پیش فروش نهال در غرب نهال آغاز شد
 • فارسی
  فارسی
 • فارسی
  فارسی
 • english
  English
 • العربیة
  العربیة

جستجو در سایت

نهال شلیل مغان

نهال شلیل مغان

نهال شلیل مغان یکی از ارقام وارداتی است که برای اولین بار از چین به ایران و دیگر کشورهای آسیایی صادر شد؛ بعد از استقبال فراوان مردم از این نهال، توجه اروپاییان نیز جلب شد و باعث شد تا چین این نهال را به کشورهای اروپایی در سطح جهان نیز صادر کند.در مجموعه نهالستان غرب نهال قصد داریم به بررسی مشخصات نهال شلیل مغان بپردازیم و این نهال وارداتی را به شما معرفی کنیم.

جهت خرید نهال شلیل مغان کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید و یا از طریق شبکه های اجتماعی با ما در تماس باشید.

جهت استعلام قیمت نهال شلیل مغان کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید و یا از طریق شبکه های اجتماعی با ما در تماس باشید.

مشتریان عزیز پس از ثبت و سفارش نهال شلیل مغان نهال مورد نظر شما پس از بسته بندی از طریق پایانه مسافربری به مقصد شما ارسال خواهد شد.

گارانتی بازگشت نهال

گارانتی بازگشت نهال

تمامی نهال ها دارای ضمانت بازگشت نهال و وجه می باشد.
گواهی سلامت و قرنطینه

گواهی سلامت و قرنطینه

تمامی نهال ها دارای گواهی سلامت و قرنطینه می باشد.
ارسال به سراسر کشور

ارسال به سراسر کشور

ارسال نهال از طریق پایانه مسافربری به سراسر کشور.
مشاوره خرید نهال

مشاوره خرید نهال

کارشناسان آماده مشاوره رایگان به شما عزیزان می باشند.
مجوز جهاد کشاورزی

مجوز جهاد کشاورزی

نهالستان غرب نهال دارای مجوز جهاد کشاورزی می باشد.
قیمت مناسب نهال

قیمت مناسب نهال

به واسطه حذف دلال ها قیمت نهال های ما مناسب می باشد.

نهال شلیل مغان میوه‌ای نسبتا درشت دارد که در مقایسه با دیگر ارقام شلیل، سایز بزرگتری خواهد داشت؛ گوشت میوه زرد رنگ است و طعم بسیار شیرین و خوبی دارد که به دلیل طعم مطبوع، این میوه یکی از محبوب‌ترین شلیل‌ها بین ارقام دیگر، در میان مردم می‌باشد.این میوه جزء ارقام آبدار شلیل می‌باشد و ظاهر بسیار زیبایی دارد؛ این نهال نسبت به دیگر ارقام شلیل دارای باردهی مناسب‌تر و همچنین دارای مقاومت تقریبا بیشتری نسبت به سرما و گرما می‌باشد.

مشخصات درخت شلیل مغان

نهایت ارتفاعی که این نهال می‌تواند به خود ببیند، بین 4 الی 5 متر خواهد بود؛ به طور کلی ارتفاع درخت شلیل از درخت هلو کمتر است و درخت هلو حدودا بین 1 الی 3 متر، بلندتر خواهد بود.به دلیل کم بودن ارتفاع نهال شلیل مغان، برداشت محصولات آن بسیار راحت بوده و بدون هیچ دردسری می‌توان محصولات به ثمر نشسته را برداشت کرد؛ یکی از نکات مثبت این نهال، همین برداشت محصول راحت آن خواهد بود. نهال شلیل مغان برای رونق به کسب و کارهای نوپا نیز مساعد و مناسب است.

کشور سازنده

همانطور که گفته شد، این نهال جزء ارقام وارداتی شلیل می‌باشد و از کشور چین به ایران و دیگر کشورهای دنیا صادر می‌شود.

فاصله کاشت نهال شلیل مغان

به طور کلی برای کاشت این نهال نیاز به فضای زیادی ندارید و می‌توانید با رعایت فاصله 2 متر در 3 متر، نهال شلیل مغان را بکارید.

شکل میوه نهال شلیل مغان

شکل میوه نهال شلیل مغان هم مانند دیگر ارقام شلیل می‌باشد؛ این میوه ظاهری گرد، رنگی قرمز و گوشتی زرد دارد که دارای طعمی شیرین است و جزء ارقام تجاری و سودآور شلیل به شمار می‌رود.

حداکثر ارتفاع نهال شلیل مغان

همانطور که گفته شد، نهایت رشد این درخت، 5 متر خواهد بود و از ارتفاع کمی برخوردار است و همین ارتفاع کم نیز باعث می‌شود تا محصولات این درخت به راحتی چیده شوند و برای چیدن آن‌ها، دردسر زیادی نداشته باشید.

نیاز سرمایی نهال شلیل مغان

به طور کلی نهال شلیل مغان و دیگر ارقام شلیل، نیاز سرمایی بین 400 تا 1000 ساعت در دمای کمتر از 7 درجه سانتی‌گراد دارند و با قرار گیری در این شرایط، خواب آن‌ها شکسته خواهد شد و آماده رشد و باردهی می‌شوند.

عمر اقتصادی نهال شلیل مغان

عمر اقتصادی و مفید این نهال که می‌توانید با توجه به آن محصولات بسیار با کیفیت و به مقدار زیادی را برداشت کنید، در حدود 15 سال می‌باشد.

وزن میوه نهال شلیل مغان

به طور کلی و در شرایط کاملا ایده‌آل، هر میوه شلیل از هر رقم، دارای وزنی معادل 80 تا 120 گرم است و هر 8 الی 12 میوه، به یک کیلوگرم خواهد رسید.

ارتفاع از سطح دریا نهال شلیل مغان

برخی از نهال‌های موجود در ایران و سایر کشورها، به ارتفاع کاشت منطقه از سطح دریا حساس نیستند؛ اما برخی دیگر از نهال‌ها نیز وجود دارند که ارتفاع کاشت از سطح دریا حتما باید رعایت شود و در غیر این صورت، کیفیت محصول پایینی خواهند داشت و در رشد با مشکل مواجه خواهند شد.

مقاومت در برابر آفات نهال شلیل مغان

سعی کنید در صورت حمله آفت‌ها به این نهال از سمپاشی استفاده کنید و به یک سمپاشی اصولی، آفات را از بین ببرید. اما اگر با قارچ بر روی پوست درخت مواجه شدید، حتما از قارچ کش‌ها استفاده کنید؛ استفاده از قارچ کش مسی به روش طبیعی، می‌تواند قارچ‌ها را به راحتی از بین ببرد.

حداکثر عملکرد میوه در هکتار

شما می‌توانید با فراهم کردن شرایط مناسب برای نگهداری از این درخت شلیل مغان، در هکتار حدودا 75 تا 80 تن برداشت محصول داشته باشید و سود بسیار خوبی را از فروش این محصولات به دست آورید.

شروع محصول دهی نهال شلیل مغان

معمولا نهال شلیل مغان از سال چهارم کاشت شروع به محصول دهی می‌کند؛ شرایط نگهداری، کوددهی و آبیاری شما نیز بر شروع محصول دهی این نهال و کیفیت محصولات آن در آینده، تاثیر خواهد گذاشت.

قدرت رشد درخت

این درخت نهایتا تا 5 متر ارتفاع خواهد گرفت و از قدرت بسیار بالایی از نظر ارتفاع برخوردار نیست. البته اکثر ارقام شلیل ارتفاعی تقریبا 4 الی 6 متری خواهند داشت و کمتر رقم شلیلی پیدا می‌شود که ارتفاعی بیش از این اعداد داشته باشد.

رقم گرده افشان

این رقم از نهال‌های شلیل خود بارور است و نیازی به دیگر رقم‌های شلیل برای گرده افشانی نخواهد بود؛ جالب است که این درخت می‌تواند به صورت طبیعی خود را بارور کند.

پایه درخت شلیل مغان

خوب است بدانید که پایه درخت نهال شلیل مغان، آلو وحشی و شفتالو می‌باشند.

زمان گلدهی

زمان گلدهی اکثر ارقام شلیل، در اواخر فروردین ماه و در فصل بهار خواهد بود؛ البته زمان گل دهی با توجه به شرایط جغرافیایی متغیر خواهد بود؛ اما به طور کلی، زمانی که گفته شد، زمان عادی و طبیعی گلدهی این نهال است.

مدت آبیاری

به طور کلی اکثر ارقام شلیل از جمله شلیل مغان، به 10 لیتر آب در هفته نیاز دارند و با همین مقدار، نیاز آبیاری آن‌ها برطرف خواهد شد. در طی یک دوره که به صورت سالانه محاسبه می‌شود، بین 2.5 تا 7.5 متر مکعب آب برای این نهال نیاز خواهد بود. لازم است بدانید که آبیاری یک نهال میوه به میزان بارش و فصول سال نیز بستگی دارد. اگر قصد خرید نهال شلیل مغان را دارید، مطلب بعدی را با دقت بیشتری بخوانید.

قیمت نهال شلیل مغان

در حال حاضر فروشگاه‌ها و سایت‌های زیادی وجود دارند که اقدام به فروش نهال شلیل مغان می‌کنند؛ شما‌ می‌توانید به راحتی با مراجعه به یکی از فروشگاه‌ها و یا بررسی یکی از این سایت‌ها، نهال مورد نظر خود را به صورت حضوری یا اینترنتی خریداری کنید و کیفیت آن را نیز مورد بررسی قرار دهید.

مجموعه نهالستان غرب نهال با مدیریت مهندس رضا داداشی، آماده فروش انواع نهال به ویژه فروش نهال شلیل مغان است و آن را با بهترین کیفیت در اختیار مشتریان گرامی قرار می‌دهد. شما می‌توانید با روابط عمومی این مجموعه تماس بگیرید و از مشاوره رایگان کارشناسان با تجربه غرب نهال برخوردار شوید.


ارقام دیگر نهال شلیل