پیش فروش نهال در غرب نهال آغاز شد
 • فارسی
  فارسی
 • فارسی
  فارسی
 • english
  English
 • العربیة
  العربیة

جستجو در سایت

نهال فندق قزوین

نهال فندق قزوین

نهال فندق قزوین کوتاه قد است و بیشتر مناسب آب و هوای گرمسیری می باشد. این فندق نسبتاً سریع و آسان رشد می کند، به فضای زیادی مانند سایر درختان نیاز ندارد و هر تابستان فندق شیرین و خوشمزه تولید می کند. این نهال ها دارای برگهای تیره، به شکل قلب و دندانه دار هستند که طول آنها چند سانتی متر است و در اوایل بهار خودنمایی می کنند و به دنبال آن در اواخر تابستان یا پاییز، فندق های درشت در پوسته های کاغذی تولید می شوند. از آنجایی که نهال های نسبتا جمع و جوری هستند و می توان آنها را به راحتی هرس کرد، اگر فضای زیادی برای رشد درختان ندارید، انتخاب خوبی به شمار می آیند.

جهت خرید نهال فندق قزوین کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید و یا از طریق شبکه های اجتماعی با ما در تماس باشید.

جهت استعلام قیمت نهال فندق قزوین کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید و یا از طریق شبکه های اجتماعی با ما در تماس باشید.

مشتریان عزیز پس از ثبت و سفارش نهال فندق قزوین نهال مورد نظر شما پس از بسته بندی از طریق پایانه مسافربری به مقصد شما ارسال خواهد شد.

گارانتی بازگشت نهال

گارانتی بازگشت نهال

تمامی نهال ها دارای ضمانت بازگشت نهال و وجه می باشد.
گواهی سلامت و قرنطینه

گواهی سلامت و قرنطینه

تمامی نهال ها دارای گواهی سلامت و قرنطینه می باشد.
ارسال به سراسر کشور

ارسال به سراسر کشور

ارسال نهال از طریق پایانه مسافربری به سراسر کشور.
مشاوره خرید نهال

مشاوره خرید نهال

کارشناسان آماده مشاوره رایگان به شما عزیزان می باشند.
مجوز جهاد کشاورزی

مجوز جهاد کشاورزی

نهالستان غرب نهال دارای مجوز جهاد کشاورزی می باشد.
قیمت مناسب نهال

قیمت مناسب نهال

به واسطه حذف دلال ها قیمت نهال های ما مناسب می باشد.

کشور سازنده

فندق ها بومی بسیاری از نقاط آسیا هستند و می توان آن ها را در جنگل های خزدار خنک در مناطق آسیایی یافت.فندق نمادی از خرد و الهام در طول تاریخ بوده است، با مستندات مکتوب ، قدمت فندق به قرن ها پیش می رسد. اما فندق قزوین همانطور که از نامش پیداست ریشه در ایران و شهر قزوین دارد. خرید نهال فندق قزوین از سالها پیش در ایران رواج یافته است.

پایه

درختان فندق قزوین را می توان به روش های مختلفی تکثیر کرد. می توانید آنها را از بذر تکثیر کنید، ی ابا روش های ساده و مطمئن تری مثل پایه آن را پیوند بزنید.مناسب ترین پایه برای این کار پایه بذری فندق است. اما اگر زمان زیادی دارید و برای برداشتن اولین محصول خود عجله ندارید، کاشت بذر می تواند یک گزینه مقرون به صرفه باشد.

فاصله کاشت

اگر آب و هوای منطقه شما گرم و خشک است، برای خرید نهال فندق قزوین مکانی را در آفتاب کامل یا در نیمه سایه پیدا کنید.به عنوان یک قاعده کلی، فندق ها به حداقل چهار ساعت نور مستقیم خورشید در روز برای تولید محصول خوب و حدود 3 در 3 متر فضا برای پخش شدن نیاز دارند، بنابراین حتماً برای گیاهان خود فاصله مناسبی قرار دهید.

حداکثر ارتفاع درخت

بسته به شرایط و آب و هوا، فندق قزوین معمولاً بین 4 الی 6 متر ارتفاع دارند و می توانند به صورت درختچه یا درختان کوچک در مناطق سردسیری و گرمسیری رشد کنند. یک چیز خوب در مورد فندق قزوین این است که بسته به ترجیح و فضای موجود می توان آنها را به شکل درختچه درآورد.اگر به صورت درختچه رشد کنند، به هرس زیادی نیاز ندارند و برداشت را آسان تر می کنند.

نیاز سرمایی

درخت فندق قزوین برای افزایش مقاومت در برابر سرما به 800 الی 1700 ساعت دوره سرمایی نیاز دارد.

عمر اقتصادی

این درختان معمولا عمری طولانی دارند اما در یک دوره مشخص بهترین محصول را تولید می کنند که به آن عمر اقتصادی می گویند. عمر اقتصادی درخت فندق قزوین 40 سال است.

مشخصات میوه

در زمینه شکلات سازی بسیار مورد استفاده قرار می گیرد. شکل آن گرد و حنایی رنگ می باشد. فندق ها بسیار درشت و پرمغز هستند و رنگ مغز آن سفید است. به راحتی شکسته می شود و طعمی خوش طعم و دلنشین دارد.

ارتفاع از سطح دریا

معمولا خرید نهال فندق قزوین محدودیتی از نظر ارتفاع از سطح دریا برای کاشت ندارد و در همه ارتفاعات رشد می کند.

مقاومت در برابر آفات

پرورش فندق قزوین نسبتاً آسان است و مقاومت خوبی در برابر آفات دارد، اما چند مشکل رایج وجود دارد که باید مراقب آنها بود. چند مورد از آفات و بیماری هایی که ممکن است با آنها روبرو شوید پوسیدگی ریشه آرمیلیا، سوختگی باکتریایی، شانکر باکتریایی، فلبرت شرقی و …. است. برای پیشگیری از این بیماری ها سمپاشی در دوره های مشخصی از سال توصیه می شود.

حداکثر عملکرد میوه در هکتار

این درخت قادر است 8 تن محصول در هر هکتار برای باغدار سوددهی داشته باشد.

شروع محصول دهی

از دومین سال کاشت نهال فندق قزوین می توانید شاهد محصول دهی درخت باشید. در فصل تابستان و ماه مرداد این درخت آماده برداشت است.

رقم گرده افشان

فندق های قزوینی تک پایه هستند، به این معنی که گل های نر و ماده در یک درخت تولید می شود، اگرچه ممکن است در یک زمان شکوفا نشوند. هنگام انتخاب ارقام، کاشت بیش از یک رقم و توجه دقیق به توصیه های سازگاری برای گرده افشانی مهم است.حتی در صورت کاشت یک گونه خود گرده افشان، باز هم توصیه می شود که بیش از یک رقم برای بهبود عملکرد کاشت شود.

مدت آبیاری

در حالی که درختان بالغ به خشکی مقاوم هستند، نهال های جوان به رطوبت دائمی نیاز دارند و هرگز نباید اجازه داد که به طور کامل خشک شوند. پس از خرید نهال فندق قزوین در طول فصل رشد هر هفته آبیاری کنید تا زمانی که به خوبی تثبیت شوند، در آب و هوای خشک مراقب آبیاری عمیق باشید.برای دو فصل اول پس از کاشت، هر 10 روز یکبار آبیاری کنید.

زمان گلدهی

گل های فندق قزوین سبسیار دیرگل هستند و در أواخر فروردین ماه شروع به گلدهی می کند. این امر به کیفیت میوه ها کمک کرده و آنها را از سوختن جوانه ها در سرمای بهاره مصون می دارد.

جمع بندی

در نهالستان غرب نهال با مدیریت جناب آقای رضا داداشی بهترین و مطمئن ترین نهال ها را با بهترین کیفیت همراه با شناسنامه سلامت معتبر در اختیارتان قرار می دهیم. خرید نهال فندق قزوین متفاوت از دیگر خریدهاست زیرا کیفیت نهال ها برای ما بسیار مهم است. شما می توانید برای مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید و از کارشناسان زبده ما کمک بخواهید. علاوه بر این مجوز های سلامت از وزارت بهداشت و وزارت جهاد کشاورزی نیز اخذ نموده و آماده خدمت رسانی به شما عزیزان هستیم.


ارقام دیگر نهال فندق