خودبارور است.بنابراین هنگام خرید نهال زردآلو قیسی،نیازی به خرید نهال گرده افشان دیگری نیست.این موضوع همچنین سبب کاهش هزینه های گرده افشانی برای باغداران و کشاورزان می‌شود.

مدت آبیاری

در آبیاری نهال زردآلو قیسی موردی که بسیار مهم است،آبیاری اندازه ی درخت خصوصا در سال های اول کاشت میباشد.این نهال حساسیت زیادی به رطوبت بیش از حد دارد.بنابراین در سالهای اولیه در فاصله زمانی های کوتاه نهال را آبیاری کنید.این نهال سالانه بین 5000 تا 7000 متر مکعب آب نیاز دارد.

زمان گلدهی

گلدهی درخت زردآلو قیسی به شرایط بسیاری بستگی دارد.یکی از این شرایط،آب و هوا میباشد.این موضوع نسبت به سایر موارد تاثیر بیشتری در زمان گلدهی دارد..به طور میانگین درختان زردآلو قیسی در اواسط فروردین گل دهی خود را آغاز میکنند.اما با اینحال همانطور که گفته شد این مورد ممکن است بسته به شرایط محیطی تغییر کند.

جمع بندی

نهالستان غرب نهالستانی جامع با انواع نهال های تجاری و غیرتجاری است.یکی از این نهال ها،نهال زردآلو قیسی میباشد.کشاورزان و باغداران میتوانند با خرید نهال زردآلو قیسی به باغ خود جنبه ی تجاری دهند.همچنین مشاوره های رایگان تیم متخصص غرب نهال در بسیاری از بحران ها،به یاری کشاورزان میپردازد. نهالستان غرب نهال با چند دهه سابقه،زیر نظر جهاد کشاورزی در حال فعالیت است.در این نهالستان تمام نهال ها با شناسنامه ی سلامت ارائه میشوند.برای آگاهی از قیمت ها با مشاوران تیم غرب نهال تماس حاصل بفرمایید.


ارقام دیگر نهال زردالو