پیش فروش نهال در غرب نهال آغاز شد
 • فارسی
  فارسی
 • فارسی
  فارسی
 • english
  English
 • العربیة
  العربیة

جستجو در سایت

نهال فندق گردویی

نهال فندق گردویی

این نهال مقاومت بالایی در برابر آب و هوا و بیماری ها دارد. اما نهال فندق گردویی بیشتر مناسب برای آب و هوای گرمسیری است و شرایط کم آبی و خشک بودن خاک را به خوبی تحمل می کند. به همین دلیل نیاز به آبیاری کمی داشته و مراقبت های بخصوصی نیز لازم ندارد.

جهت خرید نهال فندق گردویی کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید و یا از طریق شبکه های اجتماعی با ما در تماس باشید.

جهت استعلام قیمت نهال فندق گردویی کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید و یا از طریق شبکه های اجتماعی با ما در تماس باشید.

مشتریان عزیز پس از ثبت و سفارش نهال فندق گردویی نهال مورد نظر شما پس از بسته بندی از طریق پایانه مسافربری به مقصد شما ارسال خواهد شد.

گارانتی بازگشت نهال

گارانتی بازگشت نهال

تمامی نهال ها دارای ضمانت بازگشت نهال و وجه می باشد.
گواهی سلامت و قرنطینه

گواهی سلامت و قرنطینه

تمامی نهال ها دارای گواهی سلامت و قرنطینه می باشد.
ارسال به سراسر کشور

ارسال به سراسر کشور

ارسال نهال از طریق پایانه مسافربری به سراسر کشور.
مشاوره خرید نهال

مشاوره خرید نهال

کارشناسان آماده مشاوره رایگان به شما عزیزان می باشند.
مجوز جهاد کشاورزی

مجوز جهاد کشاورزی

نهالستان غرب نهال دارای مجوز جهاد کشاورزی می باشد.
قیمت مناسب نهال

قیمت مناسب نهال

به واسطه حذف دلال ها قیمت نهال های ما مناسب می باشد.

کشور سازنده

کشور ایتالیا برای اولین بار اقدام به تولید نهال فندق گردویی نموده است. پس از اینکه ایتالیا فندق گردویی را تولید نمود کشورهای دیگر از جمله ایران به دلیل کیفیت خوب محصول دست به خودکفایی زده و خود عهده دار کشت و پرورش نهال فندق گردویی شدند. امروزه خرید نهال فندق گردویی به صورت کلان در نهالستان هایی مثل نهالستان غرب نهال انجام می شود.

پایه

در صورتیکه قصد تکثیر نهال فندق گردویی را دارید باید روشی را انتخاب کنید که علاوه بر مقرون بصرفه بودن ، کیفیت میوه ها را تضمین نماید. بهترین روش که توسط کارشناسان نیز توصیه می گردد استفاده از پایه برای پیوند گیاه مادر است. پایه فندق بذری بهترین پایه جهت تکثیر درخت فندق گردویی است که همه ساله توسط باغداران استفاده می گردد.

فاصله کاشت

رعایت فواصل کاشت در درختان بسیار مهم است. ما درختان را با رعایت فاصله استاندارد کنار هم می کاریم تا عمل گرده افشانی به درستی صورت گرفته و آب و نور کافی به میزان هماهنگ به همه درختان برسد. علاوه بر این اینکار از پیچ خوردن ریشه ها و برگ ها به یکدیگر جلوگیری می کند. حداقل و حداکثر فاصله مناسب برای کاشت نهال فندق گردویی 4 در 4 متر است.

حداکثر ارتفاع درخت

درخت فندق گردویی 5 متر استاندارد دارد که تا حدودی برای یک درخت میوه ارتفاع بلندی است. بنابراین به منظور کنترل ارتفاع درخت باید آن را هرس نمود. هرس درختان فندق گردویی را بهتر است در پاییز انجام دهید. درختان برای رشد و مراقبت صحیح به هرس مداوم نیاز دارند.

نیاز سرمایی

اغلب نهالستان ها از جمله نهالستان غرب نهال برای افزایش و قدرت بخشیدن به استحکام درخت یک دوره سرمای منفی 7 درجه را در نظر می گیرند. این دوره باعث می شود که خیال کشاورز از بابت آسیب ندیدن جوانه ها و تولید میوه راحت شود. به همین منظور برای درخت فندق گردویی 200 الی 800 ساعت سرمایی را اختصاص می دهند.

عمر اقتصادی

عمر اقتصادی درخت فندق گردویی 30 الی 40 سال است و درخت در بهترین حالت می تواند 40 سال عمر کند. در اینکه درخت فندق گردویی درختی فوق العاده اقتصادی است شکی نیست ولی باز هم در صورت عدم رعایت شرایط لازم برای رسیدگی به درخت، احتمال پایین آمدن عمر اقتصادی وجود دارد.

مشخصات میوه

فندق گردویی شکلی شبیه به گردوی کوچک دارد و دایره ای شکل است. مغز فندق گردویی بسیار خوش طعم و درشت است و پوسته آن حنایی رنگ می باشد. دلیل نامگذاری این فندق شکل آن است که به شکل گردوی کوچک است.

ارتفاع از سطح دریا

برای اینکه بهترین بازدهی را از کاشت درخت خود داشته باشید همیشه ارتفاع از سطح دریا را در منطقه خود و نهال مربوطه بررسی کنید. بهترین ارتفاع برای نهال فندق گردویی 200 الی 3000 متر از سطح دریاست.

مقاومت در برابر آفات

فندق گردویی مقاومت خوبی نسبت به آفات و بیماری های مختلف دارد و می تواند خود را از آنها مصون بدارد. اما هر گیاهی در صورت عدم مراقبت های صحیح ممکن است آسیب ببیند. پس همواره میزان آبیاری و کوددهی و .. را فراموش نکنید.

حداکثر عملکرد میوه در هکتار

حداکثر عملکرد فندق گردویی در هر هکتار 2 الی 5 تن است. در صورتیکه شرایط مساعد را برای رشد درخت فندق گردویی فراهم نمایید این رقم می تواند بیشتر شود و محصول خوبی را در فصل برداشت برای شما به همراه داشته باشد.

شروع محصول دهی

از سال پنجم به بعد باید روی برداشت محصول حساب باز کنید. این محصول اقتصادی و بصرفه بوده و برای باغدار از هر لحاظ منفعت زیادی دارد.

رقم گرده افشان

بهترین رقم گرده افشان برای فندق گردویی ، نهال فندق جنگلی است. این رقم قادر است عمل گرده افشانی را برای تولید مثل درختان انجام دهد و گرده زایی کند.

مدت آبیاری

همانطور که ذکر شد درخت فندق گردویی نیاز کمی به آب دارد اما 2 لیتر در هر روز میزان استانداردی از آبیاریست که معمولا به این نهال اختصاص می یابد.

زمان گلدهی

درخت فندق گردویی زودگل است. این بدان معنیست که گل ها زودتر از فرا رسیدن فصل بهار بر روی شاخه ها ظاهر می شوند. این امر مضراتی را برای کشاورزان دارد از جمله سرما زدن به گل ها و عدم تولید میوه. بدین منظور بهتر است در صورت سرد بودن هوا پس از گلدهی روی درخت را با پلاستیک هایی بپوشانید.

جمع بندی

اگر قصد خرید نهال فندق گردویی را دارید بهتر است آن را از فروشگاه های معتبری مثل نهالستان غرب نهال تهیه کنید. نهالستان غرب نهال با دارا بودن بهترین و پیشرفته ترین أدوات و تجهیزات کشاورزی در این امر پیشقدم بوده و از مدرن ترین روش ها برای کشت و پرورش نهال ها استفاده می کند. اگر سوالی در زمینه احداث باغ فندق گردویی دارید می توانید با کارشناسان و متخصصین ما تماس گرفته و به صورت رایگان از مشاوره های آنها بهره مند شوید. ما همه روزه ارسال سفارشات را به صورت اینترنتی برای مشتریان خود انجام می دهیم و کیفیت در خدمات را سرلوحه کار خود قرار داده ایم.


ارقام دیگر نهال فندق