پیش فروش نهال در غرب نهال آغاز شد
 • فارسی
  فارسی
 • فارسی
  فارسی
 • english
  English
 • العربیة
  العربیة

جستجو در سایت

نهال گلابی اسپادانا

نهال گلابی اسپادانا

نهال گلابی اسپادانا یک نهال میوه محبوب برای باغداران است، زیرا نگهداری کمی لازم دارد، شکوفه های زیبایی دارد و به راحتی برای رشد در یک فضای کوچک پرورش داده می شود. نهال گلابی اسپادانا مثل نهال سیب مقاوم است و می تواند در مناطق گرم و خشک رشد کند. این نهال ها بسیار مقاوم در برابر آفات و بیماری ها هستند. برای مشاهده انواع نهال گلابی پیوندی روی عبارت (نهال گلابی) کلیک کنید.

جهت خرید نهال گلابی اسپادانا کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید و یا از طریق شبکه های اجتماعی با ما در تماس باشید.

جهت استعلام قیمت نهال گلابی اسپادانا کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید و یا از طریق شبکه های اجتماعی با ما در تماس باشید.

مشتریان عزیز پس از ثبت و سفارش نهال گلابی اسپادانا نهال مورد نظر شما پس از بسته بندی از طریق پایانه مسافربری به مقصد شما ارسال خواهد شد.

گارانتی بازگشت نهال

گارانتی بازگشت نهال

تمامی نهال ها دارای ضمانت بازگشت نهال و وجه می باشد.
گواهی سلامت و قرنطینه

گواهی سلامت و قرنطینه

تمامی نهال ها دارای گواهی سلامت و قرنطینه می باشد.
ارسال به سراسر کشور

ارسال به سراسر کشور

ارسال نهال از طریق پایانه مسافربری به سراسر کشور.
مشاوره خرید نهال

مشاوره خرید نهال

کارشناسان آماده مشاوره رایگان به شما عزیزان می باشند.
مجوز جهاد کشاورزی

مجوز جهاد کشاورزی

نهالستان غرب نهال دارای مجوز جهاد کشاورزی می باشد.
قیمت مناسب نهال

قیمت مناسب نهال

به واسطه حذف دلال ها قیمت نهال های ما مناسب می باشد.

کشور سازنده

ایتالیا به عنوان کشور سازنده گلابی اسپادانا در سرتاسر جهان شناخته می شود. این نهال بومی کشور ایتالیا بوده و مدت هاست در این کشور رشد و پرورش داده می شود. خرید نهال گلابی اسپادانا پس از آن در کشورهای دیگر از جمله ایران رواج یافت.

پایه

پایه مورد استفاده برای نهال گلابی اسپادانا گلابی درگزی است.

مشخصات نهال گلابی اسپادانا

نهال گلابی اسپادانا یک نهال میوه محبوب برای باغداران است، زیرا نگهداری کمی لازم دارد، شکوفه های زیبایی دارد و به راحتی برای رشد در یک فضای کوچک پرورش داده می شود. نهال گلابی اسپادانا مثل نهال سیب مقاوم است و می تواند در مناطق گرم و خشک رشد کند. این نهال ها بسیار مقاوم در برابر آفات و بیماری ها هستند.

فاصله کاشت

از آنجایی که درختان گلابی اسپادانا هوای خنک را ترجیح می دهند، بهتر است نهال ها را در پاییز، اواخر زمستان یا اوایل بهار در حالی که خواب هستند کاشت کنید. این درختان برای تولید میوه های شیرین به آفتاب کامل نیاز دارند، بنابراین قبل از خرید نهال گلابی اسپادانا مکانی را انتخاب کنید که حداقل شش ساعت در روز نور داشته باشد. خاک با زهکشی خوب و غنی از مواد آلی را انتخاب کنید. برای استفاده از حداکثر بهره وری گیاه و فاصله مناسب بهتر است نهال ها را به فاصله 4 در 4 متر بکارید تا ریشه و برگ ها با یکدیگر برخورد پیدا نکنند.

حداکثر ارتفاع درخت

این درختان به صورت میانگین ارتفاعی معادل 5 متر در فصل رشد دارند. برای اینکه بتوانید ارتفاع را برای برداشت راحتتر در حد مطلوبی نگه دارید باید آن را هرس کنید. درختان گلابی اسپادانا نسبت به بسیاری از درختان میوه دیگر به هرس کمتری نیاز دارند . برای هرس بهتر است شاخه های بیمار یا روی هم افتاده را کوتاه کنید.

نیاز سرمایی

اگر می خواهید نهال شما مقاومت لازم در مقابل سرما و بیماری ها را پیدا کند باید آن را در معرض یک دوره سرمای شدید قرار دهید . در نهالستان هایی مثل نهالستان غرب نهال اینکار از قبل بر روی گیاه انجام می شود و نهال های گلابی اسپادانا به مدت 600 الی 1500 ساعت در سرمای منفی 7 درجه قرار می گیرند.

عمر اقتصادی

عمر اقتصادی درخت گلابی اسپادانا معمولا 50 سال است.

مشخصات میوه

وزن این میوه حدودا 100 الی 150 گرم است و طعمی لذیذ و شیرین دارد. گلابی های اسپادانا به اکثر نقاط دنیا صادر می شوند و مشتری پسند و درشت هستند.

ارتفاع از سطح دریا

به منظور در نظر گرفتن بهترین شرایط آب و هوایی بهتر است نهال گلابی اسپادانا را در ارتفاع 0 تا 2000 متر از سطح دریا بکارید.

مقاومت در برابر آفات

این نهال مقاومت خوبی در برابر آفات و بیماری ها دارد و معمولا خرید نهال گلابی اسپادانا به مراقبت کمی برای زنده ماندن نیاز دارد.

حداکثر عملکرد میوه در هکتار

درختان گلابی اسپادانا به صورت میانگین در هر هکتار 50 تن محصول تولید می کنند. اما این امر به شدت به نحوه مراقبت و رسیدگی به گیاه بستگی دارد. برای رشد بهتر می توانید از کودهای آلی استفاده کنید اما مراقب کودهای غنی از نیتروژن باشید. نیتروژن بیش از حد برای گلابی اسپادانا می تواند بیماری به نام سوختگی آتش را در پی داشته باشد.

شروع محصول دهی

پس از خرید نهال گلابی اسپادانا باید این نکته را بدانید که زمانی که گلابی شروع به روشن شدن کرد، باید آن را برداشت کنید . گلابی اسپادانا اوایل رشد به رنگ سبز تیره است و پس از بالغ شدن، معمولاً در اواسط تا اواخر تابستان، شروع به روشن شدن و زرد شدن می کند. درست زمانی که گلابی‌ها شروع به زرد شدن می‌کنند اما هنوز سفت هستند بهترین زمان برداشت است.

ساقه باید به راحتی از درخت جدا شود. اگر ساقه مقاومت کرد، گلابی را چند روز دیگر روی شاخه بگذارید. گلابی اسپادانا را پس از برداشت در جای خنک بگذارید تا برسد. این گلابی ها پس از نرم شدن آماده خوردن هستند.از سال دوم پس از کاشت می توان محصول نهایی را برداشت کرد. فصل برداشت این محصول مردادماه است.

رقم گرده افشان

تعداد بسیار کمی از گونه های گلابی خود گرده افشان هستند و برای اینکه در درخت گلابی اسپادانا بتوانید میوه های باکیفیتی به دست آورید، باید حداقل دو درخت را برای گرده افشانی متقاطع بکارید، بنابراین حتماً محلی را انتخاب کنید که فضای کافی برای رشد دو گونه درخت بالغ داشته باشد. اغلب کشاورزان برای گرده افشانی از درخت گلابی بیروتی استفاده می کنند. مهم است که باغ خود را برای گرده افشان هایی مانند زنبورها آماده کنید. هنگامی که درختان گلابی گل می دهند هرگز از حشره کش ها استفاده نکنید.

مدت آبیاری

پس از خرید نهال گلابی اسپادانا در طول یک یا دو سال اول، درخت گلابی اسپادانا را به صورت هفتگی در فصل رشد آبیاری کنید. این کار آب را به عمق زمین می برد و به درخت کمک می کند تا ریشه های قوی و عمیقی ایجاد کند. هنگامی که درخت شما بالغ شد، به آبیاری کمی نیاز دارد، مگر در دوره های خشک و گرم سال. پس از این دوره درخت گلابی اسپادانا به طور میانگین به هفته ای 3 لیتر آب نیاز خواهد داشت.

زمان گلدهی

گلابی اسپادانا دیرگل است و شکوفه ها أواخر اسفند رشد می کنند.

جمع بندی

بهترین مکان برای خرید نهال گلابی اسپادانا نهالستان غرب نهال است، زیرا ما بهترین و مطلوبترین نهال های کشور را با قیمتی مناسب عرضه می کنیم. در صورتیکه قصد خرید نهال سالم دارید نهالستان غرب نهال با مدیریت رضا داداشی نهال را به همراه شناسنامه معتبر به شما ارئه می دارد. علاوه بر این می توانید با شماره های ما تماس بگیرید و سوالات خود را از کارشناسان ما بپرسید.


ارقام دیگر نهال گلابی