پیش فروش نهال در غرب نهال آغاز شد
 • فارسی
  فارسی
 • فارسی
  فارسی
 • english
  English
 • العربیة
  العربیة

جستجو در سایت

نهال شلیل سفید

نهال شلیل سفید

نهال شلیل سفید در آب و هوای سرد مقاومت پایینی دارد. این نهال در مناطق جنوبی نیاز به آبیاری بیشتری دارد و در صورت کاشت در مناطق سردسیر این درخت خشک خواهد شد .رنگ این میوه سفید است و اندازه متوسطی دارد. شلیل سفید میوه ای خوشمزه و تابستانی با برداشت پاییزی شبیه هلو است. آنها معمولاً کمی کوچکتر از هلوهای متوسط ​​هستند و پوست صافی دارند. موارد مصرف این شلیل ها بیشتر صادراتی است. آنها را می توان به صورت تازه خورد، در کیک ها و دسرها ریخت و در کنسروها و کمپوت ها استفاده کرد.

جهت خرید نهال شلیل سفید کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید و یا از طریق شبکه های اجتماعی با ما در تماس باشید.

جهت استعلام قیمت نهال شلیل سفید کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید و یا از طریق شبکه های اجتماعی با ما در تماس باشید.

مشتریان عزیز پس از ثبت و سفارش نهال شلیل سفید نهال مورد نظر شما پس از بسته بندی از طریق پایانه مسافربری به مقصد شما ارسال خواهد شد.

گارانتی بازگشت نهال

گارانتی بازگشت نهال

تمامی نهال ها دارای ضمانت بازگشت نهال و وجه می باشد.
گواهی سلامت و قرنطینه

گواهی سلامت و قرنطینه

تمامی نهال ها دارای گواهی سلامت و قرنطینه می باشد.
ارسال به سراسر کشور

ارسال به سراسر کشور

ارسال نهال از طریق پایانه مسافربری به سراسر کشور.
مشاوره خرید نهال

مشاوره خرید نهال

کارشناسان آماده مشاوره رایگان به شما عزیزان می باشند.
مجوز جهاد کشاورزی

مجوز جهاد کشاورزی

نهالستان غرب نهال دارای مجوز جهاد کشاورزی می باشد.
قیمت مناسب نهال

قیمت مناسب نهال

به واسطه حذف دلال ها قیمت نهال های ما مناسب می باشد.

کشور سازنده

کشور ایران به عنوان اولین کشور سازنده این رقم از شلیل نقش بسزایی در تولید این میوه دارد و هر ساله میوه ها و نهال های بسیاری را به کشورهای همسایه و غیر همسایه صادر می نماید. خرید نهال شلیل سفید از محبوبیت خاصی برخوردار است.

پایه

برای پیوند نهال شلیل سفید باید از پایه های متناسب با این درخت استفاده کرد. پس از انتخاب بهترین گونه از رقم مادر می توانید از پایه آلو وحشی و شفتالو به عنوان پایه اصلی استفاده کنید.

مشخصات نهال شلیل سفید

رنگ این شلیل ها سفید است و نهال در آب و هوای سرد مقاومت پایینی دارد. نهال شلیل سفید در مناطق جنوبی نیاز به آبیاری بیشتری دارد. در صورت کاشت در مناطق سردسیر این درخت خشک خواهد شد و نتیجه مطلوبی در پی ندارد.

فاصله کاشت

خاک تا زمانی که زهکشی خوبی داشته باشد و PH مناسب باشد، رشد خوبی خواهید داشت. شلیل سفید در زهکشی ضعیف عملکرد خوبی ندارد و خاکهای رسی سنگین ممکن است در زمستان مشکل ساز باشد زیرا زمین بسیار سرد و مرطوب می شود. هر چه درخت شما آفتاب بیشتری داشته باشد، میوه ها بهتر می شوند .بزرگتر، گلگون تر و شیرین تر. مطلوب ترین فاصله برای کاشت این درختان 4 در 4 متر است. پس از خرید نهال شلیل سفید و کاشت آن، هر چه نهال اجازه رشد بیشتر داشته باشد، میوه بیشتری خواهد داشت.

حداکثر ارتفاع درخت

این درختان در بهترین حالت می توانند به ارتفاع 3 متر برسند. مانند سایر گیاهان، هرس درختان برای آنها مفید است و منجر به محصول بیشتر می شود. درختان شلیل را هر سال در اواخر زمستان یا اوایل بهار، قبل از شروع سال جدید هرس کنید.ابتدا شاخه ها و اندام های مرده یا ناسالم را جدا کنید. در مناطقی که رشد بسیار زیاد است هرس کنید. این امر باعث افزایش نور خورشید و نفوذ هوا می شود و به سلامت و رشد کلی درخت کمک می کند. همچنین می توانید شاخه ها را هرس کنید تا درختی خوش فرم داشته باشید.

نیاز سرمایی

به منظور افزایش مقاومت و تضمین جوانه زنی، نهال ها باید در یک دوره سرمای منفی 7 درجه سانتیگراد قرار بگیرند. این دوره معمولا در نهالستان غرب نهال بر روی نهال ها انجام می شود و در نهایت نهالی مقاوم و سرما دیده به خریدار عرضه می گردد. معمولا برای خرید نهال شلیل سفید، 200 الی 700 ساعت سرما لازم است.

عمر اقتصادی

عمر اقتصادی این درختان به صورت میانگین 10 الی 15 سال برآورد شده است که به عنوان یک درخت شلیل رقم قابل توجهی است.

مشخصات میوه

رنگ این میوه به رنگ سفید است و اندازه متوسطی دارد. شلیل سفید میوه ای خوشمزه و تابستانی با برداشت پاییزی شبیه هلو است. آنها معمولاً کمی کوچکتر از هلوهای متوسط ​​هستند و پوست صافی دارند. موارد مصرف این شلیل ها بیشتر صادراتی است. آنها را می توان به صورت تازه خورد، در کیک ها و دسرها ریخت و در کنسروها و کمپوت ها استفاده کرد.

ارتفاع از سطح دریا

در همه ارتفاعات و همه مناطق می توان این درخت را کشت و پرورش داد.

مقاومت در برابر آفات

این درخت مقاومت کمی در برابر آفات و بیماری ها دارد. هر محصول موفق، برنامه ریزی و نگهداری خوب لازم دارد. این برای مراقبت از درختان شلیل سفید نیز صادق است. در فصل بهار از اسپری قارچ کش برای جلوگیری از پوسیدگی قهوه ای استفاده کنید. برای مراقبت از درخت شلیل در اواخر بهار یا تابستان از کود نیتروژن استفاده کنید. می توانید از اوره، کود دامی پوسیده یا کود شیمیایی نیز استفاده کنید.

حداکثر عملکرد میوه در هکتار

پس از خرید نهال شلیل سفید و رسیدن به سن بلوغ، در هر سال محصولی معادل 40 تن در هر هکتار برداشت می شود که بسیار پر ثمر و برای باغداران مقرون بصرفه است.

شروع محصول دهی

شلیل سفید را قبل از رسیدن کامل برداشت کنید. پس از چیدن، نرم می شود و زود می رسد. میوه همچنان سفت خواهد بود و نگهداری آن آسان است .بهتر است میوه را در جای خشک و خنک و دور از نور خورشید نگهداری کنید. این میوه در أواخر تیرماه می رسد.

رقم گرده افشان

این شلیل ها نیاز به گرده افشان دارند، بنابراین می توانید یک یا چند گونه از انواع درخت شلیل را در اطراف آن پرورش دهید و با گرده افشانی آنها میوه تولید کنید.همه ارقام شلیل می توانند به عنوان گرده افشان استفاده شوند.در صورت عدم وجود حشرات و درختان می توانید گرده افشانی دستی را با یک برس مویی نرم انجام دهید زیرا هیچ حشره ای در اطراف وجود نخواهد داشت که این کار را برای شما انجام دهد. گرده افشانی دستی همچنین می تواند بازدهی را افزایش دهد، به خصوص اگر هوا در طول گلدهی نامساعد باشد .

مدت آبیاری

پس از خرید نهال شلیل سفید میزان مطلوب آبیاری 10 لیتر آب در هفته است که باید توسط باغدار انجام شود.

زمان گلدهی

درختان شلیل سفید معمولا زود گل می دهد . این درخت از اواخر اسفند شکوفا می شود. به همین دلیل محافظت از گل ها توصیه می شود تا یخ نزنند و اگر این اتفاق بیفتد ممکن است بخشی از محصول خود را از دست بدهید. اگر زمستان به خوبی پیش برود، خواب زمستانی خوبی را پشت سر میگذارند اما در سرمای شدید یا طولانی مدت به آنها آسیب می‌رسد.

جمع بندی

برای اینکه خریدی متفادمت را تجربه کنید خرید نهال شلیل سفید از نهالستان غرب نهال را فراموش نکنید. این نهالستان با مدیریت رضا داداشی نهال هایی سالم و شناسنامه دار عری از بیماری در اختیارتان قرار می دهد. برای ارتباط با مشاورین و اطلاع از قیمت ها با شماره های ما تماس بگیرید.


ارقام دیگر نهال شلیل