پیش فروش نهال در غرب نهال آغاز شد
 • فارسی
  فارسی
 • فارسی
  فارسی
 • english
  English
 • العربیة
  العربیة

جستجو در سایت

نهال انار شیراز

نهال انار شیراز

نهال انار شیراز به نهال انار دانه سیاه شیراز نیز مشهور است. این رقم مقاومت بسیار عالی در برابر گرما و خشکی و همچنین در برابر سرما از خود نشان میدهد. این رقم قادر است سرمای هوا را تا 18- درجه سانتیگراد تحمل نماید. در فصل تابستان نیز قادر است گرمای حداکثری تا 45 درجه سانتیگراد را متحمل شود.بهترین خاک برای کاشت درخت انار شیراز؛ خاک دارای مقادیر متوسطی رس است. هرس درختان انار شیراز از سال 3 الی 4 سالگی به بعد آغاز میشود. هرس درختان حتما باید توسط فرد متخصص باغداری انجام شود. در غیر اینصورت ممکن است به بریدن اندام های بارده و در نتیجه کاهش باردهی درختان منجر شود. درخت انار دانه سیاه شیراز زودبازده است. این رقم باردهی حداکثری خود را از سال چهارم و یا پنجم پس از کاشت آغاز مینماید.

جهت خرید نهال انار شیراز کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید و یا از طریق شبکه های اجتماعی با ما در تماس باشید.

جهت استعلام قیمت نهال انار شیراز کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید و یا از طریق شبکه های اجتماعی با ما در تماس باشید.

مشتریان عزیز پس از ثبت و سفارش نهال انار شیراز نهال مورد نظر شما پس از بسته بندی از طریق پایانه مسافربری به مقصد شما ارسال خواهد شد.

گارانتی بازگشت نهال

گارانتی بازگشت نهال

تمامی نهال ها دارای ضمانت بازگشت نهال و وجه می باشد.
گواهی سلامت و قرنطینه

گواهی سلامت و قرنطینه

تمامی نهال ها دارای گواهی سلامت و قرنطینه می باشد.
ارسال به سراسر کشور

ارسال به سراسر کشور

ارسال نهال از طریق پایانه مسافربری به سراسر کشور.
مشاوره خرید نهال

مشاوره خرید نهال

کارشناسان آماده مشاوره رایگان به شما عزیزان می باشند.
مجوز جهاد کشاورزی

مجوز جهاد کشاورزی

نهالستان غرب نهال دارای مجوز جهاد کشاورزی می باشد.
قیمت مناسب نهال

قیمت مناسب نهال

به واسطه حذف دلال ها قیمت نهال های ما مناسب می باشد.

کشور سازنده

نهال انار شیراز یک رقم ایرانی است که برای اولین بار در شهر شیراز کشت شد. از این رو به نهال انار شیراز مشهور است.

پایه

برای تکثیر درخت انار شیراز از قلمه – پایه رویشی استفاده میشود.

فاصله کاشت

برای کاشت درخت انار شیراز چاله های کاشت را در فواصل 3 متر از یکدیگر ایجاد نمایید. پس از اصلاح و مخلوط نمودن خاک؛ چاله های کاشت باید با طول و عمق 70 سانتیمتر در خاک ایجاد شوند. رعایت فاصله کاشت استاندارد به درختان کمک میکند تا با دریافت نور کافی؛ به خوبی عملیات فتوسنتز را انجام دهند. همچنین ریشه در خاک میتواند آسانتر از منابع خاک استفاده کند.

حداکثر ارتفاع درخت

درخت انار شیراز نسبتا بلند قد است. این رقم در دوران بزرگسالی قادر است بین 3 تا 7 متر رشد کند. با انجام هرس فرمدهی میتوانید ارتفاع درخت انار شیراز را تا حدودی کاهش دهید.

هرچه ارتفاع درختان کوتاه تر باشد؛ برداشت محصولات آسان تر انجام شده و هزینه های نگهداری آن کمتر است.

نیاز سرمایی

نیاز سرمایی درخت انار شیراز بین 100 تا 800 ساعت است. درخت انار شیراز در طول این مدت در فصل پاییز و زمستان باید در دمای کمتر از 7 درجه سانتیگراد قرار بگیرد. پس از پایان دوره سرمایی درختان انار شیراز از خواب زمستانه بیدار میشوند.

عمر اقتصادی

عمر مفید درختان انار شیراز که در آن درخت به محصول دهی حداکثری میپردازد. پس از رسیدن درخت به سن بلوغ آغاز میشود. عمر اقتصادی درختان انار شیراز حدود 40 سال است.

وزن میوه

میوه درخت انار شیراز دارای دانه های سیاه است. پوسته این میوه معمولا دارای لکه های سفید رنگی است. میوه های انار شیراز بسیار درشت و شیرین و آبدار هستند. و طرفداران زیادی دارند.

ارتفاع از سطح دریا

برای سازگاری بیشتر درختان انار شیراز با آب وهوا و شرایط اقلیمی در منطقه، فاکتور ارتفاع از سطح دریا بسیار تاثیرگذار است. این رقم در ارتفاع از سطح دریای بین 100 تا 2000 متر از سطح دریا بهترین رشد و عملکرد را از خود به نمایش میگذارد. در غیر اینصورت ممکن است 2 تا 3 سال پس از کاشت درختان به طور کامل بسوزند.

مقاومت در برابر آفات

درخت انار شیراز به علت مقاومت بالایی که در برابر اکثر آفات از خود نشان میدهد؛ نیاز به سمپاشی ندارد. اما برای پیشگیری از حمله ناگهانی برخی از آفات و بیماری ها، توصیه میکنیم تا درختان را حداقل 1 بار در سال با استفاده از سم مخصوص سمپاشی نمایید. برای کسب اطلاع از نوع سم و زمان سمپاشی؛ تشخیص بیماری و… میتوانید با ما در نهالستان غرب نهال تماس بگیرید و سوالات خود را به صورت رایگان بپرسید.

حداکثر عملکرد میوه در هکتار

باردهی بسیار عالی درختان انار دانه سیاه شیراز؛ یکی از مهم ترین دلایل باغداران برای خرید نهال انار شیراز به حساب میاید. درخت انار دانه سیاه شیراز قادر است پس از رسیدن به سن بلوغ بین 20 تا 45 تن در هکتار باردهی به همراه داشته باشد. این باردهی حداکثری به افزایش بهره وری از باغ و همچنین افزایش سودآوری حاصل از فروش میوه ها منجر میشود.

شروع محصول دهی

باردهی درخت انار شیراز از سال سوم پس از کاشت آن آغاز میشود. این باردهی در سنین بلوغ به میزان حداکثری خود میرسد.

میوه انار شیراز در اواخر مرداد و اوایل شهریور به طور کامل میرسد. و آماده برداشت میباشد.

رقم گرده افشان

درخت انار شیراز برای انجام عملیات گرده افشانی و تولید میوه؛ نیازی به رقم گرده افشان ندارد. این رقم خود گرده زا است. یعنی گل های نر و ماده روی درخت اصلی وجود دارد.

مدت آبیاری

نهال انار دانه سیاه شیراز در برابر خشکی و کم آبی مقاومت نسبتا مناسبی دارد. آبیاری درخت انار شیراز به خصوص در فصل تابستان که دمای هوا گرم است و بارندگی کمتر وجود دارد؛ هر هفته باید انجام شود. در فصل بهار که فصل رشد درختان انار شیراز است؛ این آبیاری را به 10 روز یکبار برسانید. در فصل پاییز و زمستان البته با توجه به میزان بارندگی و سرمای هوا میتوانید آبیاری را کاهش دهید. لازم است بدانید درختان در دوره خواب خود نیاز کمتری به آبیاری دارند.

حجم کل آبیاری درختان انار شیراز به روش غرقابی در سال بین 22000 تا 26000 متر مکعب است. این مقدار با استفاده از روش آبیاری قطره ای به 7500 تا 13000 متر مکعب در سال میرسد. راندمان آبیاری در این روش بین 50 الی 60 درصد افزایش میابد.

زمان گلدهی

درخت انار شیراز از اواسط فروردین ماه گلدهی خود را آغاز میکند.

جمع بندی

درخت انار شیراز یکی از بهترین انتخاب ها در اغلب شهرهای کشورمان است. شما میتوانید در صورت سازگاری آن با شرایط آب وهوایی و اقلیمی در شهرتان؛ این رقم را در باغ بکارید.

برای خرید نهال انار شیراز و یا کسب اطلاع از قیمت نهال انار شیراز؛ شما میتوانید با کارشناسان ما در نهالستان غرب نهال در تماس باشید. نهالستان غرب نهال بزرگترین مرکز فروش و عرضه عمده نهال انار در شمال غرب کشورمان است. که نهال های سالم و با ضمانتامه معتبر کتبی 2 ساله را برای سرتاسر کشورمان تولید و ارسال مینماید. نهالستان غرب نهال کلیه مجوزهای لازم از سوی جهادکشاورزی از جمله شناسنامه معتبر و گواهینامه رسمی و تاییدیه جهاد کشاورزی را دریافت نموده و به همراه تیم متخصص و تجهیزات پیشرفته با توجه به دانش روز باغداری؛ اقدام به تولید انواع ارقام نهال میوه نموده است.


ارقام دیگر نهال انار