پیش فروش نهال در غرب نهال آغاز شد
 • فارسی
  فارسی
 • فارسی
  فارسی
 • english
  English
 • العربیة
  العربیة

جستجو در سایت

نهال گلابی نطنزی

نهال گلابی نطنزی

این درخت باردهی خوبی دارد و به دلیل استحکام بالا در برابر سرما و گرما مقاومت بالایی دارد. معمولا نهال گلابی نطنزی را در همه شرایط آب و هوایی می توان کاشت و در کشور ایران در اغلب شهرها و استان ها یافت می شود. پس از رسیدن به بلوغ به ارتفاع 5 متر می رسد که نسبت به دیگر درختان گلابی ارتفاع کمتری دارد.

جهت خرید نهال گلابی نطنزی کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید و یا از طریق شبکه های اجتماعی با ما در تماس باشید.

جهت استعلام قیمت نهال گلابی نطنزی کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید و یا از طریق شبکه های اجتماعی با ما در تماس باشید.

مشتریان عزیز پس از ثبت و سفارش نهال گلابی نطنزی نهال مورد نظر شما پس از بسته بندی از طریق پایانه مسافربری به مقصد شما ارسال خواهد شد.

گارانتی بازگشت نهال

گارانتی بازگشت نهال

تمامی نهال ها دارای ضمانت بازگشت نهال و وجه می باشد.
گواهی سلامت و قرنطینه

گواهی سلامت و قرنطینه

تمامی نهال ها دارای گواهی سلامت و قرنطینه می باشد.
ارسال به سراسر کشور

ارسال به سراسر کشور

ارسال نهال از طریق پایانه مسافربری به سراسر کشور.
مشاوره خرید نهال

مشاوره خرید نهال

کارشناسان آماده مشاوره رایگان به شما عزیزان می باشند.
مجوز جهاد کشاورزی

مجوز جهاد کشاورزی

نهالستان غرب نهال دارای مجوز جهاد کشاورزی می باشد.
قیمت مناسب نهال

قیمت مناسب نهال

به واسطه حذف دلال ها قیمت نهال های ما مناسب می باشد.

کشور سازنده

گلابی نطنزی یکی از خویشاوندان سیب است که منشأ آن شهر نطنز در ایران است. خرید نهال گلابی نطنزی به دلیل محبوبیت فراوان و محصول پرثمری که در فصل برداشت دارد، همواره توسط باغداران با استقبال روبرو بوده و رواج دارد.

پایه

برای اینکه بتوانید بهترین نتیجه را از پیوند درختان با یکدیگر برای تکثیر داشته باشید بهتر ایست که آنها را بر روی پایه مناسب پیوند بزنید. این پایه ها باعث می شوند که درخت با همان خصوصیات درخت مادر رشد کند و هزینه و زمانی که باغدار برای رشد درخت می گذارد به هدر نرود. بهترین پایه برای نهال گلابی نطنزی پایه بذری درگزی است که معمولا نتیجه خوبی به دنبال دارد.

مشخصات نهال گلابی نطنزی

این درخت باردهی خوبی دارد و به دلیل استحکام بالا در برابر سرما و گرما مقاومت بالایی دارد. معمولا پس از خرید نهال گلابی نطنزی آن را در همه شرایط آب و هوایی می توان کاشت و در کشور ایران در اغلب شهرها و استان ها یافت می شود. پس از رسیدن به بلوغ به ارتفاع 5 متر می رسد که نسبت به دیگر درختان گلابی ارتفاع کمتری دارد. ارتفاع کم برای درختان میوه یک مزیت محسوب می شود زیرا از لحاظ برداشت محصول و نیاز کمتر به هرس کار کشاورزان را راحتتر می کند.

فاصله کاشت

فواصل کاشت در امر باغداری یکی از نکات بسیار مهم و کلیدی است. در صورت عدم رعایت این فاصله ، درختان از رشد مناسبی بهره مند نخواهند شد و نور و آب و مواد آلی به یکسان بین آنها تقسیم نمی شود. بنابراین توصیه می شود برای کاشت نهال گلابی نطنزی فاصله 4 در 4 متر را حتما در نظر بگیرید.

حداکثر ارتفاع درخت

درخت گلابی نطنزی در طول رشد می تواند به ارتفاع 5 متر برسد.

نیاز سرمایی

برای افزایش مقاومت گیاه بهتر است یک دوره 50 الی 1600 ساعته سرمای منفی 7 درجه را برای آن در نظر بگیرید.

عمر اقتصادی

پس از خرید نهال گلابی نطنزی در صورت رشد متناسب تا 30 سال برای باغداران صرفه اقتصادی خواهند داشت.

مشخصات میوه

گلابی نطنزی میوه هایی درشت و خوش طعم به شما خواهد داد که هر یک به تنهایی 100 الی 150 گرم وزن دارد. این میوه نسبت به دیگر گونه های ایرانی درشت و مشتری پسند است و طعمی آبدار و لطیف دارد. در ابتدای رشد گلابی ها به رنگ سبز هستند ولی به مرور زمان و در فصل رسیدن، به رنگ زرد روشن در می آیند.

ارتفاع از سطح دریا

درخت گلابی نطنزی هیچ محدودیتی از نظر ارتفاع ندارد و در همه ارتفاعات قابل رشد و بهره برداری است. بهتر است قبل از خرید نهال گلابی نطنزی موقعیت آب و هوایی خود را در شهر خود در نظر بگیرید.

مقاومت در برابر آفات

این میوه مقاومت پایینی در برابر آفات دارد. گلابی نطنزی در مقایسه با سیب نسبت به بسیاری از آفات و بیماری ها حساس است. تعداد انگشت شماری از حشرات و آفات وجود دارند که ممکن است به درختان گلابی آسیب برسانند، از جمله شته ها ، کرم های میوه (به ویژه شب پره ماهی)، کنه ها و فلس.یکی دیگر از آفات گلابی پسیل است، زیرا می تواند در برابر حشره کش ها مقاوم شود.پسیل گلابی بالغ، حشرات مکنده شیره‌ای هستند که شبیه سیکاداهای کوچک 2 میلی‌متری هستند.

حداکثر عملکرد میوه در هکتار

عملکرد گلابی نطنزی در هر هکتار 40 تن است که به صورت سالیانه توسط کشاورزان برداشت می شود. این رقم برای باغداران رقم بسیار خوبی است و از این رو محبوبیت فراوانی دارد.

شروع محصول دهی

پس از خرید نهال گلابی نطنزی آن را قبل از رسیدن کامل برداشت کنید. این میوه ها باید سفت و متورم باشند و رنگ پوستشان تغییر کند. واریته های اولیه را با چشیدن طعم یکی از میوه ها از نظر شیرینی و در عین حال سفتی آزمایش کنید. واریته های بعدی باید به راحتی از درخت جدا شوند و به آرامی بچرخند.

از سال دوم بعد از کاشت می توانید به راحتی محصول بسیار خوبی را برداشت و به فروش برسانید. این میوه ها در مهر ماه آماده برداشت هستند.

رقم گرده افشان

این رقم خود بارور است اما اگر به محصولی پربار امیدوار هستید، باید حداقل دو درخت از انواع مختلف برای گرده افشانی متقاطع و میوه‌دهی مناسب داشته باشید. برخی از واریته ها مانند گلابی نطنزی می توانند میوه را بدون گرده افشانی تولید کنند. اگر فقط برای یک درخت جا دارید، این گونه مناسب است زیرا می توانند تاحدودی خود گرده افشانی شوند .

مدت آبیاری

بهتر است گلابی نطنزی را هر دو هفته یک بار آبیاری نمایید. این نکته حائز اهمیت است که پس از خرید نهال گلابی نطنزی و کاشت در سال اول باید آبیاری را به حداکثر برسانید تا ریشه گیاه قوی و پرآب شود.

زمان گلدهی

زمان گلدهی گلابی نطنزی بسیار دیرگل است که این یک مزیت برای درخت میوه محسوب می شود. زیرا درختان دیرگل گرفتار سرمای بهاره نمی شوند و جوانه ها به خوبی رشد خواهند کرد.

جمع بندی

بهترین نهالستان در کشور نهالستان غرب نهال با مدیریت رضا داداشی است. ما در این نهالستان همه تجهیزات و مواد پیشرفته و بروز را برای رشد و پرورش گیاهان بکار می بریم و از جدیدترین روش ها در این کار استفاده می کنیم. اگر به دنبال خرید نهال گلابی لیبل دار هستید بهتر است از مراکز معتبر که مجوز وزارت بهداشت دارند این کار را انجام دهید. ما همه مجوزهای مربوطه را دارا می باشیم و همراه با نهال شناسنامه سلامت معتبر نیز عرضه می کنیم. بهتر است قبل از تصمیم گیری با ما تماس بگیرید و سوالات خود را از متخصصین با تجربه ما بپرسید.


ارقام دیگر نهال گلابی