پیش فروش نهال در غرب نهال آغاز شد
 • فارسی
  فارسی
 • فارسی
  فارسی
 • english
  English
 • العربیة
  العربیة

جستجو در سایت

نهال انجیر سفید

نهال انجیر سفید

درخت انجیر سفید یک رقم دیرگل است. این رقم عمر اقتصادی بسیار بالایی دارد. از این رو خرید نهال انجیر سفید مورد توجه اکثر باغداران در کشورمان قرار گرفته است. عمر اقتصادی این رقم به 300 سال نیز میرسد. همچنین قادر است در برابر آفات و خشکی مقاومت بسیار عالی از خود به نمایش بگذارد. بهترین آب وهوا برای کاشت نهال انجیر سفید؛ آب وهوای معتدل و گرمسیری میباشد.شاخه و برگ درختان انجیر بسیار پهن بوده و روی آنها 4 تا 5 خط وجود دارد.میوه‌های درخت انجیر سفید همانطور که از نام آن پیداست به رنگ سفید و بسیار شیرین و آبدار هستند. از این میوه‌ها برای تازه خوری و یا مصرف در خشکبار؛ مربا؛ کیک و شیرینی و دسر و... استفاده میشود.میوه‌های درخت انجیر سفید معمولا در اواسط تیر ماه و تا اواخر مرداد ماه به طور کامل میرسند.

جهت خرید نهال انجیر سفید کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید و یا از طریق شبکه های اجتماعی با ما در تماس باشید.

جهت استعلام قیمت نهال انجیر سفید کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید و یا از طریق شبکه های اجتماعی با ما در تماس باشید.

مشتریان عزیز پس از ثبت و سفارش نهال انجیر سفید نهال مورد نظر شما پس از بسته بندی از طریق پایانه مسافربری به مقصد شما ارسال خواهد شد.

گارانتی بازگشت نهال

گارانتی بازگشت نهال

تمامی نهال ها دارای ضمانت بازگشت نهال و وجه می باشد.
گواهی سلامت و قرنطینه

گواهی سلامت و قرنطینه

تمامی نهال ها دارای گواهی سلامت و قرنطینه می باشد.
ارسال به سراسر کشور

ارسال به سراسر کشور

ارسال نهال از طریق پایانه مسافربری به سراسر کشور.
مشاوره خرید نهال

مشاوره خرید نهال

کارشناسان آماده مشاوره رایگان به شما عزیزان می باشند.
مجوز جهاد کشاورزی

مجوز جهاد کشاورزی

نهالستان غرب نهال دارای مجوز جهاد کشاورزی می باشد.
قیمت مناسب نهال

قیمت مناسب نهال

به واسطه حذف دلال ها قیمت نهال های ما مناسب می باشد.

کشور سازنده

نهال انجیر سفید یکی از ارقام بومی در کشورمان شناخته میشود. این رقم برای اولین بار در مناطق گرمسیر و معتدل در کشور ایران کشت شد.

پایه

پایه اصلی برای درخت انجیر سفید؛ پایه رویشی و بذری است.

فاصله کاشت

نقشه کاشت نهال‌های انجیر سفید به صورت مربعی و یا مستطیلی میباشد. فاصله کاشت استاندارد برای این رقم به صورت 4 در 3 و یا 3 در 3 متر مربع میباشد.

انتخاب نقشه کاشت به طرح توجیهی؛ شیب زمین؛ نقشه زمین و وضعیت آب وهوایی وابسته است. درختان انجیر سفید نیاز به دریافت نور کافی برای انجام عملیات فتوسنتز را دارند. از این رو هنگام کاشت نهال‌ها به آفتاب گیر بودن باغ توجه داشته باشید. زمین‌های شیب دار با شیب مایل جنوبی، نور خورشید را بهتر دریافت مینمایند. از این رو برای احداث باغ انجیر سفید مناسب‌ترند.

حداکثر ارتفاع درخت

ارتفاع درخت انجیر سفید در صورت آبیاری کافی و دریافت نور خورشید مناسب به 6 الی 7 متر در دوران بزرگسالی میرسد.

نیاز سرمایی

درختان انجیر سفید برای بیدار شدن از خواب زمستانه و آمادگی برای محصول‌دهی در سال جدید و همچنین افزایش مقاومت سرماییشان نیاز دارند تا هرساله در فصل پاییز و زمستان در یک دوره سرمایی ویژه تحت دمای کمتر از 7 درجه سانتیگراد قرار بگیرند. دوره سرمایی درختان انجیر سفید بین 100 تا 700 ساعت میباشد.

عمر اقتصادی

بالاترین عمر اقتصادی در بین درختان انجیر متعلق به درخت انجیر سفید است. این رقم در صورت سلامتی و قرارگیری در محیط مطلوب، آبیاری و رسیدگی کافی قادر است تا 300 سال باردهی حداکثری را برای باغداران محترم به همراه داشته باشد.

وزن میوه

میوه انجیر سفید نسبتا درشت و سنگین‌تر از سایر ارقام است. هر انجیر سفید، وزنی برابر 40 تا 50 گرم دارد. هرچه نگهداری از درختان بهتر انجام شود؛ باردهی و کیفیت محصولات افزایش خواهد یافت.

ارتفاع از سطح دریا

بهترین و سازگار‌ترین ارتفاع از سطح دریا برای کاشت درختان انجیر سفید بین 200 تا 300 متر است. هنگام خرید نهال انجیر سفید حتما ارتفاع از سطح دریای باغ خودتان را بدست آورید. نهال‌هایی که در ارتفاع بیش از عدد اعلام شده کاشته شوند؛ دارای سازگاری و باردهی کمتری بوده و یا حتی ممکن است به طور کامل بسوزند.

مقاومت در برابر آفات

مهم‌ترین آفاتی که حیات درختان انجیر سفید را تهدید میکنند؛ آفت پروانه برگ خوار؛ کنه تار عنکبوتی؛ بید و مگس‌های میوه هستند. برای پیشگیری از حمله آفات لازم است درختان انجیر را 1 تا 2 بار در سال سمپاشی نمایید.

حداکثر عملکرد میوه در هکتار

باغ انجیر سفید باردهی بسیار مطلوبی دارد. از این رو هرساله درآمدزایی مناسبی را برای باغداران محترم به همراه خواهد داشت. هر هکتار باغ انجیر سفید در سنین جوانی بین 100 تا 170 کیلوگرم انجیر تولید میکند. در سنین بزرگسالی و پس از سن بلوغ نیز قادر است تا 2 تن باردهی در سال برای شما به ارمغان داشته باشد.

شروع محصول‌دهی

نهال‌های انجیر سفید در سال‌های اول و یا دوم پس از کاشت، باردهی خود را آغاز مینمایند. همانطور که پیشتر اشاره شد. این باردهی در ابتدا کمتر و رفته رفته روند افزایشی خواهد داشت.

رقم گرده افشان

درختان انجیر سفید برای افزایش باردهی و بهبود عملیات گرده افشانی نیازمند به قرار گیری در معرض یک رقم گرده زای سازگار میباشند. رقم گرده زای سازگار با این رقم؛ 2 رقم نهال انجیر ببری و نهال انجیر سن پدرو میباشند. شما میتوانید براساس اقلیم باغ خود؛ یک رقم را به عنوان رقم گرده افشان در باغ انتخاب نمایید.

مدت آبیاری

درختان انجیر سفید در برابر خشکی مقاومت نسبتا مناسبی دارند. از این رو شما میتوانید درختان را هر 10 روز یکبار آبیاری نمایید. البته لازم است بدانید در سالهای اولیه کاشت نهال به علت رشد کمتر ریشه برای جذب آب از اعماق زمین؛ باید درختان را در فواصل زمانی کوتاهتری آبیاری نمایید. آبیاری منظم نهال‌ها به افزایش عملکرد آنها و حفظ سلامت درختان کمک مینماید. درختانی که به روش آبیاری تحت فشار آبیاری میشوند معمولا راندمان بالاتری نسبت به روش آبیاری غرقابی و… خواهند داشت.

زمان گلدهی

نهال انجیر سفید دیرگل است.

جمع بندی

برای داشتن یک باغ انجیر پرمحصول و با عمر اقتصادی بالا؛ انتخاب و خرید بهترین نهال انجیر یکی از مهم‌ترین اقدامات به حساب میاید. درخت انجیر سفید یک رقم ایرانی است که محصول‌دهی بسیار عالی و کیفیت محصولات بالایی دارد. از طرفی عمر اقتصادی این رقم بسیار بالا و در بین سایر ارقام انجیر بینظیر است. احداث باغ انجیر سفید و رفع نیازهای درختان؛ به سرعت شما را به درآمدزایی از باغ نزدیک میکند.

برای خرید نهال انجیر سفید شما باغداران محترم میتوانید با ما در بزرگترین نهالستان در شمال غربی کشورمان؛ نهالستان تخصصی غرب نهال در تماس باشید. نهالستان غرب نهال دارای مجوزهای معتبر و قانونی از جهادکشاورزی بوده و تحت نظر تیم تخصصی و حرفه ای و با استفاده از تجهیزات به روز باغداری و با تکیه بر آخرین یافته‌های باغداری و کشاورزی، اقدام به تولید و پرورش و فروش انواع ارقام نهال انجیر به خصوص فروش نهال انجیر سفید نموده است.

با خرید نهال انجیر سفید از نهالستان غرب نهال؛ کلیه نهال‌ها تا 2 سال تحت گارانتی نهالستان بوده و در صورت بروز هرگونه خرابی و یا بیماری در درختان؛ درخواست شما قابل پیگیری میباشد. همچنین کلیه نهال‌های این نهالستان دارای کارت سلامت؛ کارت قرنطینه و گواهی عاری از آفات میباشند.

شما میتوانید از خدمات پشتیبانی ما به صورت 100 در 100 رایگان؛ پیش و پس از خرید نهال انجیر به صورت تلفنی، آنلاین و یا حضوری بهره مند شوید.


ارقام دیگر نهال انجیر