پیش فروش نهال در غرب نهال آغاز شد
 • فارسی
  فارسی
 • فارسی
  فارسی
 • english
  English
 • العربیة
  العربیة

جستجو در سایت

نهال انجیر استهبان

نهال انجیر استهبان

نهال انجیر استهبان یکی از ارقام پیوندی انجیر می‌باشد که طرفداران بسیار زیادی دارد؛ خوشمزه بودن و البته با کیفیت بودن محصول این نهال باعث شده است تا باغداران و پرورش دهندگان زیادی به پرورش و خرید نهال انجیر استهبان بیاورند.

جهت خرید نهال انجیر استهبان کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید و یا از طریق شبکه های اجتماعی با ما در تماس باشید.

جهت استعلام قیمت نهال انجیر استهبان کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید و یا از طریق شبکه های اجتماعی با ما در تماس باشید.

مشتریان عزیز پس از ثبت و سفارش نهال انجیر استهبان نهال مورد نظر شما پس از بسته بندی از طریق پایانه مسافربری به مقصد شما ارسال خواهد شد.

گارانتی بازگشت نهال

گارانتی بازگشت نهال

تمامی نهال ها دارای ضمانت بازگشت نهال و وجه می باشد.
گواهی سلامت و قرنطینه

گواهی سلامت و قرنطینه

تمامی نهال ها دارای گواهی سلامت و قرنطینه می باشد.
ارسال به سراسر کشور

ارسال به سراسر کشور

ارسال نهال از طریق پایانه مسافربری به سراسر کشور.
مشاوره خرید نهال

مشاوره خرید نهال

کارشناسان آماده مشاوره رایگان به شما عزیزان می باشند.
مجوز جهاد کشاورزی

مجوز جهاد کشاورزی

نهالستان غرب نهال دارای مجوز جهاد کشاورزی می باشد.
قیمت مناسب نهال

قیمت مناسب نهال

به واسطه حذف دلال ها قیمت نهال های ما مناسب می باشد.

خصوصیات نهال انجیر استهبان

این نهال یکی از ارقام پیوندی است و از پیوند دو نهال متفاوت به وجود می‌آید؛ این نهال انجیر بعد از 4 سال شروع به محصول دهی خواهد کرد. باغدار و پرورش دهنده‌ای که از این نهال استفاده می‌کند، باید با صبر زیاد از درخت انجیر استهبان نگه‌داری کنند و آن را تا رسیدن به سال چهارم و اولین برداشت محصول خود، همراهی کنند.

این نهال انجیر در هر هکتار محصول بسیار خوبی می‌دهد و یکی دیگر از دلایل استفاده نسبتا زیاد از این نهال توسط باغداران، همین عملکرد محصول مطلوب در هکتار می‌باشد. نهالی که باردهی بالایی داشته باشد و محصولات آن از کیفیت مطلوبی برخوردار باشند، همیشه پر سود است و باغداران خوش فکر را به سمت خود می‌کشاند.

مشخصات نهال انجیر استهبان

نهال انجیر استهبان برگ‌های سبز رنگی دارد که حدودا به اندازه یک کف دست خواهند بود؛ از نظر اندازه و قدرت رشد درخت انجیر استهبان باید گفت که در صورت مناسب بودن شرایط اقلیمی و آب و هوایی، این نهال تا حدود 6 الی 6.5 متر رشد خواهد کرد.

یکی از نکاتی که حتما باید به آن توجه شود، عمر اقتصادی این درخت است. به طور کلی درختان انجیر عمر اقتصادی تقریبا خوبی دارند؛ اما نهال انجیر استهبان عمر اقتصادی تقریبا 20 ساله ای خواهد داشت که ممکن است از این نظر (با توجه به عمر اقتصادی بیشتر نهال‌های آلو و گیلاس) مورد رضایت باغداران و پرورش دهندگان قرار نگیرد. البته 20 سال هم مدت کمی نیست و بدون شک سرمایه گذاری بر این نهال، سودآوری زیادی خواهد داشت و می‌توان حتی محصولات آن را به خارج از کشور صادر کرد.

کشور سازنده

همانطور که از اسم این نهال انجیر مشخص است، مربوط به شهری با نام استهبان می‌باشد؛ استهبان در استان فارس قرار دارد و نهال انجیر استهبان نیز ایرانی می‌باشد.

فاصله کاشت نهال انجیر استهبان

مناسب‌ترین و بهترین فاصله برای کاشت نهال انجیر استهبان، حدود 4*3 متر می‌باشد؛ لازم به ذکر است که حتما توجه داشته باشید، اگر قرار باشد این نهال در زمین‌های هموار و صاف کاشته شود، فاصله 4*4 یا 5*4 متر مناسب‌تر خواهد بود.

شکل میوه

میوه انجیر استهبان به شکل تخم مرغ می‌باشد و تقریبا پوستی به شکل مخمل دارد؛ رنگ سبز کم رنگ آن نیز این میوه را شبیه به توپ‌های تنیس در ابعاد کوچک‌تر کرده است!

حداکثر ارتفاع درخت انجیر استهبان

همانطور که گفته شد، ارتفاع درخت انجیر استهبان در صورت مطلوب بودن تمامی شرایط، به 6 متر خواهد رسید؛ توجه داشته باشید که هنگام نگهداری، هرس و سمپاشی این درخت اشتباهی مرتکب نشوید، زیرا ممکن است جلوی رشد ارتفاع درخت را بگیرید و در نهایت محصول نیز کیفیت مناسبی نداشته باشد.

نیاز سرمایی نهال انجیر استهبان

به طور کلی در صورتی که انجیر استهبان حدودا 100 تا 300 ساعت در دمای زیر 7 درجه سانتی گراد قرار بگیرد، نیاز سرمایی‌اش برطرف خواهد شد.

عمر اقتصادی

عمر اقصادی نهال انجیر استهبان حدودا 20 سال می‌باشد. البته این عدد با توجه به رسیدگی و مراقبت افراد از نهال، می‌تواند متغیر باشد؛ میزان مراقبت و نگهداری شما از این نهال، می‌تواند باعث افزایش و یا کاهش عمر آن شود.

وزن میوه

وزن میوه انجیر استهبان بستگی به قدرت درخت و البته آبیاری و رسیدگی شما دارد که در صورت رعایت تمامی نکات، میوه به دست آمده وزن نسبتا مطلوبی خواهد داشت و نسبت به دیگر انجیرها کوچک نخواهد بود.

ارتفاع از سطح دریا

به طور کلی برخی از درختان میوه را هر چقدر در ارتفاع بیشتری از سطح دریا بکارند، محصول بهتر و با کیفیت‌تری را به بار می‌نشاند؛ اما این قاعده کلیت ندارد و بسیاری از نهال‌های میوه هستند که در ارتفاعات بالا رشد مناسبی ندارند.

مقاومت در برابر آفات

درخت انجیر استهبان در صورت نگهداری مناسب، سم‌پاشی به موقع و البته هرس اصولی (در وقت و زمان مناسب)، مقاومت تقریبا خوبی در برابر آفات از خودش نشان می‌دهد و به راحتی آسیب نخواهد دید.

حداکثر عملکرد میوه در هکتار

در صورت مطلوب بودن شرایط و رسیدگی مناسب، می‌توانید در هر هکتار حدودا بین 10 تا 13 تن انجیر استهبان برداشت کنید؛ البته توجه داشته باشید که عوامل بسیار زیادی مانند نحوه آبیاری، آفت زدگی، آب و هوا و شرایط محیطی بر تغییر این عدد تاثیر گذار خواهند بود.

شروع محصول دهی

این نهال حدودا 3 سال پس از کاشت و در سال چهارم شروع به محصول دهی خواهد کرد؛ شما‌ در صورت رسیدگی و آبیاری مناسب طی این 3 الی 4 سال، می‌توانید محصول بسیار خوبی را در سال‌های بعد برداشت کنید.

قدرت رشد درخت انجیر استهبان

در صورت مطلوب بودن شرایط، این درخت تا 6 متر رشد خواهد کرد و از قدرت مطلوبی برخوردار است.

رقم گرده افشان

صاحب نظران معتقدند برای گرده افشانی نهال انجیر استهبان به ازای کاشت هر 30 اصله نهال انجیر استهبان، یک اصله از رقم دیگر انجیر بکارید؛ این کار موجب گرده افشانی مناسب این نهال خواهد شد.

پایه درخت انجیر استهبان

در بحث پایه نهال میوه، خوب است بدانید که به طور کلی دو دسته از پایه‌ها برای انواع نهال وجود دارند: 1.پایه رویشی 2.پایه بذری

زمان گلدهی درخت انجیر استهبان

به طور کلی غالب ارقام انجیر در بهار گلدهی می‌‎کنند.

مدت آبیاری نهال انجیر استهبان

به طور کلی پیشنهاد می‌شود اگر درخت انجیر استهبان شما در مناطق پر بارش و سرد می‌باشد، آبیاری را با دفعات زیاد انجام ندهید. همین که روزانه به مدت 45 دقیقه به صورت خیلی اندک اطراف نهال و درخت انجیر استهبان را آب پاشی کنید، کافی است.

قیمت نهال انجیر استهبان

در سایت‌های فروش نهال قیمت‌ و کیفیت‌های مختلفی برای انواع نهال میوه وجود دارد که شما می‌توانید بعد از بررسی کامل قیمت و کیفیت، اقدام به خرید نهال کنید. قطعا اگر بتوانید نهال انجیر استهبان را با کیفیت مناسب و قیمت ارزان‌تر از بازار خریداری کنید، از نظر اقتصادی و زمانی از رقیبانتان پیش می‌افتید.

مجموعه نهالستان غرب نهال با مدیریت مهندس رضا داداشی، آماده ارائه انواع خدمات از جمله فروش نهال انجیر استهبان و فروش دیگر نهال‌های میوه با تضمین کیفیت بالا می‌باشد. اگر قصد خرید نهال انجیر را دارید و می‌خواهید که در ابتدا قیمت را استعلام کنید، می‌توانید با روابط عمومی این مجموعه تماس برقرار کنید و از مشاوره رایگان با کارشناسان غرب نهال نیز استفاده کنید.


ارقام دیگر نهال انجیر