پیش فروش نهال در غرب نهال آغاز شد
 • فارسی
  فارسی
 • فارسی
  فارسی
 • english
  English
 • العربیة
  العربیة

جستجو در سایت

نهال انار بی هسته

نهال انار بی هسته

نهال انار بی هسته در گروه محبوب‌ترین ارقام انار در ایران قرار می‌گیرد و به علت طعم فوق‌العاده شیرینی که دارد، بازارپسندی بالایی دارد. قاعدتا هر محصولی که دارای محبوبیت در بین مردم باشد، رونق فروش خوبی دارد و می‌توان سرمایه گذاری‌های بزرگ را بر روی این محصولات به کار بست. میوه‌ی این نهال انار با کیفیت، قابلیت فروش انبوه در داخل کشور و همچنین صادرات گسترده به خارج از کشور را دارا است.

جهت خرید نهال انار بی هسته کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید و یا از طریق شبکه های اجتماعی با ما در تماس باشید.

جهت استعلام قیمت نهال انار بی هسته کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید و یا از طریق شبکه های اجتماعی با ما در تماس باشید.

مشتریان عزیز پس از ثبت و سفارش نهال انار بی هسته نهال مورد نظر شما پس از بسته بندی از طریق پایانه مسافربری به مقصد شما ارسال خواهد شد.

گارانتی بازگشت نهال

گارانتی بازگشت نهال

تمامی نهال ها دارای ضمانت بازگشت نهال و وجه می باشد.
گواهی سلامت و قرنطینه

گواهی سلامت و قرنطینه

تمامی نهال ها دارای گواهی سلامت و قرنطینه می باشد.
ارسال به سراسر کشور

ارسال به سراسر کشور

ارسال نهال از طریق پایانه مسافربری به سراسر کشور.
مشاوره خرید نهال

مشاوره خرید نهال

کارشناسان آماده مشاوره رایگان به شما عزیزان می باشند.
مجوز جهاد کشاورزی

مجوز جهاد کشاورزی

نهالستان غرب نهال دارای مجوز جهاد کشاورزی می باشد.
قیمت مناسب نهال

قیمت مناسب نهال

به واسطه حذف دلال ها قیمت نهال های ما مناسب می باشد.

خصوصیات نهال انار بدون هسته

آب و هوای مناسب جهت رشد بهتر نهال انار بی هسته، آب و هوای سردسیر و نیمه سردسیر می‌باشد. مهم‌ترین دلیلی که باغداران باید از کاشت نهال انار بدون هسته در مناطق گرمسیر و نیمه گرسیر اجتناب کنند، حساسیت بالای این نهال به گرما و خشکی است. شدت نور بالای آفتاب می‌تواند موجب ترک خوردن انار و سوختگی پوسته آن شود.

پس توجه داشته باشید که حتی کاشت نهال انار بدون هسته در مناطقی که تابستان بسیار گرم نیز دارند هم کار نادرستی‌ است. از طرف دیگر، در صورتی که درخت انار بی هسته از لحاظ اقلیمی در شرایط مناسبی قرار نگیرد، احتمال ابتلا به بیماری و افزایش آفات وجود دارد و از این رو بهتر است قبل از کاشت آن، نسبت به منطقه کاشت، اطلاعات کافی را کسب کنید.

مشخصات نهال انار بدون هسته

نهال انار بی هسته از نهال‌های میان‌گل یا نسبتا دیر گل می‌باشد. میوه نهال انار بدون هسته بسیار خوش‌طعم و آبدار می‌باشد که موجب محبوبیت آن میان مردم شده است. راجع به هرس نهال انار بی هسته باید گفت که این نهال باید در دو نوبت هرس شود؛ هرس فرم دهی که در اواخر فصل تابستان انجام می‌شود و هرس باردهی که معمولا در اواخر فصل‌های پاییز و زمستان صورت می‌گیرد.

از دیگر عوامل مورد نیاز این نهال که باید به آن اشاره شود، نوع خاک مناسب جهت کاشت نهال انار بی هسته است. خاک شنی رسی از بهترین خاک‌ها جهت کاشت نهال انار بدون هسته می‌باشد. باید دقت داشت که خاک مورد نظر باید به خوب زهکشی شده باشد تا نهال رشد و باردهی خوبی از خود نشان دهد.

کشور سازنده

این نهال با کیفیت در کشور ایران قابلیت باردهی مطلوبی دارد و اگر قصد کاشت آن را دارید، به منطقه کاشت آن و سایر شرایط مورد نیاز نهال توجه کنید تا محصولی پربار داشته باشید.

فاصله کاشت نهال انار بی هسته

فاصله کاشت نهال انار بدون هسته از مهم‌ترین موارد موجود در مرحله کاشت این درخت است. مطلوب آن است برای کاشت هر نهال چاله‌ای به عمق 70 سانتی‌متر حفر شود و سپس نهال‌ها با فاصله 5 متر در 4 متر به صورت منظم کاشته شوند. بهتر است در هر یک هکتار زمین، بیشتر از 800 اصله نهال کاشته نشود.

شکل میوه

میوه‌های نهال انار بدون هسته شکلی گرد و کروی داشته و پوسته آن نیز به رنگ زرد یا سبز روشن است. در بخش تاج انار بی هسته گردن عادی وجود دارد و بخش تحتانی میوه نیز به شکل گرد است. دانه‌های انار بدون هسته غالبا رنگ کرمی مایل به صورتی و قرمز دارند.

طعم انار بدون هسته بسیار شیرین می‌باشد. سختی هسته هر دانه به قدری کم است که به هنگام مصرف حس نمی‌شود. سختی کم هسته و مزه بی‌نظیر این نوع انار باعث شده تا نهال انار بی هسته، بازارپسندی خوبی داشته باشد.

حداکثر ارتفاع درخت انار بی هسته

بیشترین ارتفاعی که درخت انار بدون هسته می‌تواند داشته باشد در حدود 5 متر است که حاکی از قدرت رشد متوسط این درخت می‌باشد.

نیاز سرمایی نهال انار بی هسته

نهال انار بدون هسته برای شکوفه‌دهی و گل‌دهی به میزان معینی از سرما نیاز دارد. باغداران باید به این نکته توجه داشته باشند که قرار گیری نهال در سرمای بیش از حد گفته شده، مضر می‌باشد؛ چراکه سرمای بیش از اندازه موجب وارد شدن آسیب جدی به شکوفه‌های تازه نهال انار می‌شود.

بنابراین باید توجه داشت که باید فصل و زمان مناسب را به هنگام کاشت نهال انار بدون هسته انتخاب نمود تا از آسیب دیدگی شکوفه و نهال جلوگیری شود.

عمر اقتصادی

این نهال از عمر اقتصادی نسبتا خوبی برخوردار است. عمر اقتصادی این درخت در حدود 35 سال است که مدت زمان مطلوبی برای ارقام نهال انار به شمار می‌رود.

وزن میوه

وزن انار بی هسته با توجه به مقدار آب بالایی که در این نوع انار وجود دارد، در حدود 150 تا 250 گرم می‌باشد.

ارتفاع از سطح دریا

ارتفاع درخت از سطح دریا از جمله عواملی است که بر رشد و باردهی درخت تاثیر می‌گذارد. در هنگام کاشت درخت انار بی هسته توجه داشته باشید که ارتفاع مناسب برای کاشت این درخت 1000 تا 1700 متر از سطح دریا می‌باشد که با توجه به اقلیم منطقه کاشت می‌تواند متغیر باشد.

مقاومت در برابر افات

حساسیت درخت انار بدون هسته حد متوسطی دارد. مگس سفید و کنه انار از اصلی‌ترین آفات نهال انار بی هسته به شمار می‌روند. کنه انار با مکیدن شیره برگ و پوست انار بدون هسته، تغذیه می‌کند و پس از مدتی موجب افزایش ضخامت برگ و زنگ‌زدگی آن می‌شود.

در فصل‌های گرم سال میزان تراکم کنه‌های انار در باغات انار بسیار افزایش یافته و موجب وارد شدن آسیب جدی به درختان و میوه‌ها می‌شوند. مگس سفید نیز یکی از اصلی‌ترین افات نهال انار بی هسته است که در پشت برگ درخت بسیار دیده می‌شود. جهت کنترل جمعیت مگس‌های سفید و دفع آنها ابتدا با استفاده از آب با فشار نسبتا بالا برگ‌ها را شست و شو داده و پس از پراکندگی، با اسپری کردن محلول صابون مخصوص دفع حشرات، در مقیاس بزرگ به برگ‌های درخت انار بی هسته، می‌توانید به دفع این آفت کمک کنید. توجه داشته باشید که این کار باید در اواخر روز و به تعداد دو یا سه بار انجام شود.

حداکثر عملکرد میوه در هکتار

عملکرد درخت انار بدون هسته نیز در هر هکتار نزدیک به 35 تن می‌باشد و این مقدار، میزان مناسب و راضی‌کننده‌ای برای برداشت از باغات انار بی هسته محسوب می‌شود.

محصول دهی

نهال انار بدون هسته پس رسیدن به سال چهارم پس از کاشت، محصول دهی خود را آغاز کرده و به بهره اقتصادی می‌رسد.

قدرت رشد درخت

درخت انار بدون هسته قدرت رشد متوسطی دارد و حداکثر ارتفاع این درخت به 5 متر می‌رسد.

رقم گرده افشان

درخت انار بدون هسته نیز مانند برخی از ارقام نهال انار، برای بارور شدن نیاز به گرده افشان دارد. جهت باروری نهال انار بی هسته، رقم گرده افشان شلیل از مناسب‌ترین انتخاب‌ها برای باغداران عزیز می‌باشد.

پایه درخت آلو انار بی هسته

پایه درخت انار بی هسته جزو پایه‌های رویشی می‌باشد.

زمان گلدهی نهال انار بی هسته

زمان گلدهی نهال انار بدون هسته به آب و هوا و همچنین آبیاری و مراقبت از نهال وابسته است. به طور معمول در صورتی که نهال انار بی هسته در شرایط ایده‌آل خود قرار داشته باشد، در اواخر فروردین ماه گلدهی خود را آغاز می‌کند.

مدت ابیاری درخت انار بی هسته

آبیاری درخت انار بی هسته در برخی از نواحی کشور به صورت 15 روز یکبار انجام می‌گیرد که باعث برداشت میزان اقتصادی محصول می‌شود؛ اما اگر عملکرد و رشد بهتری را از درخت انار بدون هسته انتظار دارید، بهتر است هر 10 روز یکبار نسبت به آبیاری این درخت اقدام کنید.

توجه داشت باشید که قبل از خرید نهال انار بی هسته، اطلاعات کافی راجع به منطقه کشت به دست آورده و با توجه به آن، مقدار آب مورد نیاز درخت را تعیین نمایید.

قیمت نهال درخت انار بی هسته

در مجموعه نهالستان غرب نهال با مدیریت مهندس رضا داداشی، فروش انواع رقم‌ها نهال انار به ویژه فروش نهال انار بی هسته به صورت مستقیم و با کیفیت و مرغوبیت بالا صورت می‌گیرد. میزان قیمت نهال انار بی هسته از عوامل موثر بر ترغیب باغداران برای تهیه و خرید نهال انار بدون هسته می‌باشد.

اگر قصد خرید نهال انار بی هسته را با کیفیت بالا و قیمت عمده دارید، جهت دریافت اطلاعات تکمیلی و استعلام قیمت نهال انار بدون هسته، با بخش روابط عمومی مجموعه نهالستان غرب نهال تماس حاصل فرمایید. به یاد داشته باشید که کارشناسان این مجموعه آماده ارائه مشاوره رایگان در خصوص فروش نهال انار بدون هسته به شما می‌باشند.


ارقام دیگر نهال انار