پیش فروش نهال در غرب نهال آغاز شد
 • فارسی
  فارسی
 • فارسی
  فارسی
 • english
  English
 • العربیة
  العربیة

جستجو در سایت

نهال انجیر عسلی

نهال انجیر عسلی

یکی از بهترین و پرسودترین نهال‌های انجیر بومی در کشورمان، نهال انجیر عسلی است. این رقم باردهی بسیار عالی و عمر اقتصادی بالایی دارد. از این رو همواره خرید نهال انجیر عسلی به انتخاب اول اکثر باغداران در سرتاسر کشورمان تبدیل گشته است. میوه‌های این رقم بسیار درشت و خوشمزه بوده و به رنگ عسلی دیده میشوند.

جهت خرید نهال انجیر عسلی کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید و یا از طریق شبکه های اجتماعی با ما در تماس باشید.

جهت استعلام قیمت نهال انجیر عسلی کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید و یا از طریق شبکه های اجتماعی با ما در تماس باشید.

مشتریان عزیز پس از ثبت و سفارش نهال انجیر عسلی نهال مورد نظر شما پس از بسته بندی از طریق پایانه مسافربری به مقصد شما ارسال خواهد شد.

گارانتی بازگشت نهال

گارانتی بازگشت نهال

تمامی نهال ها دارای ضمانت بازگشت نهال و وجه می باشد.
گواهی سلامت و قرنطینه

گواهی سلامت و قرنطینه

تمامی نهال ها دارای گواهی سلامت و قرنطینه می باشد.
ارسال به سراسر کشور

ارسال به سراسر کشور

ارسال نهال از طریق پایانه مسافربری به سراسر کشور.
مشاوره خرید نهال

مشاوره خرید نهال

کارشناسان آماده مشاوره رایگان به شما عزیزان می باشند.
مجوز جهاد کشاورزی

مجوز جهاد کشاورزی

نهالستان غرب نهال دارای مجوز جهاد کشاورزی می باشد.
قیمت مناسب نهال

قیمت مناسب نهال

به واسطه حذف دلال ها قیمت نهال های ما مناسب می باشد.

کشور سازنده

نهال انجیر عسلی یک رقم ایرانی است. این رقم اغلب در شهرهای گرمسیری و معتدل در کشورمان پرورش میابد.

پایه

بهترین پایه برای نهال انجیر عسلی؛ استفاده از پایه انجیر است.

مشخصات نهال

درختان انجیر عسلی معمولا در سنین بزرگسالی ارتفاع نسبتا کمی دارند. از طرفی عمر اقتصادی این درختان بسیار بالا بوده و تا سالیان سال سودآوری را برای باغداران محترم به همراه خواهند داشت. بهترین آب وهوا وشرایط اقلیمی برای کاشت نهال انجیر عسلی؛ آب وهوای معتدل و گرمسیری است. البته این رقم، مقاومت بسیار مناسبی نیز در برابر سرما از خود نشان میدهد. مقاومت بالای این درختان؛ ریسک‌های ناشی از حمله آفات و بیماری‌ها را تا حدود زیادی کاهش میدهد. همچنین درختان انجیر عسلی خشکی و کم آبی را نیز به خوبی تحمل میکنند.

نهال انجیر عسلی باردهی خود را از سالهای اولیه پس از کاشت آغاز مینماید. و در اواسط تیرماه تا اواخر مرداد ماه میوه‌ها به طور کامل میرسند. این رقم دیرگل است. بنابراین میتوانید آن را در مناطق سردسیری نیز بکارید.

شاخه و برگ‌های درخت انجیر عسلی در دوران بزرگسالی؛ بزرگ و پهن است. این درخت نیاز دارد تا ساعات زیادی از طول روز را در معرض نور مستقیم خورشید قرار بگیرد. این نکته هنگام رعایت فاصله کاشت الزامی است.

فاصله کاشت

یکی از مهم‌ترین نکات هنگام احداث باغ انجیر توجه به نورگیر بودن زمین و ایجاد فواصل مناسب برای کاشت نهال‌ها میباشد. نهال انجیر عسلی در دوران بزرگسالی شاخه و برگ فراوان دارد. از این رو برای سهولت در انجام عملیات فتوسنتز؛ لازم است درختان را در فواصل 4 متری از یکدیگر بکارید. در این صورت درختان برای دریافت نور خورشید و اکسیژن از هوا و همچنین دریافت منابع خاک دچار مشکل نخواهند شد.

حداکثر ارتفاع درخت

درخت انجیر عسلی ارتفاع کمی دارد. این موضوع به شما در برداشت محصول آسان‌تر کمک مینماید. ارتفاع این رقم حداکثر به 3 متر میرسد. ارتفاع کم درختان علاوه بر سهولت در برداشت محصولات؛ از هزینه‌های نگهداری و سمپاشی درختان نیز میکاهد.

نیاز سرمایی

نیاز سرمایی درختان انجیر عسلی در یک دوره سرمایی بین 200 تا 800 ساعته تحت دمای 7 درجه سانتیگراد برطرف میشود. گذراندن این دوره سرمایی به افزایش تحمل سرما و خشکی درختان کمک میکند. همچنین با پایان این دوره در فصل پاییز و زمستان؛ درختان از خواب زمستانه بیدار میشوند.

عمر اقتصادی

عمر اقتصادی درختان انجیر عسلی بسیار بالا بوده و این موضوع در افزایش سودآوری شما از باغ موثر است. این درختان پس از رسیدن به سن بلوغ، محصول‌دهی حداکثری خود را آغاز مینمایند. و این محصول‌دهی حداکثری تا 70 سال ادامه خواهد یافت. پس از پایان عمر اقتصادی محصول‌دهی درختان با افت کیفیت همراه بوده و پس از چند سال کاملا متوقف میشود.

وزن میوه

انجیر عسلی به علت طعم لذیذ و شکل میوه خاصی که دارد، بسیار مورد توجه خریداران قرار گرفته است. میوه‌های این رقم به طور میانگین30 گرم وزن داشته و درشت هستند. شکل ظاهری آنها گرد کشیده و پوسته ی نرم به رنگ زرد عسلی دارند. از این میوه به صورت تازه و خشکبار و یا برای تولید مربا؛ دسر؛ کیک و شیرینی و… استفاده میشود.

ارتفاع از سطح دریا

ارتفاع از سطح دریا در واقع مشخص کننده سازگاری رقم با شرایط آب و هوایی و اقلیمی و میزان رطوبت در منطقه است. بنابراین همواره باید ارتفاع از سطح دریای نهالی که میخرید با ارتفاع از سطح دریای منطقه باغ شما مطابقت داشته باشد. ارتفاع درختان انجیر عسلی بین 100 تا 2000 متر از سطح دریا است. یعنی شما میتوانید این درختان را در مناطقی که در بازه ارتفاعی اعلام شده قرار دارند، بکارید. و از سازگاری حداکثری درختان بهره ببرید.

مقاومت در برابر آفات

همانطور که پیشتر به آن اشاره نمودیم درختان انجیر عسلی در برابر آفات به خوبی مقاومت میکنند. البته برخی از آفات همچون کنه تار عنکبوتی؛ پروانه برگ خوار؛ بید و مگس‌های میوه میتوانند به درختان انجیر آسیب جدی وارد کنند. از این رو باید هرساله درختان را با استفاده از سم مخصوص سمپاشی نمایید.

حداکثر عملکرد میوه در هکتار

باردهی درختان انجیر در دوران بلوغ و پس از آن در صورت سلامتی درختان به 3 تن در هکتار میرسد. این باردهی بسیار باکیفیت بوده و کمترین خرابی و سیاهی در میوه‌ها دیده میشود.

شروع محصول‌دهی

نهال‌های انجیر عسلی اغلب از سال سوم به بعد باردهی خود را آغاز میکنند. همانطور که میدانید باردهی درختان در سالهای اولیه بسیار کمتر و با کیفیت پایین‌تر میباشد. این باردهی تا رسیدن به سن بلوغ رفته رفته افزایش یافته و به میزان حداکثری خود میرسد.

رقم گرده افشان

برای بهبود در عملیات گرده افشانی درختان انجیر عسلی لازم است تا نهال انجیر 3 فصله به تعداد مناسب در باغ کاشته شود.

مدت آبیاری

آبیاری درختان انجیر عسلی باید به صورت مرتب و هر 10 روز یکبار انجام شود. با آبیاری کافی، درختان رشد بهتری داشته و میوه‌های درشت‌تر و باکیفیت‌تری به همراه خواهند داشت.

بهترین روش برای آبیاری منظم درختان؛ استفاده از روش آبیاری تحت فشار است. به این ترتیب علاوه بر کاهش مصرف آب، از گسترش بیماری و آفت در باغ، رشد علف هرز پیشگیری میشود. و میتوان آبیاری را بر اساس نیاز هر درخت تعیین نمود.

زمان گلدهی

درخت انجیر عسلی دیرگل است. این موضوع در کنار مقاومت بالای این رقم در برابر سرما به درختان کمک میکند تا درختان در مناطق سردسیری نیز رشد مناسبی داشته باشند.

جمع بندی

نهالستان غرب نهال بزرگترین نهالستان در شمال غرب کشورمان است. این نهالستان بیش از نیم قرن است که با استفاده از کادر مجرب و تجهیزات پیشرفته اقدام به تولید انواع ارقام نهال انجیر نموده است. نهال‌های تولید شده در این مرکز همگی دارای تاییدیه رسمی از جهادکشاورزی بوده و دارای گواهی سلامت، کارت قرنطینه، گواهی عاری از آفات و از همه مهم‌تر کارت گارانتی 2 ساله رسمی از سوی نهالستان غرب نهال میباشند.

برای خرید نهال انجیر عسلی و یا کسب اطلاع از قیمت نهال انجیر عسلی، شما باغداران محترم میتوانید همه روزه و 24 ساعته با ما در نهالستان غرب نهال در ارتباط باشید.


ارقام دیگر نهال انجیر