پیش فروش نهال در غرب نهال آغاز شد
 • فارسی
  فارسی
 • فارسی
  فارسی
 • english
  English
 • العربیة
  العربیة

جستجو در سایت

نهال زردآلو تبرزه

نهال زردآلو تبرزه

درختان زردآلو تبرزه معمولا عملکرد خوبی دارند و در فصل برداشت محصول بازدهی بسیار زیادی از خود نشان می دهند. معمولا در هر هکتار 5 تن محصول به صورت سالانه برداشت می شود.

جهت خرید نهال زردآلو تبرزه کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید و یا از طریق شبکه های اجتماعی با ما در تماس باشید.

جهت استعلام قیمت نهال زردآلو تبرزه کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید و یا از طریق شبکه های اجتماعی با ما در تماس باشید.

مشتریان عزیز پس از ثبت و سفارش نهال زردآلو تبرزه نهال مورد نظر شما پس از بسته بندی از طریق پایانه مسافربری به مقصد شما ارسال خواهد شد.

گارانتی بازگشت نهال

گارانتی بازگشت نهال

تمامی نهال ها دارای ضمانت بازگشت نهال و وجه می باشد.
گواهی سلامت و قرنطینه

گواهی سلامت و قرنطینه

تمامی نهال ها دارای گواهی سلامت و قرنطینه می باشد.
ارسال به سراسر کشور

ارسال به سراسر کشور

ارسال نهال از طریق پایانه مسافربری به سراسر کشور.
مشاوره خرید نهال

مشاوره خرید نهال

کارشناسان آماده مشاوره رایگان به شما عزیزان می باشند.
مجوز جهاد کشاورزی

مجوز جهاد کشاورزی

نهالستان غرب نهال دارای مجوز جهاد کشاورزی می باشد.
قیمت مناسب نهال

قیمت مناسب نهال

به واسطه حذف دلال ها قیمت نهال های ما مناسب می باشد.

کشور سازنده

نهال زردآلو تبرزه از سالیان قبل در کشور عزیزمان کشت می شود و مبدأ اصلی آن نیز ایران است . به همین دلیل خرید نهال زردآلو تبرزه در بسیاری از شهرهای ایران با آب و هوای مختلف انجام می شود و کشاورزان به کشت این محصول می پردازند.

پایه

بی‌دردسرترین راه برای تکثیر درختان زردآلو تبرزه، قلمه زدن است. تکثیر از طریق قلمه زدن به بهترین وجه در پاییز انجام می شود، زمانی که برگ ها هنوز به درخت چسبیده اند یا زمانی که در خواب زمستانی هستند.

بهترین پایه برای قلمه زنی پایه بادام و هلو، زردآلوی تلخ و آلوچه ی وحشی است. درختان زردآلوی تازه تکثیر شده را به طور مداوم آبیاری کنید تا در بهار شروع به رشد کنند.

مشخصات نهال زردآلو تبرزه

بهترین مکان برای کاشت نهال زردآلو تبرزه مناطق گرمسیری و معتدل است. اما با اینحال این نهال در شرایط سردسیری نیز مقاومت خوبی دارد. رشد این نهال از ارقام دیگر بهتر است و شاخ و برگ های زیادی ندارد. تنه درخت بسیار قوی و استحکام بالایی دارد و میوه ها پرثمر و بازدهی بالاست.

فاصله کاشت

قبل از خرید نهال زردآلو تبرزه حتما محلی را انتخاب کنید که بعدها فضای زیادی برای درخت شما داشته باشد تا ریشه‌ها و شاخه‌هایش را باز کند. باید اندازه و گسترش یک درخت بالغ را در نظر بگیرید، نه فقط رشد یک درخت کوچک. با گذشت چند فصل ، درخت جدیدتان می تواند باعث رقابت در منابع و مواد مغذی شود و از درختان نزدیک به خود آنها را بگیرد. برای این منظور مناطق کاشت را با فاصله 4 در 5 متر در نظر بگیرید تا بهترین بازدهی را به همراه داشته باشید.

گذرگاه‌های بتنی، لوله‌های زیر زمین، یا سیم های برقی در نزدیک محل کاشت نیز می‌توانند به همان اندازه دردسرساز باشند.

حداکثر ارتفاع درخت

ارتفاع این درختان در بهترین حالت به 3 الی 4 متر می رسد. اما این بدان معنا نیست که نیازی به هرس ندارند. قبل از شروع باران در پاییز، درخت را هرس کنید تا شاخه هایی که مرده اند یا از بیماری رنج می برند جدا شوند. همچنین در مناطقی که درخت بیش از حد ضخیم و فشرده شده است هرس کنید تا نور خورشید به برگ ها برسد و میوه ها و هوا در اطراف شاخه ها بچرخد

میوه های زردآلو از سال دوم به بعد رشد می کنند. این بدان معناست که هنگام هرس (مخصوصاً در سال اول) باید مراقب باشید که تعداد زیادی از شاخه های سال قبل دست نخورده باقی بمانند تا درخت شما آنچه را که برای میوه دادن نیاز دارد داشته باشد.

نیاز سرمایی

درختان میوه معمولا پیش از کاشتن نیاز به چند ساعت قرار گرفتن در هوای سرد دارند. این کار به افزایش مقاومت درخت در برابر سرما و اطمینان از جوانه زدن به موقع کمک می کند. به منظور گذراندن دوره سرمایی پیش از خرید نهال زردآلو تبرزه 300 الی 900 ساعت سرمای منفی 7 درجه را برای آن در نظر می گیرند.

عمر اقتصادی

درخت زردآلو تبرزه در صورت رشد مناسب و شرایط خوب 40 سال عمر اقتصادی دارد و می تواند محصول پرباری را به باغدار عرضه کند.

مشخصات میوه

این میوه در مقایسه با دیگر زردآلوهای موجود در بازار کوچکتر است و وزنی معادل 10 گرم دارد. اما میوه آن بسیار خوش طعم و آبدار است بطوریکه امروزه در بازار مشتریان بسیاری دارد و برای کشاورزان نیز پرثمر و مقرون بصرفه است.

ارتفاع از سطح دریا

این درخت در همه شرایط آب و هوایی رشد خوبی دارد و می تواند آب و هوای گرم و سرد را تحمل کند. اما اقلیم گرمسیری را ترجیح می دهد و گرما باعث می شود که میوه های باکیفیت تری تولید گردد.

مقاومت در برابر آفات

درختان زردآلو تبرزه می توانند قربانی بیماری ها و آفات بسیاری شوند. چند مورد از شایع ترین بیماری هایی که این نوع زردآلو با آنها دست و پنجه نرم می کند عبارت است از : شانکر باکتریایی، کپک پودری، پوسیدگی ریشه ای قارچ ریشه، شته ها و حشرات و …

کارهایی که می توانید برای جلوگیری از آسیب آنها به درختان خود انجام دهید اینست که همواره مراقبت های لازم را از درخت انجام دهید و آبیاری منظم، هرس و کوددهی را فراموش نکنید.

حداکثر عملکرد میوه در هکتار

درختان زردآلو تبرزه معمولا عملکرد خوبی دارند و در فصل برداشت محصول بازدهی بسیار زیادی از خود نشان می دهند. معمولا در هر هکتار 5 تن محصول به صورت سالانه برداشت می شود.

شروع محصول دهی

پس از خرید نهال زردآلو تبرزه از سال چهارم به بعد درختان شروع به محصول دهی می کنند و در تیرماه هر سال فصل برداشت آغاز می شود.

رقم گرده افشان

این گونه نیازی به ارقام گرده افشان ندارد. اما تجربه ثابت کرده استفاده از گرده افشان (درختان و حشرات) می تواند به کیفیت محصول کمک بسیاری کند. برای اینکه زردآلوهایتان بهترین شانس ممکن را برای موفقیت داشته باشند، می توانید گرده افشان هایی مانند پرندگان و زنبورها یا سایر حشرات را جذب کنید. اول، تمام تلاش خود را برای استفاده از حشره کش های ارگانیک به جای حشره کش های شیمیایی انجام دهید، زیرا مواد شیمیایی می تواند گرده افشان ها را از پرواز در باغ شما منصرف کند و در نتیجه میوه های کمتری در درخت زردآلو شما تولید شود.

همچنین می‌توانید پس از خرید نهال زردآلو تبرزه تعدادی درخت گرده افشان در اطراف باغ بکارید و کیفیت محصولات خود را با استفاده از این روش تضمین کنید.

مدت آبیاری

درخت زردآلو تبرزه 7 الی 10 روز یک بار نیاز به آبیاری دارد. همچنین در اواخر زمستان، به کود نیاز دارند تا بهترین عملکرد را داشته باشند.

زمان گلدهی

زردآلو تبرزه در اوایل فروردین شروع به گلدهی می نماید.

جمع بندی

نهالستان غرب نهال با مدیریت رضا داداشی آماده فروش نهال زردآلو تبرزه است. شما می توانید نهال های سالم و باکیفیت را از نهالستان ما تهیه کنید و از خدمات بیشمار ما بهره مند شوید.


ارقام دیگر نهال زردالو