پیش فروش نهال در غرب نهال آغاز شد
 • فارسی
  فارسی
 • فارسی
  فارسی
 • english
  English
 • العربیة
  العربیة

جستجو در سایت

نهال زردآلو نوری

نهال زردآلو نوری

زردآلو نوری گرد و متوسط است. گوشت میوه زردآلو بسیار شیرین و خوش طعم است که به راحتی در خاک با زهکشی خوب جوانه می زند. رنگ زردآلوها از نارنجی تا صورتی گلگون متغیر است. پوست آنها یا صاف یا مخملی است. حدود 3 تا 4 ماه طول می کشد تا میوه بالغ شکل بگیرد. زردآلو نوری به اشکال مختلف مصرف می شود اما بیشتر مناسب قیسی است.

جهت خرید نهال زردآلو نوری کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید و یا از طریق شبکه های اجتماعی با ما در تماس باشید.

جهت استعلام قیمت نهال زردآلو نوری کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید و یا از طریق شبکه های اجتماعی با ما در تماس باشید.

مشتریان عزیز پس از ثبت و سفارش نهال زردآلو نوری نهال مورد نظر شما پس از بسته بندی از طریق پایانه مسافربری به مقصد شما ارسال خواهد شد.

گارانتی بازگشت نهال

گارانتی بازگشت نهال

تمامی نهال ها دارای ضمانت بازگشت نهال و وجه می باشد.
گواهی سلامت و قرنطینه

گواهی سلامت و قرنطینه

تمامی نهال ها دارای گواهی سلامت و قرنطینه می باشد.
ارسال به سراسر کشور

ارسال به سراسر کشور

ارسال نهال از طریق پایانه مسافربری به سراسر کشور.
مشاوره خرید نهال

مشاوره خرید نهال

کارشناسان آماده مشاوره رایگان به شما عزیزان می باشند.
مجوز جهاد کشاورزی

مجوز جهاد کشاورزی

نهالستان غرب نهال دارای مجوز جهاد کشاورزی می باشد.
قیمت مناسب نهال

قیمت مناسب نهال

به واسطه حذف دلال ها قیمت نهال های ما مناسب می باشد.

کشور سازنده

اعتقاد بر این است که زردآلو نوری از کشور ایران سرچشمه گرفته است. علاوه بر این مطالعات ژنتیکی به آسیای مرکزی و شرقی اشاره می کند. پس از آن خرید نهال زردآلو نوری راه خود را در سراسر جهان از طریق مسیرهای تجاری بین کشورها باز کرد. این میوه امروزه در همه جا شناخته شده و محبوب است.

پایه

شما می توانید درخت زردآلو نوری را به سه روش مختلف تکثیر دهید: از طریق بذر، از طریق قلمه زدن، و پیوند. زردآلو نوری معمولاً به پایه آلوچه بذری پیوند زده می شود. زردآلو همچنین از طریق قلمه شاخه های سالم تکثیر می شود. در زمان کاشت یک شاخه نازک را انتخاب کنید. برگ ها را جدا کرده و قلمه را به هورمون ریشه زایی آغشته کنید. سپس آن را در گلدان با خاک مناسب قرار دهید. پیوند باید حدود دو هفته طول بکشد.

مشخصات نهال زردآلو نوری

یکی از مهمترین خصوصیات این نهال، تاج بزرگ آن است که بر روی باردهی تاثیر مستقیم دارد. در میان درختان میوه، درخت زردآلو نوری یکی از ساده ترین درختان است. با صبر و مراقبت خوب، در بهار و تابستان به میوه های آبدار دسترسی خواهید داشت. این درخت به‌عنوان یک نهال کوچک شروع به رشد می کند و پس از گذشت چند سال به سرعت به یک ساختار قوسی با شکوفه‌های خوشبو تبدیل می‌شود. شاخه ها یک سایبان گسترده را تشکیل می دهند و با برگ های ریز دندانه دار و نوک تیز پوشیده شده اند.

فاصله کاشت

پس از خرید نهال زردآلو نوری با انتخاب مکان صحیح برای نهالی که می خواهید بکارید شروع کنید. منطقه ای را در باغ خود انتخاب کنید که دارای خاک لومی و زهکشی خوب باشد و آفتابی باشد. نهالها را در اواخر زمستان یا اوایل بهار در حالی که هنوز خواب هستند بکارید. اگر بیش از یک درخت می کارید، به هر کدام فضای کافی برای رشد یکدیگر بدهید. حداقل فاصله 5 متر بین درختان استاندارد است.

حداکثر ارتفاع درخت

درختان زردآلو نوری در ابتدا کوتاه هستند اما پس از گذشت چند دوره فصل رشد، ارتفاع آنها به 3 متر می رسد.

نیاز سرمایی

درختان زردآلو نوری به نور زیادی نیاز دارند. آنها در مناطق سخت نیز رشد می کنند. دمای ایده آل برای درختان زردآلو نوری بین 18 تا 30 درجه سانتیگراد است. آنها می توانند در زمان بلوغ از سرمای ناگهانی جان سالم به در ببرند و بهترین عملکرد را زمانی دارند که 300 تا 800 ساعت دمای منفی 7 درجه را گذرانده باشند. نهال های جوان و ناپایدار در دمای صفر درجه می میرند. نهال خود را با یک پتو از یخ زدن محافظت کنید.

عمر اقتصادی

خرید نهال زردآلو نوری بسیار مقرون بصرفه است زیرا عمر اقتصادی آن بسیار بالاست و در اغلب موارد به 60 سال می رسد.

مشخصات میوه

زردآلو نوری گرد و متوسط است. پس از اینکه گلها شکوفا شده و تبدیل به گل شدند، هسته گل باقی می ماند و در اوایل تابستان به یک میوه هسته دار تبدیل می شود. گوشت میوه زردآلو بسیار شیرین و خوش طعم است که به راحتی در خاک با زهکشی خوب جوانه می زند. رنگ زردآلوها از نارنجی تا صورتی گلگون متغیر است. پوست آنها یا صاف یا مخملی است. حدود 3 تا 4 ماه طول می کشد تا میوه بالغ شکل بگیرد. زردآلو نوری به اشکال مختلف مصرف می شود اما بیشتر مناسب قیسی است.

ارتفاع از سطح دریا

در تمامی ارتفاعات می توان این درخت را پرورش داد و محدودیتی از این لحاظ ندارد.

مقاومت در برابر آفات

این درخت در برابر آفات و بیماری ها مقاومت بالایی دارد. اما برای مقاومت حداکثری درخت خود را در پایان زمستان و اواخر تابستان کود دهید. پس از دو سال از کودهای نیتروژن بالا استفاده کنید تا به تولید برگ های سالم و شاداب کمک کنید. پس از چهار سال ، از کود پودری که سرشار از نیتروژن و فسفر است استفاده کنید.

حداکثر عملکرد میوه در هکتار

با خرید نهال زردآلو نوری در هر هکتار محصولی معادل 40 تن برداشت می شود که به صورت سالیانه رقم قابل توجهی است.

شروع محصول دهی

زردآلو نوری در أواخر اردیبهشت ماه میوه می دهد. میوه ها زمانی که رنگ آنها زرد تا قرمز است آماده برداشت هستند. میوه ها را با دست از درخت برداشت کنید یا از یک میله برای رسیدن به میوه های مرتفع استفاده کنید. اگر زردآلوهایی با لکه های سفید یا ساییدگی از هر نوعی وجود دارد، آنها را بردارید تا درخت روی محصولات سالم تمرکز کند. قبل از مصرف زردآلو، آنها را به آرامی در آب ولرم بشویید.

رقم گرده افشان

این رقم خود بارور است و نیازی به گرده افشانی متقابل ندارد.

مدت آبیاری

درخت زردآلو نوری نیاز به آبیاری منظم هر 7 الی 10 روز یک بار دارد. خاک باید در طول دوره رشد مرطوب بماند. هر هفته صبح ها از طریق آبیاری قطره ای یا شیلنگ هایی که در اطراف پایه درختان قرار می گیرند آبیاری کنید. در گرمای بالاتر، هر دو روز یکبار آبیاری کنید. در حالت خواب درختان، آبیاری را به هر چند هفته یکبار کاهش دهید. زمانی که درختان گل می دهند و میوه می دهند نیز آبیاری بیشتری لازم است.

زمان گلدهی

درختان زردآلو نوری در اوایل بهار گل می دهند. شکوفه ها کوچک، گرده افشان، سفید تا صورتی و دارای پنج گلبرگ هستند.

جمع بندی

بسیاری از باغداران در سراسر کشور نهال های مورد نیاز خود را از نهالستان غرب نهال تهیه می کنند. زیرا آنها می دانند که خرید نهال زردآلو نوری از هر لحاظ بصرفه و منطقی ست. زیرا همه نهال ها شناسنامه سلامت معتبر دارند و برای باغداران مشکلی را ایجاد نمی کنند.


ارقام دیگر نهال زردالو