پیش فروش نهال در غرب نهال آغاز شد
 • فارسی
  فارسی
 • فارسی
  فارسی
 • english
  English
 • العربیة
  العربیة

جستجو در سایت

نهال گلابی درگزی

نهال گلابی درگزی

نهال گلابی درگزی از ارقام بومی گلابی است که از ایران نشأت می‌گیرد. گلابی حاصل از نهال گلابی درگزی بسیار خوش طعم بوده که موجب محبوبیت بالای آن در میان باغداران و همچنین بین خریداران شده است. آب و هوای مناسب برای کاشت غالبا سرد است؛ مناطق سردسیر ایران مانند شهرهای دماوند، کرج، تبریز، سنندج، ارومیه و... برای کاشت مناسب هستند.

جهت خرید نهال گلابی درگزی کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید و یا از طریق شبکه های اجتماعی با ما در تماس باشید.

جهت استعلام قیمت نهال گلابی درگزی کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید و یا از طریق شبکه های اجتماعی با ما در تماس باشید.

مشتریان عزیز پس از ثبت و سفارش نهال گلابی درگزی نهال مورد نظر شما پس از بسته بندی از طریق پایانه مسافربری به مقصد شما ارسال خواهد شد.

گارانتی بازگشت نهال

گارانتی بازگشت نهال

تمامی نهال ها دارای ضمانت بازگشت نهال و وجه می باشد.
گواهی سلامت و قرنطینه

گواهی سلامت و قرنطینه

تمامی نهال ها دارای گواهی سلامت و قرنطینه می باشد.
ارسال به سراسر کشور

ارسال به سراسر کشور

ارسال نهال از طریق پایانه مسافربری به سراسر کشور.
مشاوره خرید نهال

مشاوره خرید نهال

کارشناسان آماده مشاوره رایگان به شما عزیزان می باشند.
مجوز جهاد کشاورزی

مجوز جهاد کشاورزی

نهالستان غرب نهال دارای مجوز جهاد کشاورزی می باشد.
قیمت مناسب نهال

قیمت مناسب نهال

به واسطه حذف دلال ها قیمت نهال های ما مناسب می باشد.

خصوصیات نهال گلابی درگزی

میان تمامی ارقام بومی گلابی در ایران، نهال گلابی درگزی از اهمیت تجاری بالایی برخوردار است. نهال این رقم گلابی بسیار پربار بوده و به همین سبب کاشت آن به صورت گسترده در نقاط مختلف ایران است. این نهال از سال‌های ابتدایی کاشت، باردهی خود را شروع می‌کند و گلابی‌هایی خوش رنگ و با طعم شیرین به بار می‌آورد.

باغداران باید توجه داشته باشند که نهال گلابی در سال اول کاشت نیز بارآوری دارد که پس از رسیدن محصول سال اول، گلابی‌ها حتما باید از درخت چیده شوند؛ در غیر این صورت نهال فرصت رشد کامل در سال اول را پیدا نمی‌کند.گلابی درگزی همچنین مقاومت بسیار خوبی نسبت به آتشک دارد که در ادامه به شرح کامل آن خواهیم پرداخت.

مشخصات نهال گلابی درگزی

درخت گلابی درگزی از ارقام بسیار سود آور برای باغداران می‌باشد که برای باغداری‌های نوپا نیز کاشت این نهال پیشنهاد خوبی به شمار می‌رود. شکل درخت به صورت هرمی بوده و به همین دلیل هرس قسمت مرکزی آن کمی دشوار است. این نهال میوه‌های درشت‌تری نسبت به سایر ارقام گلابی دارد؛ همچنین قابلیت انبار مانی (ماندگاری بالا در انبار) خوبی داشته و می‌تواند حدود 6 ماه در سردخانه ماندگاری داشته باشد.

درباره نحوه کاشت باید اظهار داشت که برای ایجاد زهکشی مناسب خاک منطقه مورد نظر، می‌بایست خاک زمین زراعی کنده شده تا عمق 1 متر را با حدود 20 درصد شن مخلوط کرد. درصورتی که خاک حاوی مقدار زیادی شن یا کلوخ بود، می‌توان از پایه زالزالک نیز برای درخت گلابی درگزی استفاده کرد.

کشور سازنده نهال گلابی درگزی

همانطور که پیش‌تر گفته شد، گلابی درگزی در ایران تولید می‌شود و بر خلاف اکثر ارقام بومی گلابی بومی که از شهر اصفهان نشأت گرفته‌اند، این نهال از شمال شرق کشور، یعنی استان خراسان شمالی سرچشمه می‌گیرد.

فاصله کاشت نهال گلابی درگزی

از آنجا که نهال گلابی درگزی رشد بسیاری دارد، باید دقت بالایی در فواصل کاشت آن به خرج داد. در صورتی که نهال گلابی درگزی در مناطق دارای شیب و یا مناطق بادگیر کاشته شود، فاصله مطلوب بین هر اصله 3*۳ یا ۳٫۵*3 متر می‌باشد.

اما اگر کاشت نهال این گیاه در زمین‌های مسطح و بدون شیب انجام می‌گیرد، بهتر است فاصله بین هر اصله 4*۴ متر باشد تا نهال‌ها پس از رشد در معرض نور کافی قرار گیرند. همچنین رعایت فواصل مناسب هنگام کاشت نهال گلابی درگزی موجب عدم تداخل ریشه و آسیب دیدگی آن در آینده می‌شود.

شکل میوه گلابی درگزی

شکل میوه گلابی درگزی تقریبا گرد بوده و اغلب به رنگ سبز روشن است؛ پوسته گلابی درگزی می‎تواند از رنگ سبز به زرد نیز متمایل شود. همچنین بخشی از پوسته این میوه به رنگ سرخ است که ظاهر آن را دوچندان زیبا کرده است.

حداکثر ارتفاع درخت گلابی درگزی

درخت گلابی درگزی می‌تواند ارتفاعی از 4 الی 6 متر را داشته باشد که در واقع ارتفاع کمی به شمار رفته و موجب می‌شود این درخت در دسته کوتاه قامتان دسته بندی شود.

نیاز سرمایی نهال گلابی درگزی

جوانه درخت گلابی معمولا باید در معرض سرمایی در حدود منفی 7 درجه سانتی‌گراد به مدت 600 الی 1500 ساعت قرار گیرد. لازم به ذکر است تحمل سرمایی درخت گلابی درگزی در حدود منفی 28 الی منفی 35 درجه سانتی‌گراد است که بیانگر مقاومت بالای این درخت در برابر سرما است.

عمر اقتصادی

عمر اقتصادی گلابی درگزی حداقل 30 سال می‌باشد که مدت زمان نسبتا خوبی به عنوان عمر اقتصادی به شمار می‌رود.

وزن میوه

وزن هر گلابی درگزی حدود 400 گرم است.

ارتفاع از سطح دریا

می‌توان گفت تا جایی میزان ارتفاعی که منطقه کاشت درخت گلابی درگزی از سطح دریا دارد، در رشد آن موثر است؛ اما به یاد داشته باشید تاثیر عواملی همچون آب و هوا، مقدار و مدت زمان آبیاری، نوع خاک و نور کافی به صورتی که گیاه در شرایط مطلوب قرار گیرد نیز از عوامل مهمی هستند که وجود آن‌ها ضروری است.

مقاومت در برابر آفات

درخت گلابی درگزی مقاومت بسیار خوبی در برابر آفت‌های شایع ارقام گلابی مانند پسیل و آتشک دارد. همانطور که پیش‌تر گفته شد مقاومت گلابی درگزی نسبت به بیماری اتشک مقاوم است و این مقاومت به قدری بالاست که اثر گذاری باکتری در سر شاخه‌های آن، تنها موجب پیشرفت بیماری به میزان اندک شده و تاثیر چندانی بر درخت نمی‌گذارد.

حداکثر عملکرد میوه در هکتار

به علت پربار بودن درخت گلابی درگزی ،عملکرد درختان این رقم گلابی در هکتار بسیار خوب می‌باشد. درختان گلابی درگزی به طور متوسط در هر یک هکتار حدود 50 تن باردهی دارند که میزان مطلوبی برای درخت گلابی به شمار می‌رود.

قدرت رشد درخت

درخت گلابی درگزی همانند سایر ارقام گلابی دارای قدرت رشد متوسط است و روند رشد چندانی ندارد.

رقم گرده افشان

درخت گلابی درگزی برای بارور شدن نیاز به گرده افشان دارد و خود بارور نیست. تعداد گرده افشان در ازای هر 30 اصله نهال، یک اصله گرده افشان از ارقام متناسب با آن می‌باشد.

پایه درخت گلابی درگزی

این نهال با پایه پیرودوآرف (منشا این پایه کشور آلمان است) و پایه بذری یافت می‌شود.

زمان گلدهی

عوامل زیادی از جمله شرایط اقلیمی منطقه، می‌تواند بر زمان گلدهی موثر باشد. در صورتی که شرایط آب و هوایی و همچنین سطح نگهداری از نهال گلابی بالا باشد، این نهال پس از گل انگیزی معمولا در اواخر زمستان و در ماه اسفند شروع به گلدهی می‌کند.

مدت ابیاری درخت گلابی درگزی

آبیاری درخت گلابی درگزی شامل دو نکته است:

اول آن که در سال‌های ابتدایی کاشت نهال گلابی درگزی، برای رشد هرچه بهتر ریشه و گستردگی آن، لازم است آبیاری به صورت منظم و عمیق مرتباً انجام شود.

بهتر است آبیاری درخت گلابی درگزی هر دو هفته یکبار صورت گیرد و در سال‌های بعدی پس از بالغ شدن نهال، فاصله بیشتری بین هر نوبت آبیاری ایجاد کرد.

قیمت نهال گلابی درگزی

خرید نهال گلابی درگزی می‌تواند یک باغداری پرسود و بسیار عالی را برا شما رقم بزند. در هنگام خرید نهال گلابی درگزی به این نکته توجه داشته باشید که پس از بررسی کیفیت و مرغوبیت نهال، به مقایسه قیمت نهال درگزی نیز بپردازید. البته قیمت نهال گلابی پیوندی با توجه به میزان بالای خریداران آن می‌تواند در نهالستان‌های معتبر سراسر کشور متغیر باشد.

مجموعه نهالستان غرب نهال با مدیریت مستقیم مهندس رضا داداشی، مرکز فروش انواع ارقام گلابی می‌باشد. نهال گلابی درگزی در نهالستان غرب نهال با کیفیت بالا و قیمت مناسب به صورت مستقیم به فروش می‌رسد. شما می‌توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر و استعلام قیمت نهال، با کارشناسان روابط عمومی مجموعه غرب نهال تماس حاصل فرمایید.


ارقام دیگر نهال گلابی