پیش فروش نهال در غرب نهال آغاز شد
 • فارسی
  فارسی
 • فارسی
  فارسی
 • english
  English
 • العربیة
  العربیة

جستجو در سایت

نهال انجیر قهوه ای

نهال انجیر قهوه ای

یکی از مهم‌ترین و پرمحصول‌ترین ارقام انجیر‌ ترکیه ای، نهال انجیر قهوه ای میباشد. این رقم که در سال دوم محصول‌دهی خود را آغاز میکند. پس از رسیدن به سن بلوغ قادر است تا بیش از 20 سال به محصول‌دهی خود ادامه دهد. در این مدت شما میتوانید از سود حاصل از فروش محصولات باکیفیت درختان انجیر قهوه ای بهره مند شوید. این رقم نسبتا در بازار کمیاب است. و نوع اصلاح شده آن در نهالستان غرب نهال با کیفیت بالا تولید میشود.

جهت خرید نهال انجیر قهوه ای کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید و یا از طریق شبکه های اجتماعی با ما در تماس باشید.

جهت استعلام قیمت نهال انجیر قهوه ای کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید و یا از طریق شبکه های اجتماعی با ما در تماس باشید.

مشتریان عزیز پس از ثبت و سفارش نهال انجیر قهوه ای نهال مورد نظر شما پس از بسته بندی از طریق پایانه مسافربری به مقصد شما ارسال خواهد شد.

گارانتی بازگشت نهال

گارانتی بازگشت نهال

تمامی نهال ها دارای ضمانت بازگشت نهال و وجه می باشد.
گواهی سلامت و قرنطینه

گواهی سلامت و قرنطینه

تمامی نهال ها دارای گواهی سلامت و قرنطینه می باشد.
ارسال به سراسر کشور

ارسال به سراسر کشور

ارسال نهال از طریق پایانه مسافربری به سراسر کشور.
مشاوره خرید نهال

مشاوره خرید نهال

کارشناسان آماده مشاوره رایگان به شما عزیزان می باشند.
مجوز جهاد کشاورزی

مجوز جهاد کشاورزی

نهالستان غرب نهال دارای مجوز جهاد کشاورزی می باشد.
قیمت مناسب نهال

قیمت مناسب نهال

به واسطه حذف دلال ها قیمت نهال های ما مناسب می باشد.

کشور سازنده

کشور ترکیه به عنوان اولین تولید کننده و خواستگاه اولیه نهال انجیر قهوه ای شناخته میشود. از این رو به آن نهال Turkish Brown نیز گفته میشود. امروزه این رقم در سطح گسترده در باغ‌های کشورمان کشت میشود.

پایه

برای تکثیر نهال انجیر قهوه ای، معمولا از روش قلمه زنی استفاده میشود.

مشخصات نهال

نهال انجیر قهوه ای که با نام Brown Figs نیز شناخته میشود. یک رقم ترکیه ای با محصول‌دهی بینظیر است. این رقم میوه‌های خوش رنگ و شیرین و آبدار دارد. که از آنها در دسر و کیک و شیرینی؛ در خشکبار و یا به صورت تازه استفاده میشود. درختان انجیر قهوه ای در اندازه‌های متوسط و بلند رشد میکنند. این رقم باردهی مطلوبی دارد؛ و قادر است پس از رسیدن به سن بلوغ هرساله شما را به درآمد بسیار عالی از باغ برساند.

بهترین زمان برای کاشت این رقم اواخر ماه اسفند و زمان رسیدن کامل محصولات در تیر ماه و شهریور ماه میباشد.

فاصله کاشت

درختان انجیر قهوه ای را باید در مناطق آفتاب گیر و در فواصل منظم از یکدیگر بکارید. تا درختان با دریافت کافی نور خورشید قادر به انجام عملیات فتوسنتز و تولید میوه باشند. انتخاب فاصله کاشت مناسب به نقشه زمین؛ طرح توجیهی، شیب زمین و میزان بارندگی در منطقه و… وابسته است. به این ترتیب در زمین‌های صاف فواصل کاشت درختان را 3 در 4 متر مربع در نظر بگیرید. در زمین‌های شیبدار با شیب متمایل جنوبی فواصل 3 در 3 متر مربع برای کاشت درختان متناسب است.

حداکثر ارتفاع درخت

درختان انجیر قهوه ای بلند قد هستند. ارتفاع این درختان در دوران بزرگسالی به 8 متر نیز میرسد. باغداران حرفه ای با انجام هرس سالیانه ارتفاع درختان را کنترل میکنند.

نیاز سرمایی

درختان انجیر قهوه ای برای بیدار شدن از خواب زمستانه و گذراندن دوره سرمایی، نیازمند به قرارگیری تحت دمای مشخصی در مدت زمان معینی می باشند. دوره سرمایی این درختان 300 ساعت قرارگیری در دمای 7 درجه سانتیگراد است. لازم است بدانید درختانی که دوره سرمایی را به خوبی در فصل پاییز و زمستان پشت سر گذاشته باشند؛ تحمل سرمایی آنها به 15- درجه سانتیگراد میرسد.

عمر اقتصادی

عمر اقتصادی درختان ترکیه ای انجیر قهوه ای پس از رسیدن به سن بلوغ تا 20 سال پس از آن میباشد. در این دوره درختان بیشترین محصول‌دهی را از خود به نمایش خواهند گذاشت.

وزن میوه

میوه انجیر قهوه ای همانطور که میدانید به رنگ قهوه ای، بسیار درشت و با طعم بسیار شیرین و آبدار است. این میوه وزنی برابر 15 تا 20 گرم دارد. و از آن برای مصارفی چون تازه خوری؛ خشکبار و استفاده در شیرینی و کیک؛ دسر و حتی صادرات استفاده میشود.

ارتفاع از سطح دریا

درختان انجیر قهوه ای قادرند در تمامی ارتفاع‌ها از سطح دریا در سرتاسر کشورمان رشد نمایند. این مورد کاشت نهال انجیر قهوه ای را در تمامی شهرهای کشورمان؛ حتی در مناطق کوهستانی و مناطق ساحلی امکان پذیر مینماید.

مقاومت در برابر آفات

مقاومت درختان انجیر قهوه ای در برابر آفات و بیماری‌ها بینظیر است. البته سمپاشی سالیانه برای تمامی درختان الزامی میباشد.

حداکثر عملکرد میوه در هکتار

یکی از پربارترین و بهترین ارقام انجیر برای کاشت در باغ سرتاسر کشورمان؛ خرید نهال انجیر قهوه ای است. این رقم با باردهی سالیانه تا 25 تن در هکتار، بالاترین سودآوری را از باغ به همراه خواهد داشت. هر درخت پس از رسیدن به سن بلوغ بین 20 تا 25 کیلوگرم انجیر تولید میکند.

شروع محصول‌دهی

درخت انجیر قهوه ای در سال دوم محصول‌دهی را آغاز نموده و 2 مرتبه در سال محصول‌دهی به همراه دارد.

محصول‌دهی اول در اوایل تابستان

محصول‌دهی دوم در اواخر تابستان

رقم گرده افشان

این رقم خود گرده زا بوده و گلهای نر و ماده روی درخت اصلی وجود دارد. از این رو نیاز به کاشت رقم گرده افشان در باغ وجود ندارد.

مدت آبیاری

آبیاری منظم و کافی در حفظ سلامت درختان و همچنین افزایش باردهی و کیفیت محصولات موثر است. درختان انجیر قهوه ای نیاز آبی بالایی دارند. این درختان را هر 7 روز یکبار آبیاری نمایید. (به ازای هر درخت 3 لیتر آب در روز در نظر بگیرید.)

درختان در سال اول کاشت به علت ریشه‌های ضعیف و کوتاه؛ نیاز بیشتری به آبیاری دارند.

در فصل پاییز و زمستان که بارندگی به میزان کافی وجود دارد؛ میتوان فواصل آبیاری را افزایش داده و یا آبیاری را متوقف نمایید.

زمان گلدهی

نهال انجیر قهوه ای زودگل است.

جمع بندی

برای داشتن باغی پربار با درختان سالم؛ لازم است نهال انجیر را از بهترین مرکز فروش انواع ارقام نهال انجیر در کشورمان خریداری نمایید. نهالستان غرب نهال با بیش از نیم قرن تجربه با افتخار بزرگترین مرکز فروش نهال انجیر در شمال غرب کشورمان است. این نهالستان کلیه نهال‌های اصلاح شده و ژنوتیپی را برای کاشت در سرتاسر نقاط کشورمان تولید مینماید.

نهال‌های این مرکز همگی دارای گواهی سلامت؛ گواهی عاری از آفات؛ کارت قرنطینه، تاییدیه جهاد کشاورزی و کارت گارانتی معتبر 2 ساله از سوی نهالستان غرب نهال میباشند. از این رو در صورت بروز هرگونه خرابی و شکستگی در طول مسیر و یا هنگام خرید؛ درخواست شما شامل گارانتی خواهد شد.

همچنین شما میتوانید از خدمات رایگان مشاوره پیش و پس از خرید نهال انجیر قهوه ای و سایر ارقام بهره مند شوید.

احداث باغ شما به صورت حضوری توسط متخصصین غرب نهال و ارائه مشاوره تخصصی بیماری شناسی و آفت زدایی توسط تیم حرفه ای غرب نهال از دیگر خدمات این مرکز میباشد.

برای خرید نهال انجیر پاکوتاه و کسب اطلاع از قیمت نهال انجیر قهوه ای و یا ارتباط با مشاوران ما 7 روز در هفته و 24 ساعته از طریق شبکه اجتماعی واتساپ؛ تماس تلفنی و یا حضوری با ما در ارتباط باشید.


ارقام دیگر نهال انجیر