پیش فروش نهال در غرب نهال آغاز شد
 • فارسی
  فارسی
 • فارسی
  فارسی
 • english
  English
 • العربیة
  العربیة

جستجو در سایت

نهال انجیر گلابی

نهال انجیر گلابی

نهال انجیر گلابی یکی از انواع نهال‌های انجیر می‌باشد که به دلیل کیفیت محصول بالا و البته محصول دهی در سه فصل از سال، از محبوبیت مطلوبی بین باغداران برخوردار است. بازار پسندی خوب این نهال نیز باعث می‌شود تا به یکی از اصلی‌ترین انتخاب‌های باغداران تبدیل شود.

جهت خرید نهال انجیر گلابی کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید و یا از طریق شبکه های اجتماعی با ما در تماس باشید.

جهت استعلام قیمت نهال انجیر گلابی کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید و یا از طریق شبکه های اجتماعی با ما در تماس باشید.

مشتریان عزیز پس از ثبت و سفارش نهال انجیر گلابی نهال مورد نظر شما پس از بسته بندی از طریق پایانه مسافربری به مقصد شما ارسال خواهد شد.

گارانتی بازگشت نهال

گارانتی بازگشت نهال

تمامی نهال ها دارای ضمانت بازگشت نهال و وجه می باشد.
گواهی سلامت و قرنطینه

گواهی سلامت و قرنطینه

تمامی نهال ها دارای گواهی سلامت و قرنطینه می باشد.
ارسال به سراسر کشور

ارسال به سراسر کشور

ارسال نهال از طریق پایانه مسافربری به سراسر کشور.
مشاوره خرید نهال

مشاوره خرید نهال

کارشناسان آماده مشاوره رایگان به شما عزیزان می باشند.
مجوز جهاد کشاورزی

مجوز جهاد کشاورزی

نهالستان غرب نهال دارای مجوز جهاد کشاورزی می باشد.
قیمت مناسب نهال

قیمت مناسب نهال

به واسطه حذف دلال ها قیمت نهال های ما مناسب می باشد.

خصوصیات نهال انجیر گلابی

درخت انجیر گلابی برگ‌های پهن و نسبتا بزرگی دارد که می‌تواند جلوه زیبایی به باغ شما بدهد؛ این درخت در برابر گرما مقاومت خوبی دارد؛ اما زمانی که درجه گرما از 40 درجه بالاتر برود، کیفیت محصول آن کاهش بسیار زیادی خواهد داشت و همچنین میزان محصول دهی ایننهال در طول سال نیز بسیار کمتر خواهد شد.

نهال انجیر نیاز به مراقبت‌های ویژه‌ای دارد؛ شما نباید اجازه دهید تا آفات به این نهال آسیبی برسانند و همچنین باید سمپاشی را به موقع انجام دهید. البته گرده افشانی این نهال توسط حشره کوچکی به اسم بلاستوفاگا انجام می ‌شود و در صورتی که مورچه یا هر آفت دیگری وارد این درخت شوند، توسط این حشره کوچک شکار خواهند شد.

مشخصات درخت انجیر گلابی

درخت انجیر گلابی ارتفاعی بین 2 تا 4 متری خواهد داشت؛ البته میزان ارتفاع این درخت با توجه به تاج آن، به حدود 5 متر نیز خواهد رسید. در صورتی که شرایط محیطی و مقدار آبیاری مناسب نباشد، جلوی رشد این نهال گرفته خواهد شد و از نظر کیفیت محصول نیز با افت شدیدی مواجه می‌شود.

لازم به ذکر است که این نهال نیاز به آبیاری زیادی ندارد و آب باران نیز می‌تواند نیاز آبیاری درخت انجیر گلابی را به شکل کامل رفع کند؛ جالب است بدانید که سایز برگ‌های این نهال حدودا بین 10 تا 20 سانتی‌متر می‌باشد که نسبت به برگ اکثر درختان، سایزی بزرگ به شمار می‌آید.

کشور سازنده

درباره کشور سازنده این نهال با کیفیت اطلاعات دقیقی موجود نیست؛ اما باید بدانید که برخی از مناطق ایران که با این نهال سازگاری دارند، می‌توانند بستر مناسبی برای کاشت و پرورش درخت انجیر گلابی به صورت انبوه باشند.

فاصله کاشت

فاصله کاشت اکثر نهال‌ها به محیط و شرایط زمین بستگی دارد؛ فاصله کاشت مناسب نهال انجیر گلابی، در حدود 4*4 و یا 4*5 متر خواهد بود. شما می‌توانید با توجه به شرایط زمین خود، یکی از این دو فاصله را انتخاب کنید.

شکل میوه

همانطور که می‌توانید از اسم این نهال بفهمید، میوه‌های انجیر گلابی، از نظر ظاهر شباهت نسبتا زیادی به گلابی دارند؛ این میوه در طول سال رنگ‌های سبز، زرد و قرمز خواهد داشت که ترکیب آن با برگ‌های پهن، ظاهر بسیار زیبایی به حیاط یا باغ شما خواهد داد.

حداکثر ارتفاع

همانطور که گفته شد، حداکثر ارتفاعی که درخت انجیر گلابی می‌تواند به همراه تاج داشته باشد، حدود 5 متر خواهد بود؛ اما اگر قرار باشد ارتفاع این درخت را بدون تاج حساب کنیم، حدودا بین 3.5 تا 4 متر، حداکثر ارتفاعی است که درخت انجیر گلابی خواهد داشت.

نیاز سرمایی

گفته شده که نیاز سرمایی این نهال نیز مانند دیگر نهال‌های انجیر می‌باشد؛ نیاز سرمایی این نهال با قرار گیری به مدت 100 تا 300 ساعت در دمای کمتر از 7 درجه سانتی‌گراد، برطرف خواهد شد.

عمر اقتصادی

عمر اقتصادی یک نهال با توجه به شرایط نگهداری و آبیاری متفاوت خواهد بود؛ اما در صورت مطلوب بودن شرایط و میزان آبیاری، عمر اقتصادی نهال انجیر گلابی را می‌توان در حدود 30 سال تخمین زد.

وزن میوه

وزن میوه انجیر گلابی با توجه به شرایط کاشت و مبارزه با آفات، متفاوت می‌باشد و نمی‌توان عدد خاصی را برای آن در نظر گرفت؛ اگر بتوانید تمامی شرایط را به صورت مطلوب حفظ کنید و در مقابله با آفات نیز سریع عمل کنید، مطمئناً وزن میوه‌ی شما مناسب و مطلوب خواهد بود.

ارتفاع از سطح دریا

ارتفاع مناسب جهت کاشت این نهال 1800 متر از سطح دریای خواهد بود؛ به طور کلی اکثر درختان انجیر، برای کاشت در این ارتفاع مناسب خواهند بود.

مقاومت در برابر آفات

سمپاشی به موقع می‌تواند نهال شما را از آسیب دیدگی در برابر آفات حفظ کند؛ اما همانطور که در توضیحات بالا گفتیم، حشره‌ای به نام بلاستوفاگا که گرده‌ افشانی را انجام می‌دهد همچنین از ورود آفات به نهال جلوگیری می‌کند و آن‌ها را می‌خورد.

حداکثر عملکرد میوه در هکتار

میزان برداشت محصول در هکتار، به رعایت نکات کاشت و داشت و ژنتیک رقم نهال بستگی دارد؛ اما درخت انجیر گلابی در برخی از شهرستان‌ها، تا 7 تن در هکتار نیز محصول داده است.

شروع محصول دهی

به طور کلی اکثر نهال‌های انجیر از سال چهارم کاشت محصول می‌دهند؛ اما نکته جالب توجه درباره این نهال، محصول دهی آن در سه فصل از سال خواهد بود!

قدرت رشد درخت

همانطور که گفته شد این نوع نهال انجیر بدون تاج تا 4 متر و با تاج تا 5 متر ارتفاع خواهد داشت؛ این موضوع نشانگر قدرت رشد نسبتاً مناسب این نهال است.

رقم گرده افشان

قبلا هم اشاره شد که عامل گرده‌ افشانی این نهال حشره‌ای کوچک به اسم بلاستوفاگا است که علاوه بر کمک رسانی در گرده افشانی، کمک بسیار خوبی را در زمینه مقابله با آفات به باغدار خواهد کرد.

پایه درخت انجیر گلابی

اگر قصد انتخاب پایه برای این نوع نهال را دارید، باید بدانید که به طور کلی پایه‌ی نهال میوه به دو قسمت تقسیم می‌شود و آن دو قسمت عبارتند از: پایه رویشی، پایه بذری.

زمان گلدهی درخت انجیر گلابی

این درخت در سه فصل بهار، تابستان و پاییز گلدهی خواهد کرد.

مدت آبیاری درخت انجیر گلابی

از آنجایی که اکثر درختان انجیر به ویژه درخت انجیر گلابی نیاز به آبیاری زیادی ندارند، می‌توان گفت که نیاز آبیاری این درختان را آب باران رفع خواهد کرد و در صورت بارش منظم باران، نیازی به آبیاری توسط شما نخواهد بود.

قیمت درخت انجیر گلابی

قیمت گذاری نهال انجیر با توجه به کیفیت و نژاد آن متفاوت خواهد بود و مطمئنا همین دو فاکتور، در تعیین قیمت نهال انجیر گلابی تاثیرگذار خواهند بود. سعی کنید خرید نهال انجیر گلابی را از نهالستان‌های مورد اعتماد انجام دهید؛ زیرا خوب نبودن کیفیت نهال، باعث می‌‎شود تا محصول دهی بسیار ضعیف شده و کیفیت محصولات نیز پایین باشد.

مجموعه نهالستان غرب نهال با مدیریت مهندس رضا داداشی، انواع و اقسام نهال‌های میوه را در سطح کشور عرضه می‌کند و از جمله این موارد باید بگوییم که غرب نهال، فروش نهال انجیر گلابی را نیز عهده‌دار است. شما می‌توانید برای دریافت مشاوره رایگان، با روابط عمومی این مجموعه نهالستان تماس بگیرید و سوالات خود نظیر موارد مربوط به قیمت درخت انجیر گلابی را با کارشناسان غرب نهال مطرح کنید.


ارقام دیگر نهال انجیر