پیش فروش نهال در غرب نهال آغاز شد
 • فارسی
  فارسی
 • فارسی
  فارسی
 • english
  English
 • العربیة
  العربیة

جستجو در سایت

نهال انجیر زرد ترکیه

نهال انجیر زرد ترکیه

نهال انجیر زرد ترکیه یکی از محبوب‌ترین و مرغوب‌ترین نهال‌های‌ انجیر در بین سایر ارقام می‌باشد؛ این نهال انجیر سردسیری در استان فارس و شهرستان استهبان بیشترین میزان کاشت را دارد. از آنجایی که این نهال انجیر مقاوم به سرما می‌باشد، شما می‌توانید آن‌را در مناطق سردسیر نیز بکارید.

جهت خرید نهال انجیر زرد ترکیه کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید و یا از طریق شبکه های اجتماعی با ما در تماس باشید.

جهت استعلام قیمت نهال انجیر زرد ترکیه کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید و یا از طریق شبکه های اجتماعی با ما در تماس باشید.

مشتریان عزیز پس از ثبت و سفارش نهال انجیر زرد ترکیه نهال مورد نظر شما پس از بسته بندی از طریق پایانه مسافربری به مقصد شما ارسال خواهد شد.

گارانتی بازگشت نهال

گارانتی بازگشت نهال

تمامی نهال ها دارای ضمانت بازگشت نهال و وجه می باشد.
گواهی سلامت و قرنطینه

گواهی سلامت و قرنطینه

تمامی نهال ها دارای گواهی سلامت و قرنطینه می باشد.
ارسال به سراسر کشور

ارسال به سراسر کشور

ارسال نهال از طریق پایانه مسافربری به سراسر کشور.
مشاوره خرید نهال

مشاوره خرید نهال

کارشناسان آماده مشاوره رایگان به شما عزیزان می باشند.
مجوز جهاد کشاورزی

مجوز جهاد کشاورزی

نهالستان غرب نهال دارای مجوز جهاد کشاورزی می باشد.
قیمت مناسب نهال

قیمت مناسب نهال

به واسطه حذف دلال ها قیمت نهال های ما مناسب می باشد.

خصوصیات درخت انجیر زرد ترکیه

میوه انجیر زرد ترکیه که از این نهال به دست می‌آید، طعم بسیار خوب و خوشمزه‌ای دارد. امروزه در کشور ما این نوع انجیر را خشک می‌کنند و به صورت خشک شده استفاده می‌کنند و هم آن را به صورت تازه خوری استفاده می‌کنند.

ارتفاع نهال انجیر زرد ترکیه حدودا بین 9 تا 10 متر می‌باشد که رشد آن با توجه به مقدار آبیاری و نوع رسیدگی شما متغیر خواهد بود. همانطور که می‌دانید، این نهال انجیر وارداتی است و از کشور ترکیه وارد می‌شود؛ اما همین انجیر در استهبان نیز کاشت می‌شود که از انجیر زرد کشور ترکیه بسیار خوشمزه‌تر و البته بزرگ‌تر است.

مشخصات نهال انجیر زرد ترکیه

دلیلی که باعث می‌شود این نهال انجیر را یکی از محبوب‌ترین نهال‌های انجیر در بین باغداران و حتی مردم عادی بدانیم، زود بارده و پر بارده بودن آن است؛ یکی از نکات منفی که درباره این نهال انجیر سردسیری وجود دارد، عمر اقتصادی کمتر آن نسبت به سایر نهال‌های انجیر می‌باشد.

گوشت درون میوه انجیر زرد ترکیه خیلی نرم است و به راحتی و با لذت می‌توانید آن را میل کنید؛ در حالی که اکثر انجیرهای موجود در بازار از بافت سخت و گوشت سفتی برخوردار هستند که شما هنگام خوردن آن‌‌ها نمی‌توانید مثل خوردن این انجیر لذت ببرید.

کشور سازنده

همانطور که گفته شد و از نام‌ این نهال مشخص است، نهال انجیر زرد ترکیه ای می‌باشد و سرچشمه از کشور ترکیه می‌گیرد.

فاصله کاشت

فاصله کاشت مناسب برای نهال انجیر زرد ترکیه 4 در 4 متر می‌باشد؛ هنگام کاشت این نهال، به فاصله کاشت دقت زیادی داشته باشید؛ زیرا یکی از عوامل تاثیر گذار در رشد نهال و همچنین در زیبایی باغ شما، همین فاصله کاشت خواهد بود.

شکل میوه

درباره شکل میوه انجیر زرد ترکیه، باید گفت که این میوه به گردو شبیه است و در برخی از موارد نیز، بزرگ‌تر از گردو می‌باشد.

حداکثر ارتفاع درخت انجیر زرد ترکیه

درخت انجیر زرد ترکیه در بهترین حالت بین 9 الی 10 متر ارتفاع خواهد داشت؛ رشد ارتفاع یک درخت به عوامل زیادی بستگی دارد و شما باید از نظر آبیاری به موقع، سمپاشی مناسب و… عملکرد خوبی داشته باشید تا به این مقدار رشد دست پیدا کنید.

نیاز سرمایی درخت انجیر زرد ترکیه

به طور کلی اکثر ارقام انجیر نیاز سرمایی بین 100 تا 300 ساعت خواهند داشت؛ یعنی اگر این نهال انجیر را بین 100 تا 300 ساعت در دمای کمتر از 7 درجه سانتی‌گراد قرار دهید، نیاز سرمایی‌اش برآورده خواهد شد.

عمر اقتصادی

همانطور که گفته شد عمر اقتصادی این نهال نسبت به دیگر نهال‌های انجیر مقداری کمتر می‌باشد؛ به طور کلی عمر اقتصادی این نهال انجیر بین 20 تا 25 سال خواهد بود.

وزن میوه

وزن میوه انجیر به نهال و نوع درخت بستگی دارد؛ برای مثال اگر بتوانید مراقبت خوبی از درخت انجام دهید و رقم درخت نیز مناسب و با کیفیت باشد، بدون شک وزن میوه شما بیشتر خواهد بود.

ارتفاع از سطح دریا

اگر نهال‌های انجیر را در ارتفاع حدود 1800 متر از سطح دریا بکارید، کیفیت محصول بهتر و مرغوب‌تری را خواهید داشت.

مقاومت در برابر آفات

اگر بتوانید هرس نهال انجیر زرد ترکیه را به موقع انجام دهید و سمپاشی را نیز در وقت مناسب داشته باشید، قطعا مقاومت این درخت در برابر آفات را افزایش خواهید داد. در شرایط عادی این نهال انجیر مقاوم به سرما، مقاومت نسبتا خوبی را در برابر آفات خواهد داشت.

حداکثر عملکرد میوه در هکتار

عملکرد یک درخت و محصول دهی آن در هکتار بستگی به شرایط محیطی، نوع آب و هوا و البته میزان رسیدگی و مقدار آبیاری شما خواهد داشت.

شروع محصول دهی

با اینکه این نهال زود بازده و پر بازده است، اما در 2 الی 3 سال اولیه محصول دهی نخواهد داشت و شما باید از سال چهارم کاشت، روی محصول دهی این نهال حساب باز کنید.

قدرت رشد درخت

درخت انجیر زرد ترکیه در بهترین حالت حدودا 9 الی 10 متر رشد خواهد کرد و این بیانگر قدرت رشد مطلوب این نهال انجیر است.

رقم گرده افشان

برای گرده افشانی نهال انجیر زرد ترکیه می‌توانید از نهال‌های انجیر سفید و یا یزدی بهره بگیرید.

پایه درخت انجیر زرد ترکیه

اگر بخواهیم انواع پایه نهال‌ها را به دو بخش تقسیم کنیم، شامل پایه بذری و پایه رویشی می‌شود که هر نهال با توجه به ژنتیک و شرایط محیطی، به یکی از این دو نیاز دارد.

زمان گلدهی درخت انجیر زرد ترکیه

خوب است بدانید که به طور کلی گلدهی اکثر نهال‌های انجیر در اثنای فصل بهار خواهد بود.

مدت آبیاری درخت انجیر زرد ترکیه

به طور کلی درخت انجیر نسبت به دیگر درختان نیاز به آب کمتری دارد و شما می‌توانید با مقدار آب کم نیز این درختان را آبیاری کنید.

قیمت نهال انجیر زرد ترکیه

اگر نهال انجیر زرد ترکیه را با قیمت مناسب و کیفیت بالا خریداری کرده‌اید، باید از خرید خود راضی باشید؛ چراکه یک نهال با کیفیت و در عین حال ارزان، موضوعی است که کسب و کارهای گسترده کشاورزی را به سود خوبی می‌رساند. به طور کلی قیمت این نهال نسبت به محل خرید تعین می‌شود و امکان تفاوت قیمت نیز وجود خواهد داشت.

مجموعه نهالستان غرب نهال با مدیریت مستقیم مهندس رضا داداشی، آماده فروش انواع نهال‌های میوه، به ویژه فروش نهال انجیر زرد ترکیه می‌باشد و آن را با قیمت مناسب و کیفیت بالا در اختیار خریداران قرار می‌دهد. اگر سوالاتی درباره خرید نهال انجیر زرد ترکیه و یا هر نهال دیگری دارید، می‌توانید با روابط عمومی این مجموعه نهالستان تماس بگیرید و ضمن شنیدن پاسخ پرسش‌های خود، از مشاوره رایگان کارشناسان غرب نهال نیز استفاده کنید.


ارقام دیگر نهال انجیر