پیش فروش نهال در غرب نهال آغاز شد
 • فارسی
  فارسی
 • فارسی
  فارسی
 • english
  English
 • العربیة
  العربیة

جستجو در سایت

نهال فندق تک شاخه

نهال فندق تک شاخه

نهال فندق تک شاخه نام نهالی با قد کوتاه و برگهای تقریبا کوچک است.در واقع فندق تک شاخه،درختچه ای کوتاه قد اما محکم و قوی میباشد.قد و حجم این نهال به قدری کوچک است؛که حتی بسیاری از افراد از این نهال در تراس آپارتمان خود استفاده ی شخصی میکنند.

جهت خرید نهال فندق تک شاخه کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید و یا از طریق شبکه های اجتماعی با ما در تماس باشید.

جهت استعلام قیمت نهال فندق تک شاخه کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید و یا از طریق شبکه های اجتماعی با ما در تماس باشید.

مشتریان عزیز پس از ثبت و سفارش نهال فندق تک شاخه نهال مورد نظر شما پس از بسته بندی از طریق پایانه مسافربری به مقصد شما ارسال خواهد شد.

گارانتی بازگشت نهال

گارانتی بازگشت نهال

تمامی نهال ها دارای ضمانت بازگشت نهال و وجه می باشد.
گواهی سلامت و قرنطینه

گواهی سلامت و قرنطینه

تمامی نهال ها دارای گواهی سلامت و قرنطینه می باشد.
ارسال به سراسر کشور

ارسال به سراسر کشور

ارسال نهال از طریق پایانه مسافربری به سراسر کشور.
مشاوره خرید نهال

مشاوره خرید نهال

کارشناسان آماده مشاوره رایگان به شما عزیزان می باشند.
مجوز جهاد کشاورزی

مجوز جهاد کشاورزی

نهالستان غرب نهال دارای مجوز جهاد کشاورزی می باشد.
قیمت مناسب نهال

قیمت مناسب نهال

به واسطه حذف دلال ها قیمت نهال های ما مناسب می باشد.

کشور سازنده

خاستگاه نهال فندق تک شاخه به اروپا و آسیا بازمیگردد.در واقع این نهال شیفته ی مکان و آب و هوای معتدل است.به همین جهت اگر دقت کنید؛در میابید که نهال فندق شاخه ای،بیشتر در شهر و یا کشورهایی با اقلیم معتدل، توسعه و گسترش یافته است.خوشبختانه در بسیاری از نقاط ایران این نوع از آب و هوا فراهم است.و مشکلی از این بابت برای خرید نهال فندق تک شاخه نیست.

پایه

به طور کلی نهال های فندق از طریق پاجوش تکثیر پیدا میکنند.اما پیوند زدن یکی دیگر از راه های تکثیر نهال فندق تک شاخه است.پایه ای که برای این نهال در نظر گرفته میشود به علت خویشاوندی نزدیکی که با نهال فندق تک شاخه دارد،به سرعت با نهال جوش میخورد.

فاصله کاشت

این نهال ها به علت اشغال فضای کم،در فاصله ی 4*4 کاشته میشوند؛و نیازی به فاصله ی بسیار زیادی از هم ندارند.زیرا نهال فندق تک شاخه، درست مانند اسمی که دارد؛شاخه های جانبی ندارد.به همین منظور با خرید نهال فندق تک شاخه میتوان حتی با فضای کم و متراژ پایین از میوه های این درخت بهره برد. .بنابراین حتی خرید نهال فندق تک شاخه برای کسانی که فضای کمی برای کاشت نهال دارند،مناسب است.

حداکثر ارتفاع درخت

همانطور که گفته شد این نهال به راحتی در تراس آپارتمان های زیادی نگهداری میشود.زیرا دارای ارتفاع کوتاه و حجم نسبتا کمی هستند.در واقع حداکثر ارتفاعی که یک درختچه ی فندق میتواند داشته باشید 5/1 متر است.به همین سبب عملیات هرس آن بسیار ساده و راحت است.اما با اینحال این هرس به هیچ عنوان نباید توسط افراد غیرمتخصص صورت بگیرد.

نیاز سرمایی

خوشبختانه نهال فندق تک شاخه از آن دسته نهال هایی است که سازگاری بالایی با آب و هوا و اقلیم های مختلف دارد.این نهال در برابر گرمای تابستان و سرمای زمستان مقاومت بالایی دارد.بنابراین رشد آن در کمتر آب و هوایی به مشکل برمیخورد.

عمر اقتصادی

معمولا عمر مفیدی که یک درختچه ی فندق تک شاخه دارد بین 10 تا 20 سال است.اما با اینحال با توجه به عوامل محیطی و مراقبتی، این عمر اقتصادی دستخوش تغییرات میشود.در واقع میزان رسیدگی و نحوه ی مراقبت هایی که توسط کشاورز انجام میشود،در بالا و پایین شدن این عمر تاثیر به سزایی دارد.کشاورزانی که قصد خرید نهال فندق تک شاخه را دارند،باید اهمیت این موضوع را فراموش نکنند.

مشخصات میوه

هر ساله فندق تک شاخه میوه هایی گرد و به رنگ حنایی تیره عرضه میکند.این میوه ها تحت حفاظت 2 پوسته قرار دارد.پوسته ی رویی نرم و سبزی که با دست قابل برداشت است؛و پوسته ی سخت و چوب مانندی که زیر پوسته ی نرم قرار دارد.

ارتفاع از سطح دریا

همانطور که میدانید ارتفاع در نقاط مختلفی از سطح دریا،رابطه ی بسیار مهمی با رطوبت سطح هوا دارد.بنابراین برای کاشت نهال فندق باید رطوبتی که برای آن مناسب است را شناسایی، و با توجه به آن نهال را برای کاشت آماده کرد.رطوبتی که هر نهال فندق تک شاخه نیاز دارد معمولا بین 70 تا 80 درصد میباشد.

مقاومت در برابر آفات

خوشبختانه نهال فندق تک شاخه مقاومت بسیار زیادی در برابر آفات و بیماری ها دارد.در واقع با اصلاحاتی که بر روی این نهال انجام شده است؛بسیاری از ایرادات آن که شامل مقاومت در برابر آفات میباشد از بین رفته است.در حال حاضر با وجود اصلاحات انجام شده،خرید نهال فندق تک شاخه آسودگی خاطر بسیار زیادی از جانب آفات برای کشاورزان فراهم کرده است.

حداکثر عملکرد میوه در هکتار

عملکردی که این نهال میتواند داشته باشد با میزان کود و رسیدگی که دریافت میکند،کاملا برابر است.در واقع در صورتی که این نهال به تعدد و با فاصله ی کم،آب و کود پالایش شده ای را دریافت کند محصول دهی خوبی دارد.

شروع محصول دهی

درست در سال اول کاشت نهال فندق تک شاخه محصول دهی خود را آغاز میکند.و میوه های فندق در اواخر مرداد قابل برداشت است.هرچند برداشت محصول با توجه به شریط اقلیمی ممکن است دیر یا زودتر صورت گیرد.

رقم گرده افشان

فندق تک شاخه،جزو درختچه های خودبارور محسوب میشود.اما این به این معنی نیست که گرده افشانی توسط خود آن انجام میشود.در حقیقت متخصصان معتقدند این درختچه باید توسط نهال های نر گرده افشانی شود..بنابراین پس از خرید فندق تک شاخه و کاشت آن،به دنبال مکان مناسبی برای کاشت نهال نر نیز باشید.

مدت آبیاری

با توجه به گلدانی بودن نهال فندق تک شاخه،آب زیادی برای آن مصرف نمیشود.در حقیقت ریشه ی این نهال سطحی است؛و به همین جهت آبیاری عمیقی نیاز ندارد.آبیاری این نهال باید با فاصله ی کوتاه و مقدار مناسب صورت گیرد.

زمان گلدهی

گلدهی نهال فندق تک شاخه معمولا از آذر تا اسفند ماه انجام میشود.در واقع به هر میزان مکان مورد نظری که نهال در آن کاشته شده است،معتدل تر باشد؛شکوفه های این نهال زودتر خود را به عرصه ی تماشا میگذارند.

جمع بندی

نهالستان غرب نهال مجموعه ای واحد با کادر حرفه ای و متخصص است؛که به توزیع و فروش انواع نهال ها میپردازد.این نهالستان توسط آقای رضا داداشی مدیریت میشود.نهالستان غرب نهال از سال 1310 زیرنظر جهاد کشاورزی فعالیت خود را آغاز کرد؛و تا به امروز تمامی نهال های خود را با شناسنامه ی سلامت به فروش رسانده است.تلاش غرب نهال بر این است که با بیان شفاف مطالب و صداقت در فروش محصولاتش،جایگاه خود را حفظ کند.برای خرید نهال فندق تک شاخه با مشاوران غرب نهال ارتباط برقرار کنید.


ارقام دیگر نهال فندق