پیش فروش نهال در غرب نهال آغاز شد
 • فارسی
  فارسی
 • فارسی
  فارسی
 • english
  English
 • العربیة
  العربیة

جستجو در سایت

نهال انار سردشت

نهال انار سردشت

نهال انار سردشت شیرین؛ یکی از ارقام انار بسیار پربار در کشورمان است. میوه‌های این رقم کیفیت بالایی داشته و برای صادرات مناسب اند. ارتفاع درختان در دوران بزرگسالی نیز چندان زیاد نیست. از این رو برداشت میوه با هزینه‌های کمتری همراه خواهد بود. عمر اقتصادی این رقم بالا بوده و محصول دهی آن از سال چهارم به بعد آغاز میشود.با توجه به مقاومت بالای درختان در برابر آفات و کم آبی؛ بهترین آب وهوا برای کاشت نهال‌های سردشت؛ آب وهوای گرم و معتدل است.میوه‌های این رقم درشت و با دانه‌های قرمز و بسیار خوشمزه و آبدار هستند.

جهت خرید نهال انار سردشت کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید و یا از طریق شبکه های اجتماعی با ما در تماس باشید.

جهت استعلام قیمت نهال انار سردشت کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید و یا از طریق شبکه های اجتماعی با ما در تماس باشید.

مشتریان عزیز پس از ثبت و سفارش نهال انار سردشت نهال مورد نظر شما پس از بسته بندی از طریق پایانه مسافربری به مقصد شما ارسال خواهد شد.

گارانتی بازگشت نهال

گارانتی بازگشت نهال

تمامی نهال ها دارای ضمانت بازگشت نهال و وجه می باشد.
گواهی سلامت و قرنطینه

گواهی سلامت و قرنطینه

تمامی نهال ها دارای گواهی سلامت و قرنطینه می باشد.
ارسال به سراسر کشور

ارسال به سراسر کشور

ارسال نهال از طریق پایانه مسافربری به سراسر کشور.
مشاوره خرید نهال

مشاوره خرید نهال

کارشناسان آماده مشاوره رایگان به شما عزیزان می باشند.
مجوز جهاد کشاورزی

مجوز جهاد کشاورزی

نهالستان غرب نهال دارای مجوز جهاد کشاورزی می باشد.
قیمت مناسب نهال

قیمت مناسب نهال

به واسطه حذف دلال ها قیمت نهال های ما مناسب می باشد.

کشور سازنده

خواستگاه ابتدایی نهال انار سردشت با توجه به نام این رقم؛ شهر سردشت در استان آذربایجان غربی است. البته با انجام اصلاحات توسط نهالستان غرب نهال، سایر شهرها نیز میتوانند این رقم را کشت کنند.

پایه

بهترین پایه برای نهال انار سردشت استفاده از پایه انار وحشی است.

فاصله کاشت

فاصله کاشت نهال انار سردشت به فاکتورهایی از قبیل آب وهوا؛ شیب زمین؛ میزان بارندگی و همچنین گستردگی شاخه و برگ‌ها در دوران بزرگسالی بستگی دارد. درخت انار سردشت را در فاصله 3 در 3 متر مربع از یکدیگر بکارید. به طور کلی در هر هکتار زمین؛ میتوان 400 اصله نهال سردشت کاشت.

حداکثر ارتفاع درخت

این درختان ارتفاع متوسطی دارند. ارتفاع درخت انار سردشت در دوران بزرگسالی بین 3 تا 6 متر میباشد. هرچه نگهداری و آبیاری درختان بهتر انجام شود؛ ارتفاع نیز بیشتر رشد خواهد نمود.

برای سهولت در عملیات برداشت محصول و برداشت میوه با دست؛ باغداران معمولا از روش‌های هرس فرمدهی برای درختان انار سردشت استفاده میکنند.

نیاز سرمایی

دوره سرمایی ویژه در واقع به دوره ای گفته میشود که در آن درختان در دمای مشخصی قرار میگیرند. تا پس از تکمیل دوره خوابشان؛ از خواب زمستانه بیدار شده و به شکوفه زنی و محصول دهی در سال جدید بپردازند. نیاز سرمایی درخت انار سردشت بین 200 تا 400 ساعت قرار گیری تحت دمای کمتر از 7 درجه سانتیگراد میباشد. دوره سرمایی باید در فصل زمستان و پاییز تکمیل شود.

اگر درختان انار دوره سرمایی را به خوبی بگذرانند؛ تحمل سرمایی و گرمایی آنها نیز افزایش میابد.

عمر اقتصادی

عمر اقتصادی درخت انار سردشت بسیار بالا است. این رقم قادر است در صورت سلامتی و رشد کافی و پس از رسیدن به سن بلوغ، تا 100 سال و حتی بیشتر رشد نماید. در کشورمان به علت شرایط اقلیمی، عمر متوسط این رقم بین 30 تا 40 سال است. هرچه نگهداری و رسیدگی شما از درختان بهتر انجام شود؛ طول عمر آنها افزایش خواهد یافت.

وزن میوه

میوه انار سردشت درشت و آبدار و با پوستی قرمز رنگ است. دانه‌های آن نیز به رنگ قرمز و درشت هستند. این میوه به طور متوسط وزنی بین 200 تا 250 گرم دارد. آبیاری کافی و کوددهی به موقع در افزایش اندازه و کیفیت میوه تاثیر گذار است.

ارتفاع از سطح دریا

برای کاشت نهال انار سردشت باید توجه داشته باشید که ارتفاع از سطح دریای منطقه شما بین 150 تا 200 متر باشد. تنها در صورت سازگاری ارتفاع از سطح دریای منطقه تان با ارتفاع نهال؛ میتوانید این رقم را در باغ بکارید.

مقاومت در برابر آفات

مقاومت درخت انار سردشت در برابر آفات بسیار عالی است. البته آفت شته میتواند به درخت انار سردشت آسیب جدی وارد نماید.

از این رو برای پیشگیری از حمله احتمالی آفات و بیماری‌ها؛ درختان انار سردشت را به صورت سالیانه و با استفاده از سم مخصوص آبیاری نمایید.

حداکثر عملکرد میوه در هکتار

باردهی حداکثری درختان انار سردشت از پس از رسیدن درختان به سن بلوغ آغاز میشود. در این سن و تا پایان عمر اقتصادی، باردهی درختان بین 15 تا 20 تن در هکتار خواهد بود. میزان باردهی درختان به سلامتی و نحوه رسیدگی و آبیاری و کوددهی و… آنها وابسته است.

شروع محصول دهی

نهال انار سردشت دیررس است. این رقم معمولا از سال چهارم به بعد باردهی خود را آغاز میکند. باردهی درختان در سالهای اولیه زیاد نیست. و با نزدیک شدن درخت به سن بلوغ، باردهی آن نیز افزایش میابد. زمان رسیدن میوه انار سردشت نیز در اواخر ماه شهریور است.

رقم گرده افشان

نهال انار سردشت یک رقم خودگرده زا است. که برای بارور کردن آن نیازی به کاشت رقم گرده افشان در باغ وجود ندارد.

مدت آبیاری

درخت انار سردشت نیاز زیادی به آبیاری منظم و کافی دارد. در واقع هرزمان که خاک پای درخت خشک شد؛ زمان آبیاری آن فرا رسیده است. این رقم به روش غرقابی در سال به 30000 متر مکعب آب نیاز دارد. در حالیکه در روش تحت فشار قطره ای این مقدار به 7000 متر مکعب در سال میرسد. این روش مزایای دیگر از قبیل آبیاری منظم و کافی براساس نیاز هر درخت؛ جلوگیری از رشد علف هرز در باغ، پیشگیری از گسترش بیماری‌ها و آفات در باغ و… را نیز دارد.

زمان گلدهی

درختان انار سردشت دیرگل هستند. این رقم در اوایل فصل بهار گلدهی خود را آغاز میکند. گل‌های آن به رنگ قرمز و بسیار زیبا هستند.

جمع بندی

نهال انار سردشت شیرین یکی از ارقام اقتصادی با سودآوری بالا به حساب میاید. این رقم در سال چهارم باردهی را آغاز نموده و در صورت نگهداری و رسیدگی قادر است بین 15 تا 20 تن محصول دهی در هکتار برای شما به همراه داشته باشد. نکته قابل توجه، عمر اقتصادی بالای درختان است. درختان انار سردشت شیرین پس از کاشت و رسیدن به سن بلوغ بین 30 تا 40 سال به باردهی حداکثری خود ادامه میدهند. به طور کلی خرید نهال انار اصلاح شده سردشت یکی از بهترین انتخاب‌ها در مناطق سازگار محسوب میشود.

نهالستان غرب نهال بزرگترین نهالستان در شمال غرب کشورمان است. این نهالستان با مدیریت جناب آقای رضا داداشی کلیه مجوزهای معتبر و رسمی را از جهاد کشاورزی از جمله شناسنامه معتبر و رسمی؛ گواهینامه معتبر و تاییدیه جهاد کشاورزی را دریافت نموده است.

این مرکز با بهره گیری از تخصص تیم باغداری حرفه ای خود موفق شده تا بهترین نهال انار برای کلیه شهرهای کشورمان را تولید نماید.

از این رو به همراه نهال‌های انار؛ کارت سلامت؛ گواهی عاری از آفات و کارت گارانتی 2 ساله معتبر؛ کارت قرنطینه ارائه میدهد.

برای کسب اطلاع از قیمت نهال انار سردشت و خرید نهال انار سردشت شیرین و یا ارتباط با مشاوران ما به جهت پاسخگویی به کلیه سوالات شما در حوزه باغداری؛ شما باغداران محترم میتوانید به صورت آنلاین، تلفنی در تماس باشید. همچنین میتوانید به صورت حضوری به دفتر مرکزی نهالستان غرب نهال واقع در شهر میاندوآب مراجعه فرمایید.


ارقام دیگر نهال انار