پیش فروش نهال در غرب نهال آغاز شد
 • فارسی
  فارسی
 • فارسی
  فارسی
 • english
  English
 • العربیة
  العربیة

جستجو در سایت

نهال انار ژله ای

نهال انار ژله ای

نهال انار ژله ای یکی از انواع نهال انار می‌باشد که مقاومت بسیار خوبی در برابر سرما دارد. گفته می‌شود که این نهال انار افغانستانی می‌باشد؛ اما به دلیل طعم بسیار خوب و شیرین خود، تا دیگر کشورهای آسیایی نیز پیش رفته است.

جهت خرید نهال انار ژله ای کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید و یا از طریق شبکه های اجتماعی با ما در تماس باشید.

جهت استعلام قیمت نهال انار ژله ای کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید و یا از طریق شبکه های اجتماعی با ما در تماس باشید.

مشتریان عزیز پس از ثبت و سفارش نهال انار ژله ای نهال مورد نظر شما پس از بسته بندی از طریق پایانه مسافربری به مقصد شما ارسال خواهد شد.

گارانتی بازگشت نهال

گارانتی بازگشت نهال

تمامی نهال ها دارای ضمانت بازگشت نهال و وجه می باشد.
گواهی سلامت و قرنطینه

گواهی سلامت و قرنطینه

تمامی نهال ها دارای گواهی سلامت و قرنطینه می باشد.
ارسال به سراسر کشور

ارسال به سراسر کشور

ارسال نهال از طریق پایانه مسافربری به سراسر کشور.
مشاوره خرید نهال

مشاوره خرید نهال

کارشناسان آماده مشاوره رایگان به شما عزیزان می باشند.
مجوز جهاد کشاورزی

مجوز جهاد کشاورزی

نهالستان غرب نهال دارای مجوز جهاد کشاورزی می باشد.
قیمت مناسب نهال

قیمت مناسب نهال

به واسطه حذف دلال ها قیمت نهال های ما مناسب می باشد.

خصوصیات نهال انار ژله ای

نهال انار ژله ای در هر شرایط آب و هوایی قادر به کشت است؛ به همین دلیل استفاده از این نهال انار در بین باغداران رایج است. همچنین میوه شیرین و خوشمزه آن یکی دیگر از دلایل استفاده گسترده‌اش در کشورهای مختلف می‌باشد.

درختچه این انار همواره سبز است و معمولا ارتفاع آن بین 2 تا 5 متر می‌باشد؛ ارتفاع این نهال بستگی به آبیاری و محیط جغرافیایی و شرایط آب و هوایی هم دارد. رشد نهال به راحتی امکان پذیر است و این نهال فقط به محیطی با آب و هوای ملایم و برخی دیگر از موارد مراقبتی نیاز خواهد داشت.

مشخصات نهال انار ژله ای

این نهال در حالت مساعد نبودن همه عوامل نظیر آب، باد، خاک و…، عملکردی متوسطی خواهد داشت و نمی‌تواند رشد چشمگیر و باردهی خوبی داشته باشد. اما اگر بتوانید شرایط و عوامل را به صورت مطلوب فراهم کنید، می‌توانید باردهی نسبتا مناسبی را از این نهال انار دریافت کنید.

آبیاری به موقع و به اندازه تاثیر زیادی بر روی عملکرد و کیفیت میوه این نهال خواهد گذاشت؛ شروع محصول دهی نهال انار ژله ای 2 الی 3 سال بعد از کاشت خواهد بود. این نهال برای سرمایه گذاری و تاسیس تجارت‌های نوپای نهال هم مناسب می‌باشد.

کشور سازنده

همانطور که در توضیحات بالا گفتیم، کشور سازنده این نهال، افغانستان می‌باشد؛ اما با توجه به خوشمزه بودن و عملکرد مطلوب این نهال در کشور افغانستان، توجه دیگر کشورها نیز جلب شد و امروزه این نهال در برخی کشورهای آسیایی از جمله هند، یافت می‎شود.

فاصله کاشت نهال انار ژله ای

این نهال های انار را باید به صورت دقیق و به فاصله حدود 3.5*3.5 متر از یکدیگر کاشته شوند. دقت داشته باشید که حتما این فاصله کاشت را رعایت کنید؛ زیرا عدم توجه به آن، در رشد و محصول دهی نهال اخلال ایجاد خواهد کرد.

شکل میوه

میوه انار ژله ای دایره و در برخی از موارد بیضی شکل است؛ رنگ میوه آن در اکثر اوقات قرمز خواهد بود؛ گفته شده که به ندرت می‌توان رنگ سفید یا ترکیبی از سفید و قرمز را نیز در این میوه مشاهده کرد.

رنگ پوست این میوه نیز اکثرا قرمز می‌باشد؛ اما با توجه به شرایط ممکن است به زرد و حتی سیاه نیز تغییر رنگ دهد.

حداکثر ارتفاع درخت انار ژله ای

ارتفاع درخت انار ژله ای در شرایط سخت حدود 2 متر و در ایده ‌آل‌ترین شرایط حدود 5 متر خواهد بود؛ این تغییر ارتفاع و میزان رشد، به عوامل محیطی و میزان آبیاری و رسیدگی شما بستگی خواهد داشت.

نیاز سرمایی نهال انار ژله ای

به طور کلی نیاز سرمایی اکثر نهال‌های انار با قرار گیری حدودا 200 تا 400 ساعت در دمای کمتر از 7 درجه سانتی‌گراد، بر آورده خواهد شد.

عمر اقتصادی

خوب است بدانید که اکثر درختان انار طول عمری بین 30 تا 50 سال دارند و قاعدتا درخت انار ژله ای نیز به همین شکل خواهد بود؛ لازم به ذکر است که عمر اقتصادی و مفید این نهال‌ها معمولا در حدود 35 سال می‌باشد.

وزن میوه

به طور کلی وزن یک میوه با توجه به رقم و ژنتیک نهال و نوع رسیدگی به آن متفاوت خواهد بود؛ اما می‌توان گفت وزن میوه انار ژله ای حدودا بین 300 تا 500 گرم خواهد بود. هرچه شرایط بهتر و آبیاری منظم‌تر انجام شود، بدون شک وزن میوه نیز بهبود پیدا خواهد کرد.

ارتفاع از سطح دریا

بهترین ارتفاع کاشت از سطح دریا برای انواع نهال‌های انار از جمله انار ژله ای و نهال انار هیبریدی حدودا 1000 تا 1700 متر خواهد بود؛ یعنی اگر در ارتفاع 1000 تا 1700 متری از سطح دریا نهال خود را بکارید، محصول دهی بهتر و با کیفیت‌تر انجام خواهد شد؛ چرا که میزان ارتفاع یک زمین از سطح دریا، تغییر شرایط محیطی و زیستی را نیز در بر دارد.

مقاومت در برابر آفات

هرس و سمپاشی یکی از اصلی‌ترین راه‌های مبارزه با آفت زدگی خواهد بود؛ هرس نهال انار ژله ای باید در سن مناسب انجام شود و میزان و کیفیت سمپاشی نیز با توجه به شرایط، مشخص خواهد شد.

حداکثر عملکرد میوه در هکتار

حداکثر عملکرد انار ژله ای در هکتار، در صورت مطلوب بودن شرایط، حدود 40 تن خواهد بود. این عدد با توجه به شرایط محیطی و میزان آبیاری و رسیدگی می‌تواند دستخوش تغییر باشد.

شروع محصول دهی

شروع محصول دهی درخت انار ژله ای حدودا 2 الی 3 سال بعد از کاشت خواهد بود؛ میوه‌های انار ژله ای در فصل پاییز رسیده و آماده برداشت خواهند بود.

قدرت رشد درخت

ارتفاع رشد این درخت در بهترین حالت 5 متر خواهد بود؛ این موضوع به قدرت رشد متوسط این نهال برمی‌گردد.

رقم گرده افشان

انار یکی از درختانی است که نیاز به گرده افشانی دارد؛ شما برای این کار باید دو نوع درخت انار ژله ای نر و ماده در باغ خود بکارید. کار گرده افشانی توسط باد و حشرات انجام خواهد شد.

پایه درخت انار ژله ای

اگر بخواهیم که پایه نهال‌ها را به دو دسته کلی تقسیم کنیم، باید بگوییم که در نگاه کلی، دو نوع پایه برای نهال داریم: 1.پایه رویشی 2.پایه بذری

زمان گلدهی درخت انار ژله ای

خوب است دانسته شود که گلدهی این نهال انار حدودا در اواسط فروردین ماه خواهد بود.

مدت آبیاری درخت انار ژله ای

میزان آبیاری نهال به فصول سال و شرایط آب و هوایی بستگی دارد؛ اما در حالت کلی، میزان مناسب آبیاری، حدودا هر 7 الی 10 روز، یک مرتبه خواهد بود. اگر در آبیاری دقت نکنید، ممکن است که میوه انار شما کیفیت خوبی نداشته باشد و بعد از برداشت، پوست انار ترک بخورد.

قیمت نهال انار ژله ای

در زمان خرید نهال انار ژله ای باید به عوامل زیادی از جمله قیمت توجه کرد؛ پیشنهاد می‌کنیم نهال انار و دیگر نهال‌های میوه را از نهالستان‌هایی که معتبر و شناخته شده هستند، خریداری کنید؛ زیرا خوب بودن کیفیت نهال، باعث رونق محصول و کیفیت میوه خواهد شد.

مجموعه نهالستان غرب نهال با مدیریت مهندس رضا داداشی به همراه استفاده از کادری مجرب و حرفه‌ای، در زمینه فروش نهال انار فعالیت می‌کند؛ شما می‌توانید این نهال و هر نهال دیگری که مد نظر دارید را با قیمت مناسب و کیفیت بالا از این مجموعه خریداری کنید.

در صورت نیاز می‌توانید با روابط عمومی این مجموعه نهالستان تماس بگیرید و ضمن مشاوره رایگان با کارشناسان غرب نهال، سوالات خود را درباره این نهال بپرسید و یا همچنین قیمت نهال مد نظر را استعلام کنید.


ارقام دیگر نهال انار