پیش فروش نهال در غرب نهال آغاز شد
 • فارسی
  فارسی
 • فارسی
  فارسی
 • english
  English
 • العربیة
  العربیة

جستجو در سایت

نهال گلابی بیروتی

نهال گلابی بیروتی

نهال گلابی بیروتی یکی از ارقام وارداتی گلابی است که به دلیل کیفیت بالای خود، از لحاظ تجاری اهمیتی بسیار بالایی برای باغداران دارد. میوه گلابی بیروتی بافتی سفت داشته و بسیار خوش‌طعم و خوش‌رنگ می‌باشد. مجموعه نهالستان غرب نهال، انواع ارقام نهال گلابی از جمله رقم وارداتی گلابی پرتقالی را با بهترین کیفیت در اختیار باغداران عزیز قرار می‌دهد.

جهت خرید نهال گلابی بیروتی کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید و یا از طریق شبکه های اجتماعی با ما در تماس باشید.

جهت استعلام قیمت نهال گلابی بیروتی کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید و یا از طریق شبکه های اجتماعی با ما در تماس باشید.

مشتریان عزیز پس از ثبت و سفارش نهال گلابی بیروتی نهال مورد نظر شما پس از بسته بندی از طریق پایانه مسافربری به مقصد شما ارسال خواهد شد.

گارانتی بازگشت نهال

گارانتی بازگشت نهال

تمامی نهال ها دارای ضمانت بازگشت نهال و وجه می باشد.
گواهی سلامت و قرنطینه

گواهی سلامت و قرنطینه

تمامی نهال ها دارای گواهی سلامت و قرنطینه می باشد.
ارسال به سراسر کشور

ارسال به سراسر کشور

ارسال نهال از طریق پایانه مسافربری به سراسر کشور.
مشاوره خرید نهال

مشاوره خرید نهال

کارشناسان آماده مشاوره رایگان به شما عزیزان می باشند.
مجوز جهاد کشاورزی

مجوز جهاد کشاورزی

نهالستان غرب نهال دارای مجوز جهاد کشاورزی می باشد.
قیمت مناسب نهال

قیمت مناسب نهال

به واسطه حذف دلال ها قیمت نهال های ما مناسب می باشد.

خصوصیات نهال گلابی بیروتی

درخت گلابی بیروتی یکی از مشهورترین رقم‌های گلابی در ایران است که گلابی‌های حاصل از آن در اوایل مرداد ماه برداشت می‌شود. این نهال از انتخاب‌های پرسود و پردرآمد برای باغداران به شمار می‌رود و از لحاظ تجاری اهمیت بسیار بالایی دارد. میوه‌های حاصل از این درخت گلابی درشت و شیرین بوده و طرفداران خاص خود را دارد.

ماندگاری گلابی بیروتی در سردخانه نسبتا بالاست و به طور میانگین تا 5 ماه قابلیت نگهداری دارد. از ویژگی‌های بارز گلابی بیروتی، می‌توان به مقاومت بالای آن در برابر آفات شایع گلابی به خصوص آتشک و پسیل اشاره کرد. درخت گلابی بیروتی، نسبتا جزء درختان گلابی کوتاه قامت است و رشد آن به طور عمودی صورت می‌گیرد.

مشخصات نهال گلابی بیروتی

درخت گلابی بیروتی جزء پرمحصول‌ترین و البته پرسودترین درختان در میان باغداران شناخته می‌شود. از مزایای میوه‌های حاصل از درخت گلابی بیروتی می‌توان به قابلیت حمل و نقل خوبی و همچنین ماندگاری بالا در انبار اشاره کرد.

آبیاری نهال گلابی بیروتی باید به طور منظم انجام شود و می‌توان از روش‌های قطره‌ای، بارانی و نشتی برای آبیاری این نهال استفاده کرد.

خاک مناسب برای رشد هرچه بهتر گلابی بیروتی، خاک زهکشی شده و حاوی مواد هوموسی است که تاثیر خوبی در رشد نهال می‌گذارد. به هنگام هرس باید به این نکته توجه داشت که هرس می‌بایست سبک باشد و از هرس سنگین این نهال خودداری شود. اندازه سیخک‌های دوساله نیز بسیار اهمیت دارد؛ چراکه میزان باردهی درخت به اندازه این سیخک‌ها بستگی دارد.

کشور سازنده

درخت گلابی بیروتی برخلاف نام خود ابتدا از کشور چین سرچشمه گرفته و سپس به سایر کشورها از جمله کشورهای اروپایی و ایران صادر شد.

فاصله کاشت نهال گلابی بیروتی

رعایت فاصله به هنگام کاشت نهال گلابی از نکات بسیار مهم است که باید به آن توجه بسیاری کرد. فاصله مناسب برای کاشت این نهال 3 در 4 متر است که به گسترش ریشه و همچنین قرارگیری نهال در معرض نور کافی خورشید کمک می‌کند.

شکل میوه گلابی بیروتی

میوه حاصل از درخت گلابی بیروتی که یک نهال گلابی زودرس است، شکلی مخروطی داشته و طعم آن بسیار شیرین می‌باشد. این گلابی سلول‌های سنگی ندارد و بسیار آبدار و لذیذ است. گوشت گلابی بیروتی به رنگ سفید بوده و پوسته‌ای به رنگ زرد و کمی متمایل به سبز دارد.

حداکثر ارتفاع درخت گلابی بیروتی

درخت گلابی بیروتی ارتفاعی در حدود 4 الی 5 متر را دارا است و آن را در دسته درخت کوتاه قد دسته‌بندی می‌کنند.

نیاز سرمایی نهال گلابی بیروتی

درخت گلابی بیروتی که معمولا در مناطق سرسیرد و نیمه سردسیر کشور کشت می‌شود، نیاز سرمایی در حدود 800 ساعت را دارا است که رعایت آن برای رویش جوانه و همچنین گل این نهال، لازم است.

عمر اقتصادی

عمر اقتصادی گلابی بیروتی حدود 35 الی 40 سال می‌باشد که باتوجه به سطح نگهداری و مراقبت می‌تواند افزایش یا کاهش داشته باشد.

وزن میوه

خوب است بدانید که وزن هر گلابی بیروتی حدود 240 گرم می‌باشد.

ارتفاع از سطح دریا

ارتفاع درخت گلابی بیروتی از سطح دریا می‌تواند از عوامل تاثیرگذار بر روی رشد این درخت باشد. ارتفاع مطلوب برای کاشت این نهال از سطح دریا 1300 الی 2200 متر می‌باشد که رعایت آن موجب رشد و باردهی هرچه بهتر درخت گلابی بیروتی خواهد شد.

مقاومت در برابر افات

درخت گلابی بیروتی مقاومت بسیار خوبی به سرمای هوا دارد و می‌تواند دمایی تا حدود منفی 30 درجه سانتی‌گراد را تحمل کند. میزان مقاومت نهال گلابی زودرس بیروتی به بیماری آتشک و آفت پسیل نسبتا بالاست؛ اما باغداران باید توجه داشته باشند که مقاومت بالای نهال گلابی نباید مانع از رسیدگی و دفع آفات از این نهال شود.

برخلاف مقاومت خوب این نهال در برابر آفات، به شوری و کلروز آهن حساسیت بالایی داشته و می‌تواند سریعا از این عوامل تاثیر بپذیرد.

حداکثر عملکرد میوه در هکتار

نهال گلابی زودرس بیروتی با دو پایه بذری و رویشی در بازار یافت می‌شود. عملکرد این نهال پایه رویشی از درخت گلابی بیروتی پایه بذری به مراتب بیشتر می‌باشد و باردهی بهتری دارد. عملکرد گلابی بیروتی در حدود 40 الی 50 تن در هکتار است که میزان نسبتا مطلوبی به شمار می‌رود.

شروع محصول دهی

بدون شک این نهال در سال‌های اولیه پس از کاشت باردهی خواهد داشت؛ اما نکته مهم این است که تا زمان باردهی نهال هم، نباید از مراقبت‌ها و رعایت نکات پرورش نهال غافل شد.

قدرت رشد درخت

درخت گلابی بیروتی مثل تمامی ارقام گلابی رشد متوسطی دارد و انتظار رشد چندانی از نهال این گیاه نمی‌رود.

رقم گرده افشان

درخت گلابی بیروتی مانند سایر درختان گلابی دگر بارور (خود ناسازگار) بوده و برای بارور شدن نیاز به گرده افشان دارد. در ازای هر 30 اصله از گلابی بیروتی، کاشت یک اصله گرده افشان از رقم درگزی مناسب می‎باشد.

پایه درخت گلابی بیروتی

درخت گلابی بیروتی در دو پایه بذری و رویشی کاشت می‌شود که میزان باردهی پایه رویشی آن از پایه بذری بیشتر است.

زمان گلدهی نهال گلابی بیروتی

زمان گلدهی گلابی بیروتی با شرایط اقلیمی منطقه ارتباط مستقیمی دارد. درصورتی که دمای میانگین منطقه در طول رشد نهال 22 الی 26 درجه سانتی‌گراد باشد، پس از طی مرحله گل انگیزی، در اواسط اسفندماه گلدهی خود را آغاز می‌کند.

مدت ابیاری درخت گلابی بیروتی

نیاز آبی گلابی بیروتی در هکتار حدود 5000 الی 6000 مترمکعب می‌باشد که بهتر است آبیاری در فصول سرد هر 10 روز یکبار و در فصول گرم و نیمه گرم هر 7 روز یکبار انجام شود.

قیمت نهال گلابی بیروتی

اگر قصد خرید گلابی بیروتی را دارید، به یاد داشته باشید که هم کیفیت مهم است و هم قیمت؛ پیدا کردن یک مرکز فروش که محصولات با کیفیت را با قیمت مناسب عرضه کند، می‌تواند گام بزرگی برای شروع تجارت شما باشد.

مجموعه نهالستان غرب نهال با مدیریت مستقیم مهندس رضا داداشی، مرکز فروش انواع ارقام گلابی به خصوص نهال گلابی بیروتی می‌باشد. تمامی محصولات در این شرکت با کیفیت و مرغوبیت بالا عرضه شده و به دست باغداران گرامی ‌می‌رسد. فروش انواع نهال گلابی اصلاح شده در مجموعه غرب نهال به صورت مستقیم و با حذف واسطه‌ها انجام می‌پذیرد. برای استعلام قیمت، کسب مشاوره رایگان با کارشناسان غرب نهال و همچنین خرید از نهالستان غرب نهال، می‌توانید با کارشناسان روابط عمومی این مجموعه تماس حاصل فرمایید.


ارقام دیگر نهال گلابی