پیش فروش نهال در غرب نهال آغاز شد
 • فارسی
  فارسی
 • فارسی
  فارسی
 • english
  English
 • العربیة
  العربیة

جستجو در سایت

نهال شلیل شمس

نهال شلیل شمس

می‌خواهید نهالی داشته باشید که به سرعت رشد کند، بدون شک یکی از بهترین و اصلی‌ترین انتخاب‌های شما، استفاده از این نهال خواهد بود.در مجموعه نهالستان غرب نهال، تصمیم گرفتیم که مشخصات نهال شلیل شمس را بررسی کنیم و اطلاعاتی را درباره نحوه خرید نهال شلیل شمس به شما ارائه کنیم.

جهت خرید نهال شلیل شمس کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید و یا از طریق شبکه های اجتماعی با ما در تماس باشید.

جهت استعلام قیمت نهال شلیل شمس کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید و یا از طریق شبکه های اجتماعی با ما در تماس باشید.

مشتریان عزیز پس از ثبت و سفارش نهال شلیل شمس نهال مورد نظر شما پس از بسته بندی از طریق پایانه مسافربری به مقصد شما ارسال خواهد شد.

گارانتی بازگشت نهال

گارانتی بازگشت نهال

تمامی نهال ها دارای ضمانت بازگشت نهال و وجه می باشد.
گواهی سلامت و قرنطینه

گواهی سلامت و قرنطینه

تمامی نهال ها دارای گواهی سلامت و قرنطینه می باشد.
ارسال به سراسر کشور

ارسال به سراسر کشور

ارسال نهال از طریق پایانه مسافربری به سراسر کشور.
مشاوره خرید نهال

مشاوره خرید نهال

کارشناسان آماده مشاوره رایگان به شما عزیزان می باشند.
مجوز جهاد کشاورزی

مجوز جهاد کشاورزی

نهالستان غرب نهال دارای مجوز جهاد کشاورزی می باشد.
قیمت مناسب نهال

قیمت مناسب نهال

به واسطه حذف دلال ها قیمت نهال های ما مناسب می باشد.

خصوصیات نهال شلیل شمس

درخت شلیل شمس زود رس بسیار پر بار است و به همین دلیل نیز یکی از محبوب‌ترین ارقام نهال شلیل در بین باغداران می‌باشد؛ رنگ میوه این نهال دو طرفه می‌باشد. یعنی شما می‌توانید رنگ قرمز را در یک سمت این میوه و رنگ زرد را در طرف دیگر آن مشاهده کنید.مقاومت درخت شلیل شمس در برابر سرما و گرما بسیار زیاد می‌باشد و به راحتی آسیب نخواهد دید؛ میوه نهال به بیرون ماندن از یخچال بسیار حساس است و بیشتر از 48 ساعت نمی‌تواند بیرون از یخچال، کیفیت خود را حفظ کند.

مشخصات درخت شلیل شمس

باردهی نهال شلیل شمس پیش رس و دیگر ارقام این نوع نهال، بسیار بالا می‌باشد و هر ساله باغداران محصول بسیار خوبی را برداشت می‌کنند. میزان تولید میوه این محصول در هکتار، بسیار قابل قبول می‌باشد و می‌تواند سود بسیار خوبی را برای باغدار و پرورش دهندگان این نهال داشته باشد.قدرت رشد این درخت بسیار بالا است و ارتفاع نسبتا خوبی را در طول رشد خود خواهد داشت؛ لازم به ذکر است که این نهال نسبت به دیگر ارقام نهال شلیل، رشد کمتری دارد و از ارتفاع کمتری برخوردار است.

کشور سازنده

همانطور که در توضیحات بالا گفته شد، این نهال ایرانی است و کشت و برداشت آن، در کشور ما انجام می‌شود.

فاصله کاشت درخت شلیل شمس

فاصله مناسب کاشت این نهال، 2 متر در 3 متر و 3 متر در 3 متر خواهد بود و شما می‌توانید این فاصله را برای کاشت نهال و برداشت محصول با کیفیت، رعایت کنید.

شکل میوه

میوه شلیل شمس مانند دیگر ارقام شلیل است و از رنگ دو طرفه برخوردار است؛ یک طرف این میوه قرمز پر رنگ خواهد بود و طرف دیگر آن، زرد رنگ است.

حداکثر ارتفاع

ارتفاع اکثر ارقام شلیل بین 9 تا 10 متر می‌باشد؛ اما درخت شلیل شمس دارای ارتفاعی بین 4 تا 6 متر خواهد بود.

نیاز سرمایی

به طور کلی نیاز سرمایی نهال شلیل شمس و دیگر ارقام شلیل، بین 400 تا 1000 ساعت در دمای کمتر از 7 درجه سانتی‌گراد خواهد بود. اگر این نهال به خوبی نیاز سرمایی خود را رفع کند، خواب آن شکسته خواهد شد.

عمر اقتصادی

عمر اقتصادی درخت شلیل شمس 12 سال خواهد بود؛ شما می‌توانید به مدت 12 سال از این نهال، محصولات بسیار با کیفیتی را برداشت کنید.

وزن میوه

هر میوه شلیل شمس به 140 تا 160 گرم خواهد رسید؛ البته وزن میوه بستگی به شرایط محیطی و روش کشت آن دارد و متغیر است.

ارتفاع از سطح دریا

ارتفاع کاشت از سطح دریا برای برخی از نهال‌ها بسیار حساس و با اهمیت خواهد بود و مطمئنا تاثیرات زیادی را بر روی کیفیت محصول و رشد آن خواهد گذاشت؛ البته برخی از ارقام نهال شلیل و دیگر نهال‌ها، به ارتفاع کاشت از سطح دریا، حساس نیستند و این قضیه اهمیتی زیادی برای آن‌ها نخواهد داشت.

مقاومت در برابر آفات

آفات تاثیر زیادی را بر روی رشد درختان خواهند گذاشت؛ برخی از نهال‌ها وجود دارند که در صورت زخمی شدن، به راحتی مورد حمله شدید آفات قرار می‌گیرند؛ در این حالت باید حتما سمپاشی انجام شود.

حداکثر عملکرد میوه در هکتار

به طور کلی درخت شلیل شمس در هکتار توانایی تولید 60 تا 75 تن را دارد؛ میزان برداشت محصول شما در هکتار، بستگی به کوددهی و آبیاری شما خواهد داشت. هرچه میزان رسیدگی شما بیشتر باشد، بدون شک محصول بیشتر و با کیفیت‌تری را برداشت خواهید کرد.

شروع محصول دهی

این نهال از سال دوم باردهی خواهد داشت؛ یعنی شما می‌توانید از سال دوم، شروع به برداشت محصولات خود کنید و مطمئنا همین امر باعث بازدهی اقتصادی بسیار خوبی برای باغدار و پرورش دهنده این نوع نهال خواهد شد.

قدرت رشد درخت

همانطور که گفتیم، به طور کلی اکثر ارقام شلیل تا 10 متر رشد خواهند کرد؛ اما شلیل شمس از قدرت کمتری برای رشد برخوردار است و حداکثر ارتفاع آن، در حدود 6 متر خواهد بود. این موضوع بیانگر قدرت رشد متوسط و مناسب این نهال ایرانی الاصل می‌باشد.

رقم گرده افشان

برای گرده افشانی درخت شلیل شمس، در ازای هر 10 نهالی که از این رقم می‌کارید، 1 اصله نهال از ارقام دیگر شلیل بکارید تا گرده افشانی به شکل صحیح، صورت گیرد.

پایه درخت شلیل شمس

اقسام پایه‌های رویشی و بذری، اقسام کلی پایه نهال میوه هستند و هر کدام در جای مناسب خود و با توجه به شرایط مختلف، در عملیات کاشت نهال استفاده می‌شوند.

زمان گلدهی

زمان گلدهی درخت شلیل شمس با توجه به شرایط محیطی خواهد بود؛ اما در شرایط عادی، زمان گلدهی این نهال، اواخر فروردین ماه خواهد بود.

مدت آبیاری درخت شلیل شمس

در حالت عادی، این درخت به 2.5 تا 7.5 متر مکعب آب نیاز دارد تا بتواند نیازهای آبی‌اش را برطرف کند؛ در آبیاری درخت زیاده روی نکنید زیرا ضرر زیادی به نهال زده خواهد شد و ممکن است رشد آن را مختل کند.

قیمت نهال شلیل شمس

درخت شلیل شمس قیمت‌های مختلفی دارد و در نهالستان‌های مختلف، با قیمت‌های متفاوت فروخته می‌شود. دقت داشته باشید که بالاترین کیفیت نهال شلیل شمس را با قیمت مناسب خریداری کنید تا در تجارت خود ضرر نکنید و در نهایت باغ خود را در مناسب‌ترین حالت ممکن، احداث کنید.

مجموعه نهالستان غرب نهال با مدیریت مستقیم مهندس رضا داداشی، آماده ارائه انواع خدمات از جمله فروش نهال شلیل شمس می‌باشد و این نهال‌ را با قیمت بسیار مناسب و با کیفیت مطلوب، به دست مشتریان گرامی می‌رساند. شما می‌توانید برای خرید نهال شلیل شمس به این نهالستان مراجعه کنید و یا به صورت اینترنتی سفارش خود را ثبت کنید. با یک تماس تلفنی قادر خواهید بود که از مشاوره رایگان با کارشناسان حرفه‌ای غرب نهال برخوردار شوید.


ارقام دیگر نهال شلیل