پیش فروش نهال در غرب نهال آغاز شد
 • فارسی
  فارسی
 • فارسی
  فارسی
 • english
  English
 • العربیة
  العربیة

جستجو در سایت

نهال انار ساوه

نهال انار ساوه

اگر از علاقه‌مندان به انار هستید و یا باغدار می‌باشید، به احتمال زیاد اسم معروف‌ترین انار ایران یعنی انار ساوه را شنیده‌اید؛ به دلیل بازار پسندی بسیار خوب و خوشمزه بودن انار ساوه، خرید نهال انار ساوه به شما باغداران گرامی پیشنهاد می‌شود. اگر به فکر احداث باغ انار هستید، می‌توانید با خرید نهال انار سیاه ساوه یک باغ فوق العاده با کیفیت و پرمحصول راه اندازی کنید.

جهت خرید نهال انار ساوه کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید و یا از طریق شبکه های اجتماعی با ما در تماس باشید.

جهت استعلام قیمت نهال انار ساوه کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید و یا از طریق شبکه های اجتماعی با ما در تماس باشید.

مشتریان عزیز پس از ثبت و سفارش نهال انار ساوه نهال مورد نظر شما پس از بسته بندی از طریق پایانه مسافربری به مقصد شما ارسال خواهد شد.

گارانتی بازگشت نهال

گارانتی بازگشت نهال

تمامی نهال ها دارای ضمانت بازگشت نهال و وجه می باشد.
گواهی سلامت و قرنطینه

گواهی سلامت و قرنطینه

تمامی نهال ها دارای گواهی سلامت و قرنطینه می باشد.
ارسال به سراسر کشور

ارسال به سراسر کشور

ارسال نهال از طریق پایانه مسافربری به سراسر کشور.
مشاوره خرید نهال

مشاوره خرید نهال

کارشناسان آماده مشاوره رایگان به شما عزیزان می باشند.
مجوز جهاد کشاورزی

مجوز جهاد کشاورزی

نهالستان غرب نهال دارای مجوز جهاد کشاورزی می باشد.
قیمت مناسب نهال

قیمت مناسب نهال

به واسطه حذف دلال ها قیمت نهال های ما مناسب می باشد.

خصوصیات نهال انار ساوه

نهال انار ساوه یکی از اندک نهال‌های انار صادراتی در کشور می‌باشد؛ این نهال به دلیل عملکرد فوق العاده خوبی که در سال‌های اخیر ارائه داده است، باعث جلب توجه کشورهای آسیایی و حتی برخی از کشورهای اروپایی شده است و همین امر موجب محبوبیت هرچه بیشتر انار ساوه در میان مردم ایران و جهان می‌شود.

عمر طولانی و اقتصادی این نهال یکی از وجه تمایزهای این نهال با دیگر نهال‌های انار می‌باشد؛ جالب است بدانید برخی از متخصصان در زمینه نهال می‌گویند که این نهال عمری در حدود 100 سال خواهد داشت.

مشخصات نهال انار ساوه

این نهال انار در مقایسه با دیگر نهال‌ها رشد خوبی خواهد داشت و بدون شک در صورت مطلوب بودن شرایط، باردهی چشمگیرتری دارد؛ رشد این نهال به گونه‌ای است که بعد از چند سال، این نهال تبدیل به درختی با اندازه متوسط و شاخه و برگ‌های فراوان خواهد شد.

خوب است بدانید میوه‌ای که درخت انار ساوه به بار می‌آورد، دایره‌ای و گرد می‌باشد که پوستی قرمز دارد. این نهال بومی کشور عزیزمان ایران و شهرستان ساوه می‌باشد؛ مطمئنا اگر به ساوه بروید، می‌توانید عطر انار و نماد انار را در جای جای این شهر ببینید.

کشور سازنده

انار ساوه مربوط به شهرستان ساوه واقع در استان مرکزی می‌باشد و باید بگوییم که این نهال صادراتی، ایرانی است.

فاصله کاشت نهال انار ساوه

فاصله مناسب برای کاشت این نهال در زمین‌های صاف و هموار به صورت 3*3 متر یا 4*3 متر می‌باشد؛ فاصله کاشت یکی از عوامل تاثیر گذار بر رشد و در نهایت کیفیت میوه خواهد بود. عدم رعایت فاصله کاشت موجب می‌شود که پس از رشت نهال و رشد ریشه آن، در زیر زمین بین ریشه‌های نهال‌ها تلاقی ایجاد شود و هر یک از نهال‌ها نتوانند مواد معدنی خاک را به قدر کافی به دست آورند.

شکل میوه

میوه انار ساوه گرد و کروی است که پوستی تقریبا ضخیم و کلفت دارد که قرمز رنگ می‌باشد؛ سایز این انار نیز در مقایسه با دیگر انارها بزرگ‌تر خواهد بود. دانه‌های انار ساوه درشت و بسیار آب‌دار هستند که مانند اکثر انارها، سرخ رنگ هستند.

حداکثر ارتفاع درخت انار ساوه

ارتفاع درخت انار ساوه به حدود 3 تا 5 متر خواهد رسید؛ میزان و زمان آبیاری و همچنین رعایت نکات کاشت درخت انار ساوه، در تغییر این اعداد تاثیر گذار می‌باشند.

نیاز سرمایی نهال انار ساوه

نیاز سرمایی انار ساوه با قرار گیری در دمای کمتر از 7 درجه سانتی‌گراد به مدت 200 تا 800 ساعت، برآورده خواهد شد.

عمر اقتصادی

همانطور که گفته شد عمر درخت انار ساوه به 100 سال نیز خواهد رسید؛ اما عمر اقتصادی و مفید آن حدودا 30 تا 40 سال خواهد بود. لازم به ذکر است که عمر اقتصادی می‌تواند با توجه به شرایط محیطی و اقلیمی تغییر کند.

وزن میوه

وزن میوه انار ساوه با توجه به مدت زمان آبیاری و میزان رسیدگی متفاوت است؛ اگر بتوانید شرایط خوبی را برای رشد و رسیدگی انار ساوه فراهم کنید، صد در صد وزن میوه نیز بیشتر خواهد بود و نهال رشد بهتری خواهد داشت.

ارتفاع از سطح دریا

به طور کلی توصیه می‌شود که برای کاشت تمامی نهال‌های انار، ارتفاع 1000 تا 1700 متری از سطح دریا را در نظر داشته باشید؛ اگر این نهال را در ارتفاع گفته شده بکارید، قاعدتا کیفیت محصول مطلوبی خواهید داشت.

مقاومت در برابر آفات

رشد نهال انار ساوه در سال‌های اولیه بسیار زیاد خواهد بود و در این حین امکان آفت زدگی نیز وجود خواهد داشت. خوب است بدانید که اگر هرس در همان سال‌های ابتدایی انجام شود بهتر است؛ زیرا با این کار هم می‌توانید شکل مناسب و خوش فرمی را به درخت بدهید و هم آن را از حمله آفات در امان نگه دارید. در هنگام آفت زدگی، یک سمپاشی درست و اصولی، می‌تواند به نجات محصولات کمک کند.

حداکثر عملکرد میوه در هکتار

به طور کلی در صورت مطلوب بودن شرایط و رعایت تمامی نکات به شکل دقیق، شما می‌توانید بین 20 الی 25 تن انار ساوه در هکتار محصول برداشت کنید. اما اگر تمامی شرایط مطلوب نباشد، ممکن است که برداشتی بین 8 تا 12 تن در هکتار را داشته باشید.

شروع محصول دهی

شروع محصول دهی نهال انار ساوه حدودا 2 الی 3 سال بعد از کاشت خواهد بود؛ به عبارتی دیگر این نهال حدودا در سال چهارم شروع به محصول دهی خواهد کرد.

قدرت رشد درخت

قدرت رشد این نهال مطلوب ارزیابی شده است، نهایت رشد ارتفاعی درخت انار ساوه، در حدود 5 متر خواهد بود.

رقم گرده افشان

از آن‌جایی که تمامی درختان انار نیاز به گرده افشانی دارند، کاشت دو نوع نهال نر و ماده انار ساوه در باغ، کار درستی خواهد بود. گرده افشانی به وسیله باد و حشرات انجام خواهد شد و بعد از کاشت درختان انار ساوه نر و ماده در باغ، نیازی به انجام کار دیگر برای گرده افشانی نخواهید داشت.

پایه درخت انار ساوه

پایه بذری و پایه رویشی، دو دسته کلی از انواع پایه هستند که با توجه به رقم نهال و شرایط زیستی، یکی از این دو مورد به عنوان پایه نهال استعمال می‌شود.

زمان گلدهی

خوب است دانسته شود که گلدهی درختان انار، به صورت حدودی از اوایل فروردین ماه و شروع فصل بهار، آغاز خواهد شد.

مدت آبیاری درخت انار ساوه

اگر قرار باشد به صورت سنتی درختان انار ساوه را در یک هکتار آبیاری کنید، نیاز به 30000 متر مکعب آب خواهید داشت؛ البته این مقدار را می‌توانید با استفاده از آبیاری قطره‌ای تا حد بسیار زیادی کاهش دهید. به طور کلی باید گفت که نهال انار سیاه ساوه، به آب کمتری نسبت به دیگر نهال‌های انار نیاز خواهد داشت و البته میزان آبیاری به فصول مختلف و شرایط جوی نیز بستگی دارد.

قیمت نهال انار ساوه

قطعا اولین مسئله و عاملی که باغدار هنگام خرید نهال انار ساوه به آن دقت می‌کند، قیمت نهال انار ساوه خواهد بود؛ درست است که قیمت مناسب یکی از ویژگی‌های مثبت در خرید یک نهال می‌باشد، اما کیفیت نیز باید یکی از ملاک‌های شما باشد؛ زیرا قیمت مناسب نمی‌تواند به تنهایی برای شما سود آور باشد.

مجموعه نهالستان غرب نهال با مدیریت مهندس رضا داداشی یکی از نهالستان‌هایی است که فروش نهال انار ساوه با بهترین کیفیت و مناسب‌ترین قیمت بر عهده دارد. شما می‌توانید برای دریافت مشاوره رایگان با کارشناسان غرب نهال، با روابط عمومی این شرکت تماس برقرار کنید و تمامی سوالات خود را مطرح کنید.


ارقام دیگر نهال انار