پیش فروش نهال در غرب نهال آغاز شد
 • فارسی
  فارسی
 • فارسی
  فارسی
 • english
  English
 • العربیة
  العربیة

جستجو در سایت

نهال فندق انیس ترکیه

نهال فندق انیس ترکیه

نهال فندق انیس ترکیه نهالی کشیده و مقاوم است و محصولی درشت و پربار دارد که شکل آنها بیضی و نوک تیز است. این نهال مناسب برای مناطق معتدل و سردسیری است و در این مناطق رشد بهتری دارد. نهال فندق انیس ترکیه در کشور ایران نیز سالیانه کشت قابل توجهی دارد و به دلیل درشت بودن فندق ها از محبوبیت خاصی برخوردار است.

جهت خرید نهال فندق انیس ترکیه کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید و یا از طریق شبکه های اجتماعی با ما در تماس باشید.

جهت استعلام قیمت نهال فندق انیس ترکیه کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید و یا از طریق شبکه های اجتماعی با ما در تماس باشید.

مشتریان عزیز پس از ثبت و سفارش نهال فندق انیس ترکیه نهال مورد نظر شما پس از بسته بندی از طریق پایانه مسافربری به مقصد شما ارسال خواهد شد.

گارانتی بازگشت نهال

گارانتی بازگشت نهال

تمامی نهال ها دارای ضمانت بازگشت نهال و وجه می باشد.
گواهی سلامت و قرنطینه

گواهی سلامت و قرنطینه

تمامی نهال ها دارای گواهی سلامت و قرنطینه می باشد.
ارسال به سراسر کشور

ارسال به سراسر کشور

ارسال نهال از طریق پایانه مسافربری به سراسر کشور.
مشاوره خرید نهال

مشاوره خرید نهال

کارشناسان آماده مشاوره رایگان به شما عزیزان می باشند.
مجوز جهاد کشاورزی

مجوز جهاد کشاورزی

نهالستان غرب نهال دارای مجوز جهاد کشاورزی می باشد.
قیمت مناسب نهال

قیمت مناسب نهال

به واسطه حذف دلال ها قیمت نهال های ما مناسب می باشد.

کشور سازنده

نهال فندق انیس ترکیه همانطور که از نامش پیداست در کشور ترکیه ساخته می شود. کشور ترکیه یکی از قطب هایمهم در اقتصاد فندق است و آن را به سرتاسر جهان صادر می نماید. خرید نهال فندق انیس ترکیه در اغلب کشورها از جمله ایران رواج داشته و هر ساله کاشت و برداشت می شود.

پایه

پایه مورد نیاز برای پرورش و تکثیر درخت فندق انیس ترکیه پایه فندق بذری است. معمولا برای اینکه بتوانند از درختان فندق نتیجه مطلوبی کسب کنند و محصولی باکیفیت تولید نمایند از روش پیوند با پایه استفاده می کنند. روش کاشت دانه به دلیل معایب زیادی که دارد توسط کارشناسان توصیه نمی گردد.

فاصله کاشت

در صورتیکه می خواهید درختان در طول دوره رشد از آب و نور یکسانی برخوردار شوند نباید آنها را خیلی نزدیک به هم بکارید. همچنین در صورت گذاشتن فاصله زیاد بین نهال ها عمل گرده افشانی در فصل تولید مثل به درستی انجام نمی شود. بنابراین یک فاصله استاندارد وجود دارد که گیاه در آن رشد مطلوبی خواهد داشت. این فاصله در درختان فندق انیس ترکیه معولا 4 در 4 متر است.

حداکثر ارتفاع درخت

این درختان با ارتفاعی معادل 3 الی 5 متر رشد می کنند که از هر حیث ارتفاع مطلوب و استانداردی برای برداشت محصول است. معمولا درختان ارتفاع بلند معایب زیادی برای باغداران دارند که مراقبت و برداشت آنها را سخت و طاقت فرسا می کند. اما درخت فندق انیس ترکیه این مشکلات را به همراه ندارد و به راحتی می توانید از آن مراقبت نمایید.

نیاز سرمایی

این درختان قبل از کاشت در باغ باید یک دوره سرمایی متناسب با حالات و شرایط درخت بگذرانند. این دوره از 200 الی 800 ساعت متغیر است و باعث رشد بهتر درخت و تولید میوه های درشت و باکیفیت تر می شود.

عمر اقتصادی

عمر اقتصادی درخت فندق انیس ترکیه 30 الی 40 سال است . این درخت در طول 40 سال میوه هایی پربار و درشت را تولید می کند که در صورت مراقبت درست و بهنگام کیفیت میوه ها بهتر نیز خواهد شد.

مشخصات میوه

فندق فندق انیس ترکیه دارای پوستی سبک و حنایی رنگ است. گوشت میوه سفید و خوش طعم است و مناسب برای تولید شکلات و آجیل است. این درخت به راحتی رشد می کند و نیاز خاصی به مراقبت ندارد.

ارتفاع از سطح دریا

معمولا برای در نظر گرفتن بهترین شرایط آب و هوایی ارتفاع خاک مورد نظر برای کاشت از سطح دریا را محاسبه می کنند. هر شهر و هر منطقه ای ارتفاع خاص خود را دارد. به همین منظور بهتر است ارتفاع خاک منطقه خود را بررسی و سپس اقدام به کاشت نمایید. اما برای خرید نهال فندق انیس ترکیه شما نیازی به اینکار ندارید. زیرا این گیاه در همه مناطق آب و هوایی رشد می کند و مقاوم در برابر سرما و گرماست.

مقاومت در برابر آفات

درخت فندق انیس ترکیه نسبت به بیماری باکتریوز و کنه جوانه فندق حساس است. بنابراین برای پیشگیری از ابتلا به این بیماری ها بهتر است آن را در فصول مخصوص سمپاشی کرده و از کوددهی مناسب استفاده کنید.

حداکثر عملکرد میوه در هکتار

در صورت انجام رسیدگی های به موقع و سریع این درخت قادر است 5 تن در هر هکتار تولید محصول داشته باشد.

شروع محصول دهی

از سال دوم به بعد می توانید این درخت را برداشت نمایید. معمولا در سال اول درخت فندق انیس ترکیه محصول قابل توجهی ندارد. بنابراین بهتر است قبل از رسیدن میوه ها آنها را از درخت برداشت کنید. اینکار باعث می شود تمرکز رشد درخت در سال اول بر روی ریشه و ساقه ها باشد و درخت مستحکم و قوی به بار بیاید.

رقم گرده افشان

درخت فندق انیس ترکیه خودبارور نیست و برای گرده افشانی از فندق جنگلی استفاده می شود. همچنین در صورتیکه در باغ خود کندوی زنبور عسل دارید بهتر است نسبت به حفظ و مراقبت از آن اهتمام ورزید. چرا که بخشی از عمل گرده افشانی توسط زنبورهای باغ انجام می گیرد.

مدت آبیاری

برای آبیاری فندق انیس ترکیه روزی 2 لیتر آب را در برنامه روزانه جای دهید تا همواره نیاز به آب برطرف شود و ریشه ها خشک نشوند.

زمان گلدهی

درخت فندق انیس ترکیه درختی دیرگل است و برای گلدهی زمان زیادی لازم دارد. این یکی از خصوصیات خوب یک درخت محسوب می شود. چرا که درختان زودگل ممکن است دچار سرمای بهار شوند و تولید میوه به تعویق بیفتد. اما در درخت فندق انیس ترکیه این مشکل وجود نخواهد داشت و شما در زمان مناسب شاهد تولید گل و میوه خواهید بود.

جمع بندی

شما می توانید خرید نهال فندق انیس ترکیه را به راحتی از نهالستان غرب نهال با مدیریت رضا داداشی انجام دهید. این نهالستان یک نهالستان اینترنتی بوده و پس از سفارش نهال های سالم را به همراه شناسنامه سلامت معتبر به شما ارسال می نماید. ما در غرب نهال از تجهیزات و روش های پیشرفته و مدرن در کشاورزی استفاده می کنیم که احتمال ابتلای نهال به آفات و بیماری را به صفر می رساند . در صورت تمایل به خرید نهال می توانید با ما تماس بگیرید و نهال مورد علاقه خود را به راحتی سفارش دهید.


ارقام دیگر نهال فندق