پیش فروش نهال در غرب نهال آغاز شد
 • فارسی
  فارسی
 • فارسی
  فارسی
 • english
  English
 • العربیة
  العربیة

جستجو در سایت

نهال زردآلو جهانگیری

نهال زردآلو جهانگیری

درخت زردآلو جهانگیری بسیار دیرگل است. نهال زردآلو جهاگیری را پس از کاشت باید بیشتر آبیاری کنید. درخت زردآلو جهانگیری می تواند به طور سالیانه 8 تن در هر هکتار باردهی داشته باشد. میوه های درخت زردآلو جهانگیری بیضی شکل بوده و زرد رنگ با رگه هایی از رنگ قرمز هستند. گوشت این میوه آبدار و شیرین است و مغز آن غیر خوراکی می باشد.

جهت خرید نهال زردآلو جهانگیری کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید و یا از طریق شبکه های اجتماعی با ما در تماس باشید.

جهت استعلام قیمت نهال زردآلو جهانگیری کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید و یا از طریق شبکه های اجتماعی با ما در تماس باشید.

مشتریان عزیز پس از ثبت و سفارش نهال زردآلو جهانگیری نهال مورد نظر شما پس از بسته بندی از طریق پایانه مسافربری به مقصد شما ارسال خواهد شد.

گارانتی بازگشت نهال

گارانتی بازگشت نهال

تمامی نهال ها دارای ضمانت بازگشت نهال و وجه می باشد.
گواهی سلامت و قرنطینه

گواهی سلامت و قرنطینه

تمامی نهال ها دارای گواهی سلامت و قرنطینه می باشد.
ارسال به سراسر کشور

ارسال به سراسر کشور

ارسال نهال از طریق پایانه مسافربری به سراسر کشور.
مشاوره خرید نهال

مشاوره خرید نهال

کارشناسان آماده مشاوره رایگان به شما عزیزان می باشند.
مجوز جهاد کشاورزی

مجوز جهاد کشاورزی

نهالستان غرب نهال دارای مجوز جهاد کشاورزی می باشد.
قیمت مناسب نهال

قیمت مناسب نهال

به واسطه حذف دلال ها قیمت نهال های ما مناسب می باشد.

کشور سازنده

کشور ایران برای اولین بار نهال زردآلو جهانگیری را پرورش داد و به کشت آن پرداخت. خرید نهال زردآلو جهانگیری محبوبیت فراوانی در بین باغداران پیدا کرده است و بسیاری از این افراد برای احداث باغ خود این گونه را انتخاب می نمایند.

پایه

مانند بیشتر درختان میوه، زردآلو جهانگیری نیز ممکن است از بذر درست رشد نکند. به عبارت دیگر، میوه ممکن است مانند میوه اصلی شیرین یا خوش رنگ نباشد. همچنین درخت ممکن است به سرما ، آفات و بیماری های رایج مقاوم نباشد. به همین دلیل اغلب کشاورزان از پایه ها برای تکثیر درخت استفاده می کنند. درختانی که از پایه‌ها رشد می‌کنند، درختانی بسیار بزرگ‌تر هستند و دیرتر شروع به باردهی می‌کنند.

بهترین پایه برای تکثیر درخت زردآلو جهانگیری زردآلوی تلخ است.

مشخصات نهال زردآلو جهانگیری

این نهال در بین دیگر نهال های زردآلو رشد سریعی دارد . از ویژگی های بارز این محصول شکوفه های زیبا در فصل بهار است که جلوه خاصی به باغ می بخشد. باردهی فوق العاده زردآلو جهانگیری آن را به یکی از بهترین نهال های زردآلو برای کشت و پرورش تبدیل کرده است.

فاصله کاشت

درختان زردآلو جهانگیری برای رشد خوب به خاک حاصلخیز نیاز دارند، بنابراین قبل از خرید نهال زردآلو جهانگیری ، PH خاک خود را بررسی کنید. اگر PH خاکی که درخت خود را در آن می کارید بین 6 الی 7 باشد، وضعیت خوبی دارید. به درختان و گیاهان مستقر در اطراف باغ نگاهی بیندازید. آیا سالم به نظر می رسند و به خوبی رشد می کنند؟ از خاک هایی که بسیار سنگین یا زهکشی ضعیفی دارند دوری کنید. به منظور عملکرد بهتر در رشد درختان فواصل کاشت را حداقل 5 در 5 متر در نظر بگیرید.

حداکثر ارتفاع درخت

معمولا درختان زردآلو جهانگیری 3 الی 4 متر ارتفاع دارند. اما برای باکیفیت نگه داشتن درخت همواره باید آن را هرس کنید. زردآلو و سایر میوه های هسته دار را نباید در طول زمستان هرس کرد تا خطر عفونت برگ نقره و شانکر باکتریایی به حداقل برسد . هرس نهال های جوان پس از زدن جوانه در اوایل بهار انجام می شود، اما درختان بالغتر در تابستان هرس می شوند.

نیاز سرمایی

نهال های زردآلو قبل از کاشتن به یک دوره سرما نیاز دارند تا به بلوغ کامل برسند. این فرآیند با قرار دادن نهال ها در دمای 7- درجه سانتیگراد به مدت 300 الی 700 ساعت انجام می شود.

عمر اقتصادی

معمولا خرید نهال زردآلو جهانگیری 70 سال عمر مفید برای باغدار دارد. با افزایش عمر درخت کیفیت محصول تولیدشده کاهش می یابد.

مشخصات میوه

میوه های درخت زردآلو جهانگیری بیضی شکل بوده و زرد رنگ با رگه هایی از رنگ قرمز هستند. گوشت این میوه آبدار و شیرین است و مغز آن غیر خوراکی می باشد.

ارتفاع از سطح دریا

خوشبختانه برای کاشت نهال زردآلو جهانگیری محدودیتی از نظر اقلیم آب و هوایی وجود ندارد. این بدان معناست که در ارتفاعات مختلف از سطح دریا این درخت رشد و پرورش می یابد و محدودیتی از این لحاظ برای آن وجود ندارد.

مقاومت در برابر آفات

زردآلو می تواند مستعد ابتلا به شانکر باکتریایی ، قارچ عسل ، پژمردگی شکوفه ، پوسیدگی قهوه ای و برگ نقره ای باشد. پیچ خوردگی برگ هلو به ندرت مشکل ساز است.

آفاتی مانند شته ها ، پروانه زمستانه و آسیب پرندگان نیز ممکن است دردسرساز باشند. اما بطور کلی درخت زردآلو جهانگیری در برابر آفات و بیماری ها مقاوم تر از سایر گونه های شبیه به خود است.

حداکثر عملکرد میوه در هکتار

با خرید نهال زردآلو جهانگیری می توانید به طور سالیانه 8 تن در هر هکتار باردهی داشته باشید.

شروع محصول دهی

زردآلو از اواخر خرداد تا تیرماه آماده چیدن است . میوه های رسیده نرم هستند و به راحتی از درخت جدا می شوند. برای جلوگیری از له شدن، آنها را با دقت انتخاب کرده و پس از چیدن از آنها درست مراقبت کنید.

زردآلو جهانگیری بهتر است بلافاصله خورده شود و فقط برای چند روز قابل نگهداری است. یا می توان آنها را خشک کرد یا به صورت کنسرو درآورد.

رقم گرده افشان

زردآلو خود بارور است، اما در بهار دیر گل می دهد. به همین علت حشرات گرده افشان زیادی در اطراف وجود ندارد. بنابراین برای اطمینان از محصول خوب، گرده افشانی دستی لازم است . برای اینکار ارقام گگرده افشان را در اطراف درخت بکارید و از حشرات گرده افشانا ستفاده کنید.

مدت آبیاری

پس از خرید نهال زردآلو جهانگیری و کاشت باید آن را بیشتر آبیاری کنید. در صورت کاشت در پاییز، برای کسب بهترین نتیجه تا بهار منتظر بمانید تا کوددهی شود. این کود اولیه به رشد سریع و قوی درختان و گیاهان کمک می کند. پس از آبیاری، در صورت فشرده شدن خاک، حتما به اندازه کافی خاک اضافه کنید تا خاک به اندازه سطح زمین پر شود. پس از رسیدن درخت به سن بلوغ هر 7 الی 10 روز یک بار آبیاری کافیست.

زمان گلدهی

درخت زردآلو جهانگیری بسیار دیرگل است. با پوشاندن درختان در طول شب، از شکوفه ها در برابر یخبندان محافظت کنید. اما مطمئن شوید که پوشش با گل ها تماس نداشته باشد . در طول روز آن را بردارید تا نور خورشید و حشرات گرده افشان به درخت برسد.

جمع بندی

در این نهالستان با مدیریت جناب آقای رضا داداشی سالم ترین نهال ها را در اختیار خواهید داشت. خرید نهال زردآلو جهانگیری متفاوت از دیگر خریدهاست زیرا ما کلیه نهال ها را همرا هبا شناسنامه سلامت به شما تحویل می دهیم. جهت کسب اطلاعات بیشتر همین حال با ما تماس بگیرید.


ارقام دیگر نهال زردالو