پیش فروش نهال در غرب نهال آغاز شد
 • فارسی
  فارسی
 • فارسی
  فارسی
 • english
  English
 • العربیة
  العربیة

جستجو در سایت

نهال انجیر سه وقته

نهال انجیر سه وقته

نهال انجیر سه وقته یا همان نهال انجیر سه فصل، یکی از محبوب‌ترین ارقام انجیر بین باغداران و پرورش دهندگان می‌باشد. شما نیز اگر قرار است باغی را احداث کنید، می‌‎توانید با خرید نهال انجیر سه وقته و کاشت آن، باغ خود را سود دهی بالایی داشته باشید. این نهال انجیر پرمحصول، کیفیت محصول بسیار بالایی دارد.

جهت خرید نهال انجیر سه وقته کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید و یا از طریق شبکه های اجتماعی با ما در تماس باشید.

جهت استعلام قیمت نهال انجیر سه وقته کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید و یا از طریق شبکه های اجتماعی با ما در تماس باشید.

مشتریان عزیز پس از ثبت و سفارش نهال انجیر سه وقته نهال مورد نظر شما پس از بسته بندی از طریق پایانه مسافربری به مقصد شما ارسال خواهد شد.

گارانتی بازگشت نهال

گارانتی بازگشت نهال

تمامی نهال ها دارای ضمانت بازگشت نهال و وجه می باشد.
گواهی سلامت و قرنطینه

گواهی سلامت و قرنطینه

تمامی نهال ها دارای گواهی سلامت و قرنطینه می باشد.
ارسال به سراسر کشور

ارسال به سراسر کشور

ارسال نهال از طریق پایانه مسافربری به سراسر کشور.
مشاوره خرید نهال

مشاوره خرید نهال

کارشناسان آماده مشاوره رایگان به شما عزیزان می باشند.
مجوز جهاد کشاورزی

مجوز جهاد کشاورزی

نهالستان غرب نهال دارای مجوز جهاد کشاورزی می باشد.
قیمت مناسب نهال

قیمت مناسب نهال

به واسطه حذف دلال ها قیمت نهال های ما مناسب می باشد.

خصوصیات نهال انجیر سه وقته

نهال انجیر سه وقته میوه‌های با کیفیتی دارد و به دلیل خوشمزه بودن این میوه‌ها، از بازار فروش مناسبی نیز برخوردار است. سود آوری استفاده از این نهال برای باغدار بالا خواهد بود و با کاشت این نهال به راحتی می‌توان به سود نسبتا خوبی دست پیدا کند.

البته این نهال انجیر نسبت به شرایط اقلیمی و محیط کاشت بسیار حساس است و نمی‌توان آن را در هر محیط جغرافیایی کشت کرد؛ اما با توجه به شرایط اقلیمی که کشور ما دارد، می‌توانید این نهال را در اکثر مناطق ایران بکارید و از کیفیت و محصول دهی آن نیز مطمئن باشید.

مشخصات نهال انجیر سه وقته

خوب است بدانید که درخت انجیر سه وقته نسبت به سرما و گرمای شدید حساس است. به طور کلی انجیر در برابر گرما مقاوم است و در صورت قرار گرفتن در محیط آب و هوایی گرم، آسیب نخواهد دید؛ اما نسب به سرما و آب و هوای سرد حساسیت بسیار زیادی دارد و نباید در محیط سرد قرار بگیرد. در صورت قرار گیری در محیط سرد، ممکن است که بافت درخت انجیر سه وقته به طور کلی آسیب ببیند.

نژاد انجیر سه فصله نسبت به اکثر نژادهای انجیر محبوبیت بیشتری دارد و باید گفت که این رقم یکی از پر استفاده‌ترین نهال‌ها می‌باشد. به طور کلی اکثر نهال انجیر سه فصل که در ایران وجود دارند، از نوع وحشی و یا تزئینی می‌باشد. شما می‌توانید از این نهال انجیر برای زیبایی محیط اطراف و باغ خود نیز استفاده کنید.

کشور سازنده

این نهال با کیفیت در بسیاری از مناطق کشورمان قابل کاشت و بهره برداری است؛ حتی در نواحی شمالی ایران نیز این نهال را کشت می‌کنند.

فاصله کاشت نهال انجیر سه وقته

فاصله کاشت مناسب برای نهال انجیر سه وقته به صورت 4*5 متر می‌باشد؛ رعایت فاصله کاشت را جدی بگیرید تا بتوانید علاوه بر باغی مرتب و زیبا، محصول دهی بهتر و با کیفیت‌تری داشته باشید.

شکل میوه

شکل میوه انجیر سه وقته تقریبا دایره و گرد می‌باشد؛ رنگ پوست این انجیر معمولا سبز رنگ است و گوشتی به رنگ قرمز دارد.

حداکثر ارتفاع درخت انجیر سه وقته

از آنجایی که ارتفاع یک درخت به عوامل زیادی بستگی دارد، نمی‌توان نظر قطعی و واحدی درباره ارتفاع درخت انجیر سه وقته داد؛ اما به طور کلی می‌توان گفت حداقل میزان ارتفاع این درخت انجیر در شرایط عادی حدود 7 متر و حداکثر ارتفاع آن در بهترین شرایط در حدود 10 متر خواهد بود.

نیاز سرمایی نهال انجیر سه وقته

به طور کلی اکثر نهال‌های انجیر نیاز سرمایی‌شان با قرار گیری در دمای کمتر از 7 درجه سانتی‌گراد و به مدت 100 تا 300 ساعت، برآورده خواهد شد.

عمر اقتصادی

اکثر نهال‌های انجیر از عمر اقتصادی بالایی برخوردار هستند و در طول این زمان، محصولات بسیار با کیفیت و مرغوبی می‌دهند؛ اما بعد از طی شدن این مدت زمان، دیگر محصول مناسبی نخواهند داد و شما نمی‌توانید انتظار برداشت محصول با کیفیت را از درختان پیر داشته باشید.

وزن میوه

وزن میوه انجیر سه وقته به نوع درخت و مقدار آبیاری شما بستگی خواهد داشت؛ بدون شک در صورت مطلوب بودن شرایط، وزن میوه بیشتر و سایز آن بزرگ‌تر خواهد بود.

ارتفاع از سطح دریا

اکثر نهال‌های انجیر از جمله نهال انجیر سه فصل، خوب است که در ارتفاعی حدود 1800 متر از سطح دریا کاشته شوند؛ در این صورت کیفیت بیشتر و محصول دهی بهتری خواهند داشت.

مقاومت در برابر آفات

مقاومت در برابر آفات نهال انجیر سه وقته به هرس، سمپاشی و نوع خاک یا حتی محیط جغرافیایی بستگی خواهد داشت؛ به طور کلی اگر بتوانید هرس این نهال‌ را به موقع انجام دهید، مقاومتش در برابر آفات آن‌ را افزایش داده‌اید. در هنگام آفت زدگی نگران نباشید و فورا از افراد خبره مشورت بگیرید.

حداکثر عملکرد میوه در هکتار

میزان برداشت محصول در هکتار به عوامل مختلفی مانند آبیاری، محیط جغرافیایی و رعایت نکات کاشت بستگی دارد؛ اگر بتوانید تمامی نکات را رعایت کنید، بدون شک محصول بسیار بیشتری را در یک هکتار نسبت به شرایط عادی برداشت خواهید کرد.

شروع محصول دهی

به طور کلی شروع محصول دهی اکثر نهال‌های انجیر 2 الی 3 سال پس از کاشت می‌باشد؛ قاعدتا شما می‌توانید در سال چهارم کاشت نهال انجیر سه وقته، محصول برداشت کنید.

قدرت رشد درخت

طبق اینکه درخت انجیر سه فصل تا حداکثر 10 متر رشد خواهد کرد، می‌توان دریافت که قدرت رشد مناسبی دارد. قدرت رشد یک درخت نیز به عوامل مختلفی بستگی دارد.

رقم گرده افشان

به طور کلی برخی از نهال‌های انجیر نیاز به گرده افشانی ندارند و بدون گرده افشانی نیز محصول خواهند داد؛ اما برخی دیگر از نهال‌های انجیر وجود دارند که بدون گرده افشانی برگ‌های‌شان خواهد ریخت. نهال‌های گرده افشان با نظم خاص و با نسبت به خصوصی، در بین سایر نهال‌ها کاشته می‌شوند.

پایه درخت انجیر سه وقته

به طور کلی انواع پایه بذری و پایه رویشی، به صورت مجزا برای هر نهالی استفاده می‌شود.

زمان گلدهی

خوب است دانسته شود که به طور کلی زمان گلدهی‌ اکثر نهال‌های انجیر در فصل بهار خواهد بود.

مدت آبیاری درخت انجیر سه وقته

نهال‌های انجیر نسبت به دیگر نهال‌ها به آبیاری کمتری نیاز دارند و شما‌ می‌توانید با مقدار آب کم نیز این نهال‌ها را نگهداری کنید. البته کم کاری در آبیاری نیز ممکن است که به نهال و باردهی آن آسیب وارد کند. در بحث بعدی از فروش نهال انجیر سه فصل، سخن خواهیم گفت.

قیمت نهال انجیر سه وقته

به طور کلی اولین فاکتوری که باغداران هنگام خرید نهال انجیر سه وقته به آن دقت می‌کنند، قیمت آن خواهد بود؛ اما این عقیده اشتباه است؛ کیفیت و قیمت در کنار یکدیگر قرار دارند و هیچ کدام بر دیگری ترجیحی ندارد.

مجموعه نهالستان غرب نهال با مدیریت مهندس رضا داداشی، فروش انواع نهال از جمله فروش نهال انجیر سه وقته را با کیفیت بالا و البته قیمت مناسب بر عهده دارد. اگر سوالاتی درباره قیمت نهال انجیر سه وقته دارید و نمی‌دانید که این سوالات را از چه افرادی بپرسید، با روابط عمومی این مجموعه نهالستان تماس گرفته و سوالات خود را از متخصصان این مجموعه بپرسید.

لازم به ذکر است که شما می‌توانید درباره انواع نهال و حتی قیمت نهال انجیر سه فصل با کارشناسان غرب نهال مشاوره رایگان داشته باشید.


ارقام دیگر نهال انجیر