پیش فروش نهال در غرب نهال آغاز شد
 • فارسی
  فارسی
 • فارسی
  فارسی
 • english
  English
 • العربیة
  العربیة

جستجو در سایت

نهال گلابی بارتلت

نهال گلابی بارتلت

گلابی بارتلت یک گلابی اروپایی با میوه زرد درشت و گوشت سفید صاف و آبداراست. درختان گلابی بارتلت روزانه حداقل به 6-8 ساعت نور خورشید و آبیاری خوبی نیاز دارند. میوه های بزرگ و زرد رنگ این درخت با گوشت سفید صاف و آبدار ایده آل برای تازه خوری، کنسرو کردن و نگهداری در انبار هستند. گلابی بارتلت بسیار شیرین و آبدار است و باردهی خوبی دارد.

جهت خرید نهال گلابی بارتلت کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید و یا از طریق شبکه های اجتماعی با ما در تماس باشید.

جهت استعلام قیمت نهال گلابی بارتلت کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید و یا از طریق شبکه های اجتماعی با ما در تماس باشید.

مشتریان عزیز پس از ثبت و سفارش نهال گلابی بارتلت نهال مورد نظر شما پس از بسته بندی از طریق پایانه مسافربری به مقصد شما ارسال خواهد شد.

گارانتی بازگشت نهال

گارانتی بازگشت نهال

تمامی نهال ها دارای ضمانت بازگشت نهال و وجه می باشد.
گواهی سلامت و قرنطینه

گواهی سلامت و قرنطینه

تمامی نهال ها دارای گواهی سلامت و قرنطینه می باشد.
ارسال به سراسر کشور

ارسال به سراسر کشور

ارسال نهال از طریق پایانه مسافربری به سراسر کشور.
مشاوره خرید نهال

مشاوره خرید نهال

کارشناسان آماده مشاوره رایگان به شما عزیزان می باشند.
مجوز جهاد کشاورزی

مجوز جهاد کشاورزی

نهالستان غرب نهال دارای مجوز جهاد کشاورزی می باشد.
قیمت مناسب نهال

قیمت مناسب نهال

به واسطه حذف دلال ها قیمت نهال های ما مناسب می باشد.

کشور سازنده

درخت گلابی بارتلت بومی کشور انگلیس است و زادگاه آن در این کشور می باشد. خرید نهال گلابی بارتلت پس از آن در کشور ایران و دیگر کشورها رایج شد.

پایه

برای پیوند درخت گلابی بارتلت از پایه گلابی درگزی استفاده کنید.

مشخصات نهال گلابی بارتلت

گلابی بارتلت یک گلابی اروپایی با میوه زرد درشت و گوشت سفید صاف و آبدار است. درختان گلابی بارتلت روزانه حداقل به 6-8 ساعت نور خورشید و آبیاری خوبی نیاز دارند. این نهال به خشکی مقاوم نیست و در آب و هوای معتدل عملکرد خوبی نشان می دهد. آفتاب کامل، شرایط ایده آل برای این درخت است، به این معنی که باید روزانه حداقل شش ساعت نور مستقیم و بدون فیلتر خورشید دریافت کند.

فاصله کاشت

خرید نهال گلابی بارتلت در خاک کمی اسیدی، عمیق، سنگین و مرطوب (اما با زهکشی خوب) بهترین رشد را دارد. انواع دیگر خاک قابل تحمل است، اما درخت ممکن است محصول سبک تری تولید کند. به خصوص به نمک حساس است و به خشکی مقاوم نیست. بهترین فاصله برای کاشت این نهال 4 در 4 متر است.

حداکثر ارتفاع درخت

این درختان بلند قد معمولا ارتفاع بسیار زیادی دارند و به 10 الی 17 متر می رسند. ارتفاع بلند معایب بسیاری برای درخت دارد که یکی از آنها برداشت سخت محصول است. برای اینکه درخت گلابی سالم و قابل کنترل باشد، هر سال در طول خواب درخت هرس را برنامه ریزی کنید. هرس را از سال اول کاشت درخت شروع می کنید. یک شاخه اصلی انتخاب کنید و سایر شاخه ها را طوری کوتاه کنید که از هم فاصله داشته باشند.

هر شاخه باید در اطراف تنه باشد و هیچ شاخه ای مستقیماً بالای دیگری نباشد. هر شاخه ای که رشد کمی دارد را از درخت جدا کنید. از آنجایی که شاخه های جوان ضعیف هستند، ممکن است لازم باشد تا زمانی که قوی شوند به شاخه های بالغ تر بسته شوند. این کار شاخه های درخت را تشویق می کند تا قوی شوند و در عین حال جریان هوا و نفوذ نور را تضمین می کند.

نیاز سرمایی

خرید نهال گلابی بارتلت در مناطق معتدل کشت خوبی دارد. این درختان به زمستان های سرد نیاز دارند و باید حدود 800 ساعت نیاز سرمایی را تجربه کنند. زمانی که دما زیر منفی 7 درجه سانتیگراد باشد، از نظر فنی به عنوان نیاز سرمایی شناخته می شود. دمای بیشتر از منفی 7 درجه در ساعت سرما به حساب نمی آید .

عمر اقتصادی

معمولا درختان گلابی بارتلت 30 سال عمر اقتصادی دارند و بهترین و باکیفیت ترین میوه ها را در طول این 30 سال به عمل می آورند.

مشخصات میوه

میوه های بزرگ و زرد رنگ این درخت با گوشت سفید صاف و آبدار ایده آل برای تازه خوری، کنسرو کردن و نگهداری در انبار هستند. گلابی بارتلت بسیار شیرین و آبدار است و باردهی خوبی دارد.

ارتفاع از سطح دریا

برای بررسی مناسب بودن شرایط اقلیمی در خرید نهال گلابی بارتلت بهتر است ارتفاع از سطح دریا را بدانیم. معمولا درخت گلابی بارتلت در ارتفاعات 200 الی 2000 متر از سطح دریا مطلوب ترین بازدهی را دارد و رشد خوبی را به همراه خواهد داشت.

مقاومت در برابر آفات

این درخت اغلب مقاومت بالایی در برابر آفات دارد اما به منظور اطمینان از عملکرد صحیح باید کود دهی و آبیاری مناسب را فراموش نکنید.

حداکثر عملکرد میوه در هکتار

بسیاری از کشاورزان درخت گلابی بارتلت را برای رشد و پرورشدر باغ خود انتخاب می کنند. علت این امر عملکرد بالا و بازدهی محصول فوق العاده در فصل برداشت است. معمولا درخت گلابی بارتلت بصورت سالیانه 80 الی 120 تن میوه در هر هکتار برای باغدار عایدی دارد.

شروع محصول دهی

پس از خرید نهال گلابی بارتلت ،میوه های رسیده را معمولاً در اواخر مرداد یا اوایل شهریور می بینید که اگر به درستی نگهداری شوند تا 3 ماه باقی می مانند.در جوانی شروع به میوه دادن می کند و بیش از 100 سال به باروری ادامه می دهد. درست قبل از ظاهر شدن برگها در بهار شکوفا می شود و گلهای سفید خودنمایی می کند.از همان سال های اول کاشت محصول دهی را آغاز می کند.

رقم گرده افشان

به منظور گرده افشانی درخت گلابی بارتلت ، رقم شاه میوه را به همراه نهال در باغ گلابی می کارند. اینکار باعث می شود عمل گرده افشانی به خوبی انجام شود.

مدت آبیاری

درختان گلابی بارتلت برای سالم ماندن و تولید میوه های آبدار نیاز به آبیاری منظم دارند. برای آبیاری پس از خرید نهال گلابی بارتلت ، به صورت هفتگی برنامه ریزی کنید. خشکسالی یا دوره های خشک به معنای آبیاری بیشتر برای درخت گلابی بارتلت است، بنابراین مطمئن شوید که در دوره های بدون باران آب اضافی بدهید. در فصل بلوغ معمولا باید هر 10 الی 12 روز یک بار آبیاری را انجام دهید.

زمان گلدهی

این رقم دیرگل است و گل های گلابی بارتلت معمولا پس از سرمای بهاره جوانه می زنند که این موضوع نگرانی شما را از بابت سوختن جوانه ها از بین می برد. معمولا ارقام زودگل به سرمای بهاره می خورند و جوانه ها قبل از تبدیل شدن به گل و میوه از بین می روند.

جمع بندی

خرید نهال گلابی بارتلت از نهالستان غرب نهال متفاوت و خاص است زیرا با خرید نهال علاوه بر داشتن نهالی سالم و عاری از بیماری خدمات پس از فروش را نیز تجربه می کنید. علاوه بر این قیمت ها در نهالستان غرب نهال مناسب و مقرون بصرفه بوده و دارای شناسنامه سلامت می باشند. شما می توانید برای مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید و سوالات خود را از کارشناسان ما بپرسید.


ارقام دیگر نهال گلابی