پیش فروش نهال در غرب نهال آغاز شد
 • فارسی
  فارسی
 • فارسی
  فارسی
 • english
  English
 • العربیة
  العربیة

جستجو در سایت

نهال آلو اختری

نهال آلو اختری

اگر به دنبال خرید نهال آلو هستید و قرار است باغی را راه اندازی کنید که زود بازده و پر محصول باشد، بدون شک خرید نهال آلو اختری و استفاده از آن به شما پیشنهاد می‌شود. این نهال آلو با سرعت رشد بالایی که دارد می‌تواند شما را در سریع‌ترین زمان ممکن به سود برساند و باعث شود تا سرمایه اولیه شما هرچه زودتر بازگردد.

جهت خرید نهال آلو اختری کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید و یا از طریق شبکه های اجتماعی با ما در تماس باشید.

جهت استعلام قیمت نهال آلو اختری کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید و یا از طریق شبکه های اجتماعی با ما در تماس باشید.

مشتریان عزیز پس از ثبت و سفارش نهال آلو اختری نهال مورد نظر شما پس از بسته بندی از طریق پایانه مسافربری به مقصد شما ارسال خواهد شد.

گارانتی بازگشت نهال

گارانتی بازگشت نهال

تمامی نهال ها دارای ضمانت بازگشت نهال و وجه می باشد.
گواهی سلامت و قرنطینه

گواهی سلامت و قرنطینه

تمامی نهال ها دارای گواهی سلامت و قرنطینه می باشد.
ارسال به سراسر کشور

ارسال به سراسر کشور

ارسال نهال از طریق پایانه مسافربری به سراسر کشور.
مشاوره خرید نهال

مشاوره خرید نهال

کارشناسان آماده مشاوره رایگان به شما عزیزان می باشند.
مجوز جهاد کشاورزی

مجوز جهاد کشاورزی

نهالستان غرب نهال دارای مجوز جهاد کشاورزی می باشد.
قیمت مناسب نهال

قیمت مناسب نهال

به واسطه حذف دلال ها قیمت نهال های ما مناسب می باشد.

خصوصیات نهال آلو اختری

نهال آلو اختری یکی از نهال‌هایی می‌باشد که در برابر خشکی مقاومت تقریبا خوبی دارد و اگر کمی مراقب باشید، آسیبی به آن وارد نمی‌شود؛ امروزه نهال آلو اختری به دلیل زود بازده بودن و البته بازارپسندی مناسب، به یکی از انتخاب‌های اول باغداران برای احداث باغ تبدیل شده است.

به طور کلی به دلیل عمیق بودن ریشه نهال آلو اختری، این نهال با اکثر خاک‌ها سازگاری مناسبی دارد و بدون شک در برابر سرمای زمستان نیز مقاومت بسیار خوبی از خودش نشان می‌دهد. نهالی که با شرایط معمولی محیط کاشت سازگاری داشته باشد و دارای درصد حساسیت کمی باشد، همیشه انتخابی کم دردسر و مناسب است.

مشخصات نهال آلو اختری

درخت آلو اختری را معمولا در همان سال‌های اول هرس می‌کنند؛ با این هرس درخت آلو اختری تا سن 12 سالگی نیازی به هرس نخواهد داشت. نهال آلو اختری از کشور آمریکا و ایالت کالیفرنیا سرچشمه می‌گیرد و جزء نهال‌های وارداتی می‌باشد. میوه آلو اختری گوشتی سفت و رنگی زرشکی (بنفش پر رنگ) دارد که به زیبایی‌های این درخت افزوده است.

به طور کلی درخت آلو اختری دو سال بعد از کاشت، محصول می‌دهد و از این نظر درختی زود بازده به حساب می‌آید؛ میوه آلو اختری درشت است اما مقدار وزن آن بستگی به مراقبت و آبیاری شما خواهد داشت. اگر به صورت هرچه بهتر نهال را در بستر مناسب خودش قرار دهیم، کیفیت محصولات و همچنین حجم باردهی، روال افزایشی خواهد داشت.

کشور سازنده نهال آلو اختری

همانطور که گفته شد نهال آلو اختری از کشور آمریکا وارد می‌شود؛ ایالت کالیفرنیا در کشور آمریکا منبع و سرچشمه این نهال آلو می‌‎باشد.

فاصله کاشت نهال آلو اختری

از آن جایی که فاصله کاشت نهال‌ها با توجه به سطح و نوع زمین متفاوت است، نمی‌توان عدد مشخص و دقیقی برای فاصله کاشت نهال آلو اختری ارائه کرد؛ اما اگر بتوانید فاصله کاشت 3*3 متر را رعایت کنید، با این فاصله به مشکل نخواهید خورد.

شکل میوه

میوه آلو اختری گرد و در برخی از موارد بیضی شکل است؛ این میوه با رنگ بنفش است و گوشت سفت و درشتی دارد که بسیار خوشمزه است.

حداکثر ارتفاع درخت آلو اختری

به طور کلی ارتفاع هر درختی بستگی به میزان مراقبت، آبیاری، جنس خاک، کوددهی، هرس به موقع و سمپاشی اصولی دارد؛ برای مثال اگر بتوانید میزان آبیاری را رعایت کنید و به اندازه این عمل را انجام دهید، بدون شک درخت آلو اختری رشد مناسبی خواهد داشت.

نیاز سرمایی نهال آلو اختری

خوب است بدانید که نیاز سرمایی نهال آلو اختری و دیگر نهال‌های آلو، شبیه به نیاز سرمایی نهال‌های سیب و آلبالو می‌باشد؛ به طور کلی نیاز سرمایی نهال آلو اختری بین 500 تا 1800 در دمای کمتر از 7 درجه سانتی‌گراد می‌باشد.

عمر اقتصادی

عمر اقتصادی درخت آلو اختری با توجه به مطلوب بودن شرایط آبیاری و رسیدگی، در حدود 30 سال می‌باشد.

وزن میوه

اگر برای شما سوال پیش آمده است که وزن این میوه با توجه به درشت بودن و سفت بودن گوشتش چه مقدار است، باید بگوییم که وزن میوه آلو اختری بین 15 تا 20 گرم می‌باشد که بخشی از این وزن را هسته آن تشکیل می‌دهد؛ اما بخش اعظم این وزن، مربوط به گوشت آن خواهد بود.

ارتفاع از سطح دریا

به طور کلی ارتفاع از سطح دریا می‌تواند یکی از عوامل تاثیر گذار در کاشت یک نهال و درخت باشد؛ چرا که ارتفاعات مختلف زمین از سطح دریا، شرایط مختلفی را هم از نظر آب و هوا و خاک و باد و باران دارند. البته جالب است بدانید که برخی از درختان وجود دارند که ارتفاع کاشت آن‌ها از سطح دریا اهمیت زیادی ندارد و می‌توان گفت که این موضوع، تاثیری بر روی کیفیت محصولات آن‌ها نخواهد گذاشت.

مقاومت در برابر آفات

همانطور که می‌دانید هرس کردن یکی از مهم‌ترین راه‌های مبارزه با آفات می‌‎باشد؛ اگر نهال شما آفت بزند، بدون شک کیفیت اصلی خود را از دست خواهد داد و مطمئنا باید فکری به حال آن کنید. اگر بتوانید به موقع هرس کنید و سم‌پاشی را به موقع و به صورت صحیح انجام دهید، توان مقابله با آفات را خواهید داشت و به عبارتی دیگر درخت آلو اختری را در برابر آفت زدگی مقاوم خواهید کرد.

حداکثر عملکرد میوه در هکتار

شاید برایتان جالب است بدانید که طبق گفته‌ها، در کشور‌های خارجی از یک هکتار درخت آلو اختری کاشته شده، 35 تن برداشت محصول داشته‌اند؛ اما با توجه به شرایط آب و هوایی و نوع خاک در ایران، این مقدار به 3 تا 7 تن در هکتار رسیده است که در مقایسه با کشورهای خارجی آمار مناسبی نیست و جای پیشرفت بسیار زیادی دارد.

شروع محصول دهی

همانطور که گفته شد شروع محصول دهی درخت آلو اختری، دو سال بعد از کاشت آن می‌باشد. اگر بتوانید آبیاری و کود دهی را به موقع انجام دهید و درخت خود را از خطرات آفت زدگی در امان نگه دارید، می‌توانید محصول بسیار زیاد و البته با کیفیتی را برداشت کنید.

قدرت رشد درخت

به طور کلی این درخت از قدرت رشد طلوبی برخوردار است؛ اما در هر صورت قدرت رشد درخت آلو اختری به عوامل محیطی و آب و هوایی نیز بستگی دارد و بدون شک هر چه این شرایط مطلوب‌تر و مناسب‌تر باشد، درخت شما رشد بسیار بهتر و بیشتری خواهد داشت.

رقم گرده افشان

اگر قصد دارید درباره رقم گرده افشان نهال آلو اختری اطلاعاتی داشته باشید، باید به شما بگوییم که این نهال نیاز به رقم گرده افشان ندارد.

پایه درخت آلو اختری

پایه درخت آلو اختری، آلوچه وحشی و میروبالان می‌باشد.

زمان گلدهی درخت آلو اختری

معمولا در ارقام آلو، گل انگیزی نهال از اواخر خرداد تا اوایل تیر صورت می‌گیرد. البته این موضوعی کلی است و گلدهی رقم آلو اختری، به شرایط موجود و ژنتیک نهال بستگی دارد.

مدت آبیاری درخت آلو اختری

به طور کلی مقدار آبیاری مناسب برای رشد درخت آلو اختری، 10 لیتر در هفته می‌باشد. دقت داشته باشید که زیاده روی و یا کم کاری در آبیاری درخت، نتیجه‌ای جز ضرر زدن به درخت آلو اختری و به کیفیت محصولات آن، نخواهد داشت.

قیمت نهال آلو اختری

بدون شک قیمت نهال آلو اختری یکی از عوامل تاثیر گذار در انتخاب باغداران برای خرید خواهد بود؛ باید گفت قیمت نسبتا مناسب این نهال باعث می‌شود تا شما به راحتی با خرید چند عدد از این نهال‌ها، باغ خود را احداث کنید. البته توجه داشته باشید که کیفیت نهال نیز یکی از نکاتی است که هنگام خرید باید به آن دقت کنید.

مجموعه نهالستان غرب نهال با مدیریت مستقیم مهندس رضا داداشی، آماده ارائه خدماتی نظیر فروش نهال آلو اختری با کیفیت بالا و با قیمتی مناسب می‌باشد. در این مجموعه نهالستان، نهال‌های مختلف انواع میوه برای فروش وجود دارد که شما ‌می‌توانید برای خرید آن‌‎ها اقدام کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان، می‌توانید با روابط عمومی این مجموعه نهالستان ارتباط برقرار کنید و به صورت تلفنی، اطلاعات مورد نیاز را در مورد خرید نهال آلو اختری به دست آورید.


ارقام دیگر نهال آلو