پیش فروش نهال در غرب نهال آغاز شد
 • فارسی
  فارسی
 • فارسی
  فارسی
 • english
  English
 • العربیة
  العربیة

جستجو در سایت

نهال زردآلو پرتقالی

نهال زردآلو پرتقالی

بهترین آب و هوا برای رشد نهال زردآلو پرتقالی،سردسیر است.اما این نهال همانطور که گفته شد قابلیت انعطاف پذیری بالایی دارد.و میتواند در آب و هوای معتدل و گرمسیر نیز رشد کند.جالب است که میوه های زردآلوی پرتقالی از تمامی زردآلوهای دیگر درشت تر است.و همین موضوع سبب محبوبیت این نهال بین باغداران شده است.

جهت خرید نهال زردآلو پرتقالی کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید و یا از طریق شبکه های اجتماعی با ما در تماس باشید.

جهت استعلام قیمت نهال زردآلو پرتقالی کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید و یا از طریق شبکه های اجتماعی با ما در تماس باشید.

مشتریان عزیز پس از ثبت و سفارش نهال زردآلو پرتقالی نهال مورد نظر شما پس از بسته بندی از طریق پایانه مسافربری به مقصد شما ارسال خواهد شد.

گارانتی بازگشت نهال

گارانتی بازگشت نهال

تمامی نهال ها دارای ضمانت بازگشت نهال و وجه می باشد.
گواهی سلامت و قرنطینه

گواهی سلامت و قرنطینه

تمامی نهال ها دارای گواهی سلامت و قرنطینه می باشد.
ارسال به سراسر کشور

ارسال به سراسر کشور

ارسال نهال از طریق پایانه مسافربری به سراسر کشور.
مشاوره خرید نهال

مشاوره خرید نهال

کارشناسان آماده مشاوره رایگان به شما عزیزان می باشند.
مجوز جهاد کشاورزی

مجوز جهاد کشاورزی

نهالستان غرب نهال دارای مجوز جهاد کشاورزی می باشد.
قیمت مناسب نهال

قیمت مناسب نهال

به واسطه حذف دلال ها قیمت نهال های ما مناسب می باشد.

کشور سازنده

خاستگاه نهال زردآلو پرتقالی به ایران باز میگردد.این نهال یک رقم با کیفیت و انعطاف پذیر است که با اکثر اقلیم ها هماهنگی دارد.این نهال در حال حاضر نه تنها در ایران،بلکه در سایر کشورهای آسیایی و اروپایی در حال خرید و فروش میباشد.خرید نهال زردآلو پرتقالی در ایران نیز بسیار رایج است.

پایه

زردآلوی تلخ بهترین پایه برای نهال زردآلو پرتقالی است.این پایه با ادغام ویژگی های ذاتی خود،موجب افزایش باردهی و کیفیت محصولات میشود.در واقع پیوند زردآلوی تلخ و زردآلوی پرتقالی سبب پیدایش درخت مستحکمی میشود که سالانه میوه های مرغوب و با کیفیتی را عرضه میکند.

فاصله کاشت

فاصله ی 4*3 بهترین فاصله ی کاشت برای نهال های زردآلو پرتقالی است.البته این میزان از فاصله گذاری مخصوص زمین های مسطح است و در زمین های شیب دار فاصله های کمتری منظور میشود.این فاصله گذاری ها به جهت استفاده ی درخت از تمامی شرایط محیطی و رشد سالم تر است.بنابراین پس از خرید نهال زردآلو پرتقالی،برای جلوگیری از مشکلات غیرقابل جبران فاصله ی کاشت را رعایت کنید.

حداکثر ارتفاع درخت

این درختان قابلیت رشد تا ارتفاع 3 الی 4 متر را دارند.اما به علت شرایط آب و هوایی و محیطی ایران این مقدار از ارتفاع به وقوع نمیپیوندد.در کشور ما درختان زردآلو قیسی کمتر از 4 متر رشد میکنند.و این موضوع به تنهایی ناراحت کننده است.با اینحال کاهش میزان ارتفاع در کیفیت و مرغوبیت محصولات هیچگونه تاثیری نمیگذارد.

نیاز سرمایی

نیاز سرمایی این درخت بین 300 تا 900 ساعت است.پس از گذراندن این مدت در دمای منفی 7 درجه،افزایش استقامت قابل توجهی در نهال زردآلو پرتقالی مشاهده میشود.این رقم معمولا در مناطق سردسیر کاشته میشود.به همین علت بصورت ذاتی استقامت بالایی در برابر سرما دارد.در کمال تعجب این نهال میتواند تا دمای منفی 25 درجه را تحمل کند.

عمر اقتصادی

این درخت قادر است تا 50 سال محصولات اقتصادی و باکیفیتی را به بار آورد.اما پس از 50 سال کیفیت میوه ها به شدت کاهش پیدا میکند.با اینحال درختانی هستند که با نگهداری های غلط، کمتر از 50 سال عمر مفید کرده اند.بنابراین پس از خرید نهال زردآلو پرتقالی به نحوه ی نگداری آن دقت کنید.زیرا عمر اقتصادی درخت علاوه بر شرایط محیطی، به سبک نگهداری و آبیاری آن نیز بستگی دارد.

مشخصات میوه

میوه ی زردآلو پرتقالی در بین سایر زردآلوها، از درشت ترین ها است.این میوه ی گرد نارنجی رنگ به علت ظاهر زیبا و طعم خوبی که دارد؛محبوبیت بسیاری از ایرانیان را بدست آورده است.همچنین سنگینی قابل توجهی که دارد موجب افزایش قیمت آن میشود.

ارتفاع از سطح دریا

همانطور که میدانید میزان ارتفاع در شرایط آب و هوایی بسیار موثر است.اما این نهال قابلیت هماهنگی با اکثر اقلیم ها را دارد.به همین منظور ارتفاعی از سطح دریا برای آن تعریف نشده است.

مقاومت در برابر آفات

این درخت مقاومت نسبتا خوب و قابل قبولی در برابر آفات دارد.اما نمیتوان گفت پس از خرید نهال زردآلو پرتقالی،سمپاشی لازم نیست.زیرا این نهال مانند تمام نهال های دیگر نیاز به رسیدگی و سمپاشی درست و منظم دارد.در صورت بی توجهی و عدم سمپاشی با کاهش مرغوبیت میوه و عمر اقتصادی روبرو خواهید شد.

حداکثر عملکرد میوه در هکتار

درختان زردآلو پرتقالی میتوانند در هر هکتار 5 تن محصول دهی کنند.این میزان موجب شده است که باغداران بسیاری این نهال را به سایر نهال ها ترجیح دهند.زیرا علاوه بر شدت محصول دهی،بازار ایران تقاضای بالایی برای این محصول دارد.هرچند این میزان از محصول دهی تنها به نگهداری و آبیاری درختان زردآلو پرتقالی بستگی دارد.

شروع محصول دهی

در دومین سال کاشت نهال زردآلو پرتقالی،این درخت شروع به محصول دهی میکند.شکوفه های درخت در فروردین قابل رویت است و در اواخر تیر محصولات آن به بار مینشیند.البته گل دهی این درخت ممکن است به شرایط آب و هوایی وابسته باشد و تغییرات اندکی را به همراه داشته باشد.

رقم گرده افشان

درخت زردآلو پرتقالی درختی خودبارور است.و رقم گرده افشانی برای آن منظور نشده است.بنابراین خرید نهال زردآلو پرتقالی،خرید رقم گرده افشانی را به همراه ندارد.این درخت به طور خودکار هر ساله عملیات گرده افشانی را انجام میدهد.

مدت آبیاری

این نهال باید هفته ای 2 بار آبیاری شود.سالانه به ازای هر هکتار 5000 تا 7000 متر مکعب برای زردآلو پرتقالی آب مصرف میشود.در سال اول کاشت نهال باید به آبیاری آن توجه ویژه ای شود.بهترین روش آبیاری کردن نهال در فواصل زمانی کوتاه است.با این روش ریشه ی درخت رطوبت را در خود نگه نمیدارد.زیرا رطوبت زیاد ریشه ی نهال را از بین میبرد و مشکلات جبران ناپذیری بوجود می آورد.

زمان گلدهی

این رقم تا حدودی دیرگل است.دیرگل بودن این درخت یکی از ویژگی های مثبت زردآلو پرتقالی است.زیرا محصولات از بابت سرمای شدید و باران های بهاری آسیبی نمیبینند.گل های این درخت در اواخر فروردین مشاهده میشوند.و در اواخر تیر زمان برداشت محصول فرا میرسد.

جمع بندی

نهالستان غرب نهال با انواع نهال های تجاری و غیرتجاری بصورت گسترده ای در حوزه ی فروش نهال فعالیت میکند.این نهالستان با چند دهه سابقه ی فروش،بین تمامی صاحب نظران و باغدارن شناخته شده است.کیفیت محصولات و صداقت و دلسوزی تیم غرب نهال،موجب محبوبیت این نهالستان شده است.تمامی نهال های موجود در نهالستان غرب نهال با مجوز رسمی و شناسنامه ی سلامت به فروش مصرف کنندگان میرسد.برای خرید نهال زردآلو پرتقالی و اطلاع از قیمت ها با تیم غرب نهال تماس حاصل بفرمایید.


ارقام دیگر نهال زردالو