پیش فروش نهال در غرب نهال آغاز شد
 • فارسی
  فارسی
 • فارسی
  فارسی
 • english
  English
 • العربیة
  العربیة

جستجو در سایت

نهال شلیل قرمز بهاره

نهال شلیل قرمز بهاره

نهال شلیل قرمز بهاره جزو نهال های پرثمر و مقرون بصرفه برای باغداران است.این نهال مقاومت پایینی در برابر سرما و آفات دارد و در آب و هوای گرمسیری و معتدل رشد بهتری دارد. میوه شلیل قرمز بهاره محبوبیت خاصی در بازار دارد و وزن آن 150 الی 200 گرم است. این شلیل جزو شلیل های درشت محسوب می شود و طعمی بسیار شیرین و آبدار دارد.

جهت خرید نهال شلیل قرمز بهاره کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید و یا از طریق شبکه های اجتماعی با ما در تماس باشید.

جهت استعلام قیمت نهال شلیل قرمز بهاره کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید و یا از طریق شبکه های اجتماعی با ما در تماس باشید.

مشتریان عزیز پس از ثبت و سفارش نهال شلیل قرمز بهاره نهال مورد نظر شما پس از بسته بندی از طریق پایانه مسافربری به مقصد شما ارسال خواهد شد.

گارانتی بازگشت نهال

گارانتی بازگشت نهال

تمامی نهال ها دارای ضمانت بازگشت نهال و وجه می باشد.
گواهی سلامت و قرنطینه

گواهی سلامت و قرنطینه

تمامی نهال ها دارای گواهی سلامت و قرنطینه می باشد.
ارسال به سراسر کشور

ارسال به سراسر کشور

ارسال نهال از طریق پایانه مسافربری به سراسر کشور.
مشاوره خرید نهال

مشاوره خرید نهال

کارشناسان آماده مشاوره رایگان به شما عزیزان می باشند.
مجوز جهاد کشاورزی

مجوز جهاد کشاورزی

نهالستان غرب نهال دارای مجوز جهاد کشاورزی می باشد.
قیمت مناسب نهال

قیمت مناسب نهال

به واسطه حذف دلال ها قیمت نهال های ما مناسب می باشد.

کشور سازنده

هیچ چیز بهتر از گاز زدن به شلیل قرمز بهاره که در گرمای خورشید رسیده است، نیست. علیرغم سازگاری این رقم با آب و هوای ایران ، این درخت بومی چین است و برای اولین بار در این کشور تولید شده است. محبوبیت خرید نهال شلیل قرمز بهاره در ایران بسیار فراوان است و کشاورزان زیادی آن را برای باغ خود انتخاب می کنند.

پایه

بهترین راه برای تکثیر درخت شلیل قرمز بهاره استفاده از روش قلمه زنی با پایه است. برای این کار نمونه با کیفیتی را از درخت مادر جدا می کنند و آن را بر روی پایه مناسب و مقاوم قرار می دهند. به این روش به اصطلاح قلمه زنی گفته می شود. بهترین پایه برای درخت شلیل قرمز بهاره پایه شفتالو و هلو، زردآلو ، بادام و آلو می باشد.

مشخصات نهال شلیل قرمز بهاره

خرید نهال شلیل قرمز بهاره جزو نهال های پرثمر و مقرون بصرفه برای باغداران است.این نهال مقاومت پایینی در برابر سرما و آفات دارد و در آب و هوای گرمسیری و معتدل رشد بهتری دارد.

فاصله کاشت

فواصل کافی در کاشت نهال به گیاه کمک می کند که فضای کافی برای رشد و گستراندن ریشه داشته باشد و. اگر فاصله مناسب را در کاشت نهال ها رعایت نکنیم ممکن است به همه درختان آب و نور کافی نرسد و برخی از آنها رشد مناسب را نداشته باشند. بهترین فاصله برای کاشت درخت شلیل قرمز بهاره 3 در 3 متر است.

حداکثر ارتفاع درخت

این درختان ارتفاع متوسطی دارند که در اغلب موارد به 6 متر می رسد. برای اینکه بتوانید ارتفاع درخت را کنترل کنید و آن را همواره برای برداشت و رشد خوب مناسب نگه دارید باید پس از خرید نهال شلیل قرمز بهاره هرس مداوم و سالیانه را انجام دهید. با هرس به موقع درختان از لحاظ دریافت نور و مواد مغذی در وضعیتی نسبی قرار می گیرند.

نیاز سرمایی

این درختان برای کیفیت بهتر و اطمینان از جوانه زدن در فصل بهار به 100 الی 800 ساعت سرما نیاز دارند.

عمر اقتصادی

عمر مفید درخت شلیل قرمز بهاره معمولا بین 10 الی 12 سال است که برای کشاورزان رقمی مطلوب است و می توانند بر روی اقتصادی بودن آن حساب کنند.

مشخصات میوه

خرید نهال شلیل قرمز بهاره محبوبیت خاصی در بازار دارد و وزن هر میوه آن معادل 150 الی 200 گرم است. این شلیل جزو شلیل های درشت محسوب می شود و طعمی بسیار شیرین و آبدار دارد.

ارتفاع از سطح دریا

رقم شلیل قرمز بهاره از نظر سطح دریا هیچگونه محدودیتی ندارد و در همه ارتفاعات بازده خوبی برای باغدار دارد. معمولا هر منطقه یا شهری ارتفاع مخصوص به خود را از سطح دریا دارد. برای هر نهالی یک بازه ارتفاع در نظر می گیرند تا از لحاظ رشد مناسب در شرایط و اقلیم آب و هوایی مخصوص به خود قرار بگیرد.

مقاومت در برابر آفات

شلیل قرمز بهاره گیاه حساسی است و باید در برابر آفات و پرندگان محافظت شود. بهترین راه برای جلوگیری از آفات سمپاشی و برای پیشگیری از حمله پرندگان استفاده از توری مخصوص درخت است.

حداکثر عملکرد میوه در هکتار

در صورتی که درخت در شرایط آب و هوایی و مراقبت مطلوب قرار گرفته باشد می تواند به صورت میانگین 70 تن محصول در باغ برای هر هکتار تولید نماید.

شروع محصول دهی

پس از خرید نهال شلیل قرمز بهاره از سال دوم به بعد شاهد محصول دهی درختان خواهید بود. در أواخر تیرماه این درخت محصول خود را ارائه می دهد. میوه پس از قرمز شدن کامل و نرم شدن گوشت نزدیک ساقه آماده برداشت است. برای چیدن، آن را در کف دست بگیرید و به آرامی بلند کنید. میوه رسیده باید به راحتی از درخت جدا شود. باغ برای چیدن نیاز به بازدید منظم دارد زیرا همه میوه ها به یکباره نمی رسد. بهتر است شلیل قرمز بهاره بلافاصله پس از چیدن خورده شود.

رقم گرده افشان

شلیل قرمز بهاره رقمی خودبارور است و اغلب نیازی به کاشت رقم گرده افشان ندارد. اما زمانی که گل می دهد، ممکن است حشرات گرده افشان کمی در اطراف وجود داشته باشد، بنابراین بهتر است گرده افشانی را با دست انجام دهید. برای انجام این کار، در چند روز متوالی با فشار دادن یک قلم موی کوچک در هر شکوفه، می توانید به انتقال گرده کمک کنید.

مدت آبیاری

تقریبا 10 لیتر در هفته برای آبیاری درخت شلیل قرمز بهاره کافیست . از آنجایی که خاک ممکن است بسیار خشک شود، باید مراقب آبیاری باشید و در دوره هایی که هوای آفتابی و خشک است، مقدار زیادی آب بریزید. هنگام رسیدن میوه از آبیاری زیاد یا نامنظم خودداری کنید تا از شکافتن پوست میوه جلوگیری کنید.پس از خرید نهال شلیل قرمز بهاره ،نهال های تازه کاشته شده برای رشد هر روز به آبیاری نیاز دارند. این موضوع به آب و هوای محلی و سطح نور آفتاب نیز بستگی دارد و می تواند در شهرهای مختلف متفاوت باشد.

زمان گلدهی

گلهای نهال شلیل قرمز بهاره در اوایل سال ظاهر می شوند، بنابراین محافظت در برابر یخبندان ممکن است برای جلوگیری از آسیب دیدن محصول ضروری باشد.

جمع بندی

برای اینکه بهترین بازدهی را از درختان شلیل خود داشته باشید خرید نهال شلیل قرمز بهاره را از نهالستان غرب نهال انجام دهید. این نهالستان با مدیریت رضا داداشی برای باغ شما ارزش قائل است و نهال ها را یک به یک مورد آزمایش سلامت قرار می دهد. نتیجه این آزمایش ها شناسنامه سلامت محصول است که به همراه نهال ها به شما ارائه خواهد شد. نهالستان غرب نهال با مشاوره رایگان آماده خدمت رسانی به شما باغداران محترم است.


ارقام دیگر نهال شلیل