پیش فروش نهال در غرب نهال آغاز شد
 • فارسی
  فارسی
 • فارسی
  فارسی
 • english
  English
 • العربیة
  العربیة

جستجو در سایت

نهال شلیل کیوتا

نهال شلیل کیوتا

نهال شلیل کیوتا یکی از ارقام شلیلی می‌باشد که وارداتی است و از کشور فرانسه وارد می‌شود؛ این شلیل در کشورهای مختلف شلیل کیوتو نیز نامیده می‌شود. میوه این نهال نسبتا درشت است و از برخی ارقام دیگر شلیل، ظاهر زیباتری دارد.در مجموعه نهالستان غرب نهال، تصمیم داریم که به بررسی مشخصات و ویژگی‌های نهال شلیل کیوتا بپردازیم و اطلاعاتی را درباره خرید درخت شلیل کیوتا به شما بدهیم.

جهت خرید نهال شلیل کیوتا کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید و یا از طریق شبکه های اجتماعی با ما در تماس باشید.

جهت استعلام قیمت نهال شلیل کیوتا کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید و یا از طریق شبکه های اجتماعی با ما در تماس باشید.

مشتریان عزیز پس از ثبت و سفارش نهال شلیل کیوتا نهال مورد نظر شما پس از بسته بندی از طریق پایانه مسافربری به مقصد شما ارسال خواهد شد.

گارانتی بازگشت نهال

گارانتی بازگشت نهال

تمامی نهال ها دارای ضمانت بازگشت نهال و وجه می باشد.
گواهی سلامت و قرنطینه

گواهی سلامت و قرنطینه

تمامی نهال ها دارای گواهی سلامت و قرنطینه می باشد.
ارسال به سراسر کشور

ارسال به سراسر کشور

ارسال نهال از طریق پایانه مسافربری به سراسر کشور.
مشاوره خرید نهال

مشاوره خرید نهال

کارشناسان آماده مشاوره رایگان به شما عزیزان می باشند.
مجوز جهاد کشاورزی

مجوز جهاد کشاورزی

نهالستان غرب نهال دارای مجوز جهاد کشاورزی می باشد.
قیمت مناسب نهال

قیمت مناسب نهال

به واسطه حذف دلال ها قیمت نهال های ما مناسب می باشد.

خصوصیات نهال شلیل کیوتا

رشد بسیار خوب و باردهی مناسب این نهال، باعث شده است تا بسیاری از باغداران به استفاده از نهال شلیل کیوتو برای احداث باغ خود روی بیاورند و طبیعتا تولید میوه این نهال را افزایش دهند.تنه قدرتمند و مقاوم این نهال، مقاومت آن را در برابر ضربه دیدگی و آسیب‌های فیزیکی بسیار بالا برده است و موجب می‌شود تا به راحتی زخمی نشود؛ میوه این نهال بسیار جذاب و زیبا می‌باشد و طعم فوق العاده لذیذ و دل‌چسبی دارد.

مشخصات درخت شلیل کیوتا

میوه نهال شلیل کیوتا لاغر کننده است و شما می‌توانید از این میوه به عنوان یکی از خوراکی‌ها برای رژیم غذایی خود استفاده کنید. شلیل، پیوند بین شفتالو و آلوی وحشی می‌باشد و بر پایه این دو، تولید شده است.میوه این نهال را می‌توان به مدت یک ماه نیز انبار کرد؛ اما توصیه و پیشنهاد اکثر باغداران این است که این میوه را به صورت تازه خوری مصرف کنید. به مرور زمان و با انبار کردن طولانی این رقم میوه، ویتامین و خاصیت‌های آن از بین خواهد رفت؛ اما اگر بتوانید به صورت تازه خوری این میوه را مصرف کنید، تمام ویتامین‌های موجود در آن، جذب خواهند شد.

کشور سازنده

همانطور که گفته شد این نهال از ارقام وارداتی می‌باشد و برای اولین از فرانسه به دیگر کشورهای جهان صادر شد؛ کشت این نهال در کشور فرانسه نیز رواج زیادی دارد.

فاصله کاشت درخت شلیل کیوتو

به طور کلی فاصله مناسب برای کاشت این نهال شلیل، 3 متر در 3 متر خواهد بود؛ رعایت این فاصله می‌تواند رشد و محصول دهی بهتری را برای شما به همراه داشته باشد و نظم بیشتری را به باغ شما بدهد.

شکل میوه

همانطور که در توضیحات بالا گفتیم، این میوه درشت‌تر از سایر ارقام شلیل است و به رنگ قرمز می‌باشد؛ طعم گوشت میوه نهال شلیل کیوتا، بسیار لذیذ و خوشمزه است و همین طعم خوب، باعث شده است تا این میوه از بازار پسندی بسیار مناسبی برخوردار باشد.

حداکثر ارتفاع

به طور کلی انواع ارقام شلیل از جمله نهال شلیل کیوتا، ارتفاع زیادی ندارند و شما به راحتی و بدون استفاده از وسیله‌ای، می‌توانید میوه این نهال را بچینید. لازم به ذکر است که هنگام چیدن میوه، مراقب ساقه‌های حساس این درخت نیز، باشید.

نیاز سرمایی

نیاز سرمایی نهال شلیل کیوتا و اکثر ارقام شلیل، 400 تا 1000 ساعت در دمای کمتر از 7 درجه سانتی‌گراد می‌باشد. اگر بتوانید این نهال را در شرایط محیطی که گفته شد قرار دهید، این نهال از استراحت در می‌آید و خواب آن شکسته شده و آماده باردهی می‌شود.

عمر اقتصادی نهال شلیل کیوتا

نهال شلیل کیوتا یا کیوتو، طول عمری حدودا 30 ساله دارد؛ اما شما نمی‌توانید در تمام این 30 سال محصول با کیفیت برداشت کنید. عمر اقتصادی و مفید این نهال، در حدود 12 سال است.

وزن میوه

به طور کلی اکثر ارقام شلیل از وزنی بین 50 تا 100 گرمی برخوردار هستند؛ شما می‌توانید با مراقبت زیاد، آبیاری مناسب، کوددهی صحیح و رعایت کردن نکات نگهداری از درخت، میوه‌های درشت و با کیفیتی را پرورش دهید.

ارتفاع از سطح دریا

ارتفاع کاشت از سطح دریا برای برخی از نهال‌ها اهمیت زیادی دارد و بر روی کیفیت محصول دهی و رشد آن‌ها، تاثیر بسیار زیادی خواهد گذاشت؛ علت این موضوع تغییرات جوی و زیستی در ارتفاعات مختلف است. اما برخی نهال‌ها نیز حساسیتی به ارتفاع کاشت از سطح دریا ندارند و می‌توان آن‌ها را در هر ارتفاعی کشت کرد.

مقاومت در برابر آفات

آفات یکی از عوامل ضربه زننده به کیفیت محصول و رشد نهال می‌باشند. نهال شلیل کیوتا از مقاومت نسبتا خوبی در برابر آفات برخوردار است؛ اما در صورتی که مشاهده کردید این نهال دچار آفت زدگی شده است، حتما سمپاشی به شکل اصولی را در دستور کار خود قرار دهید.

حداکثر عملکرد میوه در هکتار

به طور کلی می‌توان از تمامی ارقام هلو و شلیل در هکتار، حدودا بین 10 تا 40 تن، با توجه به شرایط زمین و محیط کاشت، برداشت کرد که می‌تواند مقدار نسبتا خوبی برای باغدار و پرورش دهنده این‌گونه از نهال‌ها باشد.

شروع محصول دهی

محصول دهی نهال شلیل کیوتا، از سال دوم کاشت شروع می‌شود و شما نمی‌توانید در سال اول کاشت، محصول خاصی را از این نهال برداشت کنید. به خاطر داشته باشید که مراقبت‌های سال اول شما است که باردهی در سال‌های بعدی را تضمین می‌کند.

قدرت رشد درخت

همانطور که گفته شد این درخت، از قدرت رشد بالایی برخوردار نیست و در این زمینه، تقریبا عملکردی مانند دیگر ارقام شلیل خواهد داشت.

رقم گرده افشان

نهال شلیل کیوتا جزء ارقامی است که برای باروری، نیاز به گرده افشان ندارد و خودش می‌تواند به صورت کاملا طبیعی، گرده افشانی را انجام دهد و به روند رشد خود ادامه دهد.

پایه

اگر می‌خواهید پایه درخت شلیل کیوتا را بدانید، باید بگوییم که این نهال بر روی پایه‌های شفتالو و آلو وحشی پیوند می‌خورد. لازم به ذکر است که به پایه، پیوندک نیز گفته می‌شود.

زمان گلدهی درخت شلیل کیوتا

خوب است بدانید که مدتی پس از گذرانیدن نیاز سرمایی نهال، زمان گلدهی ارقام شلیل، حدودا 12 روز به طول خواهد انجامید.

مدت آبیاری

درخت شلیل کیوتا فرانسوی، با توجه به روش آبیاری در طول سال، به 5 تا 15 متر مکعب آب نیاز دارد و در صورت تامین نشدن آب مورد نیاز، بدون شک رشد آن با کاهش بسیار شدیدی مواجه می‌‎شود و محصولات آن نیز از نظر اندازه کوچک و از نظر کیفیت نیز با افت رو به رو خواهند شد. در مطلب بعدی مواردی را راجع به خرید نهال شلیل کیوتا ذکر خواهیم کرد.

قیمت نهال شلیل کیوتا

قیمت نهال شلیل کیوتو با توجه به محل خرید شما دارای تفاوت خواهد بود؛ امروزه می‌توانید با مراجعه به نهالستان‌ها و سایت‌های فروش نهال آنلاین، قیمت این نهال را مشاهده کنید و در صورت تمایل، برای خرید نهال شلیل کیوتا، اقدام کنید.

مجموعه نهالستان غرب نهال با مدیریت مهندس رضا داداشی، خدمات فروش انواع نهال از جمله فروش نهال شلیل کیوتا را بر عهده گرفته است و این نهال‌ را با بهترین کیفیت و مناسب‌ترین قیمت، به فروش می‌رساند. شما می‌توانید با روابط عمومی این مجموعه نهالستان تماس بگیرید و ضمن استعلام قیمت نهال شلیل کیوتا، از مشاوره رایگان کارشناسان غرب نهال نیز برخوردار شوید.


ارقام دیگر نهال شلیل