پیش فروش نهال در غرب نهال آغاز شد
 • فارسی
  فارسی
 • فارسی
  فارسی
 • english
  English
 • العربیة
  العربیة

جستجو در سایت

نهال فندق نخجوان

نهال فندق نخجوان

نهال فندق نخجوان نهالی سازگار و انعطاف پذیر با انواع آب و هوا ها میباشد.این نهال به سرعت خود را با آب و هوای اطراف خود وفق میدهد.و به سرعت رشد میکند و به محصول دهی میرسد.با اینحال عمر اقتصادی آن نسبت به سایر نهال های فندق کمتر است.

جهت خرید نهال فندق نخجوان کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید و یا از طریق شبکه های اجتماعی با ما در تماس باشید.

جهت استعلام قیمت نهال فندق نخجوان کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید و یا از طریق شبکه های اجتماعی با ما در تماس باشید.

مشتریان عزیز پس از ثبت و سفارش نهال فندق نخجوان نهال مورد نظر شما پس از بسته بندی از طریق پایانه مسافربری به مقصد شما ارسال خواهد شد.

گارانتی بازگشت نهال

گارانتی بازگشت نهال

تمامی نهال ها دارای ضمانت بازگشت نهال و وجه می باشد.
گواهی سلامت و قرنطینه

گواهی سلامت و قرنطینه

تمامی نهال ها دارای گواهی سلامت و قرنطینه می باشد.
ارسال به سراسر کشور

ارسال به سراسر کشور

ارسال نهال از طریق پایانه مسافربری به سراسر کشور.
مشاوره خرید نهال

مشاوره خرید نهال

کارشناسان آماده مشاوره رایگان به شما عزیزان می باشند.
مجوز جهاد کشاورزی

مجوز جهاد کشاورزی

نهالستان غرب نهال دارای مجوز جهاد کشاورزی می باشد.
قیمت مناسب نهال

قیمت مناسب نهال

به واسطه حذف دلال ها قیمت نهال های ما مناسب می باشد.

کشور سازنده

نهال فندق نخجوان برای کشور همسایه ی ایران،یعنی جمهوری آذربایجان است.آذربایجان کشوری با اقلیم های متفاوت است.به همین علت گونه های گیاهی بسیار زیادی در آن قابل رویت است.در حال حاضر آذربایجان نهال فندق نخجوان و میوه های آن را به کشور های زیادی صادر میکند.در ایران نیز خرید نهال فندق نخجوان چندسالی است که توسط نهالستان ها صورت میگیرد.

پایه

برای نهال فندق نخجوان پایه ای در نظر گرفته نشده است.این نهال بصورت کاملا ساده و بذری کاشته میشود.و هیچگونه پیوندی برای آن انجام نمیشود.اما با اینحال تبدیل بذر فندق نخجوان به نهالی سالم و قابل کاشت،نیاز به صبر و تخصص کافی دارد.

فاصله کاشت

فاصله ی کاشتی که برای این نهال در نظر گرفته شده است 5*4 متر است.این فاصله هنگام خرید نهال فندق نخجوان،کشاورزان را به شک می اندازد.زیرا سایر نهال های فندق به فاصله گذاری کمتری نیاز دارند.در صورتی که به نهال های فندق فضای کافی داده نشود ریشه های عمیق آنها در هم میپیچد؛ و مشکلات شدید و غیرقابل جبرانی را بوجوود می آورد.

حداکثر ارتفاع درخت

این نهال قابلیت رشد تا ارتفاع 4 متر را دارد.با توجه به این میزان از ازتفاع،نهال فندق نخجوان تقریبا بلند قامت محسوب میشود.اما میزان رشد و ارتفاع درخت به عوامل زیادی بستگی دارد.یکی از این عوامل شرایط محیطی و اقلیمی است.همچنین رسیدگی های کشاورز مانند آبیاری،هرس،کوددهی و… بسیار موثر میباشد.

نیاز سرمایی

نهال فندق نخجوان به میزان 100 الی 800 ساعت نیاز به قرارگیری در سرما را دارد.برای عملی کردن این موضوع،نهال فندق را در اواسط پاییز کاشت کنید.تا در طول زمستان و بهار بهره ی کافی از سرما را ببرد.پس از بیدار شدن نهال از خواب زمستانی،شاهد مقاومت بسیار بیشتری در برابر سرما از آن خواهید بود.

عمر اقتصادی

میزان عمر اقتصادی نهال فندق نخجوان 40 سال است.متاسفانه این نهال عمر اقتصادی بسیار کمتری از نهال های فندق دیگر دارد.اما در کمال ناباوری فروش میوه ی آن روز به روز در حال افزایش است.همچنین با توجه با اینکه فندق میوه ای پرخواص و مغزدار است؛قیمت نسبتا بالایی دارد.بنابراین حتی میزان عمر اقتصادی کم،نمیتواندباغداران را در خرید نهال فندق نخجوان متوقف کند.

مشخصات میوه

میوه ی فندق نخجوان به رنگ قهوه ای تیره و بیضی شکل است.این میوه ی مغز دار سرشار از پروتئین و ویتامین های مختلف میباشد.همین موضوع آن را تبدیل به میوه ی گرانی کرده است.این میوه کاربرد های زیادی دارد و از مغز آن هم بصورت خام و هم پخته استفاده میشود.میوه ی فندق پس از رسیدن بر روی زمین می افتد و کشاورزان باید آنها را جمع آوری کنند.اما بر خلاف ظاهر سخت خود،این میوه از حساسیت زیادی برخوردار است.بنابراین پس از رسیدن باید سریعا از روی زمین جمع آوری شود.زیرا در غیر اینصورت باران و رطوبت آن را خراب میکند.

ارتفاع از سطح دریا

ارتفاع نهال نخجوان از سطح دریا 100 الی 2000 متر میباشد.رطوبت موجود برای این نهال در این سطح کافی است.و نباید بیشتر یا کمتر شود.زیرا با تغییر سبک زندگی نهال،رشد و عملکرد کمتری را ازآن دریافت خواهید کرد.

مقاومت در برابر آفات

مقاومتی که یک نهال می‌تواند در برابر آفات داشته باشد بستگی به ژنتیک آن دارد.البته میزان مقاومت، به مراقبت های کشاورزی نیز بستگی دارد.بنابراین میتوان پس از خرید نهال فندق نخجوان،با استفاده از رسیدگی های تخصصی میزان مقاومت را افزایش داد.اما استقامتی که نهال فندق نخجوان در برابر آفات دارد بسیار خوب است.این نهال بصورت ژنتیکی مقاومت خوبی از خود نشان می‌دهد.اما با اینحال در صورت سهل انگاری آفات به آن حمله می‌کنند.

حداکثر عملکرد میوه در هکتار

این نهال سالانه عملکردی برابر با 7 تن دارد. با توجه به اینکه میزان تقاضای فندق در بازار جهانی بیشتر از عرضه ی آن است؛باغداران بسیاری از سودهای کلان بهره میبرند.به همین جهت نهال فندق نخجوان فروش خوبی در ایران و سایر کشورها دارد.

شروع محصول دهی

در اولین سالی که نهال فندق نخجوان کاشته می‌شود؛درخت شروع به محصول دهی می‌کند.سرعت محصول دهی نهال فندق نخجوان از تمامی نهال های فندق هم رده ی خود بیشتر است.به همین علت خریدارانی که برای محصول دهی عجله دارند؛بین نهال های دیگر فندق نخجوان را ترجیح می‌دهند.

رقم گرده افشان

نهال فندق نخجوان نهالی خودبارور است.این موضوع بدین معناست که گرده های نر با قرار گیری بر روی گل های ماده ،به درخت قابلیت بارور شدن می‌دهند.یکی از ویژگی های درختان خودگرده افشان،حاصل شدن محصولات شبیه به هم میباشد.به همین علت خرید نهال فندق نخجوان برای کسانی که محصولاتی کاملا یکدست و شبیه به هم می‌خواهند بسیار مناسب است.

مدت آبیاری

این نهال باید هر 12 روز یکبار آبیاری شود.سهل انگاری کشاورز در آبیاری خصوصا در سال اول کاشت نهال، ممکن است موجب نابودی نهال شود.زیرا نهال فندق نخجوان در ابتدای کاشت بسیار ریشه ی حساسی دارد.و باید توجه کافی و لازم را از آن دریغ نکرد.

زمان گلدهی

گلدهی این نهال در سال دوم کاشت و اواخر فروردین صورت می‌گیرد.به همین علت آن را رقمی دیرگل می‌نامند.بسیاری از متخصصان برای این باورند که دیرگل بودن درخت ویژگی مثبتی است.زیرا درخت از بابت سرما و باران های شدید زمستانی یا بهاری آسیب کمتری می‌بیند.

جمع بندی

نهالستان غرب نهال با بیش از چند دهه سابقه،مرکز فروش نهال ایران است.این نهالستان در حال حاضر به مدیریت دکتر رضا داداشی اداره میشود.خرید نهال فندق نخجوان و سایر نهال های این مجموعه،با کسب شناسنامه ی سلامت معتبر همراه است.چیزی که موجب محبوبیت نهالستان غرب نهال شده است؛فروش محصولات باکیفیت و صداقت در فروش و مشاوره است.برای مشاوره ی رایگان و خرید نهال از نهالستان غرب نهال با مشاوران فروش تماس حاصل بفرمایید.


ارقام دیگر نهال فندق