پیش فروش نهال در غرب نهال آغاز شد
 • فارسی
  فارسی
 • فارسی
  فارسی
 • english
  English
 • العربیة
  العربیة

جستجو در سایت

نهال انار واندرفول

نهال انار واندرفول

نهال انار واندرفول یک رقم غیربومی در کشورمان است. این رقم باردهی را از سال سوم آغاز مینماید. عمر اقتصادی بالا و تا 100 سال، از مهم ترین دلایل باغداران برای خرید نهال انار واندرفول در بیشتر شهرهای کشورمان به حساب میاید. محصول دهی این رقم بسیار عالی و میوه‌های شیرین و بازار پسندی دارد. ارتفاع این رقم متوسط و تا 5 متر است و مقاومت بسیار عالی در برابر آفات و بیماری‌ها دارد. پیش از کاشت این رقم، به نورگیر بودن و ارتفاع از سطح دریای منطقه باغتان توجه داشته باشید. بهترین آب وهوا برای کاشت نهال انار واندرفول؛ آب وهوای معتدل و نیمه سردسیری است.

جهت خرید نهال انار واندرفول کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید و یا از طریق شبکه های اجتماعی با ما در تماس باشید.

جهت استعلام قیمت نهال انار واندرفول کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید و یا از طریق شبکه های اجتماعی با ما در تماس باشید.

مشتریان عزیز پس از ثبت و سفارش نهال انار واندرفول نهال مورد نظر شما پس از بسته بندی از طریق پایانه مسافربری به مقصد شما ارسال خواهد شد.

گارانتی بازگشت نهال

گارانتی بازگشت نهال

تمامی نهال ها دارای ضمانت بازگشت نهال و وجه می باشد.
گواهی سلامت و قرنطینه

گواهی سلامت و قرنطینه

تمامی نهال ها دارای گواهی سلامت و قرنطینه می باشد.
ارسال به سراسر کشور

ارسال به سراسر کشور

ارسال نهال از طریق پایانه مسافربری به سراسر کشور.
مشاوره خرید نهال

مشاوره خرید نهال

کارشناسان آماده مشاوره رایگان به شما عزیزان می باشند.
مجوز جهاد کشاورزی

مجوز جهاد کشاورزی

نهالستان غرب نهال دارای مجوز جهاد کشاورزی می باشد.
قیمت مناسب نهال

قیمت مناسب نهال

به واسطه حذف دلال ها قیمت نهال های ما مناسب می باشد.

کشور سازنده

نهال انار واندرفول محصول کشور آمریکا است. این رقم که بسیار باکیفیت و پرطرفدار است. با انجام اصلاحات قادر به رشد در سایر کشورهای اروپایی و آسیایی از جمله ایران نیز میباشد.

پایه

برای درخت انار واندرفول از پایه انار جنگلی استفاده میشود.

فاصله کاشت

پس از شخم زدن و زهکشی خاک نوبت به ایجاد چاله‌های کاشت در خاک میشود. در زمین‌های مسطح فواصل کاشت درختان انار واندرفول بین 3 تا 4 متر میباشد. گودال‌های کاشت را با عمق 30 سانتیمتر در فواصل ذکر شده حفر نمایید.

در زمین‌های شیب دار با شیب متمایل جنوبی نیز میتوانید فواصل کاشت را به 3 در 3 متر مربع کاهش دهید.

به طور متوسط در هر هکتار باغ انار واندرفول با توجه به فاصله کاشت به 700 اصله نهال انار نیاز دارید.

حداکثر ارتفاع درخت

ارتفاع درختان انار واندرفول در دوران بزرگسالی چندان زیاد نیست. این رقم قادر است تا ارتفاع بین 2 تا 5 متری رشد کند. ارتفاع کمتر این درختان؛ عملیات برداشت محصولات با دست را آسانتر مینماید. همچنین هزینه‌های رسیدگی و نگهداری از درختان را کاهش میدهد.

نیاز سرمایی

نیاز سرمایی درخت انار واندرفول حدود 150 ساعت قرارگیری در دمای 7 درجه سانتیگراد است. پس از این دوره سرمایی درختان از خواب زمستانه بیدار میشوند. و به محصول دهی در سال جدید میپردازند. دوره سرمایی معمولا باید در فصل پاییز و زمستان گذرانده شود. این دوره به افزایش مقاومت سرمایی و گرمایی درختان نیز کمک میکند.

عمر اقتصادی

عمر اقتصادی بسیار بالای این رقم توجه باغداران زیادی را در شهرهای مختلف کشور به خود جلب نموده است. این رقم عمر اقتصادی بالا و تا 100 سال دارد. این مورد به شما کمک میکند تا با یکبار خرید نهال انار واندرفول و کاشت آن در باغ؛ تا سالیان سال از باردهی بسیار بالای درختان بهره مند شوید.

وزن میوه

انارهای واندرفول کروی بوده و به رنگ قرمز دیده میشوند. دانه‌های آنها نیز درشت و خوشمزه و آبدار هستند. وزن این میوه بین 330 تا 460 گرم است. که تقریبا 1 و نیم برابر بیشتر از سایر ارقام انار میباشد. هر 3 عدد از میوه انار واندرفول وزنی برابر 1 کیلوگرم دارند. طعم این میوه شیرین است و برای تولید آب میوه و رب انار بسیار مناسب است.

ارتفاع از سطح دریا

از نکات مهم پیش از خرید نهال انار؛ توجه به ارتفاع از سطح دریای منطقه و سازگاری آن با ارتفاع از سطح دریای متناسب برای نهال انار است. یکی از دلایل توجه باغداران به خرید این رقم؛ بازه ارتفاعی گسترده برای کاشت آن است. اکثر ارقام نهال انار قادر به رشد در ارتفاع محدودی از سطح دریا هستند. اما این رقم قادر است تا ارتفاع 1600 متر از سطح دریا به خوبی رشد کند. با کاشت نهال در ارتفاع اعلام شده بهترین بهره وری را از درختان خواهید نمود.

مقاومت در برابر آفات

اگر درختان انار واندرفول به طور مرتب سمپاشی شوند؛ آفات و بیماری‌ها نمیتوانند به درختان هیچ آسیبی وارد نمایید. توجه داشته باشید که درختان در صورت سلامتی قادر به محصول دهی و عمر اقتصادی حداکثری خواهند بود.

حداکثر عملکرد میوه در هکتار

باردهی درختان انار واندرفول به ازای هر 700 اصله نهال در هکتار تا 50 تن میباشد. این باردهی بینظیر به شرایط نگهداری و سازگاری پذیری نهال با شرایط آب وهوایی و اقلیمی منطقه وابسته است. هرچه نگهداری و رسیدگی و آبیاری درختان بهتر انجام شود؛ محصول دهی آنها نیز به میزان حداکثری نزدیک تر خواهد بود.

شروع محصول دهی

شروع محصول دهی درختان انار واندرفول از سال سوم به بعد است. این رقم در سن 5 تا 6 سالگی به سن بلوغ رسیده و باردهی حداکثری خود را آغاز میکند.

رقم گرده افشان

این رقم برای انجام عملیات گرده افشانی نیازی به کاشت رقم گرده زا در باغ ندارد.

مدت آبیاری

حجم کل آبیاری درختان انار واندرفول با توجه به نحوه آبیاری متنوع است. به طور کلی مصرف آب سالیانه درختان در روش آبیاری غرقابی تا 30000 مترمکعب در هکتار است. البته این مقدار در روش آبیاری تحت فشار بابلر به 7000 متر مکعب در هکتار میرسد.

زمانیکه خاک پای درخت خشک شود؛ زمان آبیاری فرارسیده است. با توجه به نیاز درختان در فصل بهار و تابستان، آبیاری را در فواصل زمانی کوتاهتری انجام دهید. در فصل پاییز و زمستان؛ میتوانید فواصل آبیاری را افزایش داده و یا حتی متوقف سازید.

توجه داشته باشید که درختان در سالهای اولیه پس از کاشت به علت کوتاه بودن ریشه‌هایشان نیاز کمتری به آبیاری دارند.

زمان گلدهی

درخت انار واندر فول دیرگل است. این رقم در فصل بهار در اواخر ماه فرودین و اوایل اردیبهشت ماه گلدهی خود را آغاز نموده و پس از 160 تا 190 روز پس از گلدهی؛ میوه‌های درخت آماده برداشت خواهند بود.

جمع بندی

نهالستان غرب نهال بزرگترین مرکز فروش نهال انار واندرفول و سایر ارقام نهال انار در شمال غربی کشورمان است. نهال‌های تولید شده در این مرکز همگی اصلاح شده و برای کاشت در بیشتر شهرهای کشورمان آماده سازی شده اند. نهالستان غرب نهال به همراه نهال‌های انار ارسالی خود گواهی عاری از آفات؛ کارت سلامت؛ کارت قرنطینه و کارت گارانتی معتبر 2 ساله ارائه میدهد. به این ترتیب کلیه ریسک‌های خرید نهال انار به حداقل میرسد.

مشاوران ما همه روزه و به صورت 24 ساعته آماده پاسخگویی به کلیه سوالات شما باغداران محترم در حوزه نحوه کاشت؛ داشت و برداشت نهال انار میباشند. شما میتوانید از طریق راه‌های ارتباطی به صورت تلفنی؛ حضوری؛ آنلاین با ما در تماس باشید.

برای خرید نهال انار واندرفول و یا کسب اطلاع از قیمت نهال انار واندرفول شما باغداران عزیز میتوانید با ما در نهالستان بزرگ غرب نهال تماس بگیرید.


ارقام دیگر نهال انار