پیش فروش نهال در غرب نهال آغاز شد
 • فارسی
  فارسی
 • فارسی
  فارسی
 • english
  English
 • العربیة
  العربیة

جستجو در سایت

نهال شلیل انجیری

نهال شلیل انجیری

شلیل انجیری شبیه هلو انجیری است اما تفاوت کمی با آن دارد. هلو انجیری دارای پوششی تیره تر است در حالی که شلیل انجیری پوستی صاف و بدون کرک دارد. این دو طعم یکسانی دارند و به دلیل آبدار بودن و طعم خوب به طور گسترده ای رواج یافته اند. شلیل انجیری دارای قندهای طبیعی، ویتامین ها و مواد معدنی بیشماری است.

جهت خرید نهال شلیل انجیری کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید و یا از طریق شبکه های اجتماعی با ما در تماس باشید.

جهت استعلام قیمت نهال شلیل انجیری کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید و یا از طریق شبکه های اجتماعی با ما در تماس باشید.

مشتریان عزیز پس از ثبت و سفارش نهال شلیل انجیری نهال مورد نظر شما پس از بسته بندی از طریق پایانه مسافربری به مقصد شما ارسال خواهد شد.

گارانتی بازگشت نهال

گارانتی بازگشت نهال

تمامی نهال ها دارای ضمانت بازگشت نهال و وجه می باشد.
گواهی سلامت و قرنطینه

گواهی سلامت و قرنطینه

تمامی نهال ها دارای گواهی سلامت و قرنطینه می باشد.
ارسال به سراسر کشور

ارسال به سراسر کشور

ارسال نهال از طریق پایانه مسافربری به سراسر کشور.
مشاوره خرید نهال

مشاوره خرید نهال

کارشناسان آماده مشاوره رایگان به شما عزیزان می باشند.
مجوز جهاد کشاورزی

مجوز جهاد کشاورزی

نهالستان غرب نهال دارای مجوز جهاد کشاورزی می باشد.
قیمت مناسب نهال

قیمت مناسب نهال

به واسطه حذف دلال ها قیمت نهال های ما مناسب می باشد.

کشور سازنده

زادگاه شلیل انجیری کشور چین است و برای اولین بار در این کشور تولید شده است. خرید نهال شلیل انجیری می تواند از هر لحاظ مقرون بصرفه باشد زیرا میزان محصول و کیفیت میوه بسیار بالاست و بازار پسند و خاص است.

پایه

برای تکثیر درست و صحیح بهتر است شلیل انجیری را بر روی پایه مخصوص پیوند زد. این پایه ها باید مقاوم بوده و استحکام لازم را برای میزبان بودن داشته باشند.

مشخصات نهال شلیل انجیری

خرید نهال شلیل انجیری در آب و هوای شرجی با بارندگی های زیاد رشد خوبی ندارد. باردهی بسیار عالی دارد و با شاخسارهای فراوان و رشد سریع به یک انتخاب محبوب برای کشاورزان تبدیل شده است. این نهال تقریبا کوچک تا متوسط است و سایبانی متراکم و گرد دارد. یک ویژگی جذاب ، برگ های سبز بلند و براق آن است که در بیشتر فصول سال سبز هستند اما در پاییز زرد می شود و می ریزد. خوشه های متراکم از شکوفه های مایل به صورتی در بهار تولید می شوند و در پاییز جای خود را به میوه های گرد و قرمز انجیری شکل می دهند.

فاصله کاشت

بهترین زمان برای کاشت درخت شلیل انجیری در فصل زمستان است. یک نقطه آفتابی با زهکشی خوب انتخاب کنید. مقدار زیادی مواد آلی و کود اضافه کنید و نهال را به خوبی در خاک بکارید. اطراف پایه درخت را مالچ کنید و آن را به شکل حلقه درآورید تا بتواند بهتر آب را به ناحیه ریشه هدایت کند.یک سوم تمام شاخه ها را هرس کنید. انجام هرس سلامت و قدرت کلی درخت را بهبود می بخشد. فواصل کاشت مناسب برای شلیل انجیری 3 در 3 متر است.

حداکثر ارتفاع درخت

این درختان ارتفاعی معادل 4 الی 5 متر دارند که ارتفاع استانداردی برای درخت است. اما برای کنترل آن باید پس از خرید نهال شلیل انجیری هرس را انجام دهید. علاوه بر این هرس برای جلوگیری از بیماری ها و اطمینان از رشد سالم درخت ضروری است. اکثر درختان هر سال به ویژه در فصل خواب نیاز به هرس دارند، اما درختان شلیل انجیری باید در فصل بهار هرس شوند. شلیل انجیری پس از هرس شاخه های جدیدی از پایین تولید می کند که باعث رشد سالم درخت می شود.

نیاز سرمایی

برای افزایش مقاومت و کیفیت درختان آنها را در یک دوره سرمایی خاص قرار می دهند تا از لحاظ جوانه زنی در موقعیت مناسبی قرار بگیرند. معمولا 800 ساعت سرمای زیر 7 درجه برای این درختان در نظر گرفته می شود.

عمر اقتصادی

عمر اقتصادی و مفید برای درختان شلیل انجیری معمولا 10 سال است. در طی این 10 سال درخت میوه های باکیفیت و خوش طعم تولید می کند و اوج محصول دهی خود را تجربه خواهد کرد.

مشخصات میوه

شلیل انجیری شبیه هلو انجیری است اما تفاوت کمی با آن دارد. هلو انجیری دارای پوششی تیره تر است در حالی که شلیل انجیری پوستی صاف و بدون کرک دارد. این دو طعم یکسانی دارند و به دلیل آبدار بودن و طعم خوب به طور گسترده ای رواج یافته اند. شلیل انجیری دارای قندهای طبیعی، ویتامین ها و مواد معدنی بیشماری است.

ارتفاع از سطح دریا

خرید نهال شلیل انجیری برای قرار گرفتن در سطح دریا محدودیتی ندارد و در تمامی ارتفاعات محصول قابل توجهی تولید می نماید.

مقاومت در برابر آفات

آفات زیادی درخت شلیل انجیری را تهدید می کنند. برای جلوگیری از بیماری ها و اطمینان از رشد سالم درختان شلیل ،باید از بهترین کودها استفاده کنید. برای درختان شلیل انجیری، کود 10-10-10 همیشه بهترین انتخاب بوده است. باغدار باید در اسفند و اردیبهشت به بوته های شلیل کود دهد. همچنین می توان از کمپوست، اوره و سایر مواد مغذی مورد نیاز برای کمک به رشد درختان و مقاومت در برابر آفات استفاده کرد.

حداکثر عملکرد میوه در هکتار

برای داشتن محصول حداکثری و مطلوب همواره باید شرایط مراقبت صحیح از آن را بدانیم. در صورت رعایت این موارد می توان در هر سال 40 تا 50 تن میوه در هکتار برداشت نمود.

شروع محصول دهی

خرید نهال شلیل انجیری پس از سال دوم میوه می دهد، یعنی مراقبت صحیح از درخت نتیجه خود را در سال دوم نشان می دهد. برای رشد سالم، باید مطمئن شد که تمام مواد مغذی مورد نیاز مانند پتاسیم، نیتروژن و فسفر تامین می شود. فسفر برای تقویت رشد میوه در درخت استفاده می شود. همچنین هرس راه دیگری برای تقویت درختان است و به کیفیت میوه کمک می کند. این درخت دیررس است و در اوایل مرداد ماه میوه می دهد.

رقم گرده افشان

درخت شلیل انجیری معمولا خودبارور است و برای تکثیر به کاشت رقم گرده افشان دیگری نیاز ندارید.

مدت آبیاری

در طول رشد به خاک مرطوب نیاز دارید البته نباید خاک را غرقابی کنید. هفته ای دو الی 3 بار آبیاری گیاه کافی است. آبیاری بیش از حد می تواند به درخت آسیب برساند. در مورد انتقال یک شلیل از مکانی به مکان دیگر ممکن است به دلیل تغییر محیط به آبیاری مکرر نیاز داشته باشید.

زمان گلدهی

رنگ شکوفه های درخت شلیل انجیری صورتی رنگ است و زود گل می دهد. در ارقام زودگل باید مراقب سرما در فصل بهار باشیم تا از سوختن جوانه ها جلوگیری کنیم.

جمع بندی

خرید نهال شلیل انجیری را در نهالستان غرب نهال با مدیریت رضا داداشی تجربه کنید. این نهالستان با بهره گیری از پیشرفته ترین و بروز ترین روش ها پرورش نهال ، محصولی با کیفیت و متفاوت را به شما عرضه می دارد. می توانید قبل از خرید محصول با مشاوران متخصص ما تماس بگیرید و سوالات خود را در هر زمینه بپرسید.


ارقام دیگر نهال شلیل