پیش فروش نهال در غرب نهال آغاز شد
 • فارسی
  فارسی
 • فارسی
  فارسی
 • english
  English
 • العربیة
  العربیة

جستجو در سایت

نهال آلوچه مراغه

نهال آلوچه مراغه

نهال آلوچه مراغه یکی از انواع درختان آلو می‌باشد که باردهی بسیار خوبی دارد و محصولات فوق العاده با کیفیت و خوشمزه‌ای را تحویل می‌دهد؛ این نهال آلوچه پیش رس می‌باشد و شما می‌توانید آن را مانند گوجه سبز میل نمایید. مصرف و کاربرد اصلی میوه آلوچه مراغه به صورت خشکبار می‌باشد و اکثر باغداران بعد از برداشت، آن را خشک می‌کنند و در نهایت به فروش می‌رسانند.

جهت خرید نهال آلوچه مراغه کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید و یا از طریق شبکه های اجتماعی با ما در تماس باشید.

جهت استعلام قیمت نهال آلوچه مراغه کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید و یا از طریق شبکه های اجتماعی با ما در تماس باشید.

مشتریان عزیز پس از ثبت و سفارش نهال آلوچه مراغه نهال مورد نظر شما پس از بسته بندی از طریق پایانه مسافربری به مقصد شما ارسال خواهد شد.

گارانتی بازگشت نهال

گارانتی بازگشت نهال

تمامی نهال ها دارای ضمانت بازگشت نهال و وجه می باشد.
گواهی سلامت و قرنطینه

گواهی سلامت و قرنطینه

تمامی نهال ها دارای گواهی سلامت و قرنطینه می باشد.
ارسال به سراسر کشور

ارسال به سراسر کشور

ارسال نهال از طریق پایانه مسافربری به سراسر کشور.
مشاوره خرید نهال

مشاوره خرید نهال

کارشناسان آماده مشاوره رایگان به شما عزیزان می باشند.
مجوز جهاد کشاورزی

مجوز جهاد کشاورزی

نهالستان غرب نهال دارای مجوز جهاد کشاورزی می باشد.
قیمت مناسب نهال

قیمت مناسب نهال

به واسطه حذف دلال ها قیمت نهال های ما مناسب می باشد.

خصوصیات نهال آلوچه مراغه

این نهال عمر تقریبا زیادی نسبت به اکثر نهال‌های آلو دارد؛ عمر مفید این نهال حدودا 40 سال می‌باشد؛ در حالی که اکثر درختان آلو عمر مفیدی بین 25 تا 35 سال دارند. یکی از بهترین ویژگی‌ها و خصوصیت‌های درخت آلو مراغه، میزان باردهی بسیار بالای آن می‌باشد.

امروزه آلوچه مراغه ای به صورت خشک شده به اکثر کشورهای اروپایی و کشورهای همسایه صادر می‌شود و به دلیل درجه یک بودن محصول، بدون شک طرفداران آن روز به روز افزایش پیدا خواهند کرد.

مشخصات نهال آلوچه مراغه

درخت آلوچه مراغه ای شاخ و برگ‌های زیادی دارد و همین امر باعث می‌شود تا کار هرس کمی سخت‌تر شود؛ از این نظر باغدار و پرورش دهنده این درخت باید حساسیت بیش‌تری به خرج بدهد و مراقبت بیشتری از این نهال داشته باشد.

آلوچه مراغه ای تقریبا گوشتی سفت و نسبتا ملس (ترش و شیرین) دارد و باید گفت یکی از خوشمزه‌ترین میوه‌ها در بین انواع مختلف آلو می‌باشد؛ این نهال در استان آذربایجان شرقی و شهرستان مراغه کشت بسیار زیادی دارد و اگر به این شهرستان سفر کنید، بدون شک درختان آلوچه مراغه ای بسیار زیادی را مشاهده می‌کنید.

کشور سازنده

همانطور که از اسم این نهال پیداست، نهال آلوچه مراغه مربوط به شهرستان مراغه در استان آذربایجان شرقی می‌باشد؛ پس با یک نهال کاملا ایرانی مواجه هستیم.

فاصله کاشت

فاصله کاشت نهال‌ها در زمین‌های مختلف متفاوت خواهد بود؛ برای مثال فاصله کاشت یک نهال در زمین شیب‌دار با فاصله کاشت یک نهال در زمین‌های صاف و مسطح فرق دارد. به طور کلی فاصله مناسب برای کاشت نهال آلوچه مراغه در زمین‌های با شیب ملایم، به صورت 3*3 و 4*3 متر می‌باشد.

شکل میوه

داشتن اندازه درشت و دایره‌ای شکل و همچنین رنگ سرخ و بنفش میوه آلوچه مراغه ای، جلوه بسیار زیبایی به درخت می‌دهد؛ گوشت آن تقریبا سفت است و این میوه بیشتر به منظور خشک کردن و صادرات به صورت آلوچه خشک به کار می‌رود.

حداکثر ارتفاع درخت آلوچه مراغه

به طور کلی ارتفاع یک درخت به آبیاری، هرس و میزان رسیدگی و نگهداری باغدار بستگی دارد؛ برای مثال اگر بتوانید به موقع و البته به اندازه آبیاری را انجام دهید، هرس را در زمان معین به مقدار لازم انجام دهید و رسیدگی نسبتا خوبی داشته باشید، ارتفاع درخت مطلوب خواهد شد و محصول دهی بهتری را نیز از درخت شاهد خواهید بود.

نیاز سرمایی نهال آلوچه مراغه

نیاز سرمایی درختان آلو مانند درختان آلبالو و سیب می‌باشد؛ این نهال‌ها اگر بین 500 تا 1800 ساعت در دمای کمتر از 7 درجه قرار بگیرند، نیاز سرمایی‌شان برآورده خواهد شد.

عمر اقتصادی

عمر اقتصادی این نهال 40 سال می‌باشد. البته طول عمر یک نهال به عوامل مختلفی مانند آبیاری و هرس به موقع نیز بستگی دارد.

وزن میوه

وزن آلوچه مراغه نیز بستگی به قدرت درخت و البته آبیاری و رسیدگی شما دارد که در صورت مطلوب بودن شرایط، می‌تواند وزن مطلوبی را نسبت به دیگر آلوچه‌ها داشته باشد.

ارتفاع از سطح دریا

به طور کلی بحث ارتفاع منطقه کاشت یک درخت از سطح دریا موضوعی است که برای برخی از درختان اهمیت بالایی دارد و برای برخی دیگر نیز از اهمیت بالایی برخوردار نیست.

مقاومت در برابر آفات

مقاومت در برابر آفات نهال آلوچه مراغه به عوامل مختلفی مانند هرس به موقع و البته استفاده از سم‌های با کیفیت به مقدار کافی و در زمان معین، بستگی دارد؛ به طور کلی در صورت رعایت تمامی نکات مقاومت در برابر آفات، احتمال آسیب دیدگی این نوع نهال در برابر آفات کم خواهد شد.

حداکثر عملکرد میوه در هکتار

حداکثر عملکرد میوه آلوچه مراغه ای در هکتار با توجه به محیط جغرافیایی و شرایط آب و هوایی، متفاوت خواهد بود؛ برای مثال برخی از درختان آلو در کشور های اروپایی در هر هکتار 35 تا 40 تن محصول می‌دهند؛ در حالی که همان درختان در کشور ایران و کشورهای آسیایی بین 5 تا 7 تن محصول خواهند داد.

شروع محصول دهی

محصول دهی نهال آلوچه مراغه با توجه به رسیدگی و آبیاری متفاوت خواهد بود؛ اگر شما بتوانید رسیدگی مناسبی داشته باشید، بدون شک محصول دهی این نهال زودتر خواهد بود.

قدرت رشد درخت

قدرت رشد یک درخت به عوامل زیادی بستگی دارد؛ اشتباه در آبیاری یا حتی میزان رسیدگی می‌تواند جلوی رشد یک درخت را بگیرد و برعکس، اگر مراقبت خوبی داشته باشید، به قدرت رشد درخت کمک خواهید کرد.

رقم گرده افشان

از نکات مهم در خصوص گرده افشانی نهال‌های میوه این است که اگر نهالی به گرده افشان نیاز دارد، با توجه به ژنتیک آن نهال و نیز با توجه به شرایط محیطی، نوع گرده افشان انتخاب می‌شود و به نسبت معینی در بین نهال‌ها کاشته می‌شود.

پایه درخت آلوچه مراغه

خوب است بدانید که پایه درخت آلوچه مراغه ای، آلوچه وحشی می‌باشد.

زمان گلدهی

زمان گلدهی یک نهال، در ابتدا به ژنتیک نهال برمی‌گردد؛ عوامل محیطی نیز بر این موضوع تاثیر می‌گذارند.

مدت آبیاری

به طور کلی اکثر نهال‌های آلو باید هفته‌ای 10 لیتر آبیاری شوند.

قیمت نهال آلوچه مراغه

بدون شک قیمت و کیفیت دو اصل مهم در خرید یک نهال و درخت می‌باشند؛ اگر بتوانید این دو نکته را هنگام خرید نهال آلوچه مراغه ای رعایت کنید، بدون شک خرید خوبی و پر سودی خواهید داشت.

مجموعه نهالستان غرب نهال با مدیریت مهندس رضا داداشی، فروش انواع نهال میوه به ویژه فروش نهال آلوچه مراغه ای را در سطح کشور انجام می‌دهد و انواع نهال را با بهترین کیفیت در اختیار باغداران گرامی قرار می‌دهد.

شما می‌توانید با روابط عمومی غرب نهال تماس برقرار کنید و از مشاوره رایگان با کارشناسان این مجموعه بهره‌مند شوید. قیمت نهال آلوچه مراغه ای و سوالات مربوط به خرید نهال آلوچه مراغه ای را نیز می‌توانید از روابط عمومی این شرکت جویا شوید.


ارقام دیگر نهال آلو