پیش فروش نهال در غرب نهال آغاز شد
 • فارسی
  فارسی
 • فارسی
  فارسی
 • english
  English
 • العربیة
  العربیة

جستجو در سایت

نهال گلابی سیبری

نهال گلابی سیبری

نهال گلابی سیبری که به نهال گلابی سرد سیری نیز معروف است، در مناطق سردسیر و کوهستانی کشت می‌شود و می‌توان از آن به عنوان یک نهال با کیفیت گلابی در بین سایر ارقام اشاره کرد. میوه به دست آمده از درخت گلابی سردسیری مزه‌ای ملس و کمی ترش دارد و بسیار آبدار است.

جهت خرید نهال گلابی سیبری کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید و یا از طریق شبکه های اجتماعی با ما در تماس باشید.

جهت استعلام قیمت نهال گلابی سیبری کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید و یا از طریق شبکه های اجتماعی با ما در تماس باشید.

مشتریان عزیز پس از ثبت و سفارش نهال گلابی سیبری نهال مورد نظر شما پس از بسته بندی از طریق پایانه مسافربری به مقصد شما ارسال خواهد شد.

گارانتی بازگشت نهال

گارانتی بازگشت نهال

تمامی نهال ها دارای ضمانت بازگشت نهال و وجه می باشد.
گواهی سلامت و قرنطینه

گواهی سلامت و قرنطینه

تمامی نهال ها دارای گواهی سلامت و قرنطینه می باشد.
ارسال به سراسر کشور

ارسال به سراسر کشور

ارسال نهال از طریق پایانه مسافربری به سراسر کشور.
مشاوره خرید نهال

مشاوره خرید نهال

کارشناسان آماده مشاوره رایگان به شما عزیزان می باشند.
مجوز جهاد کشاورزی

مجوز جهاد کشاورزی

نهالستان غرب نهال دارای مجوز جهاد کشاورزی می باشد.
قیمت مناسب نهال

قیمت مناسب نهال

به واسطه حذف دلال ها قیمت نهال های ما مناسب می باشد.

خصوصیات نهال گلابی سیبری

این نهال از شهر اصفهان در مرکز ایران سرچشمه می‌گیرد که جزء ارقام مشهور و پرخریدار داخلی است. جزء نهالات قد کوتاه و پر شاخ و برگ است که بیشتر در آب و هوای سرد کشت می‌شود و مقاومت خوبی نسبت به سرمای هوا دارد.

گلابی‌ سیبری ماندگاری خوبی بر روی درخت دارد و به محض رسیدن میوه از شاخه درخت نمی‌افتد. ماندگاری گلابی سیبری نیز در انبار خوب بوده و این مدت در حدود 6 ماه است که مدتی قابل قبولی تلقی می‌شود.

مشخصات نهال گلابی سیبری

فراموش نکنید که برای باردهی بالا و با کیفیت یک نهال گلابی، باید شرایط زیستی مورد نیاز نهال به خوبی آماده شود و مراقبت و هرس کردن و کود دهی به موقع و به صورت اصولی انجام شود.

خاک مناسب برای کاشت گلابی سیبری باید زهکشی شده و دارای مواد هوموسی باشد. اگر نیاز باشد برای آبیاری این نهال از آبیاری قطره‌ای استفاده شود، مناسب‌ترین عمق کاشت آن 60 الی 120 سانتی متر است که تاثیر خوبی بر جذب آب دارد.

کشور سازنده نهال گلابی سیبری

منشأ اصلی گلابی سیبری شهر اصفهان در ایران می‌باشد که به صورت کلی به نهالات گلابی خود معروف است.

فاصله کاشت نهال گلابی سیبری

کاشت این نوع نهال گلابی لازم به رعایت نکاتی از جمله فاصله کاشت می‌باشد. اگر زمین زراعی در منطقه بادگیر واقع شده و یا دارای شیب است، بهتر آن است که نهال‌های گلابی سیبری در فواصل ۳*۳ و ۴*۳ متر کاشته شوند. در زمین‌های کم‌شیب و مسطح نیز فاصله مطلوب برای کاشت نهال گلابی سیبری ۴*۴ و ۵*۴ متر است. این جهت جلوگیری از آسیب دیدن ریشه و رسیدن نور کافی به نهال رعایت می‌شود؛ همچنین جلوه‌ی زیبایی به باغ داده و برداشت محصول را ساده‌تر می‌کند.

شکل میوه گلابی سیبری

میوه‌های به بار آمده از درخت گلابی سیبری شکلی بسیار شبیه به سیب داشته و گرد و متقارن هستند. رنگ آنها معمولا سبز متمایل به زرد است و کمی مزه ترش دارند. گلابی سیبری بافتی سفت و حالتی ترد دارد که همین ویژگی موجب شده تا طرفدارن خاص خود را داشته باشد. رنگ بافت داخلی گلابی سیبری مایل به سفید است و سلول‌های سنگی بسیاری هم دارد.

حداکثر ارتفاع درخت گلابی سیبری

درخت گلابی سیبری از ارتفاع نسبتا کوتاهی برخوردار بوده و طول آن به حدود 4 تا 5 متر می‌رسد. این درخت در عین کوتاه قد بودن، شاخ و برگی برافراشته دارد.

نیاز سرمایی نهال گلابی سیبری

نیاز سرمایی هر گیاه می‌تواند در گل‌دهی و گاهی هم تولید قسمت رویشی نقش داشته باشد. نهال گلابی سیبری که میوه‌ای بسیار دیر رس دارد، 600 تا 1500 ساعت نیاز دارد در معرض سرما باشد تا گل‌دهی آن به بهترین نحو و در زمان مقرر انجام شود.

عمر اقتصادی

به صورت کلی درختان گلابی عمر اقتصادی خوبی داشته و می‌توانند محصول‌دهی بسیار اقتصادی داشته باشند. درخت گلابی سیبری نیز از این قاعده استثنا نیست و عمر اقتصادی آن از 35 سال در شرایط عادی نگهداری تا 40 سال در سطح مطلوب مراقبت می‌باشد.

وزن میوه

گلابی‌های حاصل شده از نهال گلابی سیبری اندازه متوسطی داشته و وزن آنها نیز در حدود 150 گرم بیان شده است.

ارتفاع از سطح دریا

ارتفاع گیاه از سطح دریا به هنگام کاشت نهال گلابی سیبری از عوامل موثر در رشد و باردهی این نهال است که توجه به آن لازم است. ارتفاع مناسب برای کاشت نهال گلابی سیبری از 1300 تا 2200 متر از سطح دریا است. در صورتی که درخت گلابی سیبری در این ارتفاع رشد کند، در شرایط مطلوبی قرار داشته و می‌تواند عملکرد بسیار خوبی در هکتار داشته باشد.

مقاومت در برابر آفات

بر خلاف بیشتر ارقام گلابی، گلابی سیبری مقاومت خوبی نسبت به پسیل دارد و از این جهت باغداران نیاز چندانی به دفع این حشره از باغات خود ندارند و تنها یکبار در سال زدودن و مقاوم‌سازی باغ در برابر آفت کافی است. خوب است بدانید که با وجود مقاومت خوب درخت گلابی سردسیری در برابر آفت، این درخت مقاومت چندانی در برابر آتشک ندارد.

آتشک آفتی پرخسارت است و با توجه به حساسیت بالای نهال گلابی سردسیری نسبت به آن، حتما سم‌پاشی و کنترل رطوبت محیط، باید در دستور کار باغداران قرار گیرد. ابتدایی‌ترین نشانه ابتلا به آتشک در شکوفه‌های گلابی سیبری مشاهده می‌گردد که بلافاصله پس از رویت، می‌بایست اقدامات لازم برای رفع آن انجام شود تا آتشک به ریشه نرسد؛ اگر آتشک تا ریشه نهال پیش برود، حتی قوی‌ترین سموم نیز کارایی خود را در برابر آن از دست خواهند داد.

حداکثر عملکرد میوه در هکتار

راجع به نحوه عملکرد این نهال می‌توان گفت که عملکردی خوب و بهینه دارد و از این لحاظ می‌تواند باغداری خوبی را برای شما رقم بزند. میزان عملکرد درخت گلابی سیبری در هر یک هکتار به ازای هر ۵۰۰ اصله درخت، بیشتر از 60 تن است که مقدار بسیار خوبی برای یک نهال گلابی پایه کوتاه است.

شروع محصول دهی

زمان شروع محصول‌دهی برای درخت گلابی سیبری به نوع پایه آن بستگی دارد. چنانچه پایه این درخت از نوع بذری باشد، زمان شروع محصول‌دهی از 5 سالگی تا 8 سالگی نهال می‌تواند متغیر باشد.

قدرت رشد درخت

همانند برخی دیگر از رقم‌های گلابی، درخت گلابی سیبری نیز قدرت رشد متوسطی دارد و رشد قوی درخت در آن مشاهده نمی‌شود.

رقم گرده افشان

این نهال برای باروری نیازمند گرده افشان است. گرده افشان مناسب این نهال می‌تواند از رقم‌های شاه میوه و درگزی باشد. پس از انتخاب و تهیه نهال گرده افشان از نوع مناسب، باغداران می‌بایست به ازای هر 30 اصله نهال گلابی سیبری، یک رقم گرده افشان بکارند تا باروری در شرایط خوبی انجام شود.

پایه درخت گلابی سیبری

پایه درخت گلابی سیبری از نوع پایه رویشی است.

زمان گلدهی نهال گلابی سیبری

پس از گل انگیزی نهال گلابی سردسیری، گل‌های این نهال از 1 تا 20 فروردین ماه شروع به شکوفا شدن می‌کنند. تغییرات جزئی نیز می‌تواند در این تاریخ به وجود بیاید که ارتباط مستقیمی با شرایط اقلیمی و آب و هوای منطقه دارد.

مدت آبیاری درخت گلابی سیبری

نیاز آبی درخت گلابی سردسیری در هر هکتار به طور متوسط از 5000 تا 6000 متر مکعب بسته به میزان بارندگی منطقه است. هرچه بارندگی منطقه کشت کمتر باشد، به تبع میزان آبیاری بالاتر خواهد بود. مدت آبیاری مناسب برای درخت گلابی سیبری نیز در فصل‌ بهار 1 لیتر در روز برای هر اصله و در فصل گرم تابستان 3 لیتر در هر روز می‌باشد.

مهم‌ترین نکته در آبیاری درخت گلابی سردسیری، غرقابی نکردن آن است؛ چراکه آبیاری بیش از حد موجب از بین رفتن ریشه و در نهایت زوال گیاه می‌شود و امری خسارت بار است.

قیمت نهال گلابی سیبری

اگر قصد خرید نهال گلابی سیبری را دارید، پس از مطالعه کامل این مقاله و کسب اطلاعات درباره قیمت نهال گلابی سیبری می‌توانید اقدام به خرید آن کرده و یک تجربه باغداری متفاوات را شروع کنید. قبل از خرید نهال گلابی دیرگل به دو فاکتور مهم مرغوبیت و کیفیت نهال توجه ویژه داشته باشید و از اعتبار نهالستان و مرکز خرید مورد نظرتان، اطمینان حاصل فرمایید.

مجموعه نهالستان غرب نهال با مدیریت مستقیم مهندس رضا داداشی، انواع ارقام نهال گلابی را با کیفیت بسیار بالا و قیمت مناسب به فروش می‌رساند. جهت کسب اطلاعات تکمیلی و استعلام قیمت نهال گلابی سیبری، با کارشناسان روابط عمومی مجموعه غرب نهال تماس حاصل فرمایید.


ارقام دیگر نهال گلابی