پیش فروش نهال در غرب نهال آغاز شد
 • فارسی
  فارسی
 • فارسی
  فارسی
 • english
  English
 • العربیة
  العربیة

جستجو در سایت

نهال انجیر سیاه

نهال انجیر سیاه

نهال انجیر سیاه یکی از انواع نهال انجیر می‌باشد که برخی از باغداران از آن استفاده می‌کنند؛ اما نکاتی است که بدون شک باید هنگام خرید نهال انجیر سیاه به آن دقت کنید. برای مثال نوع نهال و روش کاشت یکی از مهم‌ترین مواردی است که هنگام خرید باید به آن دقت شود.

جهت خرید نهال انجیر سیاه کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید و یا از طریق شبکه های اجتماعی با ما در تماس باشید.

جهت استعلام قیمت نهال انجیر سیاه کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید و یا از طریق شبکه های اجتماعی با ما در تماس باشید.

مشتریان عزیز پس از ثبت و سفارش نهال انجیر سیاه نهال مورد نظر شما پس از بسته بندی از طریق پایانه مسافربری به مقصد شما ارسال خواهد شد.

گارانتی بازگشت نهال

گارانتی بازگشت نهال

تمامی نهال ها دارای ضمانت بازگشت نهال و وجه می باشد.
گواهی سلامت و قرنطینه

گواهی سلامت و قرنطینه

تمامی نهال ها دارای گواهی سلامت و قرنطینه می باشد.
ارسال به سراسر کشور

ارسال به سراسر کشور

ارسال نهال از طریق پایانه مسافربری به سراسر کشور.
مشاوره خرید نهال

مشاوره خرید نهال

کارشناسان آماده مشاوره رایگان به شما عزیزان می باشند.
مجوز جهاد کشاورزی

مجوز جهاد کشاورزی

نهالستان غرب نهال دارای مجوز جهاد کشاورزی می باشد.
قیمت مناسب نهال

قیمت مناسب نهال

به واسطه حذف دلال ها قیمت نهال های ما مناسب می باشد.

خصوصیات نهال انجیر سیاه

نهال انجیر سیاه یکی از نهال‌های انجیری می‌باشد که با مناطق گرمسیری سازگاری بالایی دارد؛ این نهال در برابر سرما مقاومت خوبی از خود نشان نمی‌دهد و باید گفت تنها محل و محیط آب و هوایی که می‌توان این نهال را کشت کرد، مناطق گرمسیری خواهد بود.

درخت انجیر قرمز یا انجیر سیاه یکی از درخت‌هایی است که به آبیاری بسیار حساس می‌باشد و مدت و میزان آبیاری تاثیر زیادی بر کیفیت محصول و رشد این درختان خواهد داشت.

مشخصات درخت انجیر سیاه

درست است که نهال‌های انجیر در برابر کم آبی مقاومت بسیار خوبی دارند، اما نباید نسبت به کم آبی نهال بی‌توجه بود؛ زیرا کم آبی در حالت عادی جلوی پیشرفت و رشد نهال را خواهد گرفت و حتما باید به اندازه‌ای که نیاز است، نهال‌ها آبیاری شوند. لازم به ذکر است که این نهال از نظر آبیاری، نیاز کمتری نسبت به دیگر نهال‌ها دارد.

یکی از عوامل بسیار تاثیر گذار در رشد این نهال، کود دهی مناسب و البته مبارزه با آفات می‌باشد؛ آفات یکی از اصلی‌ترین مشکلاتی است که جلوی رشد درخت انجیر سیاه را می‌گیرد.

کشور سازنده

این نهال با کیفیت انجیر در کشور ایران نیز به وفور یافت می‌شود و در مناطق مختلفی از ایران مورد کشت قرار می‌گیرد.

فاصله کاشت نهال انجیر سیاه

به طور کلی فاصله کاشت مناسب برای نهال انجیر به صورت 4 در 4 متر، مطلوب خواهد بود؛ فاصله کاشت یکی از عوامل تاثیر گذار بر روی رشد و گرده افشانی خواهد بود.

شکل میوه

پوست میوه انجیر سیاه بنفش رنگ است، گوشت قرمزی دارد و تقریبا به شکل گرد یا دایره‌ای می‌باشد و از بافت محکم و سفتی برخوردار است.

حداکثر ارتفاع درخت انجیر سیاه

ارتفاع درخت انجیر سیاه در شرایط عادی حدودا 10 متر خواهد بود و در ایده‌آل‌ترین شرایط، به 15 متر نیز خواهد رسید. میزان ارتفاع درخت انجیر سیاه به عواملی مانند آبیاری و محیط جغرافیایی بستگی دارد.

نیاز سرمایی نهال انجیر سیاه

این نهال و دیگر نهال‌های انجیر نیاز سرمایی بین 100 تا 300 ساعت خواهند داشت؛ یعنی با قرار گیری این نهال با کیفیت انجیر، به مدت 100 تا 300 ساعت در دمای کمتر از 7 درجه سانتی‌گراد، نیاز سرمایی آن بر طرف خواهد شد.

عمر اقتصادی

براخی از ارقام نهال‌های انجیر یکی ازمواردی می‌باشند که تا 100 سال یا حتی بیشتر نیز عمر می‌کنند؛ اما به طور کلی عمر اقتصادی 50 ساله یا کمتر خواهند داشت و بعد از 50 سال محصول دهی مناسب و با کیفیتی را از آن‌ها شاهد نخواهیم بود.

وزن میوه

وزن میوه انجیر به عوامل زیادی بستگی دارد؛ اما به طور کلی، وزن انجیرها در صورت مطلوب بودن شرایط آب و هوایی، ممکن است بیشتر از حد انتظار باشد.

ارتفاع از سطح دریا

میزان ارتفاع مناسب برای کاشت نهال انجیر سیاه و دیگر نهال‌های انجیر حدودا 1800 متر از سطح دریا خواهد بود؛ برخی از نهال‌ها به ارتفاع از سطح دریا حساس هستند و این مسئله تاثیر بسیار زیادی بر روی کیفیت محصول آن‌ها خواهد گذاشت. البته برای برخی دیگر از ارقام نهال نیز ارتفاع از سطح دریا، اهمیت زیادی‌ نخواهد داشت.

مقاومت در برابر آفات

مقابله با آفات و بیماری‌ها یکی از مهم‌ترین مسائلی است که هنگام پرورش نهال باید به آن توجه شود؛ مورچه یکی از اصلی‌ترین آفاتی است که جلوی رشد این نهال را خواهد گرفت و موجب بی‌کیفیت شدن محصول خواهد شد. یکی از مواقعی که مورچه وارد نهال می‌شود، هنگام گرده افشانی است که شما باید جلوی ورود این آفت را با استفاده از روش‌های مختلف از جمله سمپاشی، بگیرید.

حداکثر عملکرد میوه در هکتار

عملکرد میوه در هکتار یک نهال یا درخت به عوامل زیادی بستگی دارد؛ یکی از اصلی‌ترین این عوامل، محیط جغرافیایی می‌باشد. برای مثال نهال انجیر سیاه ممکن است در یکی از شهرستان‌ها 10 تن در هکتار محصول دهد و در یکی دیگر از شهرستان‌ها با محیط جغرافیایی و آب و هوایی متفاوت بین 2.5 تا 5 تن در هکتار محصول دهد. مطلوب است که قبل از کاشت این نهال، از شرایط مناسب جغرافیایی منطقه کاشت، اطمینان حاصل کنید.

شروع محصول دهی

به طور کلی از تمامی درختان و نهال‌های انجیر در سال چهارم کاشت می‌‎توان انتظار برداشت محصول داشت؛ البته این زمان ممکن است با توجه به شرایط محیطی تغییر کند.

قدرت رشد درخت

به طور کلی درختان انجیر در بهترین شرایط قادر هستند تا 15 متر نیز رشد داشته باشند و این نشان قدرت مطلوب رشد در این ارقام می‌باشد.

رقم گرده افشان

گرده افشانی برای برخی از درختان از اهمیت خاصی برخوردار نیست و تاثیری بر روی کیفیت محصول دهی آن‌ها نخواهد داشت؛ اما برخی دیگر از درختان وجود دارند که گرده افشانی یکی از اصلی‌ترین تاثیرات را بر روی کیفیت محصولاتشان می‌گذارد.

پایه درخت انجیر سیاه

پایه بذری و پایه رویشی دو نوع از پایه هستند که ارقام مختلف با توجه به ژنتیک‌شان، به یکی از این دو نیاز دارد.

زمان گلدهی درخت انجیر سیاه

به طور کلی درخت انجیر سیاه و دیگر درختان انجیر، در فصل بهار گلدهی خواهند کرد؛ البته فقط درختان انجیر نیستند که در فصل بهار گلدهی می‌کنند، بلکه اکثر درختان میوه‌های مختلف در فروردین ماه و فصل بهار گلدهی خواهند داشت.

مدت آبیاری درخت انجیر سیاه

درختان انجیر نسبت به دیگر درختان، نیاز کمتری به آب دارند؛ اما بدون شک کم آبی و رعایت نکردن مدت و میزان آبیاری می‌تواند کیفیت واقعی محصولات این درختان را پایین بیاورد.

قیمت نهال انجیر سیاه

اگر به نهالستان‌های مختلف رفتید یا سایت‌های آن‌ها را مشاهده کردید و با تفاوت قیمت بین درخت انجیر سیاه رو به رو شدید، بدانید که این موضوع کاملا طبیعی است؛ زیرا قیمت گذاری نهال‌ها با توجه به کیفیت و نژاد‌ آن‌ها صورت خواهد گرفت.

مجموعه نهالستان غرب نهال با مدیریت مستقیم مهندس رضا داداشی آماده ارائه انواع خدمات از جمله فروش نهال انجیر سیاه به شما باغداران گرامی می‌باشد. شما می‌توانید برای پرسیدن سوال درباره قیمت نهال انجیر سیاه با روابط عمومی این مجموعه تماس بگیرید و از مشاوره رایگان کارشناسان غرب نهال درباره خرید نهال انجیر سیاه و دیگر نهال‌ها، بهره‌مند شوید.


ارقام دیگر نهال انجیر