پیش فروش نهال در غرب نهال آغاز شد
 • فارسی
  فارسی
 • فارسی
  فارسی
 • english
  English
 • العربیة
  العربیة

جستجو در سایت

نهال شلیل سبز

نهال شلیل سبز

نهال شلیل سبز زودگل و زودرس است. بنابراین باید مراقب سرمای بهاره در جوانه ها باشید. میوه این درخت در ابتدا سبز رنگ و پس از رسیدن کامل به رنگ قرمز مایل به صورتی در می آید. رشد نهال متوسط بوده و محصول خوبی را در فصل برداشت به همراه دارد.این میوه در هنگام رشد به رنگ سبز است و پس از آن قرمز خواهد شد. میوه شلیل سبز جزو میوه های بسیار شیرین و خوش طعم بوده و گوشتی و آبدار است. هسته به گوشت چسبیده و گوشت آن رنگی زرد دارد که در نواحی نزدیک به هسته به قرمز متمایل می شود.

جهت خرید نهال شلیل سبز کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید و یا از طریق شبکه های اجتماعی با ما در تماس باشید.

جهت استعلام قیمت نهال شلیل سبز کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید و یا از طریق شبکه های اجتماعی با ما در تماس باشید.

مشتریان عزیز پس از ثبت و سفارش نهال شلیل سبز نهال مورد نظر شما پس از بسته بندی از طریق پایانه مسافربری به مقصد شما ارسال خواهد شد.

گارانتی بازگشت نهال

گارانتی بازگشت نهال

تمامی نهال ها دارای ضمانت بازگشت نهال و وجه می باشد.
گواهی سلامت و قرنطینه

گواهی سلامت و قرنطینه

تمامی نهال ها دارای گواهی سلامت و قرنطینه می باشد.
ارسال به سراسر کشور

ارسال به سراسر کشور

ارسال نهال از طریق پایانه مسافربری به سراسر کشور.
مشاوره خرید نهال

مشاوره خرید نهال

کارشناسان آماده مشاوره رایگان به شما عزیزان می باشند.
مجوز جهاد کشاورزی

مجوز جهاد کشاورزی

نهالستان غرب نهال دارای مجوز جهاد کشاورزی می باشد.
قیمت مناسب نهال

قیمت مناسب نهال

به واسطه حذف دلال ها قیمت نهال های ما مناسب می باشد.

کشور سازنده

شلیل سبز بهترین میان وعده تابستانی است. این میوه‌های ترد، آبدار و خوش طعم را می‌توان به صورت تازه مصرف کرد و یا در سالاد، کمپوت و مربا اضافه کرد. اولین بار در کشور چشم بادامی ها این میوه تولید شد و پس از آن خرید نهال شلیل سبز به سایر کشورها راه یافت.

پایه

برای بهتر انجام شدن عمل پیوند باید پایه مخصوص خود درخت را انتخاب کنید. اینکار با استفاده از پیوند درخت مادر بر روی یک پایه مقاوم و سالم انجام می گیرد.

مشخصات نهال شلیل سبز

نهال شلیل سبز زودگل و زودرس است. بنابراین باید مراقب سرمای بهاره در جوانه ها باشید. میوه این درخت در ابتدا سبز رنگ و پس از رسیدن گامل به رنگ قرمز مایل به صورتی در می آید. رشد نهال متوسط بوده و محصول خوبی را در فصل برداشت به همراه دارد.

فاصله کاشت

پس از خرید نهال شلیل سبز یک نقطه آفتابی همراه با خاک خوب انتخاب کنید. گودال کاشت را دو برابر عرض و به همان عمق ریشه حفر کنید. نهال را از ظرف خارج کنید و در گودال قرار دهید.برای نتیجه دهی بهتر فواصل کاشت 4 در 4 متر را برای هر نهال در نظر بگیرید. در صورتیکه فاصله نهال ها از یکدیگر کم باشد ریشه ها در هم پیچیده می شوند و در زمان رسیدن به بلوغ شاخه ها یکدیگر را می پوشانند. در نتیجه آفتاب کافی به برگ ها و درختان نمی رسد که موجب رشد نامناسب در میوه ها خواهد شد.

حداکثر ارتفاع درخت

ارتفاع درختان شلیل سبز معمولا ارتفاع استانداردی است که در بهترین حالت به 6 متر می رسد. معمولا درختانی که ارتفاع بلندتری دارند در برداشت محصول کشاورزان را با سختی مواجه می کنند و به ناچار باید از ماشی آلات مخصوص برای برداشت محصول استفاده کنند.

نیاز سرمایی

نیاز سرمایی به تعداد ساعاتی گفته می شود که نهال در دمای منفی 7 درجه باقی می ماند. همچنین زمانی که درخت شما در پاییز به خواب رفت این نیاز سرمایی شروع می شود. نهال شلیل سبز حداقل 100 الی 800 ساعت سرما نیاز دارد. برای اینکه درخت شما شکوفا شود، برگ‌ریز شود و رشد کند، باید ساعت‌های سرما رعایت شود.

عمر اقتصادی

پس از خرید نهال شلیل سبز ،عمر اقتصادی این درختان بین 10 الی 12 سال است. این سال ها بهترین سال های محصول دهی درخت هستند و بهترین میوه ها را با بهترین کیفیت در طی این 12 سال می توان برداشت نمود.

مشخصات میوه

این میوه در هنگام رشد به رنگ سبز است و پس از آن قرمز خواهد شد. میوه شلیل سبز جزو میوه های بسیار شیرین و خوش طعم بوده و گوشتی و آبدار است. هسته به گوشت چسبیده و گوشت آن رنگی زرد دارد که در نواحی نزدیک به هسته به قرمز متمایل می شود.

ارتفاع از سطح دریا

شلیل سبز در تمامی ارتفاعات رشد قابل توجهی دارد و نیازی به بررسی میزان ارتفاع از سطح دریا نیست. کشاورزان معمولا از این معیار برای این استفاده می کنند که شرایط اقلیمی نهال را سنجیده و آن را در شرایط آب و هوای مخصوص به خود بکارند. ارتفاع از سطح دریا بر مواردی مثل بارندگی، نور خورشید ، رطوبت و … تاثیر می گذارد.

مقاومت در برابر آفات

این درخت مقاومت پایینی در برابر آفات و بیماری ها دارد. شلیل سبز جدا از مراقبت ، به سرپناه مناسب در بادهای شدید، نور خورشید کافی، خاک ارگانیک و کود (کود 10-10-10 بهترین انتخاب برای استفاده در بهار) برای رشد نیاز دارد. همچنین برای جلوگیری از ابتلا به بیماری پس از خرید نهال شلیل سبز هرس را فراموش نکنید. درخت باید عاری از زباله و علف های هرز باشد. نهال شلیل را نباید خیلی نزدیک به گیاهان دیگر کاشت زیرا بقا و رشد آنها را در معرض تهدید قرار می دهد. فاصله ایمن باید بین درختان حفظ شود.

حداکثر عملکرد میوه در هکتار

این درختان بسیار پربازده هستند و در زمان برداشت عملکرد خوبی از خود نشان می دهند. سالیانه به دلیل رشد قابل توجه این محصول کشاورزان زیادی خرید نهال شلیل سبز را برای باغ خود انتخاب می نمایند.

شروع محصول دهی

در أواخر تیرماه محصول دهی درخت آغاز می شود و درختان میوه خود را عرضه می کنند.

رقم گرده افشان

درختان شلیل خود بارور هستند. آنها برای گرده افشانی به درخت شلیل دیگری نیاز ندارند.

مدت آبیاری

بلافاصله پس از خرید نهال شلیل سبز و کاشت باید آن را آبیاری کنید. ابتدا گودال را با مقدار زیادی آب پر کنید، اجازه دهید تا آب به داخل زمین نفوذ کند و ریشه خیس بخورد. از آب فراوان استفاده کنید و صبر کنید تا تمام آب تخلیه شود. این کار باعث می شود آب در اطراف ریشه گیاه، ذخیده شده و در زمان نیاز به آن آب بدهد. پس از رسیدن درخت به بلوغ سالیانه 7 الی 10 هزار متر مکعب در هر هکتار آبیاری لازم است.

زمان گلدهی

درخت شلیل سبز زودگل است و شکوفه های صورتی رنگ آن در اسفند ماه بر روی درختان ظاهر می شوند.

جمع بندی

خرید نهال شلیل سبز متفاوت از دیگر خریدهاست زیرا در نهالستان غرب نهال کلیه نهال ها به همراه شناسنامه معتبر به شما عزیزان عرضه می شوند. نهالستان غرب نهال با مدیریت رضا داداشی بهترین نهال ها را تولید می نماید. شما می توانید برای مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید و از کارشناسان ما کمک بخواهید.


ارقام دیگر نهال شلیل