پیش فروش نهال در غرب نهال آغاز شد
 • فارسی
  فارسی
 • فارسی
  فارسی
 • english
  English
 • العربیة
  العربیة

جستجو در سایت

نهال گلابی سردرودی

نهال گلابی سردرودی

نهال گلابی سردرودی 3 سال طول می کشد تا شروع به تولید میوه کند. با این حال، پس از این مدت زمان ، میوه فراوانی تولید می کنند. در واقع، با خرید نهال گلابی سردرودی بیش از 50 سال تولید میوه ادامه دارد. این نهال در مناطق سردسیری مقاوم است و رشد بسیار خوب و مداومی دارد.میوه های این درخت وزنی معادل 150 الی 200 گرم دارند و عموما سبز رنگ هستند. طعمی شیرین و آبدار دارند که در فصل برداشت گوشت آن بسیار نرم و لطیف می شود.

جهت خرید نهال گلابی سردرودی کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید و یا از طریق شبکه های اجتماعی با ما در تماس باشید.

جهت استعلام قیمت نهال گلابی سردرودی کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید و یا از طریق شبکه های اجتماعی با ما در تماس باشید.

مشتریان عزیز پس از ثبت و سفارش نهال گلابی سردرودی نهال مورد نظر شما پس از بسته بندی از طریق پایانه مسافربری به مقصد شما ارسال خواهد شد.

گارانتی بازگشت نهال

گارانتی بازگشت نهال

تمامی نهال ها دارای ضمانت بازگشت نهال و وجه می باشد.
گواهی سلامت و قرنطینه

گواهی سلامت و قرنطینه

تمامی نهال ها دارای گواهی سلامت و قرنطینه می باشد.
ارسال به سراسر کشور

ارسال به سراسر کشور

ارسال نهال از طریق پایانه مسافربری به سراسر کشور.
مشاوره خرید نهال

مشاوره خرید نهال

کارشناسان آماده مشاوره رایگان به شما عزیزان می باشند.
مجوز جهاد کشاورزی

مجوز جهاد کشاورزی

نهالستان غرب نهال دارای مجوز جهاد کشاورزی می باشد.
قیمت مناسب نهال

قیمت مناسب نهال

به واسطه حذف دلال ها قیمت نهال های ما مناسب می باشد.

کشور سازنده

شهر سردرود در استان آذربایجان شرقی مبدا و زادگاه اصلی گلابی سردرودی است. این شهر با آب و هوای سردسیری دارای باغات فراوان گلابی سردرودی است که در برابر سرما بسیار مقاوم هستند. خرید نهال گلابی سردرودی در کشور عزیزمان ایران بسیار محبوب است و به کشورهای خارجی نیز صادر می شود.

پایه

به منظور انجام پیوند برای تکثیر این درختان از پایه گلابی جنگلی استفاده میشود. این پایه برای این گیاه مناسب بوده و اکثر باغداران از آن استفاده می کنند.

مشخصات نهال گلابی سردرودی

مراقبت از نهال گلابی سردرودی نسبتاً آسان است و نیازی به توجه زیادی ندارد. این نهال ها خاک مرطوب و با زهکشی خوب و برنامه آبیاری ثابت را ترجیح می دهند. پس از خرید نهال گلابی سردرودی و کاشت نهال، 3 سال طول می کشد تا شروع به تولید میوه کنند. با این حال، پس از این مدت زمان ، میوه فراوان تولید می کنند. در واقع، درختان گلابی سردرودی بیش از 50 سال به تولید میوه ادامه می دهند . این نهال در مناطق سردسیری مقاوم است و رشد بسیار خوب و مداومی دارد.

فاصله کاشت

برای کاشت مکانی را انتخاب کنید که روزانه شش تا هشت ساعت نور مستقیم خورشید را دریافت کند. این درختان به شرایط خشک و نمک موجود در خاک حساس هستند. گلابی سردرودی به خاک مرطوب، با زهکشی خوب و سنگین نیاز دارد. سطح pH خاک باید کمی اسیدی باشد. به منظور رعایت فواصل کاشت و بهره مندی همه قسمت های گیاه از آفتاب و آب بهتر است فاصله 4 در 4 متر را برای هر نهال در نظر بگیرید.

حداکثر ارتفاع درخت

درخت گلابی سردرودی معمولا ارتفاع استانداردی دارد که به 4 الی 6 متر می رسد. این امر برداشت محصول را برای کشاورز تسهیل نموده و رشد درخت را بیشتر به سمت میوه ها معطوف می کند. بسیاری از کشاورزان برای کنترل ارتفاع درخت آن را سالیانه هرس می کنند.

نیاز سرمایی

درختان گلابی سردرودی برای رشد و تولید میوه هر ساله به یک دوره سرما نیاز دارند. بنابراین برای زنده ماندن این درختان در زمستان پس از خرید نهال گلابی سردرودی گذراندن این دوره مورد نیاز است. به صورت استاندارد 600 الی 1500 ساعت سرما را باید بگذراند تا مقاومت درخت در برابر آفات و سایر عوامل افزایش یابد.

عمر اقتصادی

عمر اقتصادی گلابی سردرودی 50 سال است.

مشخصات میوه

میوه های این درخت وزنی معادل 150 الی 200 گرم دارند و عموما سبز رنگ هستند. طعمی شیرین و آبدار دارند که در فصل برداشت گوشت آن بسیار نرم و لطیف می شود.

ارتفاع از سطح دریا

معمولا شهرهایی با ارتفاع 200 الی 2000 متر از سطح دریا برای پرورش گلابی سردرودی مناسب هستند.

مقاومت در برابر آفات

با خرید نهال گلابی سردرودی از نهالستان غرب نهال با مشکلات زیادی دست و پنجه نرم نمی کنید و عموماً بدون آفت هستند. با این حال، مشکلاتی وجود دارد که ممکن است در فصل رشد ،این درختان با آنها مواجه شوند. مانند رنگدانه نامنظم در برگ ها یا عدم شکوفه دهی. برگهای سبز کم رنگ یا زرد در طول تابستان نیز یکی از بیماری های این درختان است. درختان گلابی سردرودی باید دارای شاخ و برگ سبز غنی باشند. اگر برگها رنگ پریده یا زرد به نظر می رسند، این نشانه کمبود مواد مغذی است. بهتر است در بهار سال بعد کود اضافی بدهید، نه اینکه در اواخر سال کود اضافه کنید.

حداکثر عملکرد میوه در هکتار

حداکثر عملکرد گلابی سردرودی در هر هکتار 60 تن است.

شروع محصول دهی

از سال سوم بعد از کاشت می توانید محصول نهایی را برداشت کنید. هنگامی که گلابی ها ظاهر می شوند، صبر کنید تا میوه بالغ شود اما هنوز برای چیدن نارس باشد. اگر میوه ها روی درخت باقی بمانند، ممکن است خیلی نرم شوند و بافتی آرد آلود به خود بگیرند.

رقم گرده افشان

اگرچه گلابی سردرودی تا حدی خود ثمر است، به این معنی که به تنهایی میوه تولید می کند، اما بهترین عملکرد را با درخت گلابی نزدیک به خود برای گرده افشانی دارد. پس از خرید نهال گلابی سردرودی گرده افشان هایی مانند گلابی بیروتی برای گرده زایی بسیار مناسب هستند.

مدت آبیاری

به منظور آبیاری مناسب و صحیح بهتر است هر 10 روز یک مرتبه درختان آبیاری شوند.

زمان گلدهی

درختان گلابی سردرودی به خاطر شکوفه های سفید و زیبای خود که هر بهار ظاهر می شوند، شناخته می شوند. این گل‌های سفید کوچک قبل از ظاهر شدن برگ‌ها تولید می شوند و باعث می‌شود که درخت زیباتر شود.

برای تشویق گلابی سردرودی به شکوفه دادن، مطمئن شوید که درخت آفتاب و آب زیادی دارد. برای اطمینان از اینکه نور خورشید می تواند از تاج درخت بتابد، یک برنامه منظم هرس داشته باشید. علاوه بر این، یک برنامه آبیاری منظم در طول فصل رشد داشته باشید. این درختان زودگل هستند و در أواخر اسفند شکوفه می دهند.

جمع بندی

بهترین نهال ها را در نهالستان غرب نهال با خیالی راحت و آسوده دریافت خواهید کرد. این نهال ها از هر لحاظ سالم بوده و نشانه این امر شناسنامه سلامت محصول است که به همراه هر نهال به شما عزیزان ارائه می گردد. خرید نهال گلابی سردرودی متفاوت از دیگر خریدهاست زیرا ما به شما تضمین کیفیت و تضمین قیمت می دهیم. علاوه بر این شماره های تماس ما برای ارتباط با کارشناسان همیشه در دسترس است و می توانید سوالات خود را قبل و بعد از خرید همواره از ما بپرسید.


ارقام دیگر نهال گلابی