پیش فروش نهال در غرب نهال آغاز شد
 • فارسی
  فارسی
 • فارسی
  فارسی
 • english
  English
 • العربیة
  العربیة

جستجو در سایت

نهال گلابی ویلیام دوشیز

نهال گلابی ویلیام دوشیز

گلابی ارقام مختلفی دارد؛ نهال گلابی ویلیام دوشیز نیز یکی از این ارقام است که از کیفیت بالایی برخوردار است. این نهال که در آب و هوای سرد عملکرد بهتری دارد، دارای میوه‌ای خوش طعم و زیباست که طرفداران زیادی دارد.

جهت خرید نهال گلابی ویلیام دوشیز کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید و یا از طریق شبکه های اجتماعی با ما در تماس باشید.

جهت استعلام قیمت نهال گلابی ویلیام دوشیز کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید و یا از طریق شبکه های اجتماعی با ما در تماس باشید.

مشتریان عزیز پس از ثبت و سفارش نهال گلابی ویلیام دوشیز نهال مورد نظر شما پس از بسته بندی از طریق پایانه مسافربری به مقصد شما ارسال خواهد شد.

گارانتی بازگشت نهال

گارانتی بازگشت نهال

تمامی نهال ها دارای ضمانت بازگشت نهال و وجه می باشد.
گواهی سلامت و قرنطینه

گواهی سلامت و قرنطینه

تمامی نهال ها دارای گواهی سلامت و قرنطینه می باشد.
ارسال به سراسر کشور

ارسال به سراسر کشور

ارسال نهال از طریق پایانه مسافربری به سراسر کشور.
مشاوره خرید نهال

مشاوره خرید نهال

کارشناسان آماده مشاوره رایگان به شما عزیزان می باشند.
مجوز جهاد کشاورزی

مجوز جهاد کشاورزی

نهالستان غرب نهال دارای مجوز جهاد کشاورزی می باشد.
قیمت مناسب نهال

قیمت مناسب نهال

به واسطه حذف دلال ها قیمت نهال های ما مناسب می باشد.

در زمان حکمرانی لوییز در فرانسه؛ ایشان به درخت و کاشت علاقه‌ی شدیدی داشتند. نوعی گلابی در زمین‌های ایشان با دستان پرستاری به نام “ویلیامز” کاشته شد و آن درخت “مسیح خوب” نامیده شد. پرستار این نهال را به بریتانیا برد و در آنجا به تولید انبوه رساند. استقبال مردم بریتانیا به این نهال گلابی سبب شد تا نام آن پرستار بر نهال گذاشته شود.در این مطلب از مجموعه نهالستان غرب نهال، به بررسی نهال گلابی ویلیام دوشیز می‌پردازیم و ضمن بیان خصوصیات و مشخصات، نکاتی را در بحث فروش گلابی ویلیام دوشیز ارائه می‌کنیم.

خصوصیات نهال گلابی ویلیام دوشیز

همانطور که مطرح شد، این نهال گلابی معروف بسیار با کیفیت است و در کشور ایران نیز رونق بالایی دارد. علاوه بر ایران، بسیاری از کشورهای دیگر هم راغب به کاشت این نهال و یا حتی خرید محصولات آن هستند. این موضوع بدان معناست که با احداث باغ‌های گلابی ویلیام دوشیز، فروش محصولات آن در کشور و یا حتی صادر کردن آن، درامد زایی و ارزآوری خوبی دارد.

گلابی ویلیام به دلیل باردهی بالایی که دارد، کاربردهایی علاوه بر تازه خوری را دارا است؛ برای مثال از این میوه در صنعت کمپوت سازی هم استفاده می‌شود. گلابی حاوی ویتامین‌های E و C و کلسیم است و فواید بسیاری در سلامت انسان دارد؛ از جمله خواص گلابی این است که برای دفع سموم بدن مفید می‌باشد. اگر قصد خرید گلابی ویلیام دوشیز را دارید، این مقاله را تا انتها دنبال کنید.

مشخصات نهال گلابی ویلیام دوشیز

این نهال گلابی برای رشد و باردهی مناسب، نیازمند مواردی است که باید مهیا گردند. فراموش نکنید که محیط و زیست مورد نیاز نهال، امری بسیار مهم است و کوتاهی در آن می‌تواند خسارات زیادی را در بر داشته باشد. از جمله‌ی این موارد می‌توان به شرایط زیر اشاره کرد:

آب: آبیاری به موقع و به اندازه، نیازی جدایی ناپذیر برای یک نهال میوه است؛ البته فراموش نکنید که آبیاری زیاد به این نهال آسیب زا است. در انتهای مقاله بیشتر به کم و کیف آبیاری این نهال خواهیم پرداخت.

هوا: همانگونه که بیان شد، شرایط هوایی سرد برای عملکرد این نهال بهتر است.

هرس کردن: این نهال برای رشد بهتر و زیباتر، به هرس کردن هم نیاز دارد؛ توجه داشته باشید که این کار باید توسط افراد کاربلد و در زمان مختص به خود انجام شود.

خاک: درباره این نهال گفته شده که با خاک شنی رسی تناسب دارد.

نور: یکی دیگر از نیازهای ضروری نهال گلابی ویلیام دوشیز، نور رسی کافی به آن است؛ رعایت فاصله کاشت موجب می‌شود که این نور رسانی، به طور یکسان برای نهال‌های یک باغ صورت بگیرد.

*دیگر موارد مورد نیاز این نهال را در ادامه خواهیم گفت.

کشور سازنده

منشا این نهال گلابی لندن ذکر شده؛ البته به دلیل ماجرایی که در ابتدا به آن پرداختیم، برخی این نهال را یک نهال فرانسوی می‌دانند. نهال گلابی ویلیام در ایالات متحده و کانادا هم به صورت پیوندی ارائه می‌شود و در آسیا نیز کاشت و پرورش آن رواج دارد.

فاصله کاشت

همانطورکه گفته شد، نور رسانی به نهال ویلیام دوشیز اهمیت بالایی دارد؛ همچنین عدم تداخل ریشه‌های نهال‌ها در زیر خاک، موضوعی است که باید به آن رسیدگی شود. باید دانست که فاصله استاندارد کاشت راه حلی برای تمامی این مشکلات است و همچنین برداشت میوه و رسیدگی به آن را ساده‌تر می‌کند. فاصله کاشت مناسب برای این نهال حدودا 4*4 متر می‌باشد.

شکل میوه

گلابی ویلیام دوشیز دارای رنگی زیبا و روشن است. می‌توان گفت که رنگ پوست آن سبز مایل به زرد است. این گلابی طعم بسیار مطبوعی دارد و تقریبا می‌توان گفت که مزه آن ملس رو به شیرینی زیاد است.

حداکثر ارتفاع درخت

این نهال به صورت حدودی بین 6 تا 7 متر خواهد شد؛ البته رشد ارتفاعی و عملکردی یک نهال، وابسته به شرایط زیستی و مراقبت‌های لازم است.

نیاز سرمایی

گفته شده که این درخت گلابی طاقت سرمای تا منفی 25 درجه سانتیگراد را نیز دارد؛ این یعنی با یک نهال مقاوم به سرما رو به رو هستیم. البته اگر این سرما بیشتر باشد، درخت دچار سرما زدگی می‌شود.

به طور کلی گلابی به 600 تا 1500 ساعت دمای منفی 7 درجه سانتیگراد نیاز دارد. اگر در مناطق گرمسیری زندگی می‌کنید، می‌توانید از کارشناسان غرب نهال برای تهیه درخت گلابی گرمسیری کمک بگیرید.

عمر اقتصادی نهال گلابی دوشیز

گفته شده که این نهال امکان دارد که تا حدود 100 سال هم عمر کند!

وزن میوه

جالب است بدانید که هر عدد گلابی ویلیام دوشیز بین 150 تا 300 گرم وزن دارد.

ارتفاع از سطح دریا

سطح ارتفاع از دریا برای منطقه‌ای که قرار است بستر کاشت یک نهال میوه باشد، امری مهم است؛ چرا که ارتفاع کاشت از سطح دریا در آب و هوا و شرایط زیستی محیط نیز تاثیر گذار است.

مقاومت در برابر آفات

به طور کلی آفات درخت گلابی از درخت گلابی اصلاح شده گرفته تا درخت گلابی خوشه ای، مواردی چون شته، شپشک های گیاهی و کنه های گیاهی است. این میوه همچنین در مقابل بیماری آتشک حساس است و باید از این آفات حفظ شود و مراقبت به نحوی صورت بگیرد تا که نهال محصول خوبی را به ثمر بنشاند. لازم به ذکر است که این نهال گلابی به سمپاشی به موقع و به اندازه نیز، نیاز دارد.

شروع محصول دهی

این محصول از سال‌های اول شروع به میوه دهی می‌کند و به طور کلی نهال‌های گلابی پس از حدود 2 تا 4 سال شروع به میوه دهی خواهند کرد. خوب است بدانید که برداشت محصول این نهال گلابی تقریبا انتهای شهریور تا اوایل مهر ماه است. به یاد داشته باشید که یک نهال گلابی زود بارده، می‌تواند محبوبیت بیشتری داشته باشد.

قدرت رشد درخت

به طور کلی می‌توان گفت که نهال گلابی ویلیام دوشیز از سرعت و قدرت رشد خوب و مطلوبی برخوردار است.

رقم گرده افشان

غالبا کاشت رقم گرده افشان برای ارقامی که نیاز به گرده افشانی دارند به این صورت است که به ازای تعداد مشخصی از نهال‌های باغ، یک اصله گرده افشان در بین نهال‌ها کاشته می‌شود تا عملیات ازدیاد نسل تسریع شده و قابل انجام باشد.

پایه نهال گلابی دوشیز

پایه نهال گلابی ویلیام دوشیز گلابی جنگلی است.

زمان گلدهی

جالب است بدانید که به طور کلی دوره گل دهی گلابی بین یک هفته تا ده روز واقع می‌شود.

مدت آبیاری

آبیاری یک نهال بستگی به فصول مختلف دارد؛ همچنین ژنتیک نهال نیز در این امر دخیل است. به طور کلی باید حد مناسبی از آب به نهال رسانیده شود و آبیاری زیاد، به این نهال آسیب میزند؛ از جمله آسیب‌های آبیاری زیاد ریزش برگ‌ها در این نهال است.

قیمت گلابی ویلیام دوشیز

اگر قصد تاسیس یک نهالستان گلابی را دارید، باید ضمن بررسی شرایط منطقه‌ی مورد نظر خود، از بین نهال‌هایی با خصوصیات خاص مانند: نهال گلابی اصلاح شده، نهال گلابی خوشه ای، نهال گلابی گرمسیری و… رقمی را متناسب با شرایط و سلیقه‌ی خود انتخاب کنید. البته خرید یک نهال گلابی زودبازده نیز موضوعی است که باید به آن توجه کنید؛ چرا که در تجارت زمان و ثانیه‌ها حرف اول را می‌زنند.

مجموعه نهالستان غرب نهال به مدیریت مهندس رضا داداشی، انواع نهال میوه را با قیمت مناسب و کیفیت بالا عرضه می‌کند؛ این نهالستان در مسیر رشد صنعت کشاورزی و باغداری در کشور نقش به سزایی داشته و دارد. شما می‌توانید جهت استعلام قیمت نهال گلابی ویلیام دوشیز و کسب اطلاعات بیشتر، با روابط عمومی این شرکت تماس بگیرید و از مشاوره‌ی رایگان کارشناسان غرب نهال نیز بهره‌مند شوید.


ارقام دیگر نهال گلابی