پیش فروش نهال در غرب نهال آغاز شد
 • فارسی
  فارسی
 • فارسی
  فارسی
 • english
  English
 • العربیة
  العربیة

جستجو در سایت

نهال گلابی پرتقالی

نهال گلابی پرتقالی

نهال گلابی پرتقالی پربار و قد بسیار بلندی دارد. گلابی ها به رنگ زرد پررنگ و مایل به پرتقالی هستند. این میوه بسیار خاص و مشتری پسند است و در بازار با قیمت خوبی به فروش می رسد. این نهال در اقلیم سرد و خشک مقاومت بالایی دارد و سرما ار به خوبی تحمل می کند. پس از خرید نهال گلابی پرتقالی می توانید از سال سوم به بعد برداشت را آغاز کنید و محصول خوب و فراوانی را به دست آورید.

جهت خرید نهال گلابی پرتقالی کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید و یا از طریق شبکه های اجتماعی با ما در تماس باشید.

جهت استعلام قیمت نهال گلابی پرتقالی کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید و یا از طریق شبکه های اجتماعی با ما در تماس باشید.

مشتریان عزیز پس از ثبت و سفارش نهال گلابی پرتقالی نهال مورد نظر شما پس از بسته بندی از طریق پایانه مسافربری به مقصد شما ارسال خواهد شد.

گارانتی بازگشت نهال

گارانتی بازگشت نهال

تمامی نهال ها دارای ضمانت بازگشت نهال و وجه می باشد.
گواهی سلامت و قرنطینه

گواهی سلامت و قرنطینه

تمامی نهال ها دارای گواهی سلامت و قرنطینه می باشد.
ارسال به سراسر کشور

ارسال به سراسر کشور

ارسال نهال از طریق پایانه مسافربری به سراسر کشور.
مشاوره خرید نهال

مشاوره خرید نهال

کارشناسان آماده مشاوره رایگان به شما عزیزان می باشند.
مجوز جهاد کشاورزی

مجوز جهاد کشاورزی

نهالستان غرب نهال دارای مجوز جهاد کشاورزی می باشد.
قیمت مناسب نهال

قیمت مناسب نهال

به واسطه حذف دلال ها قیمت نهال های ما مناسب می باشد.

کشور سازنده

زادگاه گلابی پرتقالی برای اولین بار در کشور چین بوده است. چینی ها در صادرات این میوه سردمدار هستند و سالیانه مقدار زیادی از گلابی پرتقالی را به کشورهای دیگر صادر می کنند. پس از آن خرید نهال گلابی پرتقالی در ایران نیز گسترش یافت و امروزه ایران نیز یکی از تولیدکنندگان این محصول است.

پایه

گلابی پرتقالی به درستی دانه تولید نمی کند، بنابراین در صورت تکثیر از بذر میوه تولید شده با نمونه اصلی مطابقت ندارد . نتیجه ممکن است برایتان ناخوشایند باشد و وقت و هزینه شما را هدر دهد. یا بدتر از آن، ممکن است هیچ میوه ای دریافت نکنید. بعلاوه، رشد از بذر زمان بسیار بیشتری طول می کشد.به همین دلیل اکثر گلابی های خریداری شده از نهالستان ها پیوندی هستند . یک جوانه از درخت مثمر به یک پایه که معمولاً یک درخت زینتی است وصل می شود تا میوه های مناسب رقم را تولید کند و در عین حال رشد و سلامت درخت را بهبود بخشد. خرید از نهالستان ساده ترین راه است برای تضمین اینکه میوه های خود را بدون مشکلات زیادی دریافت خواهید کرد. برای پیوند درخت گلابی پرتقالی از پایه زردآلو و آلوچه استفاده می شود.

مشخصات نهال گلابی پرتقالی

این نهال پربار است و قد بسیار بلندی دارد. گلابی ها به رنگ زرد پررنگ و مایل به پرتقالی هستند. این میوه بسیار خاص و مشتری پسند است و در بازار با قیمت خوبی به فروش می رسد. این نهال در اقلیم سرد و خشک مقاومت بالایی دارد و سرما ار به خوبی تحمل می کند. پس از خرید نهال گلابی پرتقالی می توانید از سال سوم به بعد برداشت را آغاز کنید و محصول خوب و فراوانی را به دست آورید.

فاصله کاشت

برای رشد بهتر گلابی پرتقالی باید آن را در محلی که آفتاب و نور خورشید زیادی داشته باشد بکارید. علاوه بر این خاک باید کاملا دارای زهکشی و مناسب کاشت باشد. برای اینکه نور و آب به یک میزان به همه نهال ها برسد نباید آنها را خیلی نزدیک به هم بکارید. علاوه بر این در صورت قرار دادن فاصله خیلی زیاد نیز گرده افشانی به درستی انجام نمی شود. بنابراین سعی کنید همواره فاصله 4 در 6 متر را برای این نهال ها رعایت کنید.

حداکثر ارتفاع درخت

درخت گلابی پرتقالی بسیار بلند قد است و برای برداشت محصول باید از ماشین آلات ویژه یا نردبان های بلند استفاده کرد. این درختان به طور میانگین 26 متر ارتفاع دارند و باید هرس به موقع را برای آنها انجام داد.

نیاز سرمایی

تحمل سرمای گلابی پرتقالی بسیار بالاست و در مناطق سردسیر رشد خوبی از خود نشان داده است.

عمر اقتصادی

خرید نهال گلابی پرتقالی برای کشاورز بسیار مقرون بصرفه و اقتصادی است زیرا می تواند 100 سال عمر اقتصادی داشته باشد . در طی این 100 سال کیفیت میوه ها افت نمی کند و با همان کیفیت مطلوب گلابی ها را عرضه می دارد.

مشخصات میوه

رنگ گلابی پرتقالی زرد پررنگ است و 5 تا 8 سانتی متر اندازه دارد. این میوه بسیار شیرین و آبدار است و طعمی دلپذیر و مطلوب دارد.

ارتفاع از سطح دریا

در همه ارتفاعات می توان گلابی پرتقالی را کاشت و از آن بهره برداری کرد.

مقاومت در برابر آفات

این درخت مقاومت خوبی در برابر آفات دارد اما برای همیشه از آن مصون نیست. یکی از رایج ترین مشکلاتی که در اغلب درختان گلابی یافت می شود، بیماری آتشک است که توسط باکتری به نام Erwinia amylovora ایجاد می شود. اسپری های مس ممکن است کمی از بار مشکل بکاهند اما کنترل آن ممکن است دشوار باشد. با هرس قسمت های بیمار در تابستان و زمستان می توان به جلوگیری از تکثیر عفونت کمک کرد. حتما قبل و بعد از هرس ابزار خود را ضدعفونی کنید تا بیماری را منتقل نکنید. با این وجود برخی از حشرات و آفات به نفع درخت گلابی هستند. مراقب درختان خود باشید و مراقب علائمی باشید که به کنترل مشکل در اسرع وقت کمک می کند.

حداکثر عملکرد میوه در هکتار

در صورت انجام رسیدگی های به موقع پس از خرید نهال گلابی پرتقالی، 55 تن محصول در هر هکتار می توان از باغ گلابی در سال برداشت نمود.

شروع محصول دهی

در انتهای شهریور ماه فصل برداشت گلابی پرتقالی است که از سال سوم پس از کاشت محصول دهی اقتصادی آغاز می شود.

رقم گرده افشان

به منظور انجام عمل گرده افشانی برای گلابی پرتقالی از رقم گلابی بیروتی استفاده می کنند.

مدت آبیاری

گلابی پرتقالی را هر 15 روز یک بار آبیاری کنید تا میوه هایی آبدار و مطلوب داشته باشید.

زمان گلدهی

این درخت بسیار زودگل است و در اوایل اسفند شاخه ها گل می دهند. این امر ممکن است باعث سوختن جوانه ها شود و در سرمای بهاره به ضرر درخت تمام شود. به این منظور بهتر است در سرما روی درختان را باپلاستیک بپوشانید.

جمع بندی

در نهالستان غرب نهال با مدیریت رضا داداشی علاوه بر دریافت نهال های سالم و عاری از هر گونه بیماری خدمات پس از فروش و مشاوره رایگان دریافت می کنید. در خرید نهال گلابی پرتقالی نکته حائز اهمیت این است که نهال را از همان ابتدا از یک مرکز معتبر خریداری کنیم تا در آینده وقت و هزینه ما هدر نرود و با خیالی راحت باغ خود را احداث نماییم. شما می توانید با شماره های درج شده در سایت با تماس بگیرید و سوالات خود را در هر زمینه از متخصصان غرب نهال بپرسید.


ارقام دیگر نهال گلابی