پیش فروش نهال در غرب نهال آغاز شد
 • فارسی
  فارسی
 • فارسی
  فارسی
 • english
  English
 • العربیة
  العربیة

جستجو در سایت

نهال زردآلو رجبعلی

نهال زردآلو رجبعلی

زردآلو رجبعلی میوه ای لذیذ و شیرین است که مبدأ آن کشور چین است. زردآلو رجبعلی میوه ای است که در أواخر فروردین شکوفا می شود. میوه زردآلو رجبعلی درشت و خوش طعم است اما مغز آن غیرخوراکی می باشد. این میوه زردرنگ مایل به صورتی است و می توان به مدت یک تا دو هفته در یخچال نگهداری کرد.زردآلو رجبعلی را می توان منجمد، کنسرو یا خشک کرد. برای یخ زدن میوه ابتدا هسته آن را جدا کنید. اگر می‌خواهید میوه‌ها را منجمد کنید، زردآلوهای رسیده را انتخاب کنید.

جهت خرید نهال زردآلو رجبعلی کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید و یا از طریق شبکه های اجتماعی با ما در تماس باشید.

جهت استعلام قیمت نهال زردآلو رجبعلی کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید و یا از طریق شبکه های اجتماعی با ما در تماس باشید.

مشتریان عزیز پس از ثبت و سفارش نهال زردآلو رجبعلی نهال مورد نظر شما پس از بسته بندی از طریق پایانه مسافربری به مقصد شما ارسال خواهد شد.

گارانتی بازگشت نهال

گارانتی بازگشت نهال

تمامی نهال ها دارای ضمانت بازگشت نهال و وجه می باشد.
گواهی سلامت و قرنطینه

گواهی سلامت و قرنطینه

تمامی نهال ها دارای گواهی سلامت و قرنطینه می باشد.
ارسال به سراسر کشور

ارسال به سراسر کشور

ارسال نهال از طریق پایانه مسافربری به سراسر کشور.
مشاوره خرید نهال

مشاوره خرید نهال

کارشناسان آماده مشاوره رایگان به شما عزیزان می باشند.
مجوز جهاد کشاورزی

مجوز جهاد کشاورزی

نهالستان غرب نهال دارای مجوز جهاد کشاورزی می باشد.
قیمت مناسب نهال

قیمت مناسب نهال

به واسطه حذف دلال ها قیمت نهال های ما مناسب می باشد.

کشور سازنده

زردآلو رجبعلی میوه ای لذیذ و شیرین است که مبدأ آن کشور چین است. پس از آن خرید نهال زردآلو رجبعلی در دیگر کشورهای جهان نیز رواج یافت و امروزه در ایران کشت و پرورش می یابد.

پایه

پایه اصلی این درخت زردآلوی تلخ می باشد.

مشخصات نهال زردآلو رجبعلی

این درخت در بهار دیر شکوفا می شود و در مردادماه برداشت می شود. این زردآلو زمستان های نسبتاً سرد را دوست دارد. همچنین تابستان های گرم را دوست دارد، اما نه خیلی گرم. سریع رشد می کند و در آب و هوای سردسیری عملکرد بهتری دارد. بسیار مشتری پسند بوده و میوه های آن اغلب صادراتی است.

فاصله کاشت

پس از خرید نهال زردآلو رجبعلی آن را در آفتاب کامل بکارید. این میوه ها می توانند در سایه نیز رشد کنند، اما عملکرد آن کمتر از زمانی است که در آفتاب کامل رشد کنند. بهتر است آن را در خاک لومی با زهکشی خوب بکارید. زردآلو ریشه های مرطوب را دوست ندارد.

این درخت در خاک خنثی یا کمی قلیایی با محدوده pH 6 تا 7 بهترین رشد را دارد.از کاشت نزدیک به هم ی ابا فاصله زیاد خودداری کنید. بهتر است همواره فاصله 4 در 4 متر را برای نهال ها در نظر بگیرید.

حداکثر ارتفاع درخت

این درختان نسبت به سایر همنوعان خود ارتفاع بلندتری دارند که در فصل رشد به 7 متر می رسد. زردآلو رجبعلی هم روی شاخه ها و ساقه هایی که در سال گذشته رشد کرده اند و هم روی خوشه ها یا خارهای باردهی مسن میوه می دهد. بنابراین برای کیفیت بهتر میوه ها باید آن را هرس کرد.

ساقه ها و شاخه های جانبی قدیمی و فرعی که دیگر میوه نمی دهند را هرس کنید. همه شاخه های بیمار، مرده و شکسته را جدا کنید. هرس را در هوای خشک تابستانی انجام دهید. زردآلو زمانی که در زمستان هرس شود بیشتر مستعد ابتلا به شانکر باکتریایی است. بیماری می تواند از طریق هرس وارد گیاه شود.

نیاز سرمایی

زردآلو رجبعلی به آب و هوایی نیاز دارد که در آن زمستان به اندازه کافی سرد باشد تا بتواند یک دوره خواب زمستانی را بگذراند. همچنین قبل از کاشت به 300 تا 900 ساعت سرمای 7- درجه نیاز دارند تا بتوانند مقاومت خود را در برابر بیماری ها و سرما افزایش دهند. اینکار قبل از خرید نهال زردآلو رجبعلی به افزایش کیفیت میوه ها و رشد جوانه ها کمک شایانی می کند.

عمر اقتصادی

معمولا عمر اقتصادی این گونه 60 سال است.

مشخصات میوه

میوه زردآلو رجبعلی درشت و خوش طعم است اما مغز آن غیرخوراکی می باشد. این میوه زردرنگ مایل به صورتی است و می توان به مدت یک تا دو هفته در یخچال نگهداری کرد.

زردآلو رجبعلی را می توان منجمد، کنسرو یا خشک کرد. برای یخ زدن میوه ابتدا هسته آن را جدا کنید. اگر می‌خواهید میوه‌ها را منجمد کنید، زردآلوهای رسیده را انتخاب کنید.

ارتفاع از سطح دریا

خوشبختانه زردآلو رجبعلی از نظر ارتفاع از سطح دریا محدودیتی ندارد.

مقاومت در برابر آفات

این رقم مقاومت بالایی در برابر أنواع آفات و بیماری ها دارد.

حداکثر عملکرد میوه در هکتار

عملکرد هر درخت 150 کیلو در سال است.

شروع محصول دهی

پس از خرید نهال زردآلو رجبعلی ، این نهال دو تا چهار سال پس از کاشت شروع به میوه دهی می کند.برداشت زردآلو در اواسط تا اواخر تابستان اتفاق می افتد. میوه ها در مدت حدود سه هفته می رسند.

برای تعیین اینکه آیا میوه برای چیدن آماده است یا خیر، میوه را در دست بگیرید و آن را به آرامی بچرخانید. اگر به راحتی جدا شود رسیده است. زردآلوی رسیده کمی نرم و طعم شیرینی خواهد داشت.

رقم گرده افشان

اغلب زردآلوها مانند زردآلو رجبعلی خود بارور هستند و اگر به تنهایی کاشته شوند میوه می دهند . ریلاند و پرفکشن تنها گونه های زردآلو هستند که خودبارور نیستند و نیاز به رقم گرده افشان دارند. این ارقام به یک زردآلوی گرده افشان دیگر در فاصله نزدیک به خود نیاز دارند.

با اینحال در ارقام خودبارور نیز ، کاشت دو رقم در نزدیکی یکدیگر که امکان گرده افشانی متقابل را فراهم می کند، عملکرد درخت را افزایش می دهد.

مدت آبیاری

در اولین تابستان پس از خرید نهال زردآلو رجبعلی و کاشت آن، لازم است که هر هفته آبیاری کنید. هنگامی که درخت مستقر و بالغ شد، فقط به 7 روز یک بار آبیاری نیاز دارد. در طول زمانی که میوه ها متورم می شوند، خاک را به طور یکنواخت مرطوب نگه دارید تا به اندازه کامل برسند.

آب آبیاری را آزمایش کنید تا مطمئن شوید که نمک، بور یا کلر زیادی ندارد.

در اوایل بهار کمپوست یا کود کهنه را در اطراف هر درخت پخش کنید. همچنین در فصل بهار درختان را با کود همه منظوره (10-10-10) قبل از تشکیل میوه تغذیه کنید.

اگر رشد درخت کند است خاک را از نظر کمبود مواد مغذی آزمایش کنید. اگر رشد شدید و بیش از حد سرسبز است ، یک گیاه پوششی در اطراف درختان بکارید تا مقداری از نیتروژن اضافی خاک مصرف شود.

زمان گلدهی

این رقم معمولا دیرگل است. زردآلو رجبعلی میوه ای است که در أواخر فروردین شکوفا می شود. برای میوه هایی که زودگل می دهند یخبندان های بهار خطرناک است زیرا یخبندان جوانه ها و شکوفه های گل را از بین می برد. خوشبختانه زردآلو رجبعلی از این مورد مستثنی است.

جمع بندی

در نهالستان غرب نهال أنواع نهال های باکیفیت و سالم را به شما ارائه می دهیم. اگر میخواهید در آینده درختان شما به آفات و بیماری ها دچار نشوند باید از نهال های سالم و شناسنامه دار استفاده کنید. نهالستان غرب نهال با مدیریت رضا داداشی مجوزهای بهداشتی مربوطه را اخذ نموده و آماده ارائه خدمات به شما عزیزان است.


ارقام دیگر نهال زردالو