پیش فروش نهال در غرب نهال آغاز شد
 • فارسی
  فارسی
 • فارسی
  فارسی
 • english
  English
 • العربیة
  العربیة

جستجو در سایت

نهال فندق باتلر

نهال فندق باتلر

نهال فندق باتلر نهالی محکم و نیرومند است.تنه ی این نهال تا حدودی کشیده و راست قامت است.میوه های نهال باتلر در لابلای برگ ها و بین پوسته های محافظت شده ای قرار دارند.این فندق ها درشت و بزرگ هستند.به میزانی که سنگینی آنها مانع ماندنشان بر روی درخت میشود.و به راحتی پس از رسیدن، از لابلای برگهای درخت بر روی زمین می افتند.

جهت خرید نهال فندق باتلر کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید و یا از طریق شبکه های اجتماعی با ما در تماس باشید.

جهت استعلام قیمت نهال فندق باتلر کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید و یا از طریق شبکه های اجتماعی با ما در تماس باشید.

مشتریان عزیز پس از ثبت و سفارش نهال فندق باتلر نهال مورد نظر شما پس از بسته بندی از طریق پایانه مسافربری به مقصد شما ارسال خواهد شد.

گارانتی بازگشت نهال

گارانتی بازگشت نهال

تمامی نهال ها دارای ضمانت بازگشت نهال و وجه می باشد.
گواهی سلامت و قرنطینه

گواهی سلامت و قرنطینه

تمامی نهال ها دارای گواهی سلامت و قرنطینه می باشد.
ارسال به سراسر کشور

ارسال به سراسر کشور

ارسال نهال از طریق پایانه مسافربری به سراسر کشور.
مشاوره خرید نهال

مشاوره خرید نهال

کارشناسان آماده مشاوره رایگان به شما عزیزان می باشند.
مجوز جهاد کشاورزی

مجوز جهاد کشاورزی

نهالستان غرب نهال دارای مجوز جهاد کشاورزی می باشد.
قیمت مناسب نهال

قیمت مناسب نهال

به واسطه حذف دلال ها قیمت نهال های ما مناسب می باشد.

کشور سازنده

فندق باتلر نهالی قوی و محکم است.این نهال متعلق به کشور آمریکا میباشد.و بیشتر در نقاط معتدل آمریکا رشد میکند.امروزه کشور های دیگر نیز که از شرایط آب و هوایی معتدل و مرطوب برخوردار میباشند؛به پرورش این نهال میپردازند.همچنین در ایران برای خرید نهال فندق باتلر و کاشت آن مانعی وجود ندارد.زیرا ایران در بسیاری از نقاط خود دارای آب و هوای معتدل و مرطوب میباشد.

پایه

پایه در واقع تکیه گاهی برای نهال است که برای هر نهال بسته به ویژگی های ژنتیکی متفاوت است.نهال های فندق باتلر از طریق پاجوش ریشه دار تکثیر و ازدیاد میشوند.خوشبختانه بسیاری از نهال هایی که از طریق پاجوش تکثیر می یابند،توانایی قلمه زدن توسط ریشه را نیز دارند.

فاصله کاشت

برای خرید نهال فندق باتلر اولین موردی که باید در نظر گرفته شود؛فاصله ی نهال ها از یکدیگر است.فاصله ی کاشت نهال فندق باتلر به عوامل مختلفی بستگی دارد.یکی از این عوامل، نوع خاک است.فاصله گذاری در خاکهای قوی 5*6،در خاکهای متوسط 4*5 و در خاکهای ضعیف 4*4 میباشد.

حداکثر ارتفاع درخت

فندق باتلر ارتفاع بسیار کوتاه و کمی دارد.اما در عین حال بسیار محکم و پر استقامت است.در واقع این نهال جزو درختچه های تقریبا کوتاه محسوب میشود.اما با اینحال طبق عادت بین کشاورزان و باغداران درخت فندق باتلر نامیده میشود

نیاز سرمایی

حداکثر سرمایی که نهال فندق باتلر میتواند تحمل کند؛دمای زیر منفی 8 درجه است.برای این نهال بهترین شرایط آب و هوایی،معتدل و مرطوب است.رطوبت مکانی که بین 70 تا 80 درصد باشد برای کاشت نهال فندق باتلر فوق العاده است.

عمر اقتصادی

عمر اقتصادی این نهال بین 10 تا 20 سال است.در واقع این نهال از سال ششم محصول دهی اقتصادی خود را شروع میکند.با اینحال سال های عمر مفید ممکن است با توجه به شرایط نگهداری و پیشامدهای دیگر دستخوش تغییراتی شود.بنابراین پس از خرید نهال فندق باتلر با مشاوران این رشته به صورت تخصصی به گفتگو بپردازید.

مشخصات میوه

میوه ی فندق باتلر،درشت و گرد است.این میوه به رنگ قهوه ای تیره و تحت حفاظت 2 لایه ی خارجی قرار گرفته است.میوه های فندق باتلر پس از رسیدن بر روی زمین می افتند.اما باید سریعا اقدام به برداشت آنها کرد.زیرا موجودات زیادی همچون کلاغ و بز خواهان این میوه و حتی درخت آن هستند.

ارتفاع از سطح دریا

همانطور که واضح است دریا رطوبت زیادی دارد.و با توجه به اینکه نهال فندق باتلر در رطوبتی که بین 70 تا 80 درصد باشد رشد میکند؛توانایی رشد در ارتفاع کمی از دریا را داراست.اما باید توجه داشت که شیب زمین باید از 50 درصد کمتر باشد.

مقاومت در برابر آفات

نهال فندق باتلر نهالی قوی در برابر مقابله با آفات است.این نهال کاملا در برابر سرما مقاوم است.اما به باکتریوز حساس است؛و برای آن کنه ی جوانه ی فندق ممکن است کمی تهدید کننده باشد.خوشبختانه تا به امروز از جانب کشاورزان بابت خرید نهال فندق باتلر و بیماری و آفت های جبران ناپذیر آن،شکایتی دریافت نشده است.

حداکثر عملکرد میوه در هکتار

این درختچه عملکرد 8 تنی در هر هکتار از زمین را دارد. ویژگی های مثبت این نهال،میزان باردهی آن در هر دوره و کیفیت محصولاتی که هرساله نسبت به سال بعد بهتر میشود، نهال فندق باتلر را به نهالی خاص تبدیل کرده است.

شروع محصول دهی

با اینکه این نهال جزو نهال های دیرگل است، اما درسال اول کاشت گل دهی آن آغاز میشود.با اینحال شکوفایی اقتصادی آن در سال ششم کاشت میباشد.بنابراین نسبت به این نهال صبور باشید.زیرا هر ساله و خصوصا از سال ششم کاشت به بعد محصولاتی پربار و باکیفیت را به شما عرضه میکند.

رقم گرده افشان

نهال فندق باتلر نهالی خودبارور است.معمولا کشاورزان و باغداران برای اطمینان از گرده افشانی،2 تا 3 رقم گرده افشان به عنوان پلی نایزر در نظر میگیرند.بنابراین با خرید نهال فندق باتلر باید تعدادی نهال نر به منظور بارور کردن آنها نیز تهیه شود.

مدت آبیاری

درخت فندقی که در حال محصول دهی میباشد در هر هکتار به میزان 1000 متر مکعب به آب نیاز دارد.در مناطقی که در فصل تابستان بارندگی بالای 800 میلی متر دارند،کشت دیمی برای نهال صورت میگیرد.اما در صورتی که باران در فصول گرم جاری نشود،درختان باید به صورت دستی آبیاری شوند.البته نهال جوانی که به تازگی کاشته شده است به آبدهی قابل توجه و منظم تری نیاز دارد.

زمان گلدهی

زمان گلدهی نهال فندق باتلر در فصل بهار است.اگر نهال باتلر بین فصول پاییز تا اوایل آذر کاشته شود،گل دهی آن نیز زودتر خواهد بود.در واقع این دوره بهترین زمان برای کاشت نهال است.زیرا در این زمان نهال در خواب به سر میبرد.به همین دلیل ایستادگی آن در خاک بهتر و رشد و گل دهی آن زودتر صورت میگیرد.

جمع بندی

در نهالستان غرب نهال انواع نهال ها و محصولات کشاورزی به صورت مستقیم به فروش میرسد.در این نهالستان کیفیت محصولات و پاسخگویی صادقانه مهم ترین وجه تمایز با سایر نهالستان ها میباشد.با خرید نهال فندق باتلر و سایر نهال ها،شناسنامه ی نهال و گواهی بهداشت آن به مشتریان ارائه میشود.در حال حاضر مدیریت این نهالستان زیر نظر جناب آقای رضا داداشی میباشد.برای اطلاع از قیمت و جزئیات موضوع با شماره های موجود در صفحه ی نهالستان غرب نهال تماس حاصل بفرمایید.


ارقام دیگر نهال فندق