پیش فروش نهال در غرب نهال آغاز شد
 • فارسی
  فارسی
 • فارسی
  فارسی
 • english
  English
 • العربیة
  العربیة

جستجو در سایت

نهال انار قندهار

نهال انار قندهار

بهترین آب وهوا برای کاشت نهال های انار قندهار، مناطق با آب وهوای نیمه گرمسیری و معتدل است. در مناطق با آب وهوای سرد این رقم خزان پذیر بوده و در مناطق با زمستان های ملایم؛ درخت انار قندهار همیشه سبز است. آب وهوای گرم و گرمای تابستان باعث میشود تا درختان محصولات باکیفیت تری تولید کنند. سرمازدگی بهاره باعث تولید میوه های ریز به جای میوه های درشت میشود. این رقم تحمل کم آبی و شوری را دارد. و قادر است با خاکهای شور به خوبی سازگار شود.شاخه های این درخت در دوران جوانی مقطعی مربعی دارند. شاخه های آن خاردار و بدون خار هستند. گل های این رقم به صورت تکی و یا چند تایی در نوک شاخه های کوتاه جوانه میزنند. شاخه های کوتاه که به آنها میخچه نیز گفته میشود در طول عمر خود بین 3 تا 4 بار میوه میدهند. گل های این رقم به رنگ مایل نارنجی و به قطر 3 سانتیمتر و زنگوله ای شکل اند.

جهت خرید نهال انار قندهار کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید و یا از طریق شبکه های اجتماعی با ما در تماس باشید.

جهت استعلام قیمت نهال انار قندهار کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید و یا از طریق شبکه های اجتماعی با ما در تماس باشید.

مشتریان عزیز پس از ثبت و سفارش نهال انار قندهار نهال مورد نظر شما پس از بسته بندی از طریق پایانه مسافربری به مقصد شما ارسال خواهد شد.

گارانتی بازگشت نهال

گارانتی بازگشت نهال

تمامی نهال ها دارای ضمانت بازگشت نهال و وجه می باشد.
گواهی سلامت و قرنطینه

گواهی سلامت و قرنطینه

تمامی نهال ها دارای گواهی سلامت و قرنطینه می باشد.
ارسال به سراسر کشور

ارسال به سراسر کشور

ارسال نهال از طریق پایانه مسافربری به سراسر کشور.
مشاوره خرید نهال

مشاوره خرید نهال

کارشناسان آماده مشاوره رایگان به شما عزیزان می باشند.
مجوز جهاد کشاورزی

مجوز جهاد کشاورزی

نهالستان غرب نهال دارای مجوز جهاد کشاورزی می باشد.
قیمت مناسب نهال

قیمت مناسب نهال

به واسطه حذف دلال ها قیمت نهال های ما مناسب می باشد.

کشور سازنده

نهال انار قندهار برای اولین بار در قندهار افغانستان کشت شد. این رقم که به خوبی با شرایط آب وهوایی کشورمان سازگار است. امروزه در بیشتر شهرهای کشورمان ایران نیز کاشته میشود.

پایه

پایه اصلی برای تکثیر نهال انار قندهار، پایه قلمه – پایه رویشی است.

فاصله کاشت

فاصله کاشت درختان انار قندهار به صورت مستطیل های 4 در 6 متر مربع میباشد. چاله های کاشت را به عمق 70 سانتیمتر در فواصل اعلام شده ایجاد کنید.

حداکثر ارتفاع درخت

قدرت رشد این رقم زیاد است و باردهی بینظیر با میوه های متوسط دارد. درخت انار قندهار با رسیدن به سن بزرگسالی قادر است تا ارتفاع حداکثری 5 متر رشد نماید. ارتفاع این درخت کم است. از این رو میتوانید محصولات آن را با دست نیز برداشت نمایید.

نیاز سرمایی

دوره سرمایی درخت انار قندهار بین 200 تا 400 ساعت قرارگیری در دمای کمتر از 7 درجه سانتیگراد است. این دوره سرمایی باعث افزایش باردهی درختان در سال جدید و همچنین بیدار شدن درختان از خواب زمستانه میشود. تحمل سرمایی درختان انار قندهار تا 10- درجه سانتیگراد میرسد. همچنین تحمل گرمایی آن نیز بسیار مناسب است. البته تابش آفتاب شدید میتواند باعث ایجاد لکه روی پوسته میوه بشود.

عمر اقتصادی

عمر اقتصادی یا همان عمر مفید درختان انار قندهار بسیار زیاد است. این رقم قادر است تا 200 سالگی به باردهی خود ادامه دهد. از این رو به آن درختی با عمر جاودان گفته میشود. درخت در طول عمر اقتصادی خود بیشترین باردهی را به همراه خواهد داشت.

وزن میوه

میوه انار قندهار به رنگ قرمز تیره است. این میوه درشت بوده و دانه های آبدار و خوشمزه ای دارد. وزن میوه انار قندهار بین 150 تا 300 گرم است.

ارتفاع از سطح دریا

یکی از مهم ترین فاکتورها هنگام خرید نهال انار قندهار، توجه به ارتفاع از سطح دریای نهال و سازگاری پذیری آن با شرایط آب وهوایی و اقلیمی در منطقه است. ارتفاع از سطح دریایی که این درختان بهترین سازگاری پذیری را با شرایط آب وهوایی و اقلیمی و رطوبت در آن دارند؛ بین 100 تا 1800 متر از سطح دریا است.

مقاومت در برابر آفات

درخت انار قندهار مقاومت بسیار عالی در برابر آفات و بیماری ها از خود به نمایش میگذارد. البته شما باید برای پیشگیری از حمله ناگهانی آفات و بیماری ها به درختان؛ هرساله با استفاده از سم مخصوص درختان را سمپاشی نمایید.

حداکثر عملکرد میوه در هکتار

درخت انار قندهار از سالهای ابتدایی پس از کاشت باردهی خود را آغاز مینماید. این باردهی رفته رفته با افزایش سن درخت و رسیدن به سن بلوغ آن افزایش یافته و پس از رسیدن به سن بلوغ تا پایان سن اقتصادی درخت محصول دهی حداکثری 30 تن در هکتار را به همراه خواهد داشت. البته باردهی حداکثری درختان به عوامل مختلفی از جمله نحوه آبیاری و کوددهی و هرس و… درختان وابسته است.

شروع محصول دهی

محصول دهی درخت انار قندهار از دومین سال پس از کاشت آغاز میشود. میوه های این رقم در فصل پاییز میرسند.

رقم گرده افشان

درخت انار قندهار یک رقم خود گرده زا است. یعنی برای بهبود عملیات گرده افشانی نیازی به کاشت رقم گرده زا در باغ وجود ندارد.

مدت آبیاری

میزان آبیاری درختان انار قندهار به شرایط آب وهوایی و اقلیمی و میزان بارندگی و نوع خاک و همچنین نحوه آبیاری درختان وابسته است. در خاکهای سبک به علت خارج شدن سریع آب از خاک و خشک شدن آن؛ درختان را هر 7 روز یکبار آبیاری نمایید. در خاک های سنگین چون آب مدت زمان بیشتری در خاک میماند این آبیاری را به 10 روز یکبار برسانید.

زمان گلدهی

این رقم زودگل است. گلدهی آن در اوایل بهار آغاز میشود. در مناطقی با سرمای طولانی در فصل زمستان و مناطقی که احتمال سرمازدگی دیررس در فصل بهار دارند؛ کاشت این رقم توصیه نمیشود. این رقم در اوایل فصل رشد به طور متوسط هر 10 تا 15 روز یکبار بین 3 تا 4 مرتبه گلدهی میکند. گلهای آن در دو نوع بارور و غیر بارور هستند. که میوه انار از گلهای بارور ایجاد میشود. گلهای بارور اندازه ای درشت تر دارند.

جمع بندی

نهال انار قندهار یکی از ارقام نهال انار مشهور در کشورمان است. این رقم که باردهی بسیار عالی و عمر اقتصادی بالایی دارد. قادر است تا محصولات باکیفیت را تا سالیان سال برای شما تولید نماید.

نهالستان غرب نهال با مدیریت جناب آقای رضا داداشی بزرگترین مرکز فروش نهال انار در شمال غرب کشورمان است. این نهالستان در شهر میاندوآب قرار دارد و قادر است نهال های باکیفیت و سازگار با شرایط آب وهوایی و اقلیمی در سرتاسر کشورمان را تولید نموده و به کلیه شهرها ارسال نماید. این مرکز فروش نهال انار؛ دارای کلیه مجوزهای معتبر و رسمی از جمله تاییدیه جهاد کشاورزی؛ شناسنامه معتبر و گواهینامه رسمی میباشد.

برای کسب اطلاع از قیمت نهال انار قندهار و یا خرید نهال انار قندهار شما باغداران محترم میتوانید با ما در ارتباط باشید.

برای دریافت مشاوره های 100 در 100 رایگان ما به صورت هرروزه میتوانید از طریق راه های ارتباط آنلاین؛ تلفنی و حضوری با ما در تماس باشید.


ارقام دیگر نهال انار