پیش فروش نهال در غرب نهال آغاز شد
 • فارسی
  فارسی
 • فارسی
  فارسی
 • english
  English
 • العربیة
  العربیة

جستجو در سایت

نهال گلابی شاه میوه

نهال گلابی شاه میوه

نهال گلابی شاه میوه از پرطرفدارترین ارقام نهال در ایران است که سود تجاری مناسبی را برای باغدار به همراه دارد. ویژگی بارز میوه‌های حاصل شده از این نهال، بزرگ و شیرین بودن آنها نسبت به سایر انواع گلابی است.

جهت خرید نهال گلابی شاه میوه کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید و یا از طریق شبکه های اجتماعی با ما در تماس باشید.

جهت استعلام قیمت نهال گلابی شاه میوه کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید و یا از طریق شبکه های اجتماعی با ما در تماس باشید.

مشتریان عزیز پس از ثبت و سفارش نهال گلابی شاه میوه نهال مورد نظر شما پس از بسته بندی از طریق پایانه مسافربری به مقصد شما ارسال خواهد شد.

گارانتی بازگشت نهال

گارانتی بازگشت نهال

تمامی نهال ها دارای ضمانت بازگشت نهال و وجه می باشد.
گواهی سلامت و قرنطینه

گواهی سلامت و قرنطینه

تمامی نهال ها دارای گواهی سلامت و قرنطینه می باشد.
ارسال به سراسر کشور

ارسال به سراسر کشور

ارسال نهال از طریق پایانه مسافربری به سراسر کشور.
مشاوره خرید نهال

مشاوره خرید نهال

کارشناسان آماده مشاوره رایگان به شما عزیزان می باشند.
مجوز جهاد کشاورزی

مجوز جهاد کشاورزی

نهالستان غرب نهال دارای مجوز جهاد کشاورزی می باشد.
قیمت مناسب نهال

قیمت مناسب نهال

به واسطه حذف دلال ها قیمت نهال های ما مناسب می باشد.

خصوصیات نهال گلابی شاه میوه

نهال گلابی شاه میوه که اصالتا از شهر اصفهان منشأ گرفته و به عنوان یکی از پروفروش‌ترین نهال‌های گلابی به شمار می‌رود، دیرگل بوده و همچنین قد کوتاهی دارد. محصول نهال پیوندی گلابی شاه میوه برای تازه‌خوری بسیار مناسب است؛ چرا که مدتی پس از چیدن، به رنگ قهوه‌ای متمایل می‌شود.

این نهال مقاومت نسبتا خوبی به سرما دارد و بیشتر در آب و هوای معتدل و سرد کشت می‌شود. هرس درخت گلابی شاه میوه در دو نوبت زمانی انجام می‌شود؛ اولین بار در اواخر فصل تابستان هرس این درخت به منظور فرم دهی و هرس دوم آن در اواخر پاییز و زمستان جهت باردهی انجام می‌شود.

مشخصات نهال گلابی شاه میوه

از مهم‌ترین نکات راجب خرید نهال گلابی شاه میوه، درباره‌ی قابلیت انبارداری محصول آن است؛ میوه‌های حاصل از این نهال به هیچ وجه ماندگاری خیلی بالایی ندارند و مطلوب آن است که پس از چیدن سریعا به دست مشتری برسند. نهایت مدت زمان انبارداری 1 الی 3 ماه می‌باشد.

برخلاف خاک‌های شنی که برای کاشت این نهال مناسب هستند، خاک‌های سنگین و دارای آهک مطلقا مناسب کاشت این نهال نمی‌باشند. درخت شاه گلابی، محصول‌دهی خیلی بالایی ندارد؛ اما به سبب کیفیت خوب میوه‌هایش، بازار تجاری نسبتا خوبی را داراست. مشخصات شاه گلابی نیز به این این شکل است که گلابی‌های به بار آمده ، در صورتی که کاملا رسیده باشند به رنگ زرد روشن هستند و طعم بسیار شیرینی دارند. شکل میوه شبیه به مخروط بوده که دارای بافت نرم و آبدار می‌باشد.

کشور سازنده

کشور سازنده نهال گلابی شاه میوه ایران است و به همین سبب از مشهورترین نهال‌های میوه در میان باغداران ایرانی به شما می‌رود.

فاصله کاشت نهال گلابی شاه میوه

برای تعیین فاصله کاشت مناسب نهال‌های گلابی شاه میوه باید به نوع زمین زراعی توجه داشت. درصورتی که زمین موردنظر شیب ملایمی داشته و در نواحی بادگیر قرار دارد، فاصله مطلوب برای کاشت درخت گلابی شاه میوه ۴*۳ و ۳*۳ متر می‌باشد؛ اما در صورتی که کاشت این نهال در زمین‌های مسطح انجام می‌شود بهتر است نهال‌ها در فواصل ۴*۴ متری و ۴*۳ متری کاشته شوند.

به یاد داشته باشید که رعایت فاصله مناسب به منظور عدم تداخل ریشه نهال‌ها و آسیب‌دیدگی آنها و همچنین برای نور رسی به نهال، موضوعی ضروری است.

شکل میوه

میوه شاه گلابی که غالبا زرد رنگ است، اندازه به نسبت بزرگی داشته و بسیار لذیذ و آبدار می‌باشد. در این صفحه عکس درخت گلابی شاه میوه نیز قابل مشاهده است.

حداکثر ارتفاع درخت گلابی شاه میوه

ارتفاع درخت گلابی شاه میوه، در حدود 4 تا حداکثر 6 متر است که همین ارتفاع کم موجب می‌شود آن را در گروه درختان کوتاه قد دسته‌بندی کنند.

نیاز سرمایی نهال گلابی شاه میوه

معمولا جوانه گلابی به سرمای زیر 7 درجه سانتی‌گراد برای مدت زمان 600 تا 1500 ساعت نیاز دارد تا باردهی خوبی در سال آینده داشته باشد. همچنین نهال شاه گلابی مقاومت خوبی در برابر سرما دارد و می‌تواند در بازه دمایی منفی 25 تا منفی 28 درجه سانتی‌گراد دوام بیاورد.

عمر اقتصادی

اگر نگهداری از میوه شاه گلابی به گونه‌ای باشد که بهترین شرایط برای باردهی این گیاه فراهم شود، حداقل عمر اقتصادی درخت گلابی شاه میوه 30 سال است؛ این میزان به طور کلی مدت زمان مطلوبی به عنوان عمر اقتصادی آن به شمار می‌رود.

وزن میوه

وزن میوه‌های درخت گلابی شاه میوه در حدود 190 الی 260 گرم می‌باشد.

ارتفاع از سطح دریا

از مهم‌ترین نکات به هنگام کاشت درخت گلابی شاه میوه، توجه به ارتفاعی است که نهال در آن کاشت می‌شود. بدیهی است که انتخاب ارتفاع مناسب می‌تواند تاثیری مستقیم در باردهی درخت شاه گلابی داشته باشد؛ چرا که این ارتفاع بر زیست و شرایط آب و هوا و خاک و… تاثیر گذار است.

شایان ذکر است ارتفاع کاشت از سطح دریا، در برخی از نهال‌های میوه اهمیت چندانی ندارد؛ اما در زمان کاشت برخی دیگر، حتما باید به آن توجه شود.

مقاومت در برابر آفات

در حالت کلی درخت گلابی شاه میوه را به عنوان یکی از درختان مقاوم می‌شناسند؛ اما با این حال حساسیت‌هایی راجع به مقاومت آن در برابر آفات وجود دارد. مهم‌ترین آفت درخت شاه گلابی، پسیل می‌باشد که از عسلک گلابی تغذیه کرده و موجب بدشکل شدن شکل گلابی، ریزش میوه و فاسد شدن آن می‌شود.

مبارزه با پسیل بسیار مهم است؛ به طوری که باغداران باید حداقل دو یا سه مرتبه در سال نسبت به دفع این آفت اقدام کنند.

حداکثر عملکرد میوه در هکتار

از نظر عملکرد باردهی، درخت گلابی شاه میوه عملکرد نسبتا خوبی در هر هکتار از خود نشان می‌دهد که این مقدار بیش از 70 تن محصول در هر یک هکتار تخمین زده شده است.

شروع محصول دهی

درخت گلابی شاه میوه از سال‌های ابتدایی به بار نشسته و پس از رسیدن به سن حدود 4 تا 5 سالگی، محصول دهی تجاری خود را آغاز می‌کند.

قدرت رشد درخت

قدرت رشد درخت شاه گلابی همانند سایر ارقام آن در حد متوسط است و این نهال رشد چندان زیادی ندارد.

رقم گرده افشان

در هنگام کاشت نهال شاه گلابی بهتر آن است که به ازای هر 30 اصله نهال گلابی شاه میوه، یک اصله گرده افشان از ارقام مناسب گلابی کاشته شود.

پایه درخت گلابی شاه میوه

گفته می‌شود که پایه درخت گلابی شاه میوه، گلابی بذری است.

زمان گلدهی

زمان گلدهی این نهال معمولا از 9 الی 25 فروردین ماه هر سال است که با توجه به شرایط اقلیمی و زمان کاشت نهال می‌تواند کمی تغییرات داشته باشد.

مدت ابیاری درخت گلابی شاه میوه

آبیاری نهال گلابی شاه میوه نسبت به سایر انواع نهال آسان‌تر است؛ چراکه نیاز آبی این نهال در مناطق پربارش با آب باران و در مناطق کم‌بارش با آبیاری مصنوعی برطرف می‌شود. بهتر است در ماه‌های فصل بهار هر 10 روز یکبار و در تابستان و مهرماه، هر 7 روز یکبار نسبت به آبیاری این نهال اقدام شود.

قیمت نهال گلابی شاه میوه

دو عامل بسیار موثر در خرید نهال گلابی شاه میوه، کیفیت و مرغوبیت این نهال است که باید به دقت مورد بررسی واقع شود. در مقاله حاضر اطلاعات کاملی راجب به مشخصات نهال گلابی شاه میوه و نکات لازم در هنگام خرید آن درج شده است که مطالعه آن در خرید نهال گلابی شاه میوه به شما کمک می‌کند.

اگر مایل به شروع یک باغداری پرسود هستید، پس از قیاس و سنجیدن عواملی مانند قیمت، کیفیت و اعتبار مرکز فروش نهال، می‌توانید نسبت به خرید نهال گلابی پایه کوتاه اقدام کنید. پیشنهاد ما برای بهترین کیفیت و مناسب‌ترین قیمت، نهالستان غرب نهال است.

مجموعه نهالستان غرب نهال با مدیریت مستقیم مهندس رضا داداشی، انواع ارقام نهال گلابی را با کیفیت بالا و قیمت مناسب در اختیار شما عزیزان قرار می‌دهد. جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره نحوه خرید و استعلام قیمت نهال گلابی شاه میوه، با روابط عمومی این مجموعه تماس حاصل فرمایید.


ارقام دیگر نهال گلابی