پیش فروش نهال در غرب نهال آغاز شد
 • فارسی
  فارسی
 • فارسی
  فارسی
 • english
  English
 • العربیة
  العربیة

جستجو در سایت

نهال فندق یکورب

نهال فندق یکورب

نهال یکورب یکی از زیباترین نهال های فندق فرانسه است.این نهال از استقامت بالایی برخوردار میباشد.نهال یکورب قابلیت رشد تا ارتفاع 4 الی 5 متر را دارد.بنابراین جزو درختان بلند قامت محسوب می‌شود که به هرس کردن نیاز دارد.هرس این درخت موجب باردهی بیشتر و رشد بهتر درخت و میوه ها میشود.

جهت خرید نهال فندق یکورب کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید و یا از طریق شبکه های اجتماعی با ما در تماس باشید.

جهت استعلام قیمت نهال فندق یکورب کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید و یا از طریق شبکه های اجتماعی با ما در تماس باشید.

مشتریان عزیز پس از ثبت و سفارش نهال فندق یکورب نهال مورد نظر شما پس از بسته بندی از طریق پایانه مسافربری به مقصد شما ارسال خواهد شد.

گارانتی بازگشت نهال

گارانتی بازگشت نهال

تمامی نهال ها دارای ضمانت بازگشت نهال و وجه می باشد.
گواهی سلامت و قرنطینه

گواهی سلامت و قرنطینه

تمامی نهال ها دارای گواهی سلامت و قرنطینه می باشد.
ارسال به سراسر کشور

ارسال به سراسر کشور

ارسال نهال از طریق پایانه مسافربری به سراسر کشور.
مشاوره خرید نهال

مشاوره خرید نهال

کارشناسان آماده مشاوره رایگان به شما عزیزان می باشند.
مجوز جهاد کشاورزی

مجوز جهاد کشاورزی

نهالستان غرب نهال دارای مجوز جهاد کشاورزی می باشد.
قیمت مناسب نهال

قیمت مناسب نهال

به واسطه حذف دلال ها قیمت نهال های ما مناسب می باشد.

کشور سازنده

نهال فندق یکورب برای اولین بار در کشور فرانسه شکوفا شد.این نهال بومی فرانسه است.و شیفته‌ی آب و هوای معتدل میباشد.این آب و هوا در مناطق مختلف ایران قابل رویت است.همین موضوع،خرید نهال فندق یکورب را ساده تر کرده است.

پایه

برای این نهال پایه ای مشخص نشده است.بنابراین نهال بصورت بذری کاشته می‌شود.البته بسیاری از باغداران برای کاشت نهال عجله دارند. به همین‌ علت نهالستان ها نهال آماده ی یکورب را به آنها پیشنهاد میکنند.در اینصورت کشاورزان و باغداران نیازی به کاشت درخت با بذر ندارند.

فاصله کاشت

این نهال ها در فاصله های 4*4 کاشته می‌شوند.در واقع این فاصله استانداردترین حالت ممکن برای کاشت نهال فندق یکورب میباشد.البته در زمین های شیب دار این فاصله گذاری کمتر است.در صورتی که پس از خرید نهال فندق یکورب، فاصله گذاری ذکر شده به درستی رعایت نشود؛درخت نمی‌تواند از نور خورشید و خاکی که در آن قرار دارد بهره ی کافی ببرد.

حداکثر ارتفاع درخت

این درخت قابلیت رشد تا ارتفاع 4 الی 5 متر را دارد.البته تمام درختان برای رسیدن به حداکثر رشد،باید علاوه بر مراقبت های ویژه با آب و هوای سازگار و مخصوص به خود در تعامل باشند.بنابراین ممکن است ارتفاع درخت فندق یکورب از حداکثر میزان ذکر شده کمتر باشد.

نیاز سرمایی

این نهال نیز مانند تمام نهال های دیگر برای محصول دهی به میزان مشخصی از سرما نیاز دارد.برای این نهال این میزان 100 الی 1000 ساعت تعریف شده است.نهال فندق یکورب با توجه به‌ منطقه ی رشد خود،استقامت خوبی در برابر سرما دارد.پس از دریافت سرمای کافی، تحمل سرمای نهال بیشتر از قبل میشود.

عمر اقتصادی

نهال فندق یکورب تا 60 سال محصول دهی اقتصادی دارد.یعنی میوه های فندق تا 60 سال برای باغداران بهره ی تجاری دارد.عملیاتی مانند هرس کردن در افزایش باردهی و کیفیت محصولات در سال های عمر مفید تاثیر بسیار زیادی دارد.برای رسیدن به حداکثر عمر اقتصادی،خرید نهال فندق یکورب کافی نیست.زیرا شیوه ی مراقبت و آبیاری صحیح درخت در میزان عمر اقتصادی تاثیرگذار است.

مشخصات میوه

میوه ی فندق یکورب از میوه های با کیفیت و مرغوب فرانسوی در بین ایرانیان است.به همین علت قیمت فندق یکورب در گذر زمان همواره رو به افزایش میباشد. میوه ی فندق یکورب دایره شکل و قهوه ای رنگ است.و تاریخ انقضای بلند مدتی دارد.در واقع این میوه مانند میوه های دیگر به سرعت فاسد نمیشود.و این موضوع ویژگی منحصر بفردی برای باغداران است.

ارتفاع از سطح دریا

شرایط آب و هوایی ارتباط شدیدا مستقیمی با ارتفاع درخت از سطح دریا دارد.و همانطور که میدانید بهترین اقلیم برای رشد این درخت آب و هوای معتدل میباشد.به همین منظور بهترین ارتفاع برای نهال فندق یکورب 100 الی 2500 متر است.این میزان از ارتفاع با استفاده از تحیقات و آزمایشات گسترده، در طی چند سال بر روی نهال فندق یکورب انجام گرفته است.

مقاومت در برابر آفات

این نهال بطور شگفت انگیزی در برابر آفات مقاومت بالایی دارد.بسیاری از افراد با دیدن این سطح از استقامت در برابر آفات،سمپاشی را بطور کلی کنار میگذارند.درصورتی که اگر خرید نهال فندق یکورب با دقت و مراقبت های تخصصی همراه باشد؛سودآوری فوق العاده ای به همراه خواهد داشت.در واقع مراقبت های کشاورزی نه تنها در افزایش عملکرد درخت، بلکه در افزایش عمر اقتصادی نیز مفید واقع میشود.

حداکثر عملکرد میوه در هکتار

این درخت در هر هکتار 8 تن محصول دهی دارد.این میزان از محصول دهی در بین درختان فندق مختلف بسیار نادر است.در واقع درختان فندق دیگر حتی با آبیاری و کوددهی بیشتر به 8 تن محصول دهی در هکتار نمیرسند.به همین علت این نهال همواره نهال مورد علاقه ی باغداران میباشد.

شروع محصول دهی

نهال فندق یکورب در دومین سال پس از کاشت محصول دهی خود را آغاز میکند.این زمان از محصول دهی قطعی است.اما برداشت محصولات ممکن است تحت تاثیر شرایط اقلیمی و محیطی قرار گیرد.البته این مورد فاصله ی زمانی زیادی، با حالت محصول دهی عادی درخت ندارد.

رقم گرده افشان

این نهال رقمی خود بارور است.نهال فندق یکورب برای بارور شدن به رقم دیگری نیاز ندارد.زیرا این درخت به تنهایی گیاهان نر و ماده را در یک زمان دارد.خرید نهال فندق یکورب برای گرده افشانی و ایجاد شرایطی برای گلدهی کافی است.البته درختان خود گرده افشان برای بارور شدن از باد و حشرات زنده ای مثل زنبور،پرنده و… نیز کمک میگیرند.

مدت آبیاری

با آبیاری 12 روز به 12 روز نهال فندق یکورب میتوانید عمر اقتصادی 60 ساله ی درخت را تضمین کنید.بطور کلی درختان فندق مانند درختان دیگر آب زیادی مصرف نمیکنند.اما دقت و توجه در آبیاری کار کشاورزان را سخت میکند.این نهال ها خصوصا در سال های اول کاشت باید با فواصل کوتاه مدت و به میزان نسبتا کمی آبیاری شوند.

زمان گلدهی

این نهال رقمی دیرگل است.و در اواخر فروردین گلدهی آن به تازگی شروع میشود.ویژگی مثبت این موضوع،زیان ندیدن کشاورز از بابت سرمای بهار است.زیرا در صورت گلدهی زودهنگام،باران های بهاری و سرمای آن موجب کاهش در عملکرد محصول دهی میشود.

جمع بندی

نهالستان غرب نهالستانی معتبر و شناخته شده است که به فروش نهال های مختلف تجاری و غیرتجاری میپردازد.نقطه ی شروع نهالستان غرب نهال سال 1310 بود.این نهالستان همچنان با تلاش و صداقت بالا در راستای کسب رضایت مشتری در حال فعالیت است.تمام نهال های موجود در این مجموعه با شناسنامه ی سلامت و مجوز رسمی به مشتری تقدیم میشود.یکی از این نهال ها،نهال فندق یکورب است.برای خرید نهال فندق یکورب و اطلاع از قیمت ها با مشاوران ما تماس حاصل بفرمایید.


ارقام دیگر نهال فندق