پیش فروش نهال در غرب نهال آغاز شد
 • فارسی
  فارسی
 • فارسی
  فارسی
 • english
  English
 • العربیة
  العربیة

جستجو در سایت

نهال زردآلو نصیری

نهال زردآلو نصیری

نهال زردآلو نصیری یکی از بهترین و مقاوم‌ترین نهال‌های زردآلو در برابر شرایط محیطی، سرما و گرما می‌باشد و یکی از مناسب‌ترین انتخاب‌ها برای مصرف روزانه و تازه خوری خواهد بود. این نهال زردآلو یکی از خوشمزه‌ترین میوه‌ها را در بین ارقام زردآلو دارد و از محبوبیت نسبتا زیادی در بین مردم ایران و برخی از دیگر کشورهای جهان برخوردار است.

جهت خرید نهال زردآلو نصیری کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید و یا از طریق شبکه های اجتماعی با ما در تماس باشید.

جهت استعلام قیمت نهال زردآلو نصیری کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید و یا از طریق شبکه های اجتماعی با ما در تماس باشید.

مشتریان عزیز پس از ثبت و سفارش نهال زردآلو نصیری نهال مورد نظر شما پس از بسته بندی از طریق پایانه مسافربری به مقصد شما ارسال خواهد شد.

گارانتی بازگشت نهال

گارانتی بازگشت نهال

تمامی نهال ها دارای ضمانت بازگشت نهال و وجه می باشد.
گواهی سلامت و قرنطینه

گواهی سلامت و قرنطینه

تمامی نهال ها دارای گواهی سلامت و قرنطینه می باشد.
ارسال به سراسر کشور

ارسال به سراسر کشور

ارسال نهال از طریق پایانه مسافربری به سراسر کشور.
مشاوره خرید نهال

مشاوره خرید نهال

کارشناسان آماده مشاوره رایگان به شما عزیزان می باشند.
مجوز جهاد کشاورزی

مجوز جهاد کشاورزی

نهالستان غرب نهال دارای مجوز جهاد کشاورزی می باشد.
قیمت مناسب نهال

قیمت مناسب نهال

به واسطه حذف دلال ها قیمت نهال های ما مناسب می باشد.

خصوصیات نهال زردآلو نصیری

درخت زردآلو نصیری به دلیل میوه بسیار خوشمزه‌ای که دارد، جزء نیازهای اصلی بازار میوه به حساب می‌آید و خریداران نسبتا زیادی خواهد داشت؛ به دلیل وجود خریداران زیاد و البته نیاز بازار میوه، تولید این میوه در کشور به شکل گسترده انجام می‌شود و هر ساله شاهد تولید این محصول به مقدار زیاد خواهیم بود.

میوه زردآلو نصیری گوشتی بسیار فشرده و متراکم دارد و همین ویژگی آن را به یکی از بهترین میوه‌ها برای مصرف روزانه و تازه خوری تبدیل کرده است. داشتن پرز کم بر روی پوست میوه زردآلو نصیری (مانند دیگر زردآلوها) باعث می‌شود تا هم از نظر ظاهری زیبا باشد و هم از نظر خوردن لذیذتر باشد و هضم آن بهتر انجام شود.

مشخصات درخت زردآلو نصیری

نهال زردآلو نصیری یکی از ارقام زردآلویی می‌باشد که باردهی فوق‌العاده خوبی دارد و به راحتی نمی‌توان از کنار مقدار باردهی بالای آن گذشت. درخت زردآلو نصیری در شرایط ایده‌آل تا 50 تن در هکتار محصول خواهد داد و این رقم برای باغداران فوق‌العاده مطلوب به حساب می‌آید.

نهال زردآلو نصیری یکی از بلندترین نهال‌ها در بین ارقام زردآلو می‌باشد و دلیل این رشد مناسب و قد بلند آن علاوه بر ژنتیک نهال، مقاومت و سازگاری با عوامل محیطی می‌باشد. برخی از باغداران ارتفاع 8 متری این درخت را نیز دیده‌اند؛ اما در شرایط عادی این درخت ارتفاعی بین 5 تا 6 متر خواهد داشت.

کشور سازنده

کشور سازنده درخت زردآلو نصیری، چین می‌باشد و این نهال هم مانند اکثر نهال‌های زردآلو در ایران، وارداتی است.

فاصله کاشت

نهال زردآلو نصیری به دلیل اینکه رشد بسیار خوب و سریعی دارد و همچنین پربازده است و هر درخت آن میوه‌های بسیار زیادی خواهد داشت، فاصله کاشت آن بسیار با اهمیت و از حساسیت بسیار بالایی برخوردار است.

به طور کلی فاصله مناسب برای کاشت درخت زردآلو نصیری 4 در 6 متر خواهد بود و اگر این میزان را هنگام کاشت نهال رعایت کنید، با مشکلی در این زمینه مواجه نخواهید شد.

شکل میوه

میوه زردآلو نصیری حالت دوکی شکل (فرم بیضی و باریک و کشیده) دارد و رنگ پوست آن زرد متمایل به نارنجی است؛ پوست این میوه نازک اما بسیار مقاوم و مستحکم است و به راحتی آسیب نمی‌بیند. این میوه گوشتی فشرده و متراکم و مزه بسیار خوبی دارد و به همین دلیل یکی از پرطرفدارترین ارقام زردآلو در ایران به حساب می‌آید.

حداکثر ارتفاع

همانطور که گفته شد درخت زردآلو نصیری در شرایط عادی، ارتفاعی بین 5 تا 6 متر خواهد داشت؛ اما باغداران بعضی از مناطق، این درخت را با ارتفاع 8 متر نیز مشاهده کرده‌اند.

نیاز سرمایی

نهال زردآلو نصیری و به طور کلی تمامی ارقام زردآلو به بین 300 تا 1000 ساعت دمای کمتر از 7 درجه سانتی‌گراد نیاز خواهند داشت.

عمر اقتصادی

عمر اقتصادی اکثر ارقام زردآلو بین 25 تا 35 سال می‌باشد و شما نمی‌توانید در تمام طول عمر این درختان (عمر کلی، نه عمر اقتصادی)، محصول مناسب و با کیفیت را برداشت کنید؛ عمر اقتصادی درخت زردآلو نصیری در حدود 35 سال می‌باشد.

وزن میوه

میوه زردآلو نصیری وزن حدودا 40 گرمی دارد؛ البته مناسب بودن رطوبت خاک (میزان 50 درصدی باید رعایت شود)، شرایط محیطی، نوع رسیدگی (هرس به موقع، سم‌پاشی مناسب، آبیاری به اندازه نیاز و…) در وزن میوه و کیفیت آن تاثیر زیادی خواهد گذاشت.

ارتفاع از سطح دریا

ارتفاع کاشت از سطح دریا برای برخی از نهال‌های میوه اهمیت زیادی ندارد ولی برخی از دیگر نهال‌ها وجود دارند که حساسیت بسیار زیادی نسبت به ارتفاع کاشت از سطح دریا دارند و این مسئله برای آن‌ها بسیار با اهمیت می‌باشد. دلیل این موضوع اختلافات زیستی ارتفاعات متفاوت سطح زمین است.

مقاومت در برابر آفات

زمانی که درخت زردآلو زخمی می‌شود، انواع و اقسام آفات به درخت حمله می‌کنند؛ شما می‌توانید با سمپاشی به موقع و هرس شاخه‌های درخت به مقدار مناسب، از ورود این آفات به درخت جلوگیری کنند.

گفته شده که سمپاشی با اسپری بهترین راه از بین بردن آفات می‌باشد؛ زمانی که اسپری می‌کنید، به دستورالعمل‌های اسپری کردن توجه داشته باشید و هنگام سمپاشی نیز از لباس مناسب استفاده کنید تا سلامت جسمی شما به واسطه سمپاشی، با تهدید مواجه نشود.

حداکثر عملکرد میوه در هکتار

همانطور که گفته شد میزان برداشت محصول زردآلو نصیری در هکتار به 50 تن نیز خواهد رسید و شما می‌توانید به راحتی با برداشت این میزان محصول، به سود بسیار خوبی دست پیدا کنید.

لازم به ذکر است که زمان محصول دهی درخت زردآلو نصیری نسبت به دیگر درختان زردآلو دیرتر خواهد بود و شما نمی‌توانید در همان زمانی که دیگر زردآلوها را برداشت می‌کنید، زردآلو نصیری را نیز برداشت کنید.

شروع محصول دهی

شروع محصول دهی زردآلو نصیری حدودا 4 الی 5 سال بعد از کاشت می‌باشد؛ یعنی شما می‌توانید در سال پنجم کاشت این نهال، محصولات با کیفیت خود را برای اولین بار برداشت کنید.

همانطور که گفته شد زمان رسیدن این میوه نسبت به دیگر میوه‌های زردآلو دیرتر خواهد بود؛ زمان باردهی این نهال در انتهای تیر و اوایل مرداد ماه است.

قدرت رشد درخت

نهایتا این درخت بین 6 تا 8 متر ارتفاع خواهد داشت؛ در اکثر مناطق ارتفاع این درخت بین 5 تا 6 متر خواهد بود و در برخی از مناطق خاص به 8 متر نیز خواهد رسید و این اعداد بیانگر یک قدرت رشد مناسب و مطلوب برای این نهال است.

رقم گرده افشان

نهال زردآلو نصیری یکی از ارقام زردآلویی است که برای باردهی و رشد نیاز به گرده افشانی دارد؛ شما می‌توانید از ارقام زردآلو عسگرآباد و زردآلو سلطنتی برای گرده افشانی این نهال استفاده کنید.

رعایت فاصله کاشت برای کاشتن ارقام گرده افشان یکی از مهم‌ترین مسائل برای گرده افشانی خواهد بود که اگر فاصله رعایت نشود، گرده افشانی به درستی انجام نخواهد گرفت.

پایه درخت

پایه درخت زردآلو نصیری، زردآلوی بذری می‌باشد.

زمان گلدهی درخت زردآلو نصیری

خوب است دانسته شود که قاعدتا نهال‌هایی که دیربارده هستند، گلدهی آنان نیز با تاخیر مواجه است.

مدت آبیاری

درخت زردآلو نصیری برای رشد نیاز به خاک مرطوب تا حد 50 درصد دارد؛ مقدار آبی که برای آبیاری این درخت نیاز دارید، بین 70 تا 90 متر مکعب خواهد بود. البته اگر از روش سنتی برای آبیاری استفاده کنید، به این مقدار نیاز دارید و در صورت استفاده از روش آبیاری قطره‌ای، این میزان تا حد قابل توجهی کاهش خواهد داشت.

پیشنهاد می‌شود از روش آبیاری غرقابی برای آبیاری این درخت استفاده نکنید؛ میزان رطوبت خاک را جدی بگیرید و هنگامی که رطوبت از 50 درصد کمتر شد، میزان آن را بالا با آبیاری بالا ببرید.

قیمت نهال زردآلو نصیری

قیمت نهال زردالو نصیری متناسب با دیگر نهال‌های زردآلو می‌باشد و دست باغدار و پرورش‌دهنده برای خرید این نهال کاملا باز خواهد بود؛ شما می‌توانید با مراجعه به سایت‌های فروش نهال و همچنین مجموعه نهالستان‌های سطح شهر خود، از قیمت نهال زردآلو نصیری مطلع شوید.

مجموعه نهالستان غرب نهال با مدیریت مهندس رضا داداشی، فروش نهال زردآلو نصیری و دیگر نهال‌های موجود در کشور را به صورت حضوری و اینترنتی عهده دار است. با خرید از غرب نهال، بابت کیفیت بالا و قیمت مناسب نهال‌های خود، مطمئن باشید. شما می‌توانید برای خرید نهال زردآلو نصیری با روابط عمومی این مجموعه تماس بگیرید و از مشاوره رایگان متخصصین با تجربه و کاربلد غرب نهال بهره‌مند شوید.


ارقام دیگر نهال زردالو