پیش فروش نهال در غرب نهال آغاز شد
 • فارسی
  فارسی
 • فارسی
  فارسی
 • english
  English
 • العربیة
  العربیة

جستجو در سایت

نهال فندق موری

نهال فندق موری

نهال فندق موری ،مانند نهال های دیگر فندق قد تقریبا بلندی دارد.نهال فندق موری در ابتدا دارای تنه ای نازک است که پس از بلوغ، استقامت قابل توجهی پیدا میکند.میوه های این درخت به شکل کاهوپیچ شده در لابلای شاخ و برگهای درخت جا باز کرده است.و ممکن است چیدن آنها کمی مشکل باشد.به همین علت متخصصان برای رفع این مشکل، هرس کردن منظم درخت را توصیه می‌کنند.

جهت خرید نهال فندق موری کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید و یا از طریق شبکه های اجتماعی با ما در تماس باشید.

جهت استعلام قیمت نهال فندق موری کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید و یا از طریق شبکه های اجتماعی با ما در تماس باشید.

مشتریان عزیز پس از ثبت و سفارش نهال فندق موری نهال مورد نظر شما پس از بسته بندی از طریق پایانه مسافربری به مقصد شما ارسال خواهد شد.

گارانتی بازگشت نهال

گارانتی بازگشت نهال

تمامی نهال ها دارای ضمانت بازگشت نهال و وجه می باشد.
گواهی سلامت و قرنطینه

گواهی سلامت و قرنطینه

تمامی نهال ها دارای گواهی سلامت و قرنطینه می باشد.
ارسال به سراسر کشور

ارسال به سراسر کشور

ارسال نهال از طریق پایانه مسافربری به سراسر کشور.
مشاوره خرید نهال

مشاوره خرید نهال

کارشناسان آماده مشاوره رایگان به شما عزیزان می باشند.
مجوز جهاد کشاورزی

مجوز جهاد کشاورزی

نهالستان غرب نهال دارای مجوز جهاد کشاورزی می باشد.
قیمت مناسب نهال

قیمت مناسب نهال

به واسطه حذف دلال ها قیمت نهال های ما مناسب می باشد.

کشور سازنده

نهال فندق موری برای اولین بار توسط ایران ساخته شد.این نهال در ابتدا بصورت گسترده و درستی معرفی نشد.و به همین علت کشاورزان هیچگونه آگاهی و شناختی از آن نداشتند.شناخت کم موجب شد تا افراد هیچگونه ریسکی برای خرید نهال فندق موری نکنند.اما به مرور فندق موری جای خود را در بسیاری از باغ های زراعی کشور باز کرد.

پایه

این نهال بصورت بذری کاشته میشود.در واقع پایه ی آن بذر خود اوست.اما کاشت بذر و پروسه ی تبدیل آن به نهال،باید بصورت تخصصی انجام شود.زیرا در غیر اینصورت در آینده با اتلاف وقت و هزینه مواجه خواهید شد.در حال حاضر نهالستان های بسیاری به جای بذر، نهال آماده ی فندق موری را به فروش می‌رسانند.

فاصله کاشت

نهال فندق موری در زمین های مسطح با فاصله های 4*4 کاشته می‌شود.اما در صورت خرید نهال فندق موری برای زمین های شیب دار به میزان کمتری زمین نیاز دارید‌.زیرا فاصله گذاری این نهال ها در زمین های شیب دار مقداری کمتر است.این نهال پس از رشد دارای شاخ و برگهای پیچیده ای می‌شود.که نیاز شدیدی به نور آفتاب دارند.به همین علت فاصله گذاری باید به درستی انجام شود.

حداکثر ارتفاع درخت

نهال فندق موری بین 4 تا 5 متر قابلیت رشد دارد.اما باید توجه شود که شرایط آب و هوایی در میزان رشد نهال تاثیر مستقیمی دارد.در حال حاضر رشد حداکثری نهال به علت آب و هوای موجود در کشور ممکن نیست.اما با این وجود آبیاری و مراقبت های کشاورزی برای محصول دهی خوب درخت،کافی است.

نیاز سرمایی

نهال فندق موری بین 100 الی 800 ساعت سرما نیاز دارد.پس از پایان دوره ی سرمایی، درخت شروع به گلدهی می‌کند.در واقع این نهال مانند تمام نهال های دیگر با گذر از این دوره،استقامت بیشتری در برابر سرما پیدا می‌کند.برطرف نشدن نیاز سرمایی نهال موجب زیان های شدید و غیرقابل جبرانی می‌شود.

عمر اقتصادی

عمر اقتصادی یک درخت معمولا به عمری گفته می‌شود که در آن درخت در دوران طلایی خود،محصولات با کیفیتی ارائه کند.در این عمر شاهد باردهی بالا و بهترین کیفیت ممکن در میوه ها خواهید بود.برای نهال فندق موری این عمر 50 سال است.خرید نهال فندق موری موجب 50 سال سودآوری و بهره برداری از میوه های این درخت میشود.

مشخصات میوه

میوه ی نهال فندق موری شکل متفاوتی با سایر فندق های شناخته شده ندارد.این میوه در پوششی گیاهی کاهوپیچ شده ای قرار دارد.پوشش زیرین آن جنسی چوب مانند دارد که محافظت زیادی از میوه می‌کند.قیمت این میوه به علت خواص زیادی که دارد همواره رو به افزایش است.

ارتفاع از سطح دریا

ارتفاع از سطح دریا مهم ترین عامل رشد نهال است.زیرا رشد حداکثری درخت به آب و هوا بستگی دارد.و شرایط اقلیمی رابطه ی مستقیمی با ارتفاعی که نهال کاشته می‌شود دارد.ارتفاعی که متخصصان برای نهال فندق موری در نظر می‌گیرند بین 100 الی 2000 متر است.

مقاومت در برابر آفات

این نهال دارای مقاومت خوبی در برابر آفات است.قرارگیری میوه های فندق در پوشش محافظتی درخت و تمام ویژگی های ژنتیکی آن عامل این میزان از استقامت است.البته وجود این عوامل،پس از خرید نهال فندق موری نباید باعث سهل انگاری در سم پاشی های دوره ای شود.

حداکثر عملکرد میوه در هکتار

نهال فندق موری هر ساله در هر هکتار 6 تن محصول به بار می آورد.این میزان رقم بزرگی با توجه به مقدار مراقبت های لازم برای این نهال است.در واقع سودی که از نهال فندق موری برای باغداران حاصل می‌شود؛بسیار بیشتر از هزینه هایی است که متقبل میشود.

شروع محصول دهی

در دومین سال کاشت نهال،می‌توان از محصولات فندق موری استفاده ی لازم را برد.میوه ی این درخت در سالهای طلایی عمر مفید مرغوبیت بسیار بالایی دارد.اگر آبیاری و مراقبت های لازم به درستی انجام شود در سال دوم میوه هایی مرغوب و با کیفیت به ثمر خواهد نشست.

رقم گرده افشان

نهال فندق موری رقمی خودبارور است.در واقع گرده افشانی این درخت توسط رقم دیگری انجام نمی‌شود.بنابراین صرف هزینه ی اضافی، هنگام خرید نهال فندق موری لازم نیست.این درخت تا پیش از باز شدن غنچه های گل در حال گرده افشانی است.

مدت آبیاری

معمولا آبیاری این نهال ها هر 12 روز یکبار انجام می‌شود.اما آبیاری نباید به شکلی باشد که با غرقابی کردن نهال عملیات آبیاری را تمام شده بدانیم.با این سبک از آبیاری نه تنها متحمل هزینه میشوید،بلکه این هزینه ها عایدی برای باغدار نخواهد داشت.زیرا ریشه ی درخت در صورت دریافت رطوبت زیاد خشک می‌شود.و در نتیجه نهال از بین می‌رود.

زمان گلدهی

نهال فندق موری حد وسطی از گل دهی را دارد.یعنی گلدهی آن نه خیلی زود و نه خیلی دیر است.در واقع پس از دوسال،در اواسط فروردین گلدهی این نهال شروع می‌شود.توجه داشته باشید که رسیدگی های بی برنامه و اشتباه موجب تاخیر در تاریخ گلدهی درخت می‌شود.

جمع بندی

نهالستان غرب نهال با بیش از یک دهه سابقه موفق به کسب مقام نهالستان برتر از دیدگاه مشریان شده است.این نهالستان به فروش انواع نهال های تجاری و غیرتجاری میپردازد.مشتریان در هر زمان که لازم بدانند میتوانند به صورت حضوری و غیرحضوری با مشاوران غرب نهال ارتباط برقرار کنند؛و اقدام به خرید نهال فندق موری یا سایر نهال های این نهالستان کنند.برای ارتباط با واحد فروش و مشاوره ی رایگان،با شماره تلفن های ارائه شده تماس حاصل بفرمایید.


ارقام دیگر نهال فندق