پیش فروش نهال در غرب نهال آغاز شد
 • فارسی
  فارسی
 • فارسی
  فارسی
 • english
  English
 • العربیة
  العربیة

جستجو در سایت

نهال انجیر بنفش مخملی

نهال انجیر بنفش مخملی

نهال انجیر بنفش مخملی یک رقم بومی کشورمان است. این رقم امروزه با نام Purple Figs در سایر کشورهای اروپایی کشت میشود. میوه‌های انجیر بنفش مخملی بسیار خوشرنگ (بنفش) و شیرین و آبدار هستند. که میتوان از آنها در خشکبار؛ تازه خوری؛ مربا، شیرینی، کیک و دسر و... استفاده نمود. از مهم‌ترین ویژگی‌های این درختان، میتوان به مقاومت بسیار عالی آنها در برابر خشکی و سرما اشاره نمود. حداقل دمای قابل تحمل توسط این رقم 15- درجه سانتیگراد است. بهترین آب وهوا برای احداث باغ انجیر بنفش مخملی؛ نیمه گرمسیری و معتدل است.

جهت خرید نهال انجیر بنفش مخملی کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید و یا از طریق شبکه های اجتماعی با ما در تماس باشید.

جهت استعلام قیمت نهال انجیر بنفش مخملی کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید و یا از طریق شبکه های اجتماعی با ما در تماس باشید.

مشتریان عزیز پس از ثبت و سفارش نهال انجیر بنفش مخملی نهال مورد نظر شما پس از بسته بندی از طریق پایانه مسافربری به مقصد شما ارسال خواهد شد.

گارانتی بازگشت نهال

گارانتی بازگشت نهال

تمامی نهال ها دارای ضمانت بازگشت نهال و وجه می باشد.
گواهی سلامت و قرنطینه

گواهی سلامت و قرنطینه

تمامی نهال ها دارای گواهی سلامت و قرنطینه می باشد.
ارسال به سراسر کشور

ارسال به سراسر کشور

ارسال نهال از طریق پایانه مسافربری به سراسر کشور.
مشاوره خرید نهال

مشاوره خرید نهال

کارشناسان آماده مشاوره رایگان به شما عزیزان می باشند.
مجوز جهاد کشاورزی

مجوز جهاد کشاورزی

نهالستان غرب نهال دارای مجوز جهاد کشاورزی می باشد.
قیمت مناسب نهال

قیمت مناسب نهال

به واسطه حذف دلال ها قیمت نهال های ما مناسب می باشد.

کشور سازنده

نهال انجیر بنفش مخملی برای اولین بار در کشور ایران کاشته و پرورش یافته است. از این رو؛ به یک رقم بومی ایرانی مشهور است. امروزه سایر کشورها با شرایط اقلیمی و آب وهوایی مشابه اقدام به پرورش این رقم نموده اند.

پایه

برای تکثیر نهال انجیر بنفش مخملی از قلمه استفاده میشود.

فاصله کاشت

اغلب باغ‌های انجیر بنفش مخملی با الگوی مربعی و در فواصل 4 در 4 متر مربع از یکدیگر احداث میشوند. رعایت فاصله کاشت استاندارد به درختان انجیر کمک میکند تا نور خورشید و اکسیژن کافی از فضا دریافت نموده و شاخه و برگ درختان مانع از دریافت نور خورشید توسط یکدیگر نشوند. همچنین تغذیه ریشه از خاک نیز به آسانی انجام خواهد شد. اگر زمین باغ شما در منطقه شیب دار با شیب جنوبی متمایل قرار دارد؛ به علت دریافت بهتر نور خورشید؛ میتوانید فواصل کاشت نهال انجیر بنفش مخملی را تا 3 در 4 متر مربع کاهش دهید.

حداکثر ارتفاع درخت

درختان انجیر بنفش مخملی نسبتا کوتاه قد هستند. این درختان در دوران بزرگسالی حداکثر به ارتفاع 3 متر میرسند. این موضوع از هزینه‌های نگهداری و برداشت محصولات میکاهد.

نیاز سرمایی

درخت انجیر بنفش مخملی یک رقم مقاوم در برابر سرما و خشکی است. این رقم نیاز دارد تا 300 ساعت از فصل پاییز و زمستان را در دمای کمتر از 7 درجه سانتیگراد پشت سر بگذارد. این موضوع باعث میشود تا دوره خواب درختان کامل شده و از خواب زمستانه بیدار شوند. درختانی که دوره سرمایی را به خوبی میگذرانند؛ علاوه بر افزایش مقاومت سرمایی؛ باردهی بهتری را نیز در سال جدید تجربه میکنند. حداقل دمای قابل تحمل برای درختان انجیر بنفش مخملی که دوره سرمایی را گذرانده اند؛ تا 15- درجه سانتیگراد میباشد.

عمر اقتصادی

در صورت نگهداری مناسب و رفع نیازهای درخت انجیر بنفش مخملی، این درختان قادرند پس از رسیدن به سن بلوغ تا 20 سال به باردهی حداکثری بپردازند. برای افزایش عمر اقتصادی درختان لازم است تا آبیاری؛ هرس و کوددهی و… به خوبی انجام شده و درختان سالم باشند.

وزن میوه

میوه‌های انجیر بنفش مخملی درشت و خوشمزه، خوشرنگ و آبدار هستند. هر انجیر بنفش مخملی وزنی بین 200 تا 300 گرم دارد.

ارتفاع از سطح دریا

درخت انجیر بنفش مخملی برای کاشت در بیش از 90 درصد باغ‌های کشورمان سازگار است. این درخت را میتوانید در ارتفاع 200 تا 3000 متر از سطح دریا کاشته و از محصولات آن به خوبی بهره برداری نمایید.

مقاومت در برابر آفات

مقاومت درختان انجیر بنفش مخملی در برابر آفات بسیار خوب است. البته باید توجه داشته باشید که برای جلوگیری از آفات احتمالی؛ حشرات و پرندگان؛ باید درختان باغ خود را به صورت سالیانه سمپاشی نمایید.

حداکثر عملکرد میوه در هکتار

باردهی درختان انجیر بنفش مخملی بینظیر است. و از مهم‌ترین دلایل خرید نهال انجیر بنفش مخملی شناخته میشود. محصول‌دهی هر هکتار از باغ انجیر مخملی 18 تن انجیر ‌تر و 5 تن انجیر خشک است.

شروع محصول‌دهی

محصول‌دهی درختان انجیر بنفش مخملی از سال دوم آغاز میشود. که این محصول‌دهی با افزایش سن درختان افزایش یافته و رفته رفته بهبود میابد. با رسیدن به سن بلوغ و پس از آن، درختان به بیشترین محصول‌دهی خود میپردازند.

همچنین میوه‌های انجیر بنفش مخملی در ماه شهریور به طور کامل میرسند.

رقم گرده افشان

درخت انجیر بنفش مخملی یک رقم خود گرده زا میباشد. که گل‌های نر و ماده روی درخت اصلی وجود دارد. بنابراین برای بهبود در عملیات گرده افشانی نیازی به کاشت رقم گرده زا وجود ندارد.

مدت آبیاری

از مهم‌ترین نکات در نگهداری از درختان و حفظ سلامتی آنها؛ آبیاری کافی درختان است. درختان انجیر بنفش مخملی نیاز بیشتری به ابیاری دارند. نهال‌های انجیر بنفش مخملی را در سالهای اولیه کاشت باید هر 10 روز یکبار آبیاری نمایید. در سنین بزرگسالی به علت رشد کافی ریشه میتوان فواصل آبیاری را کاهش داد.

بهترین و بهینه‌ترین روش آبیاری درختان انجیر بنفش مخملی، استفاده از روش آبیاری تحت فشار بابلر است. این روش علاوه بر کاهش مصرف آب، مزایای دیگری چون افزایش راندمان آبیاری؛ کاهش رشد علف‌های هرز؛ جلوگیری از گسترش بیماری در باغ؛ آبیاری منظم و براساس نیاز هر درخت و… نیز دارد.

زمان گلدهی

درخت انجیر بنفش مخملی زودگل است. بنابراین در مناطق با زمستان‌های سرد و طولانی و همچنین مناطقی با احتمال سرمازدگی ناگهانی در فصل بهار بسیار آسیب پذیر است.

جمع بندی

نهال انجیر بنفش مخملی یکی از پربارترین و سازگارترین ارقام نهال انجیر است. که قادر است در بیشتر باغ‌های کشورمان رشد نماید. از این رو خرید نهال انجیر بنفش مخملی، انتخاب اول اکثر باغداران است. برای خرید نهال انجیر شما باغداران محترم میتوانید به ما در نهالستان غرب نهال مراجعه نمایید.

نهالستان تخصصی غرب نهال؛ تولید کننده‌ی انواع ارقام نهال انجیر؛ و سایر ارقام نهال میوه به صورت تخصصی میباشد. این نهالستان با مدیریت جناب آقای رضا داداشی دارای مستندات و مجوزهای معتبر و قانونی از جمله شناسنامه معتبر و رسمی؛ تاییدیه جهاد کشاورزی و گواهینامه رسمی بوده و به همراه کلیه نهال‌های خود گواهی سلامت؛ کارت گارانتی معتبر 2 ساله و تاییدیه جهادکشاورزی؛ کارت قرنطینه و گواهی عاری از آفات نیز ارسال مینماید.

مشاوران متخصص و کارشناسان فروش ما در نهالستان غرب نهال 24 ساعته و 7 روز در هفته آماده خدمت رسانی به شما باغداران محترم میباشند.

جهت خرید نهال انجیر بنفش مخملی و یا کسب اطلاع از قیمت نهال انجیر بنفش مخملی و همچنین ارتباط با مشاوران ما میتوانید از طریق راه‌های ارتباطی با ما در تماس باشید.


ارقام دیگر نهال انجیر